گفتگو با مسافر سهراب ، کمک راهنما و عضو لژیون سردار
یکشنبه 27 مرداد 1398 ساعت 01:00 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر فریده | ( نظرات )

راهنمایم همیشه به من توصیه می‌کردند که خدمت مالی را انجام دهم و قطعاً برکات آن را در زندگی‌ام خواهم دید و فقط به دنبال این نباشم که چه برکتی برایم داشته، ببینم چه اتفاقات ناگوار و یا مشکلاتی می‌توانست در زندگی‌ام پیش آید؛ ولی به‌واسطه این خدمت رفع شده است.

یا رزاق

 

در خدمت یکی از اعضای محترم لژیون سردار هستیم تا گفتگویی داشته باشیم در باب تجربیات و حس ایشان از فعل باارزش انفاق، امیدواریم این گفتگو انسان‌های بیشتری را به این عمل ارزشی مشتاق گرداند.

 

درود بر شما مسافر و کمک راهنمای گرامی

در ابتدا خودتان را معرفی کنید و بفرمایید از ابتدا تاکنون چه خدماتی را در کنگره ۶۰ انجام داده‌اید.

سلام دوستان سهراب هستم مسافر عضو لژیون سردار

 آنتی ایکس مصرفی تریاک و شیره، به روش DST و با داروی OT طی مدت ۱۱ ماه و ۱۱ روز به راهنمایی آقای رامین سعادت جو سفر کردم و در حال حاضر ۵ سال و ۳ ماه هست که آزاد و رها هستم و در ادامه سفر سیگار به راهنمایی آقای رامین سعادت جو داشتم که ۴ سال و ۶ ماه است که از آن نیز رها هستم.

در جایگاه‌های دبیری، نگهبانی و کمک راهنمایی برای درمان مواد و کمک راهنمایی لژیون ویلیام وایت خدمت نموده‌ام.

 

چه تفکری باعث شد که بخواهید عضو لژیون مالی شوید؟ آیا از قبل تجربهٔ کمک به زمین کنگره ۶۰ را داشتید یا یکباره وارد لژیون مالی شدید؟

در سفر اول مشکلات مالی فراوانی داشتم؛ ولی علاقه‌مند بودم که بتوانم عضو لژیون مالی باشم. چه در شعبه استاد معین که بودم و چه زمانی‌که به شعبه شادآباد آمدم، کمک‌های مالی می‌کردم؛ حتی در بخش ورزش هم چند باری کمک نمودم؛ ولی به‌طور منسجم نبوده است.

 به دعوت آقای رضوانی عضو لژیون مالی شدم و در جواب دعوت ایشان گفتم که خیلی دوست دارم عضو شوم؛ ولی چون در حال خرید خانه هستم امکان دارد پول کم بیاورم و بعداً شرکت خواهم کرد. ایشان در پاسخ به من گفتند: با پرداخت ۵ میلیون تومان عضو شوید و اگر در خرید خانه این مبلغ را کم آوردید من آن را پرداخت خواهم کرد. با صحبت ایشان جرقه‌ای در ذهنم زده شد و واقعاً متوجه شدم که من در خرید خانه، ‌گیرِ ۵ میلیون تومان نیستم، همچنین چون از دیگر اعضای لژیون مالی شنیده بودم که با عضویت و پرداخت این مبلغ هم حال خوبی پیداکرده‌اند و هم برکت مالشان زیاد شده است، همین موضوع باعث شد که عضو این لژیون شوم.

نکته‌ای که برایم جالب بود این است که از زمانی که عضو لژیون مالی سردار شدم، میل کمک مالی در رهجوهایم نیز بیشتر شده است. یکی از آنها آقای سید احمد حسینی است که عضو لژیون مالی شدند و بیشترین مبلغ را در شعبه شادآباد پرداخت نمودند و باقی رهجوها نیز مبالغ یک یا دو ‌میلیون تومان کمک کردند که سال گذشته لژیون ۱۱ که بنده کمک راهنمای آن هستم حدود ۲۷ میلیون کمک کرده‌اند؛ حتی یکی از تازه واردین خیلی علاقه داشت که با پرداخت حق عضویت وارد لژیون سردار شود که قوانین این اجازه را به ایشان نداد که انشالله در آینده بتوانند عضو شوند؛ چراکه هنوز خواسته آن را دارند.

از برکات مالی این عضویت برای ما بگویید، آیا روی درآمدتان تأثیر گذاشته است یا دریافتی داشتید که برایتان محسوس باشد و با عضویت در لژیون سردار این اتفاق برایتان افتاده است؟

 کمک راهنمای بنده آقای سعادت جو یکی از افرادی است که در خیلی از جایگاه‌های خدمتی کنگره ۶۰ خدمت نموده‌اند و همه‌جا حضور دارند؛ حتی از همان اول که لژیون مالی دایر شد عضو شدند. ایشان همیشه به من توصیه می‌کردند که خدمت مالی را انجام دهم و قطعاً برکات آن را در زندگی‌ام خواهم دید و فقط به دنبال این نباشم که چه برکتی برایم داشته، ببینم چه اتفاقات ناگوار و یا مشکلاتی می‌توانست در زندگی‌ام پیش آید؛ ولی به‌واسطه این خدمت رفع شده است.

خاطرم هست با شریکم مشکلی بر سر یک چک داشتم و می‌دانستم که اگر به دادگاه بروم قطعاً بابت آن بازداشت خواهم شد و ازآنجایی‌که به‌تازگی لژیون زده بودم خیلی این مسئله مرا ناراحت می‌کرد. وقتی با راهنمایم صحبت کردم ایشان فرمودند: که نگران نباش؛ چراکه برای خدمتگزاران کنگره اتفاق بدی نمی‌افتد و به دنبال مدرکی باش که بتوانی در دادگاه ارائه دهی و توکلت بر خداوند باشد. من نیز یک کاغذ پاره‌ای را پیدا کردم که در آن قراردادی نوشته‌شده بود مبنی بر اینکه این چک را بابت فسخ شراکت به ایشان داده‌ام و همان باعث شد مسئله حل شود و واقعاً به این دیدگاه رسیدم کسی که خدمتگزار کنگره است مسئله‌ای برایش پیش نخواهد آمد و می‌تواند از خیلی از موانع زندگی به‌راحتی عبور کند. حالا دیگر خیلی به رقم‌های درآمدم فکر نمی‌کنم؛ چراکه خیلی بیشتر ازآنچه تصور می‌کردم دریافت نموده‌ام. درواقع عضویت در لژیون سردار گرید کاری و تفکر مرا عوض کرده است. من یک تولیدکننده هستم، همان‌طور که می‌دانید تولید در کشور ما با مشکلات زیادی روبرو است؛ ولی در این دو سال درب‌هایی به رویم بازشده و پیشرفت‌هایی داشتم که در آن ۵ سال قبل به‌هیچ‌وجه اتفاق نیفتاده بود.

 

چه پیشنهاد یا توصیه‌ای دارید برای افرادی که دوست دارند عضو لژیون مالی شوند؛ ولی می‌ترسند که اگر این پول که شاید بخشی از پس‌اندازشان است را بپردازند، در آینده چالش مالی در اموراتشان پیش بیاید؟

از بزرگان کنگره زیاد شنیده‌ایم، برای دعوت افراد خیلی نخواهیم تا بهشت برین را برای آنها تصویرسازی کنیم، شاید در نیتشان کمی ناخالصی ایجاد شود. قرار نیست که حتماً با عضویت و پرداخت مبلغ اتفاق خوبی بیفتد، ممکن است اتفاق بدی که قرار بوده پیش آید برای شخص نیفتد؛  ولیکن به دوستان توصیه می‌کنم که با اطمینان وارد لژیون شوند و این مبلغ واقعاً چیزی نیست و نگران کم‌آوردن نباشند و خواهشی که دارم این است که خیلی افراد را تشویق نکنیم و انتظارات آنها را بالا نبریم و واقعیت را به آنها بگوییم. در قدیم من همیشه نماز، نماز شب و دعاهای مختلفی می‌خواندم که مشکلاتم حل شود؛ ولی به شش ماه نرسیده کم می‌آوردم؛ زیرا می‌دیدم که مشکل من حل‌نشده و آنگاه از خداوند نیز ناامید شده و حتی منکر خدا می‌شدم؛ بنابراین ابتدا باید ظرفیت در افراد ایجاد شود و بعد بخشش اتفاق بیفتد که طلبکار نشوند. وقتی نگاه می‌کنیم می‌بینیم اعضای لژیون سردار از شرایط مالی خوبی برخوردار هستند، اگرچه اکثریت قبلاً چنین نبوده‌اند.

 همیشهبه گفته راهنمایم، هر آنچه می‌خواستم را در کاغذ می‌نوشتم و در کتابی قرار می‌دادم حالا می‌بینم که همه آنها جزء داشته‌هایم شده‌اند و تحقق‌یافته‌اند. به نظرم اگر اعضای لژیون سردار به همدیگر احترام گذاشته و ارزش خاصی برای یکدیگر قائل شوند و در تولد و رهایی‌ها این را نشان دهند، همین فرق نگاه، دیگران را نیز جذب خواهد کرد.

 

آیا توصیه و پیشنهادی برای ارتقای لژیون سردار شعبه شادآباد دارید؟

 در جلسه قبل پیشنهادهای خوبی داده شد که قطعاً با اجرای آنها به نتایج خوبی خواهیم رسید؛ ولی یکی از ضعف‌ها این است که جلسه سروقت شروع نمی‌شود و زمان آن کم است. همان‌طور که کنگره در طول این سال‌ها پیشرفت کرده قطعاً لژیون سردار نیز به زمان نیاز دارد و در طول زمان رشد بیشتری خواهد نمود. الآن اعضای لژیون شعبه شادآباد بسیار باهم همدل هستند؛ حتی همسفران بهتر از مسافران می‌باشند، شاید همسفران انگیزه می‌شوند که مسافران نیز شرکت نمایند. درواقع یک رقابت مثبت بسیار خوبی به وجود آمده است و بهتر است اعضای لژیون سردار بیشتر در چشم باشند و افراد دیگر با شرایط و چگونگی ورود آنها به لژیون آشنا شوند؛ پس فکر نکنید که اگر از بخشش صحبت کنیم ریا می‌شود.

 

بهترین حسی که بخشش از مال، ازلحاظ معنوی به شما می‌دهد چیست؟ به نظرتان این فعل روی کدام ضلع از مثلث جهالت انسان یا تقویت مثلث دانایی تأثیر بیشتری می‌گذارد؟

 به نظر من بیشتر روی ضلع منیت اثرگذار است؛ چون با بخشش، منیتِ انسان شکسته می‌شود؛ زیرا تا آن زمان فکر می‌کرده که همه‌چیز در دست اوست؛ ولی حالا می‌بیند که کسِ دیگری پشت قضیه است و روزی‌رسان خداوند است! و البته درمان ناامیدی هم هست؛ زیرا حس مفید بودن می‌دهد و ایجاد حرکت می‌کند و ترس از بی‌پولی را هم از بین می‌برد و انسان را وارد یک مسیر جدید از جذب ثروت می‌کند. در کل روی همهٔ اضلاع اثر خاص خودش را دارد.

همین‌طور با بخشش حال انسان خوب می‌شود و این حال خوش، از تمامی اضلاع مثلث دانایی گرفته می‌شود. من در جایگاه‌های زیادی خدمت می‌کنم و همه آنها به‌نوعی سطح من را بالا بردند؛ ولی یکجایی انسان نیاز به اختلاف‌پتانسیل بیشتر و سطح خیلی بالاتری دارد تا جاری شود و جاری بماند و این اتفاق در لژیون سردار برای فرد می‌افتد.

 بسیار سپاسگزارم از اینکه وقتتان و تجربیاتتان را در اختیار ما قرار دادید؛ همیشه جاری باشید.


 

تهیه و تنظیم: همسفر فریده عضو لژیون سردار

تایپ: همسفر مینا عضو لژیون سردار

ویراستاری : همسفر الهام عضو لژیون سردار

عکاس: مسافر رضا عضو لژیون سردارمی توانید دیدگاه خود را بنویسید
جمعه 8 شهریور 1398 05:33 ب.ظ
سلام عالی بود
سولماز فداکار پنجشنبه 31 مرداد 1398 07:27 ب.ظ
کمک راهنمای محترم جناب آقای خراسانی سپاس بابت مصاحبه و جواب های بسیار کاربردی تان، انشاالله خداوند به دارایی های تان برکت بدهد و تا همیشه خدمتگزار کنگره باشید .آرزو می کنم تمام کسانی که دلشان می خواهد عضو لژیون سردار شود این توفیق به زودی شامل حالشان شود.
همسفر رعنا چهارشنبه 30 مرداد 1398 07:20 ق.ظ
جناب آقای خراسانی راهنمای گرامی؛از تجربیات و نکات ارزشمند و آموزنده ای که بیان نمودید، بسیار سپاسگزارم.انشااله همواره خیر وبرکت الهی در تمام سطوح زندگی تان جاری باشد.
وبلاگ نویسان عزیز خدا قوت.
همسفر فاطمه چهارشنبه 30 مرداد 1398 05:55 ق.ظ
گاهی اوقات قلم هم عاجز از نگاشتن می شود.
گاهی اوقات فکر انسان به معنای واقعی کم می آورد.
واقعا نه قلمم را یارای نوشتن است و نه داشته های ذهنیم کمکم می کنند تا مطلبی بنگارم محض سپاس!
محض تشکر!
محض ... .
کمک راهنمای محترم آقای خراسانی، بابت تمامی زحمات انسان دوستانه تان، سپاس.
خداوند روزیتان را هزاران هزار برابر برکت دهد.
صحبت هایی که از دل برآید، بر دل نشیند.
از خداوند می خواهم تا کمک کند من نیز بتوانم این جایگاه را تجربه نمایم.
امروز من نیز گوشه ای آرزویم را خواهم نگاشت تا فردایی نزدیک در کنار همه شما در لژیون سردار قرار گیرم.
آمین.
خانم فریده عزیز، خدمتت پربرکت.
قدردان تلاش های شما هستیم.
مصاحبه بسیار تاثیر گذاری بود.
امیدوارم راهی که در پیش گرفته اید، ادامه دار باشد.
یقینا یکی از بهترین راه هاست برای جذب نیرو در این مسیر پر خیر و برکت.
می توانید گسترشش دهید و به مناسبت نزدیک شدن به دستور جلسه، گلریزان، هفته ای یک مصاحبه با این اعضا داشته باشید. باشد که امسال نیز عزیزان بیشتری طعم شیرین انفاق را مزه نمایند.
به دعای شما نیازمندم باشد که در کنار شما عزیزان قرار گیرم.
صغری همسفر یوسف از لژیون یازدهم سه شنبه 29 مرداد 1398 11:44 ب.ظ
آقایی خراسانی خداوند به مال وزندگییتان خیروبرکت بدهد موفق باشید
صدیقه سه شنبه 29 مرداد 1398 09:38 ق.ظ
کمک راهنمای محترم اقاسهراب بسیارازصحبتهای پرازارزشتان اموختم,امیدوارم بهترینهادراین مسیر برایتان رقم بخورد,
ممنون ازهمه خدمتگزاران عزیزبابت تهیه این گزارش اموزنده.
مریم کرمی دوشنبه 28 مرداد 1398 03:35 ب.ظ
خدا قوت
ربابه لژیون پنجم دوشنبه 28 مرداد 1398 02:29 ب.ظ
جناب آقای خراسانی
خدمتتان در لژیون مالی پر برکت باد. در مصاحبه شما از برکات بخشش صحبت فرمودید که برایم بسیار آموزنده بود.از شما سپاسگزارم ‌.
همسفر حوریه دوشنبه 28 مرداد 1398 01:35 ب.ظ
ممنون از این مصاحبه زیبا وپر از آموزش،امیدوارم همیسه پایدار باشید.
همسفر مرضیه لژیون یکم دوشنبه 28 مرداد 1398 06:46 ق.ظ
آقای خراسانی خداوند به مال، جان و زندگیتان برکت دهد...
مصاحبه ی بسیار آموزنده ای بود. سپاسگزارم
در مسیر زندگی موفق و موید باشید
فریده جان سپاس
خانم مینای عزیز، الهام جان و آقای جدیدی خدا قوت... در پناه حق
همسفر سمانه ۱۷ یکشنبه 27 مرداد 1398 04:21 ب.ظ
خدا قوت خدمت کمک راهنمای محترم آقای خراسانی انشالله پایدار باشید.با تشکر از وبلاگ نویسان محترم.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات