پرداخت زکات رهایی
دوشنبه 18 شهریور 1398 ساعت 02:00 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر الهام | ( نظرات )

اگر خواسته کاری را داشته باشیم قطعاً می‌توانیم انجام دهیم، بایستی روی آن فکر نموده و حرکت نماییم. من زمانی که می‌خواستم وارد لژیون سردار شوم با تمام شرایط نابسامانی که وجود داشت وارد شدم؛ زیرا خواسته‌ام قوی بود.

یا رزاق


با عرض سلام و احترام

در خدمت یکی از اعضای محترم لژیون سردار هستیم که در این دوره آزمون کمک راهنمایی هم قبول شدند و ان شاالله به‌زودی شاهد خدمت ایشان در جایگاه کمک راهنمایی با شال نارنجی خواهیم بود.

 به نمایندگی از همسفران شعبه شادآباد و گروه وبلاگ این جایگاه را به شما تبریک عرض می‌کنم، ان شاالله همیشه تحت حمایت نیروهای الهی باشید.

 

لطفاً در ابتدا اعلام سفر بفرمایید و یک بیوگرافی از خودتان بگویید تا همراهان ما بیشتر با شما آشنا شوند.

 سلام دوستان مهدی هستم مسافر

 آخرین آنتی ایکس مصرفی شیشه و هروئین، به روش DST و با شربت شفابخش OT به مدت ۱۳ ماه و ۱۹ روز با راهنمایی‌های آقای محمدحسین هاشمی سفر کردم. رشته ورزشی در کنگره شنا و فوتسال و در حال حاضر حدود سه سال است که رها هستم.  در ادامه سفر سیگار داشتم به روش DST ، با آدامس نیکوتین خوراکی، مدت ۱۱ ماه به راهنمایی آقای سید حسین حسینی سفر کردم و ۲ سال و ۱۰ روز است که رها شده‌ام.

 از سال ۹۳ وارد کنگره شدم. در سفر اول خدماتی چون مسئولیت سیستم صوتی، نگهبان نظم، میکروفون گردانی و ... را انجام دادم. در سفر دوم هم دبیری را گذراندم و حدود دو سه ماهی بود که وارد کنگره شده بودم که جشن گل‌ریزان برگزار شد. آن موقع وضع مالی خوبی نداشتم؛ ولی چون همیشه در کارهای خیر شرکت می‌کردم، علاقه داشتم در لژیون سردار نیز عضو شوم و بعد از رهایی این اتفاق برایم افتاد.

 

برای ما بگویید چطور با کنگره ۶۰ آشنا شدید؟

از طریق یکی از همسایگانمان که عضو کنگره بود، ابتدا همسفرم وارد شد و بعد من آمدم.

 

در صورت تمایل بفرمایید برای شرکت در آزمون کمک راهنمایی چه برنامه‌ای داشتید و به چه صورت منابع را مطالعه می‌کردید؟

دوره قبلی چون به‌تازگی رها شده بودم، فقط توانستم منابع فنی را کامل بخوانم؛ ولی در این دوره از همان ابتدا خواندن را شروع کردم و تمامی منابع را چندین دور مرور کردم. زیر نکات مهم خط‌کشی می‌کردم و در دفتر جداگانه‌ای سؤال درمی‌آوردم؛ حتی نمونه سؤالاتی که در سایت بود را نیز کپی گرفته و می‌خواندم. وقتی زمان امتحان عقب افتاد مطالعاتم کمتر و حدود روزانه نیم ساعت شد و با اعلام زمان دقیقِ امتحان، دوباره به روال قبلی برگشته و به‌صورت سرسخت و مداوم و روزانه چندین ساعت مطالعه می‌کردم و یک هفته قبل از امتحان کار خود را تعطیل کرده و فقط می‌خواندم.

 

آیا ازنظر شما عدالت در نحوه برگزاری آزمون و بارم‌بندی برای قبولی افراد اجرا شد؟

بله عدالت برقرار شد؛ زیرا بایستی دید کسی که می‌خواهد در جایگاه کمک راهنمایی خدمت کند آیا قبلاً در جایگاه‌های دیگر خدمت بوده و می‌تواند وقت بگذارد و خدمت نماید. بنده حدود یک سال و نیم در جایگاه راهنمای تازه واردین خدمت می‌کردم و هر جلسه‌ای که نوبت خدمتم بود سعی می‌کردم کار خود را کم نمایم که بتوانم به‌موقع در شعبه حضور یافته و خدمتم را انجام دهم.

 

چقدر از سایت کنگره ۶۰ و وبلاگ شادآباد استفاده می‌کنید و آخرین مطلبی که از تجربیات خود به وبلاگ شادآباد ارائه کردید در مورد کدام دستور جلسه بود؟

درگذشته اصلاً استفاده نمی‌کردم؛ زیرا بیشتر توهمات من در مورد گوشی بود؛ ولی به‌مرورزمان شروع کردم و مطالب وبلاگ را می خوانم و کامنت می‌گذارم، مخصوصاً وبلاگ شهر خودمان که به‌تازگی راه‌اندازی شده است و آخرین موضوعی که در موردش مطلبی نوشتم دستور جلسه شیشه بود.

 

ازنظر شما کسی که اهل خدمت و پرداخت هزینه رهایی و حال خوش خود است (معنوی یا مادی) با فردی که حتی اشتیاقی به خدمت ندارد، برابر است؟ این تفاوت اندیشه ریشه در کدام حس‌های درونی دارد؟

قطعاً برابر نیستند؛ دو فرد سفر اولی را در نظر بگیرید که از یک کلینیک داروی خود را تهیه می‌کنند، یکی حالش خوب است و دیگری نه؛ زیرا یکی سر موقع داروی خود را خورده و در جلسات حضورداشته و خدمت می‌کند و انرژی آن را گرفته و لذت می‌برد؛ ولی دیگری نه. در جامعه نیز کسی که زیاد تلاش نمی‌کند از زندگی خوبی برخوردار نیست و شرایط مالی یا علمی خوبی نیز نخواهد داشت. در کنگره کسانی که خدمتگزار هستند حال بهتری دارند، به‌خصوص اعضای لژیون سردار؛ زیرا در شرایط فعلی بالاترین خدمت است. همیشه به خود می‌گویم که این صندلی را قبلاً کس دیگری خریده و من امروز روی آن نشسته‌ام و از لژیون و جلسه بهره می‌برم؛ پس من نیز وظیفه‌دارم این هزینه را بپردازم؛ زیرا هم بازپرداخت بدهی‌هایم است و هم زکات رهایی و حال خوش امروزم می‌باشد.

 در جشن گل‌ریزان اول با خود گفتم که یک یا دو میلیون پرداخت کنم؛ ولی دلم راضی نمی‌شد. فکر کردم همان‌طور که خیلی‌ها توانسته‌اند من نیز می‌توانم این مبلغ را بپردازم و قطعاً خیروبرکت آن برایم برمی‌گردد. همان شبی که فردایش جشن گل‌ریزان بود ماشینم خراب شد و حدود ۸ میلیون تومان هزینه اش شد. نیروهای منفی سعی داشتند جلوی مرا بگیرند؛ ولی من فردا مبلغ ۵ میلیون را به‌صورت تعهدی (چکی) پرداخت کردم و عضو لژیون شدم و برکات آن را دیدم؛ زیرا شرایط کاری و مالی‌ام از آن ماه به بعد خیلی بهتر شد و امسال نیز قصد عضویت دارم؛ حتی اگر خودم هم نتوانم حتماً کمک می‌کنم که همسفرم عضو این لژیون شود. نیروهای منفی همیشه مانعی برای ما هستند و کسی که توانایی داشته؛ ولی شرکت نمی‌کند و نمی‌تواند ببخشد، گذشت و بخشش (چه مادی و چه معنوی) را نیاموخته است؛ مثلاً کمک راهنمایی که وقت می‌گذارد قطعاً از زندگی و مال خود می‌گذرد و به کنگره می‌آید و نتیجه این گذشت را می‌گیرد.

 

ازنظر شما عضویت در لژیون سردار چه نقشی در روند سفر دوم شما داشته یا اگر پیشرفت مادی هم داشته‌اید که مرتبط با این خدمت است بفرمایید.

در کارم خیلی اتفاق می‌افتاد و زمان‌هایی بود که دیگران بیکار بودند؛ ولی من کار خوب داشتم و یکی از دلایلی که باعث شد مطالعات خود را بیشتر کنم انرژی ای بود که از لژیون سردار می‌گرفتم و با خود گفتم که حتماً بایستی در امتحان قبول شوم. هنگام ورود به این لژیون از خدا خواستم تا شرایط کاری‌ام را طوری کند که به خدماتم در کنگره لطمه نزند و واقعاً همین‌طور شد؛ مثلاً صبح باری را می‌بردم و تا عصر کارم تمام می‌شد و به کنگره می‌آمدم.

 

در پارک طالقانی متوجه شدم شما و همسفرتان برای اجرای پیمان وادی هشتم از آقای مهندس مجوز گرفتید، چه حسی سبب شد این آمادگی را در خود ببینید و هدفتان از اجرای این مراسم مقدس چیست؟

زمستان سال گذشته برای انجام پیمان اقدام کرده بودم؛ ولی شرایط آب و هوایی طوری شد که امکان این کار در آن روزها برایم نبود و با خود گفتم که حتماً زمان آن هنوز نرسیده است. حال که در آزمون کمک راهنمایی قبول شدم و همسفرم نیز کمک راهنمای تازه واردین شده است تصمیم به این کار گرفتیم تا قبل از قرار گرفتن در جایگاه کمک راهنمایی پیمان خود را ببندیم و امیدوارم بتوانیم همیشه در صراط مستقیم بوده و درست حرکت نماییم.

 

با توجه به اینکه جشن گل‌ریزان را در پیش رو داریم چه توصیه یا پیشنهادی برای مسافران و همسفران شعبه شادآباد دارید و همین‌طور اگر توصیه‌ای برای اعضای لژیون سردار دارید بفرمایید.

 آنچه در تقدیر است آن به انجام می‌رسد؛ اما اعمال ما در خطوط تقدیر نقش بسیار مهمی دارند که به آن شکل دیگری می‌دهند.

اگر خواسته کاری را داشته باشیم قطعاً می‌توانیم انجام دهیم، بایستی روی آن فکر نموده و حرکت نماییم. من زمانی که می‌خواستم وارد لژیون سردار شوم با تمام شرایط نابسامانی که وجود داشت وارد شدم؛ زیرا خواسته‌ام قوی بود.

 یک شخص در زمان اعتیاد چقدر هزینه مواد می‌کرده یا چه پول‌هایی را در این راه ازدست‌داده است؛ پس حالا که رهاشدیم و زندگی‌مان سروسامانی گرفته قطعاً می‌توانیم، فقط بایستی دل به دریا بزنیم و از بابت هزینه‌ای که باید پرداخت کنیم نترسیم؛ زیرا بیشتر ازآنچه پرداخت می‌کنیم را دریافت خواهیم نمود و تا دانه‌ای را نکاری چیزی برداشت نخواهی کرد.

درگذشته آرزو داشتم که یک روز بدون مواد مخدر زندگی کنم و امروز حتی در ازای میلیاردها پول حاضر نیستم یک‌لحظه به حال خرابی‌های گذشته برگردم. آرامشی که امروز در زندگی‌ام جاری است بسیار باارزش است؛ البته نباید گذشته خود را فراموش کنیم. هرگاه یاد خاطرات گذشته می‌افتم و نگاهی به امروز می‌کنم که چگونه مشکلات رفع شده‌اند، خدا را شکر می‌کنم و امیدوارم روزی تمامی افرادی که توانایی مالی دارند عضو این لژیون شده و زکات حال خوبشان را پرداخت نمایند.

 

بسیار سپاسگزارم از شما بابت همه خدمات مالی و معنوی تان در شعبه و آرزو دارم در جایگاه کمک راهنمایی بالاترین آموزش‌ها روزی شما گردد.

 

تهیه و تنظیم: همسفر فریده

ویراستاری : همسفر الهام


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر مرضیه لژیون یکم یکشنبه 24 شهریور 1398 08:31 ق.ظ
مصاحبه بسیار خوب و پر از انرژی بود، سپاس از فریده ی عزیزم و مسافر گرامی
آقای موسوی موفقیتتان را در آزمون کمک راهنمایی تبریک عرض می کنم و امیدوارم این مسیر خدمتی برایتان پر خبر و برکت باشد
بستن پیمان بر شما و همسفر محترمان مبارک!
سعادتمند باشید...

سعید صادقی فر لژیون قیدار جمعه 22 شهریور 1398 12:56 ب.ظ
سلام آقا مهدی به شما و همسرتون جایگاه مقدس کمک راهنمایی و راهنمای تازه واردین را تبریک عرض میکنم انشالله همیشه موفق و پیروز در کنار همدیگر باشید.
سمانه همسفر داود پنجشنبه 21 شهریور 1398 10:39 ق.ظ
خدا قوت مسافر گرامی راهتان پرنور.
همسفر سمانه ۱۷ پنجشنبه 21 شهریور 1398 02:45 ق.ظ
مسافر محترم
خدا قوت و تبریک عرض میکنم بابت قبولیتان در آزمون کمک راهنمایی.خانم فریده عزیز و خانم الهام عزیزم خدا قوت
همسفر سمیرا چهارشنبه 20 شهریور 1398 03:29 ب.ظ
مسافر محترم آقای مهدی
رهایی، قبولی در آزمون، عضویت در لژیون سردار،بستن پیمان و...هر کدام از این توفیقات آنقدر عظیم است که نسیم رحمت خاص خداوند باید بر وجود آدمی بوزد تا این وصل ها انجام شود.
بابت اینهمه توفیقات به شما و همسفر گرامی تان خانم سولماز عرض تبریک دارم و امیدوارم تا همیشه جانتان پذیرای دریافت برکات الهی باشد.
خانم فریده و خانم الهام عزیز بابت زحماتتان سپاسگزارم
الهام قدیری چهارشنبه 20 شهریور 1398 03:10 ب.ظ
تبریک و خداقوت خدمت آقای موسوی و خانم سولماز عزیز ، ان شاءالله در ادامه مسیر هم شاهد موفقیت های بیشمار شما عزیزان باشیم .

به نکته خوبی اشاره کردید که باید کسی خدمتکزار شود که بتواند وقت بگذارد و این هم نوعی بخشندگی است و شما بزرگوار با انتخاب های خوبتان و در اولویت قرار دادن کنگره و همچنین عضویت در لژیون سردار این مهم را به انجام رسانید . سپاس

ممنون از خانم فریده عزیز بابت مصاحبه پربار و مفیدشون زندگی ات پر از نگاه و عشق خدا
همسفر الهام لژیون یکم چهارشنبه 20 شهریور 1398 01:40 ق.ظ
خانم فریده عزیزم،ممنون از مصاحبه بسیار عالی و آموزنده ای که داشتید
تبریک خدمت آقای مهدی و خانم سولماز عزیز،انشاالله در جایگاه جدید خدمتی در کنگره ،بهترینها روزیتان شود.
خدا قوت به خانم الهام عزیزم
همسفر حوریه چهارشنبه 20 شهریور 1398 12:04 ق.ظ
از خانم فریده عزیز بییار سپاسگزارم بابت طرح مصاحبه عالیشان.
وتبریک خدمت مسافر محترم مهدی،بابت خوتهای ارزشمندشان.توفیق الهی همیشه نصیبتان.
دیبــا سه شنبه 19 شهریور 1398 01:39 ب.ظ
خانوم فریده عزیزم،لحظه لحظه ی زندگیتون پر ازآرامش و شادی باشه الهی
خدیجه باقری از لژیون اول سه شنبه 19 شهریور 1398 05:23 ق.ظ
به شماتبریک می گویم واز شما ممنونم از مطالب خوبتان واز خانم فریده هم تشکر می کنم
مینا دوشنبه 18 شهریور 1398 07:29 ب.ظ
خداقوت. بسیار عالی بود.
ایرج ورمزیار(۲۱) دوشنبه 18 شهریور 1398 05:49 ب.ظ
مهدی عزیز خداقوت وتشکرازشمابابت مطالب خوبی که بیان نمودید..قطعاعضویت درِلژیون سردارومتعاقب آن قبولی در آزمون کمک راهنمایی ناشی از لطف و عنایت ویژه پروردگاربشمابوده است..پیروزوسربلندباشید..تشکر ویژه ازسرکارخانم فریده بابت انجام مصاحبه های زیبایشان...
فرحناز دوشنبه 18 شهریور 1398 03:34 ب.ظ
سلام وخدا قوت خدمت خانم فریده عزیز از مصاحبه ای که انجام دادید بسیار انرژی گرفتم بسیار آموزنده بود امیدوارم تمام کسانی که خواست قبولی در جایگاه کمک راهنمایی دارند به خواسته قلبیتان برسند و خانم سولماز ومسافرتون تبریک عرض میکنم امیدوارم در تمامی مراحل خدمتشان موفق باشند.
همسفر فاطمه دوشنبه 18 شهریور 1398 02:51 ب.ظ
خانم فریده عزیز، ممنونم از این مصاحبه های پر انرژی و پر محتوایتان.
مسافر گرامی تبریک بابت قبولی شما و همسر گرامیتان. امیدوارم در این مرحله از زندگی هم ، پیروز و موفق باشید.
خداوند به فضل خود روزی شما را بیشتر و بیشتر نماید.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات