گزارش عملکرد لژیون سردار
پنجشنبه 4 مهر 1398 ساعت 01:00 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر فریده | ( نظرات )

جلسه چهارم از دوره دومِ لژیون‌های سردار شعبه شادآباد با استادی همسفر صدیقه، نگهبانی مسافر علی و دبیری همسفر فریده با دستور جلسه «نقش همسفر در توانمندی لژیون سردار» در تاریخ 98/06/30 رأس ساعت 16:00 آغاز به کار نمود.

به نام قدرت مطلق

 

خلاصه سخنان استاد:

سلام دوستان صدیقه هستم یک همسفر عضو لژیون سردار

 از زمانی که حضور همسفرها در کنگره منسجم و هدفمند شد و تحت آموزش قرار گرفتند، همیشه یک بال پرواز برای پیشبرد اهداف کنگره بوده‌اند. ابتدا در کنار مسافران برای رها شدن آنها از دام اعتیاد و رسیدن به تعادل و حفظ خانواده و امروز در لژیون سردار.

 سال گذشته تعداد همسفران عضو لژیون سردار خیلی بیشتر بود و همین انگیزه‌ای شد تا مسافران نیز شرکت نمایند. در تمامی خدمت‌ها، همسفران جلودار بوده‌اند، در حمایت از سبد، مشارکت کردن، خدمت کردن و ... حال در لژیون سردار نیز همین اتفاق افتاد.

بعضی همسفرها عنوان می‌کنند که مانع ورود مسافرشان که می‌خواهند عضو لژیون سردار گردند می‌شوند؛ زیرا آنها می‌ترسند که در آینده مشکلات مالی ایجاد شود و نتوانند از پس آن برآیند. برای من زمانی که مسافرم علاقه و انگیزه من را برای این مشارکت دید راضی شد تا این مبلغ را پرداخت کند؛ پس  اگر همسفری به مسافر خود انگیزه و قوت قلب دهد و بگوید اگر بعدها برای ما مشکل مالی ایجاد شود خداوند جلوتر از ما در این مشکل هست و ما را حمایت می‌کند، مطمئناً مسافر با خیال آسوده‌تری می‌تواند در لژیون سردار شرکت کند.

معمولاً در خانواده‌ها، مادران مسئول بخش مالی هستند. حال همسفرها می‌توانند با کاهش هزینه‌های اضافی و پس‌انداز کردن، بخشی از مبلغ عضویتشان را تأمین نمایند. همچنین همسفران، آینده‌نگرتر هستند و همچنین بیشتر تحت تأثیر صحبت‌های یکدیگر قرار می‌گیرند و این‌گونه می‌توانند ابتدا با صحبت با دیگر همسفران به یکدیگر انگیزه داده و بعد به مسافرهایشان تا آنها نیز در لژیون شرکت نمایند. امیدوارم امسال لژیون سردار قوی‌تر و پربارتر به کار خود ادامه دهد و ما نیز بتوانیم در آن شرکت کنیم.

در ادامه جلسه به مشارکت گذاشته شد؛

 

سلام دوستان فریده هستم یک همسفر عضو لژیون سردار

ازنظر من، ما همسفرها به دو صورت می‌توانیم در این دستور جلسه ایفای نقش کنیم. یک نقش به‌صورت مستقل و یک نقش به‌صورت مکمل.

نقش مستقل؛ یعنی اینکه اگر من همسفر توانایی مالی دارم؛ مثلاً شاغل هستم یا پس‌اندازی دارم و یا درآمدی دارم می‌توانم به‌عنوان یک فرد مستقل که در حال آموزش گرفتن هستم نقش خود را ایفا کنم و به‌اندازه توان خود حرکت نمایم و هزینهٔ دریافت‌های خود را بپردازم.

نقش مکمل؛ مربوط به زمانی است که من هیچ درآمدی نداشته و کاملاً زیرمجموعهٔ مسافرم هستم و تابع این می‌باشم که ایشان چه مبلغی را وارد زندگی من می‌کند. همان‌طور که استاد امین در سی دی نقش همسفر گفته‌اند، نقش مکمل یک نقش جدی است و الان می‌بینیم که در جشنواره‌ها به نقش مکمل مرد یا زن نیز جایزهٔ اسکار می‌دهند. نقش مکمل این توانایی را دارد که تمام توانایی نقش اول فیلم را از او استخراج کند و یا بالعکس باعث ضعف او در ایفای نقشش شود!

این بدین معنا نیست که من می‌توانم توانایی شخص مقابل خود را تغییر دهم؛ مثلاً اگر درآمد همسر من ۵ میلیون تومان است، نمی‌توانم تغییری در آن ایجاد کنم؛ ولی می‌توانم طوری عمل کنم که او با تمام توانش در این گل‌ریزان یا فرصت مقدس شرکت کند؛ مثلاً اگر مسئولیت مالی خانواده با من است، با گذشتن از هزینه‌های اضافی، مبلغی را طی سال پس‌انداز نمایم و هنگام گل‌ریزان به مسافرم دهم تا یکی از ما بتوانیم در لژیون عضو شویم یا به هر شکلی که برایمان مقدور است مسافرمان را پشتیبانی کنیم.

 

سلام دوستان علی هستم یک مسافر عضو لژیون سردار

شروع سال تحصیلی جدید در کنگره را تبریک می‌گویم و از همسفرانی که در لژیون سردار خدمت کرده و تلاش می‌نمایند تا افراد بیشتری عضو شوند تشکر می‌کنم.

 مخاطب ما همسفرانی هستند که عضو این لژیون نیستند که بایستی بیشتر توسط کمک راهنماها فرهنگ‌سازی شود که کار لژیون سردار چیست، کنگره ۶۰ چه می‌کند و تمامی هزینه‌های آن در کجا خرج می‌شود و با شناخت بیشتر، افراد با رضایت قلبی بیشتری تمایل به مشارکت پیدا می‌نماید؛ چون لژیون سردار در جهت پیشبرد اهداف کنگره ۶۰ تلاش می‌کند و به قول جناب مهندس هیچ خدمتی بالاتر از عضویت در لژیون سردار نیست.

 کنگره ۶۰ انجمنی مردم‌نهاد است و تمام هزینه‌های آن توسط خود اعضا تأمین می‌شود. اگر روزی این NGO فعالیتی نداشته باشد به سازمان اوقاف برمی‌گردد؛ پس هرچه عملکرد کنگره را بیشتر توضیح دهیم شناخت افراد نیز بیشتر می‌گردد. افراد بایستی بدانند تمامی هزینه‌های اجاره، آب، برق و ...توسط خود اعضا تأمین می‌شود و ما با عضویت در لژیون سردار چنین هزینه‌هایی را تأمین می‌نماییم تا مصرف‌کنندگان دیگر نیز آمده و در این مکان به درمان برسد و فکر می‌کنم در جامعه امروزی هیچ خدمتی بالاتر از این نیست.

جناب مهندس به ولی‌فقیهی که در جلسه حضور داشتند فرمودند: شما به افرادی کمک می‌کنید که در صف اول نماز جماعت ایستاده‌اند، درواقع کنگره ۶۰ به کسانی خدمت می‌کند که در اعماق تاریکی‌ها هستند. خودِ من با اعتیادم، ۵ نفر دیگر از اعضای خانواده‌ام را نیز درگیر اعتیاد نمودم و امروز ۶ نفر از خانواده ما رهاشده و ۵ نفر از آنها کمک راهنما می‌باشند و حال هر چه به کنگره می‌پردازیم بازهم کم است.

 

سلام دوستان حسین هستم یک مسافر عضو لژیون سردار

مسافرها بهتر نقش و اثر همسفرها را درک می‌کنند؛ چراکه در دوران سفر با کمک آنها بوده که به رهایی رسیدیم؛ حتی کسانی که همسفرشان به کنگره نمی‌آید، بالاخره آن حمایت را از آنها دریافت کرده‌اند. در مسئله مالی اگر مسافر بخواهد فقط به هزینه‌های خودش توجه کند؛ ولی ازلحاظ مالی همسرش را تأمین نکند اصلاً درست نیست و اول بایستی همه گونه خانواده را تأمین نمایند. همسفر و مسافر مکمل یکدیگر هستند. مسافری که همسفرش مانع از عضویت او در لژیون سردار می‌شود بهتر است ابتدا همسفرش را عضو کند. خدا را شکر که همسفران شادآباد بسیار قوی ظاهرشده‌اند و این نشان‌دهنده سطح بالای دانایی و آگاهی‌شان می‌باشد. اعضای لژیون سردار با رفتار و کردار و محبت خود می‌بایستی دیگر افراد را نیز جذب نمایند.

 

سلام دوستان فرهاد هستم یک مسافر عضو لژیون سردار

در تمامی مشکلاتی که برای هرکسی به وجود می‌آید دو موضوع مهم وجود دارد: یکی عدم شناخت و آگاهی و دیگری عدم اجرای قوانین. همان‌طور که در جلسه هماهنگی گفته شد بهتر است که آگاه‌سازی توسط کمک راهنماها صورت گیرد که اساس کار لژیون سردار بر چه اصولی می‌باشد و برای چه تشکیل‌شده است و اینکه طبق قانون، افرادی که ۶ ماه از رهایی‌شان گذشته است می‌توانند عضو شوند تا در آینده به مشکلی برنخوریم.

 

سلام دوستان محمد هستم یک مسافر عضو لژیون سردار

دیروز در لژیون سردار شعبه پارک طالقانی شرکت کردم و با هماهنگی آقای زرکش دفترچه‌ای را تنظیم کردم که هرکدام از ما اگر افرادی را که در گذشته به کنگره می‌آمدند و رها شدند و رفته‌اند را می‌شناسیم که تمکن مالی دارند شماره تلفن آنها را بنویسیم تا یک بانک اطلاعاتی داشته باشیم و توسط نگهبان لژیون، از این عزیزان دعوت کنیم تا در لژیون و گل‌ریزان شرکت نمایند.

اگر همسفرانی هستند که به هر دلیلی در کنگره حضور ندارند؛ مسافران می‌تواند با عضو کردن آنها در این لژیون دلیلی شوند برای دعوت و حضور همسفرشان در کنگره که می‌تواند قدم خوبی باشد.

 

سلام دوستان منیره هستم یک همسفر عضو لژیون سردار

همسفرها هم می‌توانند موجب تقویت لژیون باشند و هم موجب تضعیف و مانعی برای آن شوند. خدا را شکر که همسفران شعبه شادآباد در بخش تقویتی هستند و خودشان پیش‌قدم می‌باشند. ابتدا سه نفر از همسفران شادآباد عضو لژیون سردار شدند و سال بعد این عزیزان دیگران را دعوت کرده و هرکدامشان ۸ برابر شدند. حالا که ۲۵ نفر همسفر عضو هستند با دعوتشان بسیار بیشتر می‌توانیم جذب داشته باشیم. در لژیون سردار پارک طالقانی شرکت کردم و تجربهٔ جالبی بود. دستور جلسه ترس از خدمت مالی بود. در مورد مسئله ترس همسفران، من به‌شخصه هیچ‌گاه انرژی‌ام را هنگام کارت کشیدن روی این مسئله نمی‌گذارم که پول پرداختی‌ام چه می‌شود و کجا می‌رود بلکه انرژی‌ام را روی این می‌گذارم که تزکیه و پالایش درونی برایم اتفاق بیفتد. افراد را دلی دعوت کنیم و از تجارب و حس‌هایی که از این عضویت نصیبمان شده برایشان بگوییم.

 

تهیه و تنظیم: همسفر فریده

تایپ: همسفر مینا

عکاس: مسافر رضامی توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفرزهرالژیون سوم چهارشنبه 10 مهر 1398 04:02 ب.ظ
خدا قوت⚘⚘⚘⚘⚘⚘⚘
همسفرزهرالژیون سوم چهارشنبه 10 مهر 1398 04:02 ب.ظ
خدا قوت⚘⚘⚘⚘⚘⚘⚘
همسفر معصومه عبدی دوشنبه 8 مهر 1398 09:38 ق.ظ
از صحبتهای عزیزان استفاده کردم، خداوند به جان و مالتان برکت بدهد که همیشه در راه خیر و کمک به دیگران قدم بردارید.
همسفر نسیم یکشنبه 7 مهر 1398 04:32 ب.ظ
خدا را هزاران بار شکر برای فرصت ادای دین با حضور در لژیون سردار
ممنون از منعکس کنندگان جلسات
مریم کرمی یکشنبه 7 مهر 1398 05:26 ق.ظ
خدا قوت خدمت اعضای محترم لژیون سردار به ویژه خانم صدیقه عزیز، در پناه خداوند باشید.
همسفر افسانه لژیون 7 شنبه 6 مهر 1398 10:49 ب.ظ
خدا قوت خدمت خانم صدیقه عزیزم
خداوند به مالتان برکت دهد
و در مسیری که قرار گرفتید موفق باشید
دیبــا شنبه 6 مهر 1398 07:26 ق.ظ
خدا قوت ویژه به خواهرم صدیقه جون، به کمک راهنمای آینده خودم خانوم فریده عزیز.
و خداقوت به کل مجموعه و لژیون خوش طینت و ایثارگرِ مالی. خدا قوت به وبلاگ نویسان عزیز
همسفر ربابه لژیون یکم شنبه 6 مهر 1398 12:30 ق.ظ
خدا قوت به تک تک عزیزان.
خداوند به مال و جانتان برکت وخیر عنایت بفرما
ید،انشاءالله برکت این خدمتها در زندگیتان جاری کند.
از خداوند میخواهم که من هم روزی بتوانم عضو لژیون سردار بشوم.
پوران همسفر عباس لژیون 1 جمعه 5 مهر 1398 11:39 ب.ظ
خداقوت خدمت همه ی عزیزان لژیون سردار بسبار عالی بود وقتی لژیون تشکیل شد خیلی دلم می خواست عۻو این لژیون باشم ومدام ذهن وحواسم به لژیون بود ، گوش می کردم ببینم درلژیون چه مطالبی گفته می شود .درطول جلسه خیلی دعا کردم واز خدا واستاد سردار خواستم که به من ومسافرم هم توانایی مالی بدهد تا ما هم بتوانیم دراین لژیون حۻور داشته باشیم یک همسفر با اگاهی وتفکر درست وبا درنظر گرفتن سهم لژیون مالی وکنگره می تواند برای حقوق ماهیانه خانواده برنامه ریزی کند وبایک برنامه حساب شده یک مدیریت عالی در زندگی داشته باشد .
خداوند به جان ومالتان برکت دهد .
امیدوارم ما هم به زودی عۻو لژیون سردار شویم .

همسفر زهرا پنجشنبه 4 مهر 1398 10:34 ب.ظ
خانم صدیقه عزیز
ممنون از صحبتهای خوبتان و تشکر از مشارکتهای خوب اعضای لژیون سردار
انشاالله خداوند به جان و مالتان برکت بدهد و همچنان از خدمتگزاران یاری رسان کنگره باقی بمانید
عزیزه 15 پنجشنبه 4 مهر 1398 10:33 ب.ظ
خدا قوت خدمت همه ی عزیزان عضو لژیون سردار استاد گرامی خانم صدیقه مهربانم ممنون تز سخنان دلنشینتان امیدوارم من هم بتوانم روزی عضو لژیون سردارشوم
همسفر سمانه ۱۷ پنجشنبه 4 مهر 1398 04:09 ب.ظ
خدا قوت به تک تک شما عزیزان انشاءالله برکات این خدمتها همیشه در زندگی شما جاری باشد.از خدا میخوام که من هم روزی بتوانم عضو کوچکی از این لژیون پربرکت شوم.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات