مصاحبه با همسفر الهام
پنجشنبه 24 مرداد 1398 ساعت 08:24 ق.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر سمیه | ( نظرات )
گفته آقای مهندس وسیع و بزرگ فکر کنم و بدانم که باید آنقدر قوی شوم که در ادامه یاریگر دردمندان دیگری باشم و همیشه این گفته خانم صبای عزیزم در ذهنم است که " تو می‌توانی؛ چون خدا خواسته که تو احیاگر باشی" و همه اینها باعث می‌شود که خسته نشوم و انرژی بالایی داشته باشم.


بنام قدرت مطلق

در خدمت یکی از همسفران توانا و خدمتگزار شعبه شادآباد هستیم تا گفتگویی داشته باشیم در جهت دستور جلسه « کار- تحصیل-قدرت » امید داریم تجربیات ایشان نقطه تفکری باشد برای به تعادل رساندن این مثلث در بخش همسفران کنگره ۶۰

درود بر شما همسفر گرامی
لطفا یک بیوگرافی از خودتان بفرمایید
سلام دوستان الهام هستم همسفر جواد
آنتی ایکس تریاک، روش درمان DST، داروی درمان شربت OT، با راهنمایی جناب آقای نعیمی و سرکار خانم صبا.
 مدتی است که سفرمان متوقف‌شده که از همه دوستان و عزیزانم می‌خواهم که برایمان دعا کنند که اذن ورود مجدد مسافرم به کنگره صادر شود و رهایی را تجربه کنیم.


1- لطفاً کمی در رابطه با دستور جلسه کار، تحصیل، قدرت و ارتباط بین این سه مؤلفه توضیح بفرمایید؟
قدرت هم مانند بسیاری از چیزهای دیگر ابزارهایی نیاز دارد که کار و تحصیل، به‌عنوان ابزارهای رسیدن به قدرت، مدنظر این دستور جلسه است.
در هفته‌ای که گذشت دستور جلسه از فرمان‌برداری تا فرماندهی را داشتیم و ارتباط بین این دستور جلسات در این است که اگر من در هر مقطع و جایگاهی چه در امر تحصیل، کسب علم، دریافت آموزش‌ها و چه در حیطه کاری و شغلی، فرمان‌بردار باشم قطعاً در ادامه، با افزایش اطلاعات و آگاهی و دانایی و کسب تجربه، به قدرت یا همان فرماندهی خواهم رسید.
اهمیت این دستور جلسه در کنگره از این لحاظ است که دو مؤلفه علم و منابع مالی جزء ارکان سیستم کنگره است. اعضای کنگره می‌توانند با داشتن کار و جایگاه شغلی مناسب و قوی کردن پایه‌های مالی‌شان، علاوه بر بهبود شرایط زندگی خود، ضلع منابع مالی را تقویت کرده که در این دوره، از ضروریات و نیازهای اصلی کنگره است و در کنار استحکام پایه‌های مالی، ازنظر تحصیلات هم می‌بایست پایه‌های علمی‌شان را قوی کنند و همان‌طور که آقای مهندس تأکیددارند در رشته‌های مرتبط با حوزه اعتیاد به تحصیلات آکادمیک ادامه دهند؛ چون برای حضور قدرتمند در مجامع علمی و پزشکی و بین‌المللی و پیشبرد اهداف کنگره به این دو مؤلفه نیاز داریم.


2- به نظر شما همسفرانی که در بیرون از کنگره شاغل هستند و یا در حال ادامه تحصیل هستند، چگونه می‌توانند هماهنگی لازم را در تعادل بین کارشان و اینکه از آموزش‌های کنگره عقب نمانند را برقرار کنند و اگر تجربه‌ای در این رابطه دارید را بیان فرمایید؟
شرایط زندگی ما، شرایط خاصی است و به عقیده من باید اولویتمان حضور در کنگره و دریافت آموزش‌ها باشد؛ اما اگر بنا به‌ضرورت می‌بایست همسفری کار کند یا ادامه تحصیل بدهد، داشتن نظم، برنامه‌ریزی و اولویت‌بندی کارها تأثیر بالایی در برقراری تعادل خواهد داشت.
تجربه‌ای که داشتم در اوایل ورودم به کنگره برای مدتی کارم را محدودتر کردم و وقتی توانستم تعادل بین کار و زندگی و کنگره را برقرار کنم، مجدد شروع به کار کردم.

3- چگونه در امر کار و مسئولیت‌هایی که داریم و قدرتی که در سایه این دو امر به دست می‌آوریم دچار گره قدرت نشویم؟
در هر حرکتی برای اینکه به بهترین شکل انجام شود و از کمترین آسیب و تخریب برخوردار باشد باید به حالت دیگر و ضدش هم توجه کرد. طبیعتاً در پذیرش مسئولیت‌ها، قدرت یکی از ابزارهای انجام کار است؛ ولی در مواقعی از حالت تعادلش خارج‌شده و تبدیل به گره قدرت می‌شود که با شناخت مکانیسم و ویژگی‌های آن، می‌توانیم از ایجادش جلوگیری کنیم.
نشانه‌های تبدیل ساختار قدرتِ درست به گره قدرت این است که وقتی فرد به جایگاهی رسید، تغییر رفتار و خلق‌وخو در او اتفاق بیفتد به‌طوری‌که باعث معذب شدن و ناراحتی اطرافیان شود.
نشانه دیگر این است که فرد به دنبال دیده شدن است و انرژی خود را از تأیید دیگران کسب می‌کند و نحوه انجام شدن کارها برایش اهمیتی ندارد و اگر این دریافت‌ها را نداشته باشد به هم می‌ریزد.
نشانه مهم دیگر این است که فرد نیازهای معقول سیستم را پاسخ نمی‌دهد و درنهایت در جایگاهی که هست هیچ تولید و زایشی ندارد.
وجود هرکدام از این نشانه‌ها بیانگر این است که فرد دچار گره قدرت شده که قطعاً تخریب‌های زیادی در خود و سیستم ایجاد خواهد کرد.

4- شما از آن دسته همسفران شاغل هستید که هم خدمت وبلاگ لژیونتان را به عهده‌دارید و هم در وبلاگ شادآباد خدمت می‌کنید و هم وظایف رسیدگی به امور خانه و هم وظایف همسفری‌تان مانند تکالیف لژیون و... این‌همه کار را چگونه انجام می‌دهید؟ چه تفکری پشت این کارهایتان هست که قدرت لازم برای انجام این کارها را در شما به وجود می‌آورد؟
قطعاً در هر موفقیتی، یکسری حمایت‌ها وجود دارد. در درجه اول لطف خدا و در ادامه حمایت‌های مسافرم، کارفرمایم و همچنین همکاری تعدادی از دوستان عزیزم در لژیون باعث شده که موفق باشم که از همه این عزیزان تشکر می‌کنم؛ ولی خوب یک زمان‌هایی هم بوده که توانم کمتر شده؛ ولی شوق خدمت و یادگیری باعث شده که بتوانم بر ناتوانی غلبه کنم و حرکت‌هایم را ادامه بدهم.
در کنار اینها همیشه سعی کردم در هر جایگاهی که هستم به این توجه کنم که وظیفه‌ام در آن جایگاه چیست و با برنامه‌ریزی و اولویت‌بندی کارهایم، وظایفم را به‌موقع و به بهترین نحو انجام دهم و همچنین با حذف یکسری خواسته‌های غیرضروری، زمانم را مدیریت کنم.
اینکه فرمودید چه تفکری این قدرت را در من ایجاد می‌کند، باید بگویم که در وهله اول راهنمای بزرگوارم خانم صبای عزیز، الگویم هستند. ایشان باوجود تمام مشغله کاری و تحصیلی و ... همیشه با آموزش‌های به‌روز و دست‌پر در لژیون حضور پیدا می‌کنند و با دیدن عملکرد ایشان، به عنوان یک رهجو و شاگرد، خودم را موظف می‌دانم همیشه مرتب و منظم باشم.
نکته دیگر اینکه همیشه به این موضوع فکر می‌کنم که این هم دوره‌ای است که برای رشد و تکاملم باید طی کنم و خودم را مثل کسی می‌دانم که یک سال برای کنکور زحمت می‌کشد و این یک سال، آینده و ۴۰ سال دیگرش را تغییر خواهد داد؛ پس باید تمام تلاشم را بکنم و از شرایط و نعمتی که روزی‌ام شده نهایت استفاده را بکنم.
در آخر اینکه فقط خودم را نبینم بلکه به گفته آقای مهندس وسیع و بزرگ فکر کنم و بدانم که باید آنقدر قوی شوم که در ادامه یاریگر دردمندان دیگری باشم و همیشه این گفته خانم صبای عزیزم در ذهنم است که " تو می‌توانی؛ چون خدا خواسته که تو احیاگر باشی" و همه اینها باعث می‌شود که خسته نشوم و انرژی بالای داشته باشم.


5- سخن پایانی و یا دعایی برای همسفران و مسافران کنگره 60؛
صحبت خاصی ندارم و از خدا می خواهم که همه ما را قدردان خودش، قدردان نعمت‌هایی که روزی‌مان کرده، قدردان کنگره، قدردان آقای مهندس و خانواده محترمشان و قدردان تمام خدمتگزاران قرار دهد و دعا می‌کنم که هرروز پیوند محبت بین مسافران و همسفران بیشتر و بیشتر شود و قدردان وجود هم باشند.
در پایان از خانم صبای عزیزم بابت تمام زحماتی که برایم می‌کشند تشکر می‌کنم و دستانشان را می‌بوسم و از شما هم ممنونم که فرصت خدمت را در اختیارم گذاشتید و امیدوارم همیشه پیروز و سربلند باشید.

خانم الهام عزیز من هم از شما بابت پاسخ های خوبتان تشکر میکنم وبرای دعایتان نیز آمین می گویم.
ویراستار : همسفر الهام

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر لیلا لژیون شش دوشنبه 4 شهریور 1398 04:34 ق.ظ
سلام و خدا قوت مصاحبه عالی بود با تشکر از وبلاگ نویسان
چهارشنبه 30 مرداد 1398 01:09 ق.ظ
خانم الهام خواهر خوبم ممنونم از زحمات زیادی که همیشه برای لژیون می کشید به شما خدا قوت می گویم برایتان بهترینها راآرزو می کنم واز خانم سمیه عزیز هم تشکر می کنم
همسفر حوریه دوشنبه 28 مرداد 1398 02:58 ب.ظ
خانم الهام عزیزم،ممنون بابت تمام زحماتی که برای لژیون وشعبه شاد آباد می کشید،خدمتتان پر از خیر وبرکت باشد ان شالله.
شاکر خداوند هستم که در کنار دستانی همچون شما ودر کنار بهترین راهنمایم ،بهترین آموزشها را میگیرم.
امید وارم بتوانم من هم خدمت گزار خوبی برای کنگره باشم.
ممنون از خانم سمیه عزیز بابت این مصاحبه پر از آموزش.
همسفر زهرا شنبه 26 مرداد 1398 10:51 ب.ظ
الهام عزیز پاسخهایتان بسیار عالی بود ، نظم شما قابل تقدیر است ،ممنون از زحماتی که برای وبلاگ لژیون میکشید انشاالله در بهترین زمان ممکن شیرینی رهایی مسافرتان را بچشید
همسفر مهدیه امرالهی از لژیون ۴ جمعه 25 مرداد 1398 03:40 ب.ظ
سلام وخداقوت خانم الهام ممنونم بابت مصاحبه قشنگ وزیباتون
مریم کرمی جمعه 25 مرداد 1398 11:57 ق.ظ
خانم الهام عزیز و مهربان، از خواندن پاسخهای خوب شما بسیار آموزش گرفتم . از تمام خدمات شما در وبلاگ صمیمانه سپاسگزارم. بهترین روزی های خداوند را برایت خواستارم. پیروز و سربلند باشید
مینا پنجشنبه 24 مرداد 1398 07:24 ب.ظ
خانم الهام عزیز همیشه از شما انرژی میگیرم، عملکرد قوی و حس های خوب شما هیچ گاه نشان دهنده یک سفر اولی نبوده و قطعا به زودی به جایگاه اصلی تان که رهایی است خواهید رسید. تا فتح قله چیزی نمانده.
همسفر زهرا شعبه حر پنجشنبه 24 مرداد 1398 02:06 ب.ظ
با عرض سلام و خدا قوت خدمت خانم الهام عزیز
تشکر فراوان برای تمامی زحمات شما
انشالله موفق ، سربلند و در پناه خدا باشید . انشالله رهایی با حال خوش روزیتان شود . بودن و خدمت کردن در کنگره را با حال خوش از خداوند برای شما خواستارم .
تشکر از کمک راهنمای محترم خانم سمیه
فاطمه همسفر توحید پنجشنبه 24 مرداد 1398 12:30 ب.ظ
خدا قوت خانم الهام عزیز
خدا را شکر برای آموزشهای کنگره که اینگونه همسفران را
به دانایی میرساند تا هر روز قویتر حرکت کنند.
خدمتتان پربرکت وروزیهایتان افزون باد.
همسفر سمانه ۱۷ پنجشنبه 24 مرداد 1398 12:16 ب.ظ
خدا قوت خیلی مصاحبه خوبی بود و تاثیر گذار.با تشکر از خانم سمیه عزیز بابت تهیه این مصاحبه.
همسفر مرضیه لژیون یکم پنجشنبه 24 مرداد 1398 11:06 ق.ظ
الهام جان بسیار آموزنده و پر نکته به سوالات پاسخ دادی...
سپاس برای تمام زمان هایی که در مسیر خدمت حرکت میکنی، سپاس برای تمام خدماتی که در وب لژیون و وبلاگ شعبه ارائه میکنی...
خداوند به وقتت و به توانت برکت دهد و همواره همینطور در مسیر خدمت پر از انگیزه و شوق باشی
به امید رهایی شما و مسافرتان، ان شاء الله
خانم سمیه عزیز سپاس و خدا قوت
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic