در جستجوی عشق
شنبه 23 شهریور 1398 ساعت 07:12 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر سمیرا | ( نظرات )
گاهی فکر می‌کنم شاید مأموریتم در این مقطع از زندگی‌ام یافتن عشق و احیای آن در جسم و جانم باشد. گاهی فکر می‌کنم سفری که در کنگره شروع کردم سفری است که مبدأ آن قهر، نفرت و کینه است و کاش مقصد آن عشق باشد.

سلام دوستان زهرا هستم یک همسفر

آنچه باور است محبت است و آنچه نیست ظروف تهی است.

وقتی می‌خواهم از محبت بنویسم و یا حتی به آن فکر کنم حالم دگرگون می‌شود و انگار همه‌چیز علیه من می‌شوند و مسائلی سر راهم سبز می‌شوند که به تک‌تک سلول‌هایم فشار وارد می‌کنند.

همان‌طوری که در وادی گفته‌شده هر چیزی را بر مبنای ضدش می‌شناسیم و تا از نفرت نگذری به عشق نمی‌رسی و من دقیقاً زمانی که می‌خواهم حتی به عشق فکر کنم حس‌هایی از جنس خشم، کینه و نفرت را تجربه می‌کنم که می‌خواهند سد راهم شوند.

گاهی فکر می‌کنم شاید مأموریتم در این مقطع از زندگی‌ام یافتن عشق و احیای آن در جسم و جانم باشد. گاهی فکر می‌کنم سفری که در کنگره شروع کردم سفری است که مبدأ آن قهر، نفرت و کینه است و کاش مقصد آن عشق باشد.

در این مسیر موانع محبت را شناختم که توقع، حس مالکیت، تأیید و احترام هستند و در این سفر مانع می‌شوند تا به درک خوبی از عشق برسیم و گاهی آن‌قدر این موانع پررنگ می‌شوند که هر عشقی رنگش را می‌بازد.

وقتی به هریک از این موانع فکر می‌کنم با خود می‌گویم که چه راه طولانی دارم و برای برداشتن هر یک از این موارد چقدر باید تزکیه و تلاش کنم اما وقتی می‌شنیدم که خدمت خصوصاً جایگاه کمک راهنمایی چقدر قلب مرا سرشار از مهر خواهد کرد و بدون اینکه متوجه شوم این موانع را به عشق تبدیل خواهد کرد با تمام وجود از خدا خواستم تا این جایگاه را روزی‌ام می‌کند.

آقای مهندس می‌فرمایند محبت هزینه دارد و باید هزینه آن را پرداخت کنیم و من فکر می‌کنم همه تلاش‌هایی که برای رشد خود و خانواده‌ام می‌کنم، همه ازخودگذشتگی‌ها، درواقع هزینه عشق است ولی در این میان باید سعی کنم حس‌های درون و بیرونم باهم مطابقت پیدا کنند تا تلالو عشق را بهتر در زندگی‌ام لمس کنم.

یعنی اگر انرژی خود را صرف این می‌کنم که دیگران مرا آدم خوب و بامحبتی ببینند و حس درون و برونم یکی نباشد این هزینه و انرژی که مصرف می‌کنم همه صرف تأیید و احترام می‌شود نه صرف عشق و نه صرف ساختن!

اگر در درون خواسته‌ام چیز دیگری است و در بیرون عکس‌العمل دیگری دارم و درواقع درون و برونم یکی نباشد هزینه‌ای کرده‌ام که برایم محصول خوبی نخواهد داشت.

در این مسیر پایه دیگری که به یاری‌ام آمد تا محبت را بهتر درک کنم سی دی بیگانه بود. آقای مهندس فرمودند امروز هوش هیجانی حرف اول را می‌زند این‌که در مواجهه با ناملایمات و بی‌حرمتی‌ها باید از هوش هیجانی برخوردار بود تا بتوانی آن‌ها را تحمل‌کنی و بدانی که چطور با یک حرف بد و بی‌احترامی به هم نریزی و بتوانی آن را کنترل کنی و فکر کردم من هم هوش هیجانی بالایی ندارم و چگونه می‌توانم آن را بالا ببرم؟ به ذهنم رسید قطعاً با تزکیه و پالایش و با تقویت سیستم ایکس!

خانم سمیرا می‌گوید کمک راهنمایی دیدگانت را آن‌قدر می‌گشاید تا از پس آن وقایع به‌ظاهر ناخوشایند حقیقت وقایع را می‌بینی و حقیقت هر چیزی قطعاً عشق است و دیگر کمتر به هم می‌ریزی، امیدوارم که این اتفاق برای من هم بیفتد.

در آخر از خداوند می‌خواهم در این مسیر یاری‌ام کند تا از طریق خدمت کردن به مخلوقاتش، عشق خود را روزی‌ام کند.

 

نویسنده: همسفر زهرا لژیون یکم

ویراستاری: همسفر لیلا

 

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
فرشته لژیون یازده جمعه 29 شهریور 1398 06:21 ب.ظ
خدا قوت خانم زهرای عزیز بابت این نوشته سراسر از عشق و محبتتان .امیدوارم همیشه عاشق بمانید و در زندگی انوار عشق الهی بر شما گسترده باشده و همیشه این محبت و عشق که در وجود پاکتان نهادینه است اثر بخشی باشد بر اطرافیانتان به امید موفقیت شما در تمام مراحل زندگی و رسیدنتان به درجه خدمتگزاری بالا و تشکر از وبلاگ نویسان محترم و پر تلاش
مسافر توحید چهارشنبه 27 شهریور 1398 11:46 ق.ظ
حقیقت یعنی عقل و عشق و ایمان یکجا داشتن
حقیقت یعنی شهید راه عشق شدند. ایام محرم در وادی عشق قرار داریم، عین عشق در صحرای کربلا بر نیزه بود، با هر چه در زمین داشت به دیدار عشق شتافت و حجت را بر همه تمام نمود.
آیا من ناصر خواهم بود، ناصر شخص ملاک نیست، ناصر عشق بودن هنر هنرمندان و سابقون است.
بسیار عالی بود و خوشا به سعادت همسفران که با استقامت و ایثار عشق را معنی میکنند.
خداقوت به وبلاگ نویسان گروه خانواده
همسفر سمیرا سه شنبه 26 شهریور 1398 09:17 ق.ظ
زهرای عزیزم
هر آنچه در پی آنی، آنی!
و به قول راهنمای عزیزت تو نشانی از عشق داری!
و روزی نشانِ راه می شوی برای رساندن دیگران به منزلگاه عشق.
ربابه لژیون پنجم دوشنبه 25 شهریور 1398 11:25 ب.ظ
خانم زهرا خدا قوت
متن زیبای شما برای من آموزش خوبی داشت که درون و برون را باید یکی کرد تا انرژی محدودی که خدواند روزیمان کرده صرف سازندگی و پالایش شود نه تایید و فخر فروشی .انشالله در مسیر خدمت کمک راهنمایی به عشق واقعی که خواستار آن هستید برسید.
از خانم لیلا و خانم سمیرا صمیمانه تشکر میکنم خدمتتان پر برکت .
همسفر سمانه ۱۷ دوشنبه 25 شهریور 1398 08:04 ق.ظ
کمک راهنمای محترم خانم زهرای عزیز بسیار جالب و دقیق موانع محبت را بیان نمودید و خیلی استفاده کردم امیدوارم همواره عشق و محبت در زندگیتان جاری باشد.با تشکر از وبلاگ نویسان محترم.
همسفر حوریه یکشنبه 24 شهریور 1398 08:45 ب.ظ
خانم زهرای عزیز،چه نگاه زیبایی به وادی عشق دارید چه زیبا خود را دیده اید،ان صبرتان جمیل است خداوند یاریگرتان باشد .ان شالله در حکمتهای خداوند به رویتان باز شود.
خانم لیلای عزیزم از زحماتتان بسیار سپاسگزارم.
همسفر حوریه یکشنبه 24 شهریور 1398 08:45 ب.ظ
خانم زهرای عزیز،چه نگاه زیبایی به وادی عشق دارید چه زیبا خود را دیده اید،ان صبرتان جمیل است خداوند یاریگرتان باشد .ان شالله در حکمتهای خداوند به رویتان باز شود.
خانم لیلای عزیزم از زحماتتان بسیار سپاسگزارم.
مریم کرمی یکشنبه 24 شهریور 1398 12:57 ب.ظ
خانم زهرای عزیز، ممنون از مطلب خوب و پربارتان ا میدوارم از،محبت خداوند، وجودت سرشار از عشق و محبت باشد زیرا،که عشق با ارزش ترین سرمایه هر انسانی است . موفق باشید.
دیبــا یکشنبه 24 شهریور 1398 11:33 ق.ظ
همسفرزهرای عزیز، امیدوارم تمام وجودتان از عشق و محبت لبریز باشه تا بتونید این محبت سرریز شده را به اطرافیان بدهید
یکشنبه 24 شهریور 1398 11:32 ق.ظ
همسفرزهرای عزیز، امیدوارم تمام وجودتان از عشق و محبت لبریز باشه تا بتونید این محبت سرریز شده را به اطرافیان بدهید
همسفر مهدیه از لژیون ۴ یکشنبه 24 شهریور 1398 10:01 ق.ظ
سلام وخداقوت خانم زهرا ممنون از مطالب زیباتون
همسفر مهدیه از لژیون ۴ یکشنبه 24 شهریور 1398 10:00 ق.ظ
سلام وخداقوت خانم زهرا ممنون از مطالب زیباتون
مریم حسینی یکشنبه 24 شهریور 1398 09:53 ق.ظ
خدا قوت به وبلاک نویسان و خانم سمیرا عزیز
خانم زهرا عزیز بسیار عالی در مقوله عشق و موانع و اینکه چگونه موانع ا از مسیر بردارید تا به انچه هست یعنی عشق حقیقی که برای هر انسان بسیار سرمایه گرنقدری می باشد برسید برایتان بهترین خدمتها در این مسیر ارزومندم موفق باشید
همسفر رعنا یکشنبه 24 شهریور 1398 08:51 ق.ظ
زهرای عزیز؛یقینا شما وادی عشق و محبت را در وجودتان به عمل در آورده اید که اینگونه به درک و معنای آن رسیده اید. ممنونم از بیان برداشت مفید و تاثیرگذارتان.قلبتان سرشار از عشق و محبت خداوند.
خانم لیلا و خانم سمیرا؛ سپاس فراوان از خدمات عاشقانه شما عزیزان.در پناه حق.
سمانه همسفر داود یکشنبه 24 شهریور 1398 08:31 ق.ظ
خانم زهرا عزیزم بسیار عالی بود و سپاس از مقاله خوبتان به خصوص درخصوص موانع محبت بسیار عالی بیان نمودید ان شاله همیشه شاهد موفقیتهای شما باشید و مطمئنم لژیون پر باری خواهید داشت.
همسفرسکینه1 یکشنبه 24 شهریور 1398 01:43 ق.ظ
خواهر عزیزم،خانم زهرا.بسیار عالی در باب عشق سخن گفتند.ان شاالله از موانع و سختی های محبت عبور خواهی کرد و به سر منزل عشق خواهی رسید.وجودت همیشه زنده به عشق.
خدا قوت خد مت وبلاگ نویسان عاشق.
فریده یکشنبه 24 شهریور 1398 12:43 ق.ظ
زهرای عزیزم جه زیبا دریچه ای دیگر از ورود به سرزمین عشق را برایمان شکافتی؛ قطعا برای درک آن بهای سنگینی پرداخت کردی و از تو بسیار سپاسگزارم که چکیده ی سرمایه ای که از این وادی نصیبت شده را در قالب این مطلب در اختیار ما قرار دادی...
نگاهم را وسیع تر کردی با بیان تجربه ات
جسم وجانت مملو از عشق راستین

مینا یکشنبه 24 شهریور 1398 12:15 ق.ظ
خانم زهرا عزیز تنها توشه ای که در جایگاه کمک راهنمایی می تواند مرهم هر زخمی باشد عشق و محبتی است که از درون کمک راهنما تراوش می کند . شما در این مسیر در حرکت هستید و امیدوارم بهترین ها روزی تان گردد.
ایرج ورمزیار(۲۱) شنبه 23 شهریور 1398 09:32 ب.ظ
همسفرگرامی سرکارخانم زهرا...خداقوت وتشکرازشمابابت مقاله خوبتون بسیار عالی بود..سرشارازنکات تامل برانگیزدرباب اعجازمحبت و محبت حقیقی..درواقع خداوند برای به ظهوررساندن معجزاتش همیشه راههای بی شماری رادراختیار انسان میگذارد راههایی که بدون لطف خداوندمحال ممکن است که به سرانجام برسد یکی از این راههامحبت واعجازآن است که فقط مختص به خودش و خواص موردعنایتش است میباشدمختص به کسانی که درروزگارپریشانی فقط خدای راصدازدندودرسخت ترین لحظات فقط از جام محبت اونوشیدندودیگران رانیزسیراب نمودندوامروز پاداش آن استقامت و صبوری رابامحبت کردن وخدمت به مخلوقات خداوند دریافت می نمایندودرودخداوندبرشماکه در زمره خدمتگزاران ومحبان الهی قرارگرفته اید..پیروز و سربلند باشید تشکرازوبلاگ نویسان محترم گروه خانواده..
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات