کارگاه آموزشی خصوصی همسفران روز سه شنبه 98/07/9
سه شنبه 9 مهر 1398 ساعت 07:31 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر نوشین | ( نظرات )
نهمین جلسه از دوره پنجاه و یکم سری کارگاه‌های آموزشی _ خصوصی کنگره60 ویژه همسفران شعبه شادآباد روزهای سه‌شنبه مورخ 98/07/9 با استادی همسفر الهام ، نگهبانی همسفر فتانه و دبیری همسفر لیلا  با دستور جلسه «وادی اول و تاثیر آن بر روی من  » رأس ساعت 15:00  . آغاز به کار نمود

سخنان استاد: 

سلام دوستان الهام هستم عضو لژیون سردار 

من هم در ابتدا از خداوند بسیار ممنون و سپاسگزارم که مرا در این جایگاه قرار داد و از این که می توانم در این جایگاه خدمت کنم تشکر می کنم . و امیدوارم جلسه ی خوبی در کنار همدیگر داشته باشیم . 

دستور جلسه امروز وادی اول و تاثیر آن بر روی من است . وادی اول می گوید : با تفکر ساختارها آغاز می گردد و بدون تفکر آنچه هست روبه زوال می رود . 
وقتی خداوند انسان راخلق کرد ، انسان را بر سر یک دو راهی قرار داد یکی تاریکی ها و یکی روشنایی ها و قدرت اختیار داد تا هر راهی را که دوست دارد انتخاب کند و برای اینکه بتوانداز این قدرت اختیار استفاده کند خداوندبه انسان قدرت تفکر را داد تا انسان با تفکر و قدرت اختیاری که دارد مسیر زندگی خودش را انتخاب کند و به  مسیر ادامه بدهد . تفکر یکی از ویژگی های مهم و حائز اهمیتی هست که انسان را از سایر مخلوقات جدا می کند . 
خب ، حالا ببینیم افکار و تفکر فرقشان در چیست ؟ 


تفکر یعنی وقتی شما روی یک مسئله ای زوم می کنید و فکر می کنید و حواستون به آن مسئله هست میشه تفکر کردن و مثال آن را می توان همانند نور لیزر تصور کرد . وقتی تفکر صحیح باشد خیلی کاربردی و سازنده هست . ولی وقتی شما همزمان به چند چیز فکر می کنید و فکر شما به هر طرف می رود این می شود افکار و انرژی خیلی زیادی  از انسان می گیرد . منشاء تفکر در نیازها و خواسته های ماهست . یعنی باید خواسته و بستری باشد تا تفکر به وجود بیاد .جهان پیرامونمان ، زندگی ، شخصیتمان ، گفتارمان ، رفتارمان و هر آنچه که الان هستیم انعکاس تفکر ماهست . یعنی انسان هرچی را که تفکر می کند آن را در اعمال و کردارش نشان می دهد . خداوند هم موقعی که خواست انسان راخلق کند تفکر کرد و در طول زمان این زندگی را خلق کرد . حالا نشانه ی این که ما بفهمیم تفکر ما درست بوده یانه ؟ کارهایی که انجام دادیم درست بوده یانه ؟بیاییم به کارهای گذشته خود نگاه کنیم .اگر به آن گذشته و کارهای خود فکر کردیم و حالمان بد نشد ، احساس رضایت کردیم و انرژی گرفتیم . بدانیم تفکر ما درست بوده و و راه را درست رفتیم . و اگر بهم ریختیم و احساس پریشانی به ما دست داد بدانیم که تفکر ما درست نبوده و راه و مسیر را اشتباه رفتیم . وادی تفکر یکی از وادی های بسیار مهمی هست که جناب آقای مهندس روی آن تاکید زیادی دارند و می گویند هر کسی که بتواند این وادی را بفهمد و اجرایی کند پلی خواهد ساخت برای موفقیت های بعدی . 
نکته ی بعدی این که وقتی یک تازه وارد به کنگره میاد ، اولین چیزی که به او گفته می شود این هست که دیدگاه و فکر خودت را نسبت به مسافرت باید عوض کنی .تا حالا فکر می کردی که مسافرت یک فرد مصرف کننده بی اراده و بی عرضه هست . ولی اینجا یاد می گیرید و می پذیرید که مسافر شما یک فرد بیمار و مریض هست و با این فرد بیمار و مریض چگونه باید برخورد کنیم . یعنی اینکه مسافرتان که به خانه می آید و کاری انجام می دهد ، سریع و بدون تفکر کاری را انجام ندهید . یا بهم نریزید . به قول معروف آب روی آتش باشید نه بنزین روی آتش . 
با حرفها نیش نزنید ، بلکه قبل از هر حرفی فکر کنید . حتی گاهی می گویند که سکوت کردن خودش نوعی تفکر هست . تفکری سازنده . 
جناب مهندس می فرمایند : باید سعی کنید مثل عقاب باشید ، قدرت عقاب را داشته باشید ، تفکر عقاب را داشته باشید ، وقتی یک عقاب می خواهد در هوای بارانی پرواز کند می رود و بالای ابرها پرواز می کند . تا بارن خیسش نکند و یا زمانی که می خواهد لانه بسازد ، بالاترین قسمت کوه را انتخاب می کند تا دست هیچکس به آن نرسد . و این نشان از قدرت و تفکر و درایت عقاب دارد . 
وجمله ای زیبا هست که می گوید : اگر پرواز عقاب در سر داری به قد قد مرغان و خروسان توجه نکن .
یعنی چی ؟ 
یعنی در مسیر کنگره هم امکان دارد که برای ما مشکلاتی به وجود بیاد و افکار منفی بیاد سراغمان ، ناامیدی میاد سراغمان ،و در همین موقع  دیگران سریع شروع می کنن به نسخه پیچیدن برای ما میگوید : شما باید اینجا آنقدر قدرت تفکر پیدا کرده باشی که این افکار منفی را از خودتان دور کنید و روی آن هدفی که دارید متمرکز بشوید و تمرکز کنید . و با قدرت تمام قدمهایتان را بردارید وقتی درون انسان پر می شود از افکار منفی ، از عقاید منفی و بازدارنده و باورهای دروغین ، از منیت ، حسادت و کینه ، از کارهایی که بدون تفکر انجام داده اید پس راهی برای تفکر کردن نمی ماند . باید ذهن خالی بشود از ضد ارزشها تا ارزشها بتواند وارد فکر ما شود . گاهی اوقات هم ما نباید راجع به مشکلاتمان فکر کنیم یا به مسافرها، و یا به دیگران فکر کنیم ، گاهی اوقات لازم هست روی خودمان تفکر کنیم و ببینیم ما چی هستیم ، چرا به این دنیا آمدیم ؟ و چرا در کنگره هستیم ؟ چرا من الان باید در این جایگاه باشم ؟ آیا به این نوشتارهای کنگره و پیامهایی که جناب مهندس می دهند به کتابها و جزوه ها فکر می کنید ؟ یا گذری از آن رد می شویم ؟! آیا تا حالا فکر کردیم که چرا جناب مهندس می فرمایند هیچ خدمتی در کنگره بالاتر از لژیون سردار نیست ؟
چرا نگفتند جایگاه اسیستناتنی یا خدمت در جایگاه کمک راهنمایی و مرزبانی و تی کشیدن و چایی ریختن ؟ 
چرا فرمودند لژیون سردار ؟ 
خب ، پشت تمام اینها تفکر خیلی بزرگی هست . 
زمانی ما می آییم و خدمتی انجام می دهیم فقط برای خودمان و خانواده و بچه ی خودمان به همسرمان یک خدمت هایی انجام می دهیم و یا یک عبادت هایی انجام می دهیم نماز می خوانیم ، روزه می گیریم ویا قرآن می خوانیم ولی این ها همه برای خودمان هست و اصلا فرقی به حال دیگران ندارد که من این کارها را انجام بدهم یا ندهم . 
ولی وقتی انسان می آید و در را ه خدمت به دیگران قدم برمیدارد و به دیگران کمک می کند آنجا دیگه قضییه و حسابش جدا هست و آنجا شما می آیید و انسانیت را به نمایش می گذارید ، بخشش را ، وادی چهاردهم را و این جایگاهش در نزد خداوند خیلی بالا و ارزشمند هست .
لژیون سردار از آن کارهایی هست که وقتی انسان انجام میدهدو عضو این لژیون می شود ، وقتی به پشت سر نگاه می کنی ، احساس آرامش و رضایت می کنی و از کاری که کردی اصلا پشیمان نمی شوی . 


انسانیت جایگاهی هست که هیچ زمانی نه کمرنگ میشه نه از آن خسته می شوی و نه تکراری می شود و همیشه به شما انرژی میدهد . 
خود من وقتی بارها فکر می کنم که قرارهست یک مکانی ساخته بشود و دیگران بیا یند و خانواده های دردمند به رهایی برسند و شاید سهم من در این مکان خیلی کم باشه و به اندازه ی یک موزاییک باشد که یک صندلی روی آن قرار بگیرد و صدها نفر بیایند و روی آن بنشینند و به درمان برسند . و به رهایی برسند و دعای خیر برای من بکنند و انرژی آن به من برسد حالم منقلب می شود . انگار تو دلم آشوب می شود و حس قشنگی هست و تا انسان آن را تجربه نکند قابل وصف شدن و توصیف نیست . 
مسیر کنگره  مثل یک بازی پازل می ماند و هر کدام از ما قطعه ای از این بازی هستیم . قطعه ای از این پازل هستیم و همه ی ما مسئول هستیم و سهم داریم در تکمیل کردن این بازی . و سهم داریم که کنگره 60 روزی جهانی بشود و آرزوی جناب مهندس به وقوع بپیوندد . و همه ی ما در آن سهیم هستیم و امیدوارم همه ی ما باتفکر صحیح به آن جایگاه برسیم و قشنگ بشینیم و فکر کنیم که ما قبل از کنگره کجا بودیم؟ و اگر کنگره الان نبود ما کجا بودیم ؟ و قبلا چه وضعیتی داشتیم و الان چه وضعیتی داریم ؟ 
می دانم که همه ی شما دوست دارید وارد لژیون سردار بشوید و عاشق هستید ولی اگر روی آن فکر کنید و تفکر کنید . و به کارهایی که کنگره برای شما انجام داده فکر کنید مطمئن باشید که به نتایج خیلی خوبی می رسید و آن موقع با تمام وجود و عشقتان می آیید و کمک می کنید و در راه کنگره قدم برمیدارید . 
بخشش کار بسیار یزرگی هست و کسانی می توانند بخشش انجام بدهند که به آن قدرت تشخیص و به دانایی موثر رسیده باشند و به آن تفکر صحیح رسیده باشند و وقتی که می بخشند می دانند که حالشان صد برابر خوب می شود و بدون تفکر انجام نمی دهند . 
مطمئنم که در آینده نه چندان دور خیلی از شما ها را در لژیون سردار می بینیم و امسال خیلی ها قصد دارند که این کار را انجام بدهند و امیدوارم روی ماه همه ی شما را ببینیم در لژیون سردار . لژیون سردار مثل یک باغ می ماند و تا خودتان وارد نشوید و تفکر نکنید و از میوه ی آن نخورید نمی توانید حسش کنید . خیلی جایگاه بزرگی هست و در نزد خداوند ارزش بسیار زیادی دارد . 
امیدوارم همه ی ما بتوانیم روزی به آن تفکر صحیح برسیم . تا به فرمان عقل نزدیک بشویم و به جایی برسیم که شو و شود انجام بشود . 
باعرض ادب و احترام 

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
ربابه لژیون پنجم جمعه 12 مهر 1398 07:01 ب.ظ
خانم الهام عزیز
جایگاه استادی را به شما تبریک میگویم جلسه بسیار پر انرژی را برگزار کردید از شما بسیار تشکر میکنم.
شما قطعا به قدرت تشخیص و دانایی لازم رسیده اید که توانستید به بزرگترین و با ارزش ترین خدمت که لژیون سردار میباشد برسید.انشالله تمام کسانی که عاشق این خدمت هستند این توفیق نصیبشان شود.
خانم نوشین خدا قوت
همسفر ربابه لژیون یکم جمعه 12 مهر 1398 08:17 ق.ظ
خدا قوت خدمت نگهبان و دبیر و با عرض تبریک و خدا قوت به استاد محترم خانم الهام.
خانم الهام عزیز از دیدن شما من انرژی می‌گیرم و امیدوارم بتوانم در لژیون سردار عضو شوم.بهترینها را برایتان آرزو میکنم موفق و موید باشید.
خدا قوت خدمت وبلاگ نویسان محترم
عزیزه 15 پنجشنبه 11 مهر 1398 08:34 ب.ظ
خانم الهام عزیزم خیلی عالی واموزنده بودمن همیشه ازدیدن شما انرژی میگیرم سپاسگزارم وممنون از خانم نوشین عزیزم
مسافر توحید پنجشنبه 11 مهر 1398 09:18 ق.ظ
خداقوت و بسیار عالی
ارتقا مخصوص کسانی است که تلاش میکنند، قبولی در آزمون کمک راهنمایی و عضویت در لژیون بزرگ سردار از شما و مسافر عزیز جفت الهی ساخته است. استقامت، فداکاری، تلاش نشانه یک همسفر عالی است که شما هر سه را دارید. خوشا به سعادت شما و حسین عزیز
مطلب بسیار عالی بیان شد و خداقوت
خداقوت به وبلاگ نویسان گروه خانواده
ناهید پنجشنبه 11 مهر 1398 01:26 ق.ظ
الهام عزیزبسیارلذت بردم ازاستادی شماامیدوارم روزی ماهم به لزیون سرداربپیوندیم .برایتان بهترین هاراارزومندم باتشکرازهمه عزیزان خدمتگزار.اجرتان لبخند خداوند
ناهید پنجشنبه 11 مهر 1398 01:09 ق.ظ
الهام عزیزبسیارلذت بردم ازاستادی شماامیدوارم روزی ماهم به لزیون سرداربپیوندیم .برایتان بهترین هاراارزومندم باتشکرازهمه عزیزان خدمتگزار.اجرتان لبخند خداوند
همسفرنسیم لژیون بیستم پنجشنبه 11 مهر 1398 12:25 ق.ظ
خداقوت خانم الهام....صحبتهای شمابسیارتاثیرگذاربود...امیدوارم روزی ماهم عضوبودن درلژیون سردارباشد.
مریم کرمی چهارشنبه 10 مهر 1398 09:30 ب.ظ
خانم الهام عزیزم، ممنون از صحبتهای بسیار خوبتان . بسیار جلسه پر انرژی و خوبی بود. امیدوارم خیر و برکت تمام خدمتهایتان در زندگی شما جاری باشد و در ادامه مسیر هم همینطور خوش بدرخشید.
لیلا محمدلو چهارشنبه 10 مهر 1398 07:44 ب.ظ
درود فراوان بر شما خانم الهام عزیزم بسیار تا بسیار عالی بودید و جلسه ای پرانرژی و آموزنده ای بود. انشاءا... در جایگاه کمک راهنمایی هم خوش بدرخشید.
سپاس و خداقوت به خانم نوشین عزیز بابت تهیه این گزارش
خداقوت به خانم فریده عزیز بابت ثبت عکس
همسفر نسیم چهارشنبه 10 مهر 1398 04:12 ب.ظ
مثل همیشه عالی و پرانرژی، مانا باشید
گروه وبلاگ برای وجود نازنینتان شکر و سپاس
افسانه لژیون7 چهارشنبه 10 مهر 1398 01:26 ب.ظ
جایگاه استادی را بهتون تبریک میگم خانم الهام بسیار زیبا صحبت کردید لذت بردم و استفاده کردم ممنونم از شما
پیروز و سربلند باشید
ممنون از گروه وبلاگ
رقیه لژیون دهم چهارشنبه 10 مهر 1398 11:33 ق.ظ
خانم الهام خدا قوت
پاینده سربلند باشی
ایرج ورمزیار(۲۱) چهارشنبه 10 مهر 1398 11:21 ق.ظ
همسفر گرامی سرکارخانم الهام...خدا وتشکرازشمابابت مطالب خوبتون بسیار عالی بود ...تغییرات انجام نمی پذیرد مگرباداشتن خواسته وتفکرات سالم که درنهایت منتج به ترخیصهای سالم خواهدشدکه متعاقب آن خدمات شایسته اینگونه افرادراانتخاب می نمایند ولباس مقدس خودرابرتن آنان کاورمی نمایندوخداروشکرکه توفیق این خدمات نیکونصیب شماوحسین عزیزگردیده است....پیروزوسربلندباشید تشکرازوبلاگ نویسان محترم گروه خانواده...
همسفر نجیمه چهارشنبه 10 مهر 1398 09:49 ق.ظ
سلام و خداقوت به سه عزیز خانم الهام و خانم فتانه و خانم لیلا جلسه بسیار پر انرژی بود ممنون از همگی
مریم حسینی چهارشنبه 10 مهر 1398 08:38 ق.ظ
خدا قوت به وبلاک نویسان عزیز
خانم الهام عزیز عالی در مورد وادی اول ، تفکر صحبت کردی،و تمام زوایای وادی را خوب و ساده بیان کردی که اگر تفکر درست داشته باشیم چه لذتی دارد و اینکه در لژیون سردار هستید این از تفکر و بخشش بالای شما است که محصول آن حال خوش امروزتان است برایتان بهترینها را آرزومندم موفق باشید
دیبـا (لژیون بیست) خانوم مینـا چهارشنبه 10 مهر 1398 07:43 ق.ظ
امیدوارم منم بتونم طعم شیرین عضویت در لژیون بخشنده و بزرگ(مالی) را بچشم به زودی.
خیلی ممنون از صحبت هاتون خانوم الهام
خداقوت به شما و تمامی اعضای این لژیون که دلی به وسعت دریا دارید.
سپاس از گروه وبلاگ،
مینا سه شنبه 9 مهر 1398 11:54 ب.ظ
کمک راهنمای محترم خانم الهام عزیز خیلی زیبا در مورد دستورجلسه و لژیون سردار صحبت کردید. حرفی که از دل بر آید لا جرم بر دل نشیند.
همسفر مهدیه از لژیون ۴ سه شنبه 9 مهر 1398 10:27 ب.ظ
خداقوت خانم الهام ممنون بابت مطالب زیباتون خیلی عالی
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات