کارگاه آموزشی خصوصی همسفران روزسه شنبه مورخ 98/5/22
چهارشنبه 23 مرداد 1398 ساعت 08:21 ق.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر لیلا | ( نظرات )
چهارمین جلسه از دوره پنجاه و یکم سری کارگاه‌های آموزشی خصوصی کنگره60 ویژه همسفران شعبه شادآباد روزهای سه‌شنبه مورخ 98/5/22 با استادی همسفر هانیه، نگهبانی همسفر فتانه و دبیری همسفر فاطمه، با دستور جلسه « کار، تحصیل، قدرت» رأس ساعت 16:00  آغاز به کار نمود.

سخنان استاد:

سلام دوستان هاینه هستم یک همسفر

دستور جلسه امروز کار، تحصیل و قدرت است. سه مؤلفه‌ای که در زندگی همهٔ ما جز وظایف اصلی به‌حساب می‌آید. وقتی به دنیا و هستی نگاه می‌کنیم، می‌توانیم بهترین درس‌ها را بگیریم و هستی می‌تواند بهترین معلم برای ما باشد. دنیا، طبیعت و هستی سه قانون مهم دارد.

قانون اول اینکه؛ هیچ اتفاقی به‌یک‌باره به سرانجام نمی‌رسد یعنی برای هر چیز زمان خاص خودش باید طی شود ما نمی‌توانیم یک بذری را بکاریم؛ امروز و فردا بخواهیم ثمره آن را برداشت کنیم. متأسفانه اخیراً درگیر یک مسائلی شده‌ایم تبلیغات باطل و کاذب ما را به سمت و سویی برده که بخواهیم نتیجه کارهایمان را در کوتاه‌ترین مدت بگیریم. ما اسم آن را سندروم نتیجه فوری می‌گذاریم مثل؛ موفقیت دائم در 20 روز، کاهش و افزایش وزن در سه روز، درمان اعتیاد در 45 روز بدون درد؛ خب این‌ها چیزهایی هست که رسیدن به آن فقط در کتاب‌های علمی و تخیلی ممکن است و در جهان واقعیت رسیدن به یک موفقیتی که مانا و پایدار باشد نیازمند تلاش مداوم، کوشش، دانش، صبر و استقامتی است که باید باشد تا یک تلاشی یا کاری به سرانجام برسد و بخواهد برای همیشه مانا باشد.

قانون دوم هستی این است که هستی همه کارهایش را خودش انجام می‌دهد یعنی برای کارهایی که در دنیا و هستی انجام می‌شود و اتفاقاتی که می‌افتد چیزی از بیرون وارد آن نمی‌شود، همه کارش را خودش انجام می‌دهد مثل کنگره؛ دبیر، استاد، نگهبان همه اعضا همهٔ کسایی که اینجا کار می‌کنند حتی کسانی که در آبدارخانه هستند از خود اعضای کنگره 60 هستند.

قانون سوم طبیعت این است که طبیعت اول آموزش‌دهنده است اول به افراد و به اجزا آموزش می‌دهد که مصرف‌کننده‌ها بتوانند آموزش بگیرند تا از آموزش گرفتن به مرحله آموزش‌دهنده‌ای یا تولید یا اینکه بخواهند مفید باشند برسند.

مثل یک بچه شیری که ابتدا شکار کردن بلد نیست و خانواده، پدر و مادرش به او راه و رسم شکار را یاد می‌دهند تا وقتی‌که بزرگ شد بتواند و حیواناتی که در جنگل ضعیف‌تر هستند را شکار کند.

و این قانون در تمام مکاتب یک قانون مشترک است که در نظام طبیعت ضعیف قانونمند است.

در مورد تحصیل در کنگره 60 هم همین است همه افراد در کنگره 60 تحصیل می‌کنند؛ همین کلاس‌ها و آموزش‌ها که در اینجا داریم تحصیل و علم کنگره 60 است که در کنار آن افراد کار هم می‌کنند و در کنار کار اگر قدرت را هم پیدا کنند و داشته باشند به آن مرحله شو شود می‌رسند یعنی آن مرحله‌ای که چیزهایی می‌خواهند را راحت‌تر به آن می‌رسند و به آن اهدافی که دارند سریع‌تر دست پیدا می‌کنند.

انسان در طول تکامل مسافر است و زندگی و حیات در طول سفر اتفاق می‌افتد رکود برای هیچ موجودی جایز نیست یعنی یکجا ماندن و ساکن ماندن برای هیچ موجودی در این دنیا و هستی جایز نیست و حتی در خلاف مسیر هستی حرکت کردن، این‌ها باعث می‌شود که اجزا و موجودات بخواهند به سمت فنا و نابودی بروند.

میگویند در لحظه آخر زندگی ما چیزهای زیادی را می‌بینیم و درک می‌کنیم که خیلی برایمان عجیب است و شاید هم ترسناک باشد و یک شکی به سراغمان می‌آید و مهم‌ترین سؤالی که از خودمان می‌پرسیم این است که آیا تا اینجای زندگی از زندگی‌مان راضی بوده ایم؟ آیا به‌اندازه کافی زندگی کرده‌ایم؟ چه چیزی از زندگی‌مان فهمیده ایم؟ نه‌فقط برای دنیا برای خودمان چقدر زندگی کرده‌ایم؟ برای خودمان چقدر وقت گذاشته ایم؟ و فکر کردن به لحظه آخر همیشه هم بد نیست فکر کردن به لحظه آخر زندگی گاهی اوقات لازم است برای اینکه باعث بیدار شدنمان می‌شود، بیدار شدن برای الآن که لحظات زندگی‌مان را به هدر می‌دهیم.

برای بیان حقایق مطالبی باید کنار هم قرار بگیرند تا کامل شوند. از ترکیب مطالب و آموزش دیدن ذره‌ذره، خیلی مطالب به ما می‌رسد ما نمی‌توانیم همه مطالب را یکجا دریافت کنیم باید مطالب و آموزش‌ها ذره‌ذره به ما انتقال پیدا کند.

و اینکه در حیات اخروی شخصی جهنم را این‌طور مثال می‌زد که در روز آخر زندگی‌ات فردی که از خودت ساخته‌ای، فردی که می‌توانستی باشی را ملاقات خواهی کرد یعنی آن لحظه‌ای که ممکن است برایمان حسرت باشد کاش به عقب برمی‌گشتیم و سعی می‌کردیم آن چیزی که خداوند برای ما در نظر گرفته بود همان باشیم تا آن چیزی که آخر شده‌ایم.

و اینکه حیات در همه موارد ادامه دارد چه زیباست که با کشیدن زیباترین تصویر از حیات خویش آن را در دفتر طبیعت به امانت بگذاریم.

اهداف اصلی و وظایف اصلی ما که گفتیم تحصیل، کار و قدرت هست این‌ها اول باید آموزش ببینیم تا بعد بتوانیم آموزش‌دهنده باشیم، مفید باشیم یا کارساز باشیم فرمانروایان زمین کسانی هستند که سازندگی می‌کنند نه تخریب و اینکه وقتی ما در مسیر این وظایف بخواهیم حرکت کنیم باید صفات خداوند را دارا باشیم یعنی اگر خداوند رحمان و رحیم، دانا و توانا است ما هم باید این صفات را در خودمان پیدا کنیم و بتوانیم پرورش دهیم و این کاری است که ما در طول این سفر باید انجام دهیم.

 عکس: همسفر آیدا

تهیه گزارش و ویراستاری: همسفر لیلا


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر حوریه دوشنبه 28 مرداد 1398 01:30 ب.ظ
خانم هانیه عزیز،با تبریک جایگاه استادی،از شما بی نهایت سپاسگزارم.به نکات بسیار ارزشمندی اشاره فرمودید برایم آموزنده بود.موفق وسربلند باشید.
همسفر مهدیه امرالهی از لژیون ۴ جمعه 25 مرداد 1398 02:45 ب.ظ
خانم هانیه خدا قوت وجایگاه استادی را تبریک میگم انشاالله شال کمک راهنمایی به گردنتان
پنجشنبه 24 مرداد 1398 10:18 ب.ظ
خانم هانیه عزیز ،خدا قوت مطالب بسیار مفیدی را ارائه کردین،صمیمانه تبریک عرض میکنم ،انشالاه جایگاه کمک راهنمایی را تجربه کنید
مریم کرمی پنجشنبه 24 مرداد 1398 02:20 ب.ظ
خانم هانیه عزیز، ممنون از صحبتهای جامع و خوبتان . خدمتتان پر برکت .موفق و موید باشید.
ربابه لژیون پنجم چهارشنبه 23 مرداد 1398 03:50 ب.ظ
خانم هانیه خدا قوت
جایگاه استادی را به شما تبریک میگویم .جلسه خیلی خوب و پر انرژی را برگزار کردید ازشما ممنونم .من از استادی شما لذت بردم خیلی مهربان و شاد بودید.
به خانم آیدا هم تبریک میگویم .
همسفر مرضیه لژیون یکم چهارشنبه 23 مرداد 1398 10:47 ق.ظ
خانم هانیه ی عزیز تجربه ی این جایگاه مبارکتان باشد
در مورد دستور جلسه خوب توضیح دادید و بهتر از آن خودتان خیلی خوب جلسه را اداره کردید و مسلط بودید
همواره موفق و موید باشید
خدا قوت به وبلاگ نویسان عزیز
همسفر زینب چهارشنبه 23 مرداد 1398 09:42 ق.ظ
خانم هانیه عزیزم جایگاه استادی رابه شما تبریک میگم انشاالله درجایگاه کمک راهنمایی بدرخشید
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات