ناآگاهی و ناخالصی ؛ موانع تفکر صحیح
سه شنبه 9 مهر 1398 ساعت 09:00 ق.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر الهام | ( نظرات )

ناآگاهی و ناخالصی مانع از تفکر صحیح می‌شود ؛ یعنی  وقتی راجع به موضوعی دانش، اطلاعات ، تجربه و حسی نداشته باشیم باعث می‌شود تا به‌راحتی اسیر حقه‌های نفس شویم و چون قدرت تشخیص نداریم به‌راحتی نفس ما را فریب می‌دهد و خطوط تفکر ما را تحت تأثیر قرار می‌دهد و در ناخالصی ها هم ممکن است شناخت کافی نسبت به موضوعی داشته باشیم و از علم و دانش خوبی برخوردار باشیم؛ ولی ناخالصی‌های درون ما باعث می‌شود تا نسبت به آن موضوع احساس منفی و به‌هم‌ریخته‌ای داشته باشیم؛ مانند اینکه وجودمان پر از منیت، ناامیدی، ترس، خشم، کینه باشد و این حس‌های منفی در خطوط تفکر ما نقش دارند؛ بنابراین؛ ناآگاهی‌ها می‌توانند مانع از شناخت صحیح مجهولات باشند و ناخالصی‌ها مانع از انتخاب صحیح مسیر حرکت.


به نام قدرت مطلق الله 


باعرض ادب و احترام خدمت بازدیدکنندگان وبلاگ شادآباد

در کنار یکی از همسفران محترم شعبه شادآباد هستیم تا گفتگویی داشته باشیم در خصوص تجربیات ایشان از حضور در کنگره ۶۰ در سفراول و سفر دوم؛ شاید که تجربیاتشان نقطه ی تفکری شود برای ما در جهت رشد و سازندگی و تعادل در مسیر زندگی.

 

به‌رسم کنگره خود را معرفی و اعلام سفر نمایید.

سلام دوستان افسانه هستم همسفر محمد

با تمام وجود از خداوند مهربان خواستارم هر چه زودتر اذن ورود مسافرم به کنگره صادر شود .

 

همان‌طوری که می دانیم آغاز سال تحصیلی کنگره است و مرور دستور جلسات سالیانه، اگر برنامه‌ای برای درک بهتر و کاربردی کردن دانش کنگره 60 دارید بفرمایید تا ما هم بهره‌مند شویم؟

دستور جلسات دارای بار آموزشی بالایی هستند و مهم‌ترین بخش آموزش کنگره 60 را تشکیل می‌دهند. من قبلاً توجه ای به دستور جلسات نداشتم؛ ولی وقتی خانم آزاده گفتند باید حتماً مشارکت کنیم، در مورد دستور جلسات مطالعه کردم و دستور جلسات را جدی گرفتم و متوجه شدم در کنگره 60 همه به درمان نمی‌رسند، همه به تعادل نمی‌رسند، همه به بند عشقی که وعده آن در پیام سفر اول داده‌شده است نمی‌رسند بلکه  آنهایی می‌رسند که بندبند آموزش‌ها را غنیمت و نعمت الهی بدانند. وقتی سه‌شنبه‌ها مشارکت می‌کنم و به مشارکت‌ها گوش می‌کنم خیلی آموزش می‌گیرم و حال خوشی دارم.

 

اولین باری که وادی اول را مطالعه کردید چه جرقه‌ای در ذهن شما زده شد؟

من همیشه نگران خانواده‌ام بودم، همیشه فکر می‌کردم اتفاق ناگواری قرار است بیفتد و همیشه برای پسرم نگران بودم و اتفاقات خیلی بدی را در ذهنم تصویرسازی می‌کردم؛ ولی با مطالعه وادی اول فهمیدم چگونه باید فکر کنم، به چه چیزهایی نباید فکر کنم و تفکر صحیح به چه صورت است.

متوجه شدم ناآگاهی و ناخالصی مانع از تفکر صحیح می‌شود ؛ یعنی  وقتی راجع به موضوعی دانش و اطلاعات، تجربه و حسی  نداشته باشیم باعث می‌شود تا به‌راحتی اسیر حقه‌های نفس شویم و چون قدرت تشخیص نداریم به‌راحتی نفس ما را فریب می‌دهد  و خطوط تفکر ما را تحت تأثیر قرار می‌دهد و در ناخالصی ها هم ممکن است شناخت کافی نسبت به موضوعی داشته باشیم و از علم و دانش خوبی برخوردار باشیم؛ ولی ناخالصی‌های درون ما باعث می‌شود تا نسبت به آن موضوع احساس منفی و به‌هم‌ریخته‌ای داشته باشیم؛ مانند اینکه وجودمان پر از منیت، ناامیدی، ترس، خشم، کینه باشد و این حس‌های منفی در خطوط تفکر ما نقش دارند؛ بنابراین؛ ناآگاهی‌ها می‌توانند مانع از شناخت صحیح مجهولات باشند و ناخالصی‌ها مانع از انتخاب صحیح مسیر حرکت.

 

امروز تفکر شما نسبت به سال‌های گذشته چه تغییری کرده است و به چه چیزهایی فکر نمی‌کنید؟

قطعاً تفکرم با آموزش‌هایی که گرفتم در حال تغییر است؛ چون به آرامش نسبی رسیدم و اعتقاد دارم وقتی در راه درست قرار بگیری از طرف خداوند حمایت می شوی.

سعی می‌کنم به مسائل منفی فکر نکنم؛ چون اتفاقی که باید بیفتد، می افتد و با دعا کردن و تصویرسازی در جهت مثبت قطعاً به آنچه می‌خواهیم می‌رسیم و آرزویم این است که برادرم دوباره به کنگره بیاید و جایگاه‌های بالایی را در زندگی‌اش تجربه کند.

 

به نظر شما ساختار لژیون سردار با چه تفکری بناشده است؟ آیا دوست دارید در رشد و توسعه این ساختار نقش داشته باشید؟

هر موسسه و ارگانی برای اینکه تداوم و بقا داشته باشد به درآمد و منابع مالی نیاز دارد که مربوط به بخش مالی آن موسسه می‌باشد؛ بنابراین جناب مهندس برای مستحکم کردن پایه‌های مالی کنگره 60، لژیون سردار را تشکیل دادند. من خودم چند باری کمک‌های کوچکی انجام دادم؛ ولی دوست دارم عضو لژیون سردار شوم؛ چون آقای مهندس فرمودند: بزرگ‌ترین خدمت در کنگره 60، خدمت در لژیون سردار است.

" دیگران کاشتند ما برداشت کردیم؛ ما بکاریم تا دیگران برداشت کنند"

 

آیا درزمینهٔ سلامتی جسم خود برنامه یا فعالیتی دارید؟

بله، ورزش شنا می‌کنم، روزی یک ساعت پیاده‌روی می‌کنم و با گوش کردن سی‌دی‌های ساختمان جسم و اضافه‌وزن خیلی روی تغذیه و کالری مواد متمرکز شدم و خیلی برایم مهماست که چیزهایی که می‌خورم مفید باشد و D.sap هم می‌خورم.

 

یکی از تأثیرگذارترین سی‌دی‌هایی که گوش کردید کدام سی دی بوده و یک نکته از آن سی دی که سبب شد این اثر را در ذهن شما بگذارد بفرمایید؟

تمام سی‌دی‌های آقای مهندس و آقای امین همیشه برایم پیامی داشته اند؛ ولی سی دی بخشش استاد امین روی من خیلی تأثیر داشت.

در سی دی بخشش آقای امین می‌فرمایند: کسانی که  در زندگی ما می‌آیند و ضربه می‌زنند، ممکن است حالا از روی ناآگاهی باشد و حتی ممکن است از روی آگاهی باشد، ممکن است از روی بیماری یا از روی غرض باشد؛ ولی درهرصورت آنها مأمور هستند که چیزی را از انسان بگیرند تا چیز جدیدتری به انسان داده شود؛ بنابراین اگر بدانی هر آنچه ببخشی حال این بخشش می‌تواند مال و ثروت باشد، وقت باشد،محبت باشد یا هر چیز دیگری در ادامه چیز بهتری نصیبت می شود .

 

آخرین القای مثبتی که دریافت کردید در چه زمینه‌ای و از سمت چه شخصی و یا چه مطالبی بوده است، در صورت امکان شرح دهید.

از سی‌دی‌های آقای مهندس بود . آقای مهندس می‌فرمایند: ما همه مسافر هستیم و در این سفری که انجام می‌دهیم موانع و مشکلات زیادی سر راهمان سبز می‌شود که اگر در مسیر مستقیم قرار بگیریم، با کسب آگاهی و دانش می‌توانیم از این موانع رد بشویم و پایان هر سختی آسانی است و اینها همه برای من نوید هست و وقتی می‌توانم مسائلم را حل کنم یک شور و شعف خاصی در درونم ایجاد می شود و همیشه شکرگزار خداوند هستم.

 

وقتی در دوراهی انتخاب قرار می‌گیرید چطور می‌توانید تشخیص دهید کدام راه درست است و کدام راه غلط؟

بااین‌همه آموزشی که گرفتم هنوز تشخیص راه درست در بعضی موارد برایم سخت است؛ ولی در اینگونه مواقع بیشتر فکر می‌کنم و روی آن قضیه متمرکز می شوم و از استادانم مشورت می‌گیرم و با توکل به خداوند راه درست را تشخیص می دهم. در مسئله‌ای که اخیراً برایم پیش آمد، واقعاً یک ماه طول کشید تا توانستم راه درست را تشخیص بدهم.

 

 آخرین چیزی که فکر می‌کنید در درون شما یا مسائل پیرامون شما هست و نیاز به تغییر دارد چیست و چه نقشه‌ای برای این تغییر دارید؟

موضوع قضاوت است و دارم روی این موضوع کار می‌کنم که قضاوت نکنم؛ چون متوجه شدم که اگر قضاوت کنی، هستی تمام تلاشش را می‌کند که تو را در آن موقعیت قرار بدهد.

در کنگره 60 یاد گرفتم همه مسائل را با تمرین و تکرار و کسب دانش می‌شود ذره‌ذره کنار گذاشت و من هم این حرکت را تمرین می کنم .


 

تهیه گزارش : همسفر ربابه ، همسفر الهام ، همسفر معصومه

ویراستاری و تنظیم : همسفر الهام

عکس : همسفر فریده


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
سمیه از لژیون هفتم جمعه 12 مهر 1398 06:57 ب.ظ
خدا قوت خانم افسانه عزیز مثل همیشه عالی درخشیدید
سمیه از لژیون هفتم جمعه 12 مهر 1398 06:56 ب.ظ
خداقوت خانم افسانه عزیز خیلی عالی بود مثل همیشه درخشیدید
ربابه لژیون پنجم جمعه 12 مهر 1398 06:43 ب.ظ
خانم افسانه عزیز
از پاسخ های جامع و کامل شما بسیار استفاده کردم .نوع پاسخ‌های شما نشان از حرکت خوب شما به جهت پالایش و سازندگی خودتان دارد.انشالله باقدمهای محکم‌ همراه باامید
شما هرچه زودتر اذن ورود مسافرتان هم صادر شود و شاهد رهایی شما باشیم.
همسفر بهنار پنجشنبه 11 مهر 1398 01:18 ق.ظ
خانم سمانه عزیز خدا قوت به شما خیلی عالی بود استفاده کردم
خانم ربابه ، خانم الهام ، خانم فریده ، خانم معصومه از شما عزیزان هم بابت زحمات گرانقدرتان سپاسگذارم و عرض خدا قوت دارم
همسفرنسیم لژیون بیستم پنجشنبه 11 مهر 1398 12:23 ق.ظ
خداقوت خانم افسانه...امیدوارم بزودی شاهدحضورمسافرتان درکنگره باشید.
مسافر توحید چهارشنبه 10 مهر 1398 01:42 ب.ظ
خداقوت و بسیار عالی
سوال ها و جواب ها بسیار عالی بود.
خداقوت به وبلاگ نویسان گروه خانواده
مریم کرمی چهارشنبه 10 مهر 1398 09:18 ق.ظ
خانم افسانه عزیز،پاسخهای شما بسیار هوشمندانه و دقیق هستند و بسیار برایم آموزنده بود از شما سپاسگزارم. موفق باشید. ان شاءالله در بهترین زمان اذن ورود مسافرتان به کنگره صادر خواهد شد.
خدا قوت به گروه محترم وبلاگ.
عزیزه 15 چهارشنبه 10 مهر 1398 08:16 ق.ظ
خانم افسانه ممنون از پاسخ هایی که دادید خیلی برای من اموزنده بود انشالله اذن ورود مسافرتان ب کنگره هر چه زودتر صادر شود بسیارسپاسگزارم ازوبلاگ نویسان
همسفر سمانه ۱۷ سه شنبه 9 مهر 1398 11:53 ب.ظ
خدا قوت میگم خدمت شما و سپاس بابت مصاحبه خوب وتاثیرگذارتان امیدوارم هرچه زودتر اذن ورود مسافرتان برسد.
همسفر مهدیه از لژیون ۴ سه شنبه 9 مهر 1398 10:03 ب.ظ
خداقوت خانم افسانه
دیبـا سه شنبه 9 مهر 1398 04:11 ب.ظ
دخترعمه عزیز، خانوم افسانه، قطعاً روزی شما اومدن به کنگره بوده که با وجود اینکه مسافرتون هنوز سفرش رو شروع نکرده شما آنقدر به خوبی حرکت میکنی.
همیشه موفق و پیروز باشی عزیزم.
همسفر نجیمه سه شنبه 9 مهر 1398 04:09 ب.ظ
سلام
خانم افسانه ان شاءالله به زودی زمان ورود مسافر شما می رسه سفر خوب و باکیفیتی رو شروع می کنن به رهایی می رسن در مورد وادی اول اگر همه ما بتونیم خوب و درست فکر کردن رو یاد بگیریم حل مشکلاتمون خیلی راحت می شه چون خوب فکر کردن لازمه گرفتن آموزش هست
فاطمه صالحی سه شنبه 9 مهر 1398 02:18 ب.ظ
با آرزوی بهترین ها برای شما همسفر عزیز، خداقوت
رقیه لژیون دهم سه شنبه 9 مهر 1398 01:44 ب.ظ
خانم افسانه بسیار لذت بردم.چنین پاسخ سنجیده برابر با اموزش وکاربردی کردن انها انجام میگیرد
کمک راهنمای بزرگوار خانم آزاده سپاس وخدا قوت
خانم افسانه ان شاالله به زودی مسافر شما هم به جرگه اعضای کنگره 60 بپیوندد
نوشین سه شنبه 9 مهر 1398 12:25 ب.ظ
عالی بود خانم افسانه
مخصوصا نکته جناب امین در مورد بخشش
سربلند و پیروز باشید .
فاطمه همسفر ابوالفضل سه شنبه 9 مهر 1398 12:08 ب.ظ
خانم افسانه عزیز بسیار عالی جواب سوال هارو دادید
خداقوت به وبلاگ نویسان
مریم حسینی سه شنبه 9 مهر 1398 10:55 ق.ظ
خدا قوت ب وبلاک نویسان عزیز
خانم افسانه عزیز بسیار عالی پاسخ دادید و من هم آموزش گرفتم برایتان بهترینها و حال خوش را آرزومندم .
همسفر زهرا سه شنبه 9 مهر 1398 10:42 ق.ظ
خانم افسانه ممنون از پاسخهای خوبتان استفاده کردم
ممنون از خانم ربابه و الهام و معصومه برای این مصاحبه
تشکر میکنم از زحمات همه ی وبلاگ نویسان عزیز
ایرج ورمزیار(۲۱) سه شنبه 9 مهر 1398 10:15 ق.ظ
همسفرگرامی سرکارخانم افسانه..خداقوت وتشکرازشمابابت مصاحبه خوبتون بسیار عالی بود ..انشالله بابالارفتن فرآینددانایی در دوراهی انتخابها بهترین را انتخاب نماییم..پیروزوسربلندباشید..تشکرازوبلاگ از نویسان محترم گروه خانواده ...
فریده سه شنبه 9 مهر 1398 09:28 ق.ظ
خانم اقسانه، خانم ربابه، خانم الهام و خانم معصومه بسیار بسیار سپاسگزارم بابت خدمات و تلاش هایی که محصولش گفتگوی به این زیبایی و پرباری شده است.

بسیار آموختم و حس های خوبتان را دریافت کردم.
ان شاالله در مناسب ترین زمان مسافرتان به شما بپیوندد.
مینا سه شنبه 9 مهر 1398 08:56 ق.ظ
خانم افسانه عزیز خداقوت .پاسخ های خوبتان کاملا نشان از کاربردی کردن آموزش ها دارند و امیدوارم مسافرتان نیز به زودی در این مسیر همراهتان شوند .
همسفر ربابه لژیون یکم سه شنبه 9 مهر 1398 08:52 ق.ظ
خدا قوت خدمت خانم افسانه،،بسیار عالی به سوالها پاسخ دادید،موفق و موید باشید.
خدا قوت خدمت وبلاگ نویسان محترم
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic