مصاحبه با خانم فریده یکی از مدیران وبلاگ همسفران
سه شنبه 12 شهریور 1398 ساعت 07:00 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر شمسیان | ( نظرات )
•ازنظر شما اصلی‌ترین نقش در خدمت وبلاگ بر عهدهٔ چه کسی یا چه کسانی است؟
نقش اصلی بر عهدهٔ عزیزانی است که با مطالب خوبشان خوراک اصلی وبلاگ را فراهم می‌کنند و در اختیار ما قرار می‌دهند؛ در حقیقت وبلاگ بدون مطلب‌های شما بزرگواران معنایی ندارند.

یا علیم
به بهانهٔ دستور جلسه سایت کنگره ۶۰، در کنار یکی از خدمتگزاران وبلاگ نمایندگی شادآباد هستیم تا گفتگویی داشته باشیم در خصوص این خدمت چراغ خاموش؛ اما پر خیر .

•لطفاً به‌رسم کنگره خودتان را معرفی نمایید.
سلام دوستان فریده هستم یک همسفر
آنتی ایکس مصرفی تریاک، روش درمان DST داروی درمان شربت OT با راهنمایی‌های آقای اکراد و خانم صبا ۱۲ ماه و ۱۰ روز سفر کردیم و امروز هم یک ماه هست که آزاد و رها هستیم.

•لطفاً بفرمایید از چه زمانی وارد خدمت وبلاگ شده‌اید؟
به یاد دارم سال ۱۳۹۴ با شوق بسیار خدمت در وبلاگ لژیون یکم را آغاز کردم و پس از گذشت یک سال وارد گروه وبلاگ نویسان نمایندگی شادآباد شدم.

•کمی از مسیر و دغدغه‌های این خدمت برایمان بگویید؟
مسیر زیبایی است؛ مانند همهٔ مسیرها و جاده‌هایی که درنهایت ما را به بزرگراه اصلی می‌رساند!
هم لذت دارد؛ هم موانع و دست‌انداز دارد؛ هم سربالایی و هم سرپایینی‌های تند، هم قسمت‌های تاریک که پر از چاله و دست‌انداز است و هم بخش‌های هموار و ایستگاه‌های استراحتی. شاید از مسیرهای انگشت‌شماری در زندگی من است که فقط به رسیدن به مقصد فکر نمی‌کنم و از تمام‌مسیر لذت بردم و می‌برم و آموزش می‌گیرم.
آغاز این خدمت برایم این‌گونه بود که از تعداد بازدیدکنندگان لذت می‌بردم، تعداد کامنت ها برایم اهمیت داشت، ادبیات و نوع نگارش برایم مهم‌تر بود تا آموزش نهفته در مطلبی که تاوان‌های زیادی برای درک و فهم آن داده‌شده بود. تعداد پست‌هایی که ارسال می‌کردم را شمارش می‌کردم؛ زیرا میزان سنجش خدمتم بود. در عکاسی، زیبایی صورت همسفرها اولویت اولم بود و هزاران زاویهٔ نگاه حقیر دیگر به این خدمت عظیم؛ اما امروز به لطف خدا اجازه پیدا کردم عمق بیشتری از آن را درک کنم و امیدوارم روزی به حقیقت این خدمت پی ببرم و تنها و تنها هدفم از این خدمت انتشار علوم تجربه‌شده در تاریخ کنگره ۶۰ باشد.

•چرا در بین خدمت‌های مختلفی که در شعبه هست، شما مشتاق خدمت در وبلاگ بودید؟
در ابتدا خودم هم نمی‌دانستم چرا؛ اما با گذشت زمان و تجربیاتی که در این خدمت روزی من شد متوجه شدم که چرا این کشش در من وجود داشت. ازنظر من این خدمت این کیمیاگری را دارد که من را به خودم نزدیک‌تر کند و فراتر از آن به گذشتنِ من از خویش هم کمک کند و این خواستهٔ درونی من بوده که این آموزش‌ها را دریافت کنم و این جنس از تزکیه و پالایش را نیاز داشتم و دارم.

بالاترین لذتی که از این خدمت دریافت می‌کنید چه زمانی است؟
چه لذتی و چه بهره‌ای بالاتر از اینکه با جهان‌بینی درونی انسان‌ها و زاویهٔ نگاهشان از وقایع زندگی ارتباط مستقیم داشته باشی؟! آیا این خدمت غیرازآن است که در مکتب حکمت، شاگردی می‌کردم و می‌کنم؟!
دانایی و تجربه بالاترین سرمایهٔ هر انسان است و خدمتگزاران وبلاگ اولین نفری هستند که این برکت را وقتی از تنورِ دلِ یک همسفر یا مسافر بیرون آمد؛ داغ داغ نوش جان می‌کنند و من پنج سال است که مهمان سفرهٔ دل شما عزیزان و بهترین بندگان خداوند هستم. ممنونم که به من اعتماد می‌کنید و همهٔ دانسته‌هایتان را در اختیارم می‌گذارید تا به دست افرادی برسانم که منتظر این نشانه و این نور هستند تا به هر بهانه‌ای به مسیر خود ادامه دهند.

•ازنظر شما اصلی‌ترین نقش در خدمت وبلاگ بر عهدهٔ چه کسی یا چه کسانی است؟
نقش اصلی بر عهدهٔ عزیزانی است که با مطالب خوبشان خوراک اصلی وبلاگ را فراهم می‌کنند و در اختیار ما قرار می‌دهند؛ در حقیقت وبلاگ بدون مطلب‌های شما بزرگواران معنایی ندارند.
شاید ندانید؛ که مشارکت‌های شما، دل نوشته‌های شما، برداشت‌های شما، احساس‌های شما، چه دل‌هایی را که امیدوار کرده و چه قلب‌هایی را که نرم
 کرده و چه چراغ‌هایی را که روشن کرده تا انسانی گمراه مسیر خود را پیدا کند. شاید بی‌آنکه بدانید در ذهن و قلب یک انسان برای همیشه حک‌شده‌اید و نقطهٔ عطفی شده‌اید برای هدایتش.  شاید خوشی امروزتان و هموار شدن مسیرتان نتیجهٔ دعای خیر آن فردی است که با خواندن مطلب شما دلش گرم شد و عشق و صلح را به خانه‌اش هدیه داد.
چه می‌دانیم که این خدمت‌های به‌ظاهر کوچک چه دامنهٔ وسیعی و چه برکتی دارد!


•در صورت امکان بگویید این خدمت شمارا از کدام ضد ارزش‌ها دور می‌کند؟
به نظرم منیت و قضاوت!
چرا می‌گویم منیت؟ زیرا بارها و بارها با خواندن و تایپ مطالب خیلی از عزیزان، کوچکی خود را دیدم و اشک ریختم و در برابر عظمت و بزرگی خیلی از آن بزرگواران، مختصات ذهنی من از خودم جابه‌جا شد و حقارت خود را دیدم و شکستم و کم‌کم درب‌های آموزش گرفتن به روی من باز شد.
اما در مورد قضاوت؛ زمانی که قلم می‌نویسد، تو با قلب و روح نویسنده روبرو می‌شوی؛ بدون ریا و بدون نقاب و من همواره انسان‌هایی را دیدم و می‌بینم که درون بسیار زیبایی دارند؛ هرچند این‌همه عشق و گذشت و بزرگی در ظاهرشان هنوز نمایان نشده و یا به هر دلیلی که من نمی‌دانم از دیدگان من پنهان است. ا

ین تفاوت درون و برون افراد به من آموخت کمتر انسان‌ها را مورد قضاوت قرار دهم.

به نظر شما در سفر اول بیشتر باید به وبلاگ سر زد یا در سفر دوم و چرا؟
به نظر من انسان همواره و در هر جایگاهی نیازمند آموزش است و هر فردی که متوجه این نیازش شود خودش را در معرض آموزش قرار می‌دهد و طبیعتاً سایت کنگره ۶۰ و وبلاگ‌ها این محدودیت را ندارند که ما بخواهیم در زمان مشخص یا شرایط خاصی از آن استفاده کنیم؛ پس ساده از کنار این موهبت نگذریم. ان شاالله هم در سفر اول و هم در سفر دوم، لذت کسب دانایی با ما همراه باشد.

آیا از زمان ورود یک همسفر به کنگره خدمت در این جایگاه برای او مفید می‌باشد، لطفاً نظرتان را در این مورد بفرمایید.
به نظرم ابتدا یک همسفر باید یک دور منابع اصلی کنگره را مرور کند تا با سیستم کنگره ۶۰ آشنا شود و در مرحلهٔ بعدی خیلی خوب به مشارکت‌ها گوش بدهد تا مطالب برایش قابل‌درک شوند. زمانی که اعتیاد را به‌عنوان یک بیماری پذیرفت و انرژی اولیه برای همراهی مسافرش را کسب کرد، مشارکت کردن و خدمت در لژیون و وبلاگ می‌تواند به او برای کسب انرژی بیشتر برای ادامهٔ مسیرش کمک زیادی بکند.

۰چه آمادگی‌هایی برای ورود به این خدمت نیاز است؟
نیاز به مهارت خاصی ندارد و به نظرم هرکسی از پس آن برمی‌آید؛ همین‌که علاقه‌مند باشید و بتوانید یک مطلب را تایپ کنید و دسترسی به اینترنت داشته باشید، با چند جلسه آموزش توسط اعضای وبلاگ به‌راحتی ممکن است؛ قطعاً خود من و بقیهٔ اعضا هم در ابتدا هیچ آشنایی با وبلاگ و نحوهٔ کار کردن با آن را نداشتیم و با آموزش و تجربه و تفکر این دانایی کسب شد.

۰از تأثیرات خدمت در جایگاه مدیریت وبلاگ برایمان بگویید.
من یک دورهٔ ۳ ماهه افتخار مدیریت وبلاگ را داشتم؛ قبل از آن توجه من بیشتر به پست‌های مربوط به خودم بود که بدون نقص و در زمان مناسب انجام شود و بیشتر نگاه تک‌نوازی برایم  داشت؛ اما در آن جایگاه همهٔ پست‌ها و هماهنگی همهٔ مطالب برایم به یک اندازه اهمیت پیدا کرد؛ مانند رهبری یک گروه ارکستر که مهم نیست چه کسی بهتر می‌نوازد و تو می‌خواهی از یک کار گروهی بهترین ملودی را به نمایش بگذاری و آنجا دیگر «من» معنایی ندارد! بهتر بگویم ارزش و بازدهی یک کار گروهی را بهتر درک کردم و اما  تفاوتی که این گروه با بقیهٔ گروه ها ها در تجربیات خارج از کنگرهٔ من داشت این بود که اعضای این گروه با عشق خدمت می‌کردند و هر زمان یک نفر نمی‌توانست برنامهٔ
 مربوط به خودش را انجام دهد بقیه با عشق پوشش می‌دانند و ساپورتش می‌کردند و این؛ یعنی عشق؛ یعنی گذشتن از «من» .

ممنونم بابت این گفتگوی صمیمانه؛ در آخر اگر صحبتی دارید ما می‌شنویم؛
خوشحالم، بسیار خوشحالم از حضور در کنار همسفران پر عشقی که چراغ خاموش در حال خدمت هستند.
سپاسگزارم از خانم صبا بابت رونقی که به وبلاگ شادآباد دادند و دعوت‌هایشان از همسفرها به این خدمت و پرورش خدمتگزارانی که در کنارشان حال دل آدم خوب می‌شود و مجاورتی که سرتاسر آموزش است و رحمت.
ممنونم از خانم سمیرا که مدیر فعلی وبلاگ شعبه هستند و بسیار خلاقانه و بامحبت اعضا را راهبری می‌کنند.
ممنونم از خانم الهام و لیلا که در هر ساعت از شبانه‌روز پشتیبان همهٔ خدمتگزاران وبلاگ هستند تا مطالب ویراستاری‌شده و بی‌نقص به دست بازدیدکنندگان برسد.
ممنونم از همهٔ عزیزانی که با کامنت های خودشان ما را همراهی می‌کنند.
و سپاسگزارم از گروه وبلاگ بخش مسافران که در دو سال اخیر رونق بسیار خوبی به این بخش دادند و همهٔ انسان‌هایی که در سایت اصلی و وبلاگ نمایندگی‌ها در جهت معرفی و جهانی‌شدن کنگره ۶۰ در حال خدمت‌اند.
از خداوند می‌خواهم میل این خدمت را در من بیشتر و بیشتر کند و همهٔ همسفران و مسافران به این خدمت مشتاق شوند و از طعم شیرین آن بچشند.

ویراستاری: همسفر الهام


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر حوریه یکشنبه 17 شهریور 1398 07:50 ب.ظ
فریده عزیزم.ممنون از صحبتهای پر از آموزش وپر از محبتتان.
خدمتتان الهی ست،قلب مهربانتان الهی تر قلمتان پر خیر ان شالله.از خداوند روزیهای مادی ومعنوی دنیوی واخروی خواستارم.
دیبــا شنبه 16 شهریور 1398 05:47 ب.ظ
خانوم فریده ،کمک راهنمای عزیزم در آینده ای نه چندان دور
همسفرسکینه1 شنبه 16 شهریور 1398 01:57 ق.ظ
خانم فریده عزیز،راهنمای ویلیام وایت،پاسخ های متفکرانه ای به سوالات دادید.عشق و محبت در پاسخ هایتان موج می زد.لذت بردم،خشوع و بزرگواری را به وضوح در شما دیدم.موفق باشید.
با تشکر از خانم صبای عزیز،خانم سمیرا عزیز،مدیر فعلی وبلاگ و خدمتگزاران عاشق سایت.
فروغ کرمی جمعه 15 شهریور 1398 09:57 ق.ظ
خدا قوت خانم فریده عزیز مثل همیشه عالی بود بیاناتتون و امیدوارم همیشه خنده روی لبان شما باشد این هفته زیبا را به شما تبریک میگویم
مریم کرمی جمعه 15 شهریور 1398 06:08 ق.ظ
خانم فریده عزیز، مانند همیشه بسیار هوشمندانه و با نگاهی عمیق پاسخ سوالات را بیان کردید . از شما برای تمام خدماتی که در وبلاگ انجام می دهید سپاسگزارم.موفق باشید.
همسفر نسیم پنجشنبه 14 شهریور 1398 10:15 ق.ظ
فریده جانم مثل همیشه عالی و باتفکر عمیق پاسخ دادی، استفاده کردم،امیدوارم در ادامه موفق و سربلند باشی
تبریک مجدد به همه عاشقان خدمتگزار
همسفر مرضیه لژیون یکم پنجشنبه 14 شهریور 1398 07:59 ق.ظ
فریده جان پاسخ هایت به عمق جانم نشست، خداروشکر می کنم که در کنارت همیشه مطالب جدیدی یاد می گیرم،
این هفته را به شما تبریک میگم و امیدوارم همیشه قلبت شاد و آرام باشد
ممنووون از تصاویر زیبایی که ثبت می کنی، ان شاءالله تصویر زندگی ات همیشه زیبا باشد...
خانم فاطمه ی عزیز سپاس برای این مصاحبه ی بسیار خوووب...
الهام جان خدا قوت
همسفر رعنا چهارشنبه 13 شهریور 1398 05:20 ب.ظ
فریده ی عزیز تبریک و خدا قوت.همیشه مطالبتان سرشار از آموزش و انرژی برای من بوده انشااله همواره در زندگی تان موفق و سربلند باشید.خیر و برکت الهی شامل شما و عزیزانتان باشد.
خانم شمسیان عزیز و الهام عزیز خدا قوت دستتان پر توان.پایدار و مانا باشید.
سمانه همسفر داود چهارشنبه 13 شهریور 1398 11:30 ق.ظ
خدا فریده عزیزم خدا قوت ان شاله همیشه موفق و شاد و سربلند باشید.
رضا از لژیون2 چهارشنبه 13 شهریور 1398 10:34 ق.ظ
درود برشما ودیگر دست اندرکاران وبلاگ همسفران موفق وپیروزباشید.
همسفر زهرا چهارشنبه 13 شهریور 1398 07:13 ق.ظ
خدا قوت خانم فریده انشالله موفق باشید .
خدا قوت خدمت خانم شمسیان بابت مصاحبه خوبشان
خدا را شکر برای وجود همسفرانی دانا و بخشنده همچون شما
ایرج ورمزیار(۲۱) چهارشنبه 13 شهریور 1398 12:09 ق.ظ
همسفرگرامی وراهنمای محترم لژیون ویلیام وایت گروه همسفران سرکارخانم فریده...خداقوت وتشکرازشمابابت مصاحبه خوبتون..ضمن تبریک هفته سایت بدون شک تلاشهای شما در چندین جامه خدمتی بر کسی پوشیده نیست انشالله درکنارمسافرمحترمتان آقا آرش عزیز و فرزندان گلتون زندگی توام با آرامشی را سپری نمایید..پیروزوسربلندباشید...تشکرازوبلاگ نویسان محترم گروه خانواده ..
پوران همسفر عباس سه شنبه 12 شهریور 1398 11:34 ب.ظ
خداقوت خانم فریده بسیار ممنونم ازمطالبی که بیان کردید.بسیار عالی بود.آن شاالا خدا به من هم کمک کند تا بتوانم در این جایگاه خدمت کنم چون وقتی مطلبی در اختیار همسفر قرار می گیرد واو می تواند با این مطلب راهش را پیدا کند بسیار دلنشین وشیرین است .خداوند خدمت همه ی عزیزانی را قبول کند .
خداقوت خانم شمسیان وخانم الهام عزیز
همسفر مهدیه از لژیون ۴ سه شنبه 12 شهریور 1398 10:42 ب.ظ
خداقوت خانم فریده خیلی عالی بود واقعا استفاده کردم
همسفر مهدیه از لژیون ۴ سه شنبه 12 شهریور 1398 10:42 ب.ظ
خداقوت خانم فریده خیلی عالی بود واقعا استفاده کردم
همسفر زهرا سه شنبه 12 شهریور 1398 10:40 ب.ظ
خانم فریده عزیز ممنون از پاسخهای پر مهرتان ، شما یکی از خدمتگزاران با محبتی هستید که بی دریغ عشق می ورزید ،الهی همیشه شاد و سلامت باشید
ممنون از خانم فاطمه بابت مصاحبه خوبی که ترتیب دادند
با سپاس از خدمتگزاران وبلاگ
همسفر سمانه ۱۷ سه شنبه 12 شهریور 1398 10:39 ب.ظ
خدا قوت خانم فریده عزیز خداوند به قلمتان برکت دهد بسیار صحبتهایتان عالی و تاثیر گزار بود و خواندن مطالبتان حال خوبی را برایم داشت.امیدوارم برکات این خدمات بی وقفه شما همواره در زندگیتان جاری باشد.این هفته را به شما و تمام خدمتگزاران سایت تبریک میگم.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات