کارگاه آموزشی خصوصی همسفران روز دوشنبه تاریخ 98/2/17
چهارشنبه 18 اردیبهشت 1398 ساعت 11:07 ق.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر سمیرا | ( نظرات )

این جلسه هشتمین جلسه از دوره پنجاهم سری کارگاه‌های آموزشی خصوصی کنگره 60، ویژه همسفران نمایندگی شادآباد روزهای دوشنبه در تاریخ 98/2/17 با استادی همسفر فاطمه، نگهبانی همسفر زهرا و دبیری همسفر ثریا با دستور جلسه «ظرفیت، مسئولیت، قبله گم کردن»  رأس ساعت 15:00 آغاز به کار نمود.

سخنان استاد:

بسم‌الله الرحمن الرحیم

الحمدالله رب‌العالمین

خوشحال و شکرگزار هستم که یک‌بار دیگر توانستم ازاینجا صورت ماه همگی‌تان را نظاره‌گر باشم. ان‌شاءالله جلسهٔ پر خیروبرکتی داشته باشیم. ماه رمضان رسیده و سفره بخشش و مغفرت بازشده است ماه ضیافت الهی را خدمت همگی تبریک می‌گویم طاعات و عباداتتان قبول باشد انشاءالله به فضل الهی بتوانیم از این خوان نعمت الهی استفاده کنیم و  ظرفیت و مسئولیت‌پذیری‌هایمان به‌جایی برسد که به خودمان و خدای خودمان نزدیک‌تر شویم

همگی ما در این مکان مقدس و امن جمع شده‌ایم برای درمان اعتیاد مسافران و وقتی‌که اینجا می‌آییم تازه  متوجه می‌شویم که آمده‌ایم بهتر زندگی کردن را یاد بگیریم و این بهتر زندگی کردن و به تعادل رسیدن نیازمند آموزش است آموزش هم در کنگره ۶۰ بر طبق روش dst هست چه درمان و چه آموزش، آرام‌آرام  و منظم صورت می‌گیرد.

در کنگره ۶۰ ما ۵۲ دستور جلسه سالیانه داریم که از وادی‌ها تشکیل‌شده و جهان‌بینی ۱ و ۲  و تعدادی دستور جلسات تعلیم می‌شود و ممکن است دستور جلسات بر اساس موضوعاتی که پیش می‌آید تغییر کند؛ و این‌ها راه بهتر زندگی کردن و رسیدن به آرامش را یاد می‌دهد

در کنگره  ظرفیت و مسئولیت را اگر بخواهد به‌جای واقعی‌اش برسد، به همان روش dst شکل می‌گیرد. یک مسافر  که وارد سفر می‌شود می‌خواهد یک‌پنجم موادش را کم کند باید یک‌پنجم آموزش بگیرد و یک‌پنجم به دانایی‌اش اضافه شود تا بتواند موادش را کم کند و ظرفیتش بالا برود و به‌جایی برسد که مسئولیت درمان خودش را بپذیرد . من همسفر هم همین‌طور هستم وقتی‌که می‌آیم،  آموزش می‌گیرم و خدمت می‌کنم.

آموزش و خدمت دو تا موضوع مهم هستند که می‌توانند ظرفیت و مسئولیت‌پذیری من همسفر را بالا ببرند  و به راه رشد و خلوص بیشتر برسم.  من اولین باری که به کنگره آمده بودم و می‌خواستم خدمت کنم و مرزبان محترم به من گفتند؛ که مهماندار باید سرویس بهداشتی را تمیز کند. با خودم گفتم که چرا سرویس بهداشتی را من باید تمیز کنم؟ و من از یکی از دوستان هم لژیونی سؤال کردم که آیا باید من این کار را انجام بدهم؟ ایشان گفتند بله حتماً این کار را بکنید.  این موضوع را می‌گویم که بدانید وقتی تازه آمده بودم ظرفیت من  این‌قدر کم بود.  ولی نکته مهمی که اینجا هست اطاعت از راهنما است من از راهنمایم اطاعت کردم و عشق خدمت را درون خودم رشد دادم در کنگره ۶۰ باید بیایید آموزش ببینید و خدمت کنید تا عملکرد و رسیدن به ظرفیت در شما شکل بگیرد هرکدام از ما کم‌وکاستی‌هایی داریم تا در مسیر آموزش قرار نگیریم، نمی‌توانیم کاستی‌ها را برطرف کنیم.

راهنمایم  یک‌بار در لژیون فرمودند: آموزش مثل آب شیرین و زلال است و اگر شما تشنه هستید فقط با آن آب می‌توانید خودتان را سیراب کنید ولی اگر بخواهیم بیراهه بروید و به‌طرف ضد ارزش‌ها بروید و بخواهید با کوچک‌ترین برخورد،  پرخاش کنید و  عصبانی شوید، می‌شود خوردن همان آب‌شور و عطشتان هم از بین نرفته و حالتان بدتر  هم می‌شود.

 آقای امین در سی دی جهان‌بینی ۱ و ۲ می‌فرمایند؛ وقتی وارد عمل کردن می‌شویم یا باید شمشیر را از رو ببندیم ، یا اینکه به اندیشه و آگاهی برسیم.

شمشیر از رو بستن می‌شود همان خوردن آب‌شور. اندیشه و آگاهی همان آب شیرین است.

  باید دنبال آموزش برویم تا ظرفیت ما بالا برود کم مسئولیتی از جهل و نادانی است.

 بهترین مثالی که می‌توانم بزنم همان استخر  در جزوهٔ  جهان‌بینی 2 آقای امین است استخرها همه ورودی خروجی دارند و اگر خروجی نداشته باشند آب به گنداب تبدیل می‌شود و حتی اگر ورودی آب زلال هم داخل بیاید نمی‌تواند کاری برایش بکند فقط سرریز می‌شود و اطراف  آن  گنداب می‌شود.  در گنجایش استخر انرژی و دانایی هم همین‌طور است آقای امین هم  می‌فرمایند: بعضی افراد دانایی دارند اما انرژی و توان کار را  ندارند و به خود و دیگران   آسیب می‌زنند و بعضی‌ها توان و انرژی کار را دارند، اما دانایی را ندارند و این هم دوباره آسیب می‌زند.

مثل رهجویی که آموزش می‌گیرد و عمل نمی‌کند، یا مثل مادری که همه‌چیز را درباره فرزندش و تربیت او می‌داند ولی نمی‌تواند به آن عمل کند.

 درهرصورت تخریب ایجاد می‌شود.  در کلام‌الله آمده است که؛ بر هیچ نفسی تکلیفی نهاده نشده مگر به‌اندازه توان او.

در مسئولیت من نداریم اگر در کار و مسئولیت من بیاورم و بگویم من کردم و به‌تنهایی می‌خواهم این کار را بکنم نمی‌توانم به نحو احسن آن کار را انجام بدهم، بنده الآن استاد هستم و در این جایگاه قرار گرفتم اگر مسافرم  و فرزندانم نبودند که مرا حمایت  کنند،  اگر راهنمایم و  اسیستانت، مرزبان‌ها و  خدمتگزاران در شعبه نبودند، همه شما عزیزان  که در این سالن نشسته‌اید نبودید جایگاه استادی  شکل نمی‌گرفت.  من نمی‌توانم بگویم به‌تنهایی به  این ظرفیت رسیدم و در مسئولیتِ استادی بهترین استادی را  هم اجرا کردم. باید بدانم که  من  وجود ندارد! کار گروهی است.

 اگر همگی شما و راهنمایم نبودند من الآن در این جایگاه نبودم بعضی وقت‌ها هم خداوند به‌اندازه توانِ ما به ما مسئولیت داده ولی من دوست دارم به خودم سخت بگیرم و مسئولیت بیشتری را روی شانه خودم می‌گذارم و این را خداوند نگفته و این باعث می‌شود که من فقط به خودم ضربه بزنم.

آقای مهندس می‌فرمایند: موفقیت کنگره و موفقیت ما و من به‌عنوان بنیان کنگره،  به‌واسطهٔ هوش، زرنگی  و عقل و درایت ما نیست این‌ها همه خواست ، لطف و قدرتِ خداوند است. 

یعنی تا خواست خداوند نباشد من در مسیر آموزش و خدمت قرار نمی‌گیرم و اگر هم قرار بگیرم ممکن است قبلهٔ خود را گم کنم. قبله گم کردن در کنگره یک نوع بی‌تعادلی است  که من حیران و سرگردان می‌شوم. کسی که قبله گم می‌کند اولین چیزی که در او شکل می‌گیرد، اینکه ناسپاس می‌شود و کسانی که او را یاری کردند را فراموش می‌کند و هر عملی را که دلش می‌خواهد انجام می‌دهد و اعمالش هم اعمال ناسالمی هست.

 امیدوارم خداوند در جایگاه‌ها و مسئولیت‌هایی که هستیم به ما توان بدهد که بتوانیم به‌خوبی قدم برداریم.

خداوند در کلام‌الله، آخرین آیهٔ سورهٔ بقره  این دعا را به ما آموخته  است که:

 پروردگارا ما را مواخذه مکن اگر فراموش کردیم و یا خطا کردیم پروردگارا بر ما بار سنگین قرار مده آن‌چنان‌که بر پیشینیان قراردادی پروردگارا آنچه را که در  طاقت ما نیست بر دوش ما مگذار و بر ما ببخش و بیامرز و به ما رحم کن تو خدای مایی، ما را یاری ده بر گروه کافران.

 ممنونم که به حرف‌های من گوش کردید.


تهیه گزارش: همسفر زهرا لژیون یکم 

ویراستاری: همسفر لیلا

عکاس: همسفر فریده 

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
لیلا طاهری دوشنبه 23 اردیبهشت 1398 01:22 ب.ظ
سرکارخانم فاطمه عزیزم.خداقوت.بازهم خوش درخشیدید.شکر.واینها نشان ازدرایت شما وآموزشهای مفیدراهنمای بزرگوار شما دارد.امیدوارم بیشتر وبیشتر موفق باشید.باتشکرازهمسفران عزیزوزحمتکش وبلاگ.
فاطمه الیاسی یکشنبه 22 اردیبهشت 1398 06:46 ق.ظ
خانم فاطمه عزیزم خدا قوت مثل همیشه عالی و پر از انرژی،همیشه از شما می آموزم انشاالله همیشه پر توان باشی ولژیون پر باری داشته باشید.وبا تشکر از عزیزان خدمتگزار در وبلاگ پایدار باشید.
همسفر لیلا لژیون شش جمعه 20 اردیبهشت 1398 02:08 ق.ظ
سلام و خدا قوت خدمت خانم فاطمه عزیز عالی بیان نمودید
همسفر لیلا لژیون شش جمعه 20 اردیبهشت 1398 02:06 ق.ظ
سلام و خدا قوت خدمت خانم معصومه عالی بود
همسفر معصومه عبدی چهارشنبه 18 اردیبهشت 1398 02:03 ب.ظ
خانم فاطمه عزیزم بسیار استفاده کردم .اجرتان پاداش الهی و زندگیتان پر از نور خداوندی
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic