کارگاه آموزشی خصوصی همسفران روزهای سه شنبه 98/06/12
چهارشنبه 13 شهریور 1398 ساعت 01:00 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر فریده | ( نظرات )

ششمین جلسه از دوره پنجاه و یکم سری کارگاه‌های آموزشی خصوصی کنگره60 ویژه همسفران شعبه شادآباد روزهای سه‌شنبه مورخ 98/06/12 با استادی همسفر سمیرا، نگهبانی همسفر فتانه و دبیری همسفر فاطمه با دستور جلسه «چگونه از سایت کنگره 60 استفاده می کنم؟ » رأس ساعت 16:00  آغاز به کار نمود.

سخنان استاد : 

سلام دوستان سمیرا هستم یک همسفر

خدا را شکر می‌کنم که یک‌بار دیگر در فضای پر از نور و آگاهی کنگره 60 قرار گرفتیم. امیدوارم امروز هم با آگاهی بیشتر و دست‌پر از این جلسه بیرون برویم.  همین‌طور، ایام سوگواری سیدالشهدا را تسلیت عرض می‌کنم و امیدوارم همین‌طور که این ماه، ماهِ تحول بوده، این دستور جلسه هم آغازش، باعث تحول همه ما شود.

اول صحبتم از خانم صبای عزیز تشکر می‌کنم که همیشه با تدابیرشان و هر بار به یک‌شکلی، نور وبلاگ را روشن نگه داشتند و پرفروغ‌ترش کردند و اینکه فضای خدمتی و فرصت رشد بیشتری را در اختیار همسفران قراردادند. تشکر دیگری دارم از همکاران عزیزم در بخش وبلاگ که خیلی خوب خدمت کردند، از سه عزیزی می‌خواهم اسم ببرم که همیشه همراه و پشتیبان وبلاگ بودند؛ خانم الهام، خانم لیلا و خانم فریده عزیز و همین‌طور همه‌کسانی که در وبلاگ خیلی خوب خدمت می‌کنند و الآن تعدادشان حدوداً به بیست نفر می‌رسد.

من در این دوره اولین بار بود که خدمت جدید گرفته بودم و آن خدمت برنامه‌نویسی وبلاگ است. خیلی ممنونم از همه وبلاگ نویسان که با صبوری و تلاش‌هایتان باعث شدید که من تجربه خوبی از این خدمت داشته باشم.

اما در مورد دستور جلسه چگونه از سایت کنگره استفاده می‌کنیم؟

نمی‌دانم چقدر این سؤال را از خودتان پرسیدید و چقدر در مورد این دستور جلسه فکر کرده‌اید که این دستور جلسه واقعاً در درمان اعتیاد چه نقشی دارد؟ یا اگر در سفر دوم هستیم، در مسیر خودشناسی ما می‌تواند چه جایگاهی داشته باشد؟ در مسیرِ سفرِ خداشناسی ما چه نقش و جایگاهی می‌تواند داشته باشد؟

همان‌طور که در نوشتارهای جدید یک مطلب اضافه‌شده تحت عنوانِ؛ رساندن پیام رهایی و مشخص کردن صورت‌مسئله اعتیاد و معرفی متد درمان تدریجی از طریق فیلم، مقاله، دل نوشته، عکس، کامنت که هدف کنگره 60 در سال 98 می‌باشد، من خیلی به این موضوع فکر کردم که حقیقتاً چرا این موضوع باید هدف آقای مهندس در سال 98 باشد؟!

نکاتی که به آن رسیدم، این بود که ما الآن در عصری زندگی می‌کنیم که بیشترین ارتباطات ما به‌وسیله فضای مجازی و از طریق همین سایت‌ها است و الآن هر مسئله‌ای برای هرکسی پیش می‌آید، اولین کاری که می‌کند به فضای مجازی می‌رود و سرچ می‌کند و یا در کانال‌های مختلف آن موضوع را سرچ می‌کند و دقیقاً همین فضاست که باعث شده، یک الگوی جدیدی از نادانی شکل‌گرفته است. امروز هیچ‌کس فکر نمی‌کند که نمی‌داند و همه به‌واسطه این کانال‌ها فکر می‌کنند، می‌دانند!

 وقتی در مورد اعتیاد سرچ می‌کنند، دعوت‌های مختلفی صورت می‌گیرد. یکی دعوت به قهر می‌کند، یکی به دعوا دعوت می‌کند و یک نفر به طلاق یا به کمپ دعوت می‌کند و دعوت‌های مختلفی صورت می‌گیرد و اینجاست که رسالت همه وبلاگ نویسان و همه‌کسانی که در کنگره هستند، خیلی پررنگ‌تر مشخص می‌شود؛ اینکه همه ما دعوت‌شده‌ایم!

 من خودم اولین بار برای درمان اعتیاد سرچ کردم، وقتی جمعیت احیای کنگره 60 از من دعوت کرد، واقعاً زنده شدن و احیاء در ما اتفاق افتاد و به نظر من این حقیقتاً یک دعوت الهی است؛ چون خاصیت دعوت الهی این است که دعوت به زنده‌بودن می‌کند. وقتی خودت را مقایسه می‌کنی، قبل و بَعدت خیلی فرق می‌کند و سبک زندگی‌ات کاملاً تغییر کرده است و اینها همه در سایه آموزش‌های کنگره است و اینکه ما بتوانیم این پیام را بهتر به دیگران منتقل کنیم.

موضوع دیگر در مورد اهمیت این پیامِ آقای مهندس که هدف کنگره 60 قراردادند این است که آقای مهندس فرمودند: جلسات کنگره صور آشکار کنگره و سایت صور پنهان کنگره است. برداشتی که من از این موضوع داشتم، اینکه هرگونه پرداختن به صور آشکار بدون اینکه توجهی به صور پنهان داشته باشم، واقعاً انحراف است؛ یعنی اینکه اگر ما در جلسات شرکت کنیم و این شرکت در جلسات، ما را به صور پنهان کنگره؛ یعنی همان سایت وصل نکند، قطعاً اگر سقوط هم اتفاق نیفتد، آن تکامل و آن رشد، در مسیر خودشناسی و  درمانمان اتفاق نمی‌افتد.

این دو؛ یعنی، صور پنهان و آشکار باید در جهت همدیگر رشد کنند؛ یعنی اگر من روزی در جلسه شرکت نکردم، سایت را خواندم، برای شرکت در جلسه رغبت پیدا کنم و اگر در جلسه بودم، باید حتماً این اشتیاق در من بیشتر شود که بروم به سمت سایت کنگره و این هم اشتباه است که بعضی‌ها می‌گویند من در کنگره نمی‌توانم شرکت کنم؛ ولی از طریق سایت آموزش ها را دنبال می‌کنم که قطعاً هدف کنگره که درمان و رهایی است، اتفاق نمی‌افتد و به خیلی از مسائل و سؤال‌هایشان جواب داده نمی‌شود .

موضوع بعدی؛ اثراتی که خدمت در وبلاگ روی من داشت که قبلاً در دل نوشته‌های مختلف گفته‌ام که اثراتش خیلی بالا بود.

مورد اول که همان یافتن راه بود که باعث شد مسیر کنگره برای ما مشخص شود و سپس دعوت دیگری که سایت کنگره از ما کرد، دعوت به خدمت بود. در خدمت بود که خیلی از گره‌هایم باز شد، ناامیدی‌هایی که هیچ کاری نمی‌توانستم برایشان بکنم، احساس پوچی و بی‌لیاقتی. این مسیر، مسیر شفادهی است. هرکسی که وارد این مسیر می‌شود، هم می‌تواند خودش را شفا بدهد و هم باعث شفای دیگران شود.

امروز می‌خواستم بگویم، به‌اندازه همه‌کسانی که در این جلسه هستند، در وبلاگ امکان خدمت کردن هست. یکی از بزرگ‌ترین خدمت‌هایی که هر کس، می‌تواند بکند، خدمت کامنت گذاشتن است.

اگر واقعاً احساس می‌کنید که اطرافیان خیلی قدرشناس شما نیستند و یا خوبی‌هایی که می‌کنید خیلی دیده نمی‌شود و آن‌طور که باید دیده نمی‌شوید، من به شما خدمت کامنت گذاشتن را پیشنهاد می‌کنم و واقعاً می‌خواهم که این را تجربه کنید و اثراتش را در زندگی‌تان ببینید. خیلی وقت‌ها درگیر حاشیه‌هایی شده‌اید که خیلی شمارا اذیت می‌کنند و نمی‌توانید از آنها خلاص شوید که پیشنهاد می‌کنم مطلبی در مورد آن موضوع بنویسید و آنگاه گشایش‌هایی که به‌واسطه وبلاگ در زندگی‌تان می‌افتد را می‌بینید و علتش این است که به یک منبع الهی وصل است و همه از یک جایی سرچشمه می‌گیرد و انرژی خیلی از انسان‌های خوب در وبلاگ هست، انرژی آقای مهندس و انرژی همه انسان‌های خوبی که حداقل با بخش خوبشان در وبلاگ خدمت می‌کنند و همه آن انرژی‌ها، قطعاً به زندگی ما برمی‌گردد.

برای من همین‌طور بوده و هست که چند روز بعد یک درس بزرگ از آن مطلبی که نوشته‌ام می‌گیرم. آخرین دل نوشته‌ای که داشتم، خیلی درگیر موضوعاتی شده بودم و وقتی نوشتم، چند روز بعد متوجه شدم که اصلاً مهم نیست که آن چیزی که من نوشته‌ام چقدر زیبا باشد، چقدر خوب یا بد باشد، فکر کردن به این موضوع کار من نیست و سطح ما را پایین می‌آورد؛ اینکه چقدر با نوشتن این مطلب و یا فکر کردن به این مطلب، سطح خودم را پایین می‌آورم و این هم درس خوبی بود.

درس دیگری که وبلاگ برای من داشت؛ اخیراً به خاطر برنامه‌ای که خانم صبای عزیز، مسئولیتش را به من واگذار کردند، این بود که من خیلی نمی‌توانستم برنامه‌ریزی خوبی در زندگی‌ام و کارهای روزمره‌ام داشته باشم. همیشه کمال‌گرا بودم و فکر می‌کردم برنامه‌ای که می‌نویسم باید بی‌عیب و بی‌نقص و کامل باشد و خطا نرود؛ ولی خانم صبای عزیز فرمودند که شروع کن با حرکت راه نمایان می‌شود. من شروع کردم و دیدم همیشه جا برای بهتر شدن هست. اولین برنامه من قرار نیست بهترین برنامه من باشد وکم‌کم یاد گرفتم؛ ولی می‌خواهم از کسانی که همراهی کردند، تشکر کنم.

 درس دیگری که گرفتم این بود که در این مسیر خدمت، برنامه‌هایی که می‌خواهی به ثمر بنشیند، باید تمرین، تکرار و استمرار داشته باشد؛ ولی من فوراً برنامه را عوض می‌کردم و تا به آن میوه نرسیده و تأثیراتش را روی دیگران نگذاشته، فوراً برنامه را می‌گرفتم و برنامه جدیدی می‌دادم. از همه شما ممنونم که در این مسیر همراه من بودید و باعث شُدید من این تجربه را به دست بیاورم.

تجربه بعدی‌ام این بود که هر چیزی اثرگذاری‌اش را از خداوند دارد. واقعاً اگر می‌خواهیم کارهایمان اثرگذاری بالاتری روی خودمان و دیگران داشته باشد، حتماً نیت‌هایمان الهی باشد و از خداوند بخواهیم از در لطف و رحمتش به مطلب ما برکت عنایت کند.

همه عزیزانی که در وبلاگ خدمت می‌کنند، خدمتی که با افزایش آگاهی همراه باشد، حتماً خدمت بزرگی است و همه ما می‌توانیم بخشی از نور و آگاهی و حقیقت را به همه انسان‌هایی که در هستی، هستند انتشار بدهیم.

امیدوارم همه ما سفیری باشیم برای رساندن پیام رهایی، پیام درمان اعتیاد به همه انسان‌هایی که درگیر این مسئله هستند.


در ادامه ؛ تقدیر از وبلاگ نویسان به روایت تصویر ...

تایپ: همسفر مریم

عکس : همسفر فریده

ویراستاری : همسفر الهاممی توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر مهدیسا جمعه 22 شهریور 1398 06:26 ب.ظ
خانم سمیرا عزیزم مثل همیشه عاالی بودید و زاویه جدیدی را نشانمان دادید...خداقوت..همچو خورشید بدرخشید
سمانه همسفر داود شنبه 16 شهریور 1398 11:13 ق.ظ
خدا قوت خانم سمیرا عزیز بسیار عالی بیان نمودید سپاس از همه زحمات شما امیدوارم همیشه شاد و موفق باشید.
فروغ کرمی جمعه 15 شهریور 1398 09:54 ق.ظ
خسته نباشید خانم سمیرا عزیز بخاطر مطالب زیبا و تحت تاثیرتان واین هفته را به شما و تمامی وبلاگ نویسان عزیز تبریک میگویم
همسفر فاطمه پنجشنبه 14 شهریور 1398 11:55 ب.ظ
راهنمای عزیزم
باز مثل همیشه صحبت های شما پر محتوا و تاثیر گذار بود.
همیشه از صحبت های شما درس گرفتم. امیدوارم در ادامه بتوانم تمامی مطالبی را که بیان می کنید با گوشت و پوستم احساس نمایم.
بابت تمامی زحمت شما و خانم صبای عزیزم و همچنین خانم فریده، خانم الهام و خانم لیلا صمیمانه قدردانی می کنم و امیدوارم همیشه و در هر جایگاهی بدرخشید.
هفته سایت بر همه میمون و مبارک باد.
همسفر صبا پنجشنبه 14 شهریور 1398 06:45 ب.ظ
سلام و خدا قوت ، تشکر فراوان از خدمات ارزنذه شما ، چقدر قشنگ و آموزنده در مورد دستور جلسه صحبت کردید ، خداوند به همه ما توفیق خدمت در سایت کنگره ۶۰را عنایت کند
مریم حسینی پنجشنبه 14 شهریور 1398 11:25 ق.ظ
خدا قوت به گروه وبلاک نویسان محترم
خانم سمیرا عزیز کمک راهنمای محترم بسیار جلسه خوبی داشتیم بسیار آموختیم و دیده ما نسبت به سایت کنگره و اهمیت ان بیشتر شده برای شما وهمه کسانی که در سایت همکاری میکند این هفته را تبریک می گوییم و برای شان از خداوند بهترینها را خواستارم
همسفرسکینه1 پنجشنبه 14 شهریور 1398 11:15 ق.ظ
کمک راهنمای گرامی خانم سمیرا عزیز،بسیار بسیار،از صحبتهایتان لذت بردم و استفاده کردم.از مدیر سایت خانم صبای بزرگوار و خدمتگزاران سایت تشکر می کنم.خدمتتان پر برکت،اجر تان با خداوند.همیشه سبز و جاوید بمانید.
رضا از لژیون2 پنجشنبه 14 شهریور 1398 09:43 ق.ظ
درود برمدیران نویسندگان وعکاسان وبلاگ همسفران.
ماشاالله براین همه نیروی عاشق ومتعهد...موفق باشید.
همسفر مرضیه لژیون یکم پنجشنبه 14 شهریور 1398 07:44 ق.ظ
خانم سمیرای عزیز سپاس از دید وسیع تان به این دستور جلسه، بسیار آموزنده بوود
همیشه مشارکت های شما پر از آموزش و دلنشین است...

خانم مریم عزیز، فریده جان و الهام جان سپاسگزارم و در پناه حق
مریم کرمی پنجشنبه 14 شهریور 1398 06:07 ق.ظ
خانم سمیرای عزیز، ممنونم از صحبتهای خوب و آموزنده شما. نگاه زیبای شما به این دستور جلسه برایم بسیار آموزنده بود.از زحمات شما در وبلاگ صمیمانه سپاسگزارم . در پناه خداوند باشید.
فریده پنجشنبه 14 شهریور 1398 02:00 ق.ظ
خانم سمیرای عزیز ممنونم بابت صحبت های خوبتان و زاویه دید عمیق تان به این دستور جلسه؛ همیشه از شما می آموزم.
همسفر سمانه ۱۷ چهارشنبه 13 شهریور 1398 07:08 ب.ظ
خدا قوت عالی بیان نمودید.این روز را به شما و خانم صبای عزیزم و دیگر عزیزان خدمتگزار تبریک میگم.
همسفر مهدیه از لژیون ۴ چهارشنبه 13 شهریور 1398 06:39 ب.ظ
خدا قوت خانم سمیرا ممنون بابت تمام بیانات زیباو تاثیرگذار
ایرج ورمزیار(۲۱) چهارشنبه 13 شهریور 1398 03:11 ب.ظ
خداقوت خدمت همه عزیزان خدمتگزاروخسته نباشید خدمت کمک راهنمای محترم سرکارخانم سمیرا..تشکرازشمابابت بیانات خوبتون بسیارتاًثیرگذاربودخصوصااین جمله که هرچیزی اثرگذاری اش راازخداوندداردخداوندراشاکریم که درمجموعه ای هستیم که تاثیرات الهی رامیتوان بع عینه مشاهده نمودوچقدرخوشبختیم که سایه رحمت خداوندرااحساس میکنیم ...درودبرشماوسایرخدمتگزاران عرصه سایت کاتبان عشق وطریقت پیروز و سربلند باشید..
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات