کارگاه آموزشی خصوصی همسفران روزهای سه شنبه 98/05/15
سه شنبه 15 مرداد 1398 ساعت 09:00 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر الهام | ( نظرات )

سومین جلسه از دوره پنجاه و یکم سری کارگاه‌های آموزشی خصوصی کنگره 60 ویژه همسفران شعبه شادآباد روزهای سه‌شنبه مورخ 98/05/15 با استادی همسفر سولماز، نگهبانی همسفر فتانه و دبیری همسفر فاطمه، با دستور جلسه « از فرمان‌برداری تا فرماندهی» رأس ساعت 16:00 آغاز به کار نمود.


سخنان استاد:

سلام دوستان سولماز هستم یک همسفر

ابتدا خدا را هزاران بار بابت تجربه این جایگاه شکر می‌کنم و از راهنمای عزیزم بسیار سپاسگزارم که این فرصت را در اختیار من قرار دادند.

 ابتدای سخنم، این دستور جلسه را به سه بخش تقسیم می‌کنم: قسمت اول؛ اینکه فرمان‌برداری و فرماندهی به چه معناست؟ قسمت دوم؛ ارتباط این دستور جلسه با من همسفر در چیست؟ قسمت سوم؛ چگونه می‌توانم فرمانده لایقی باشم؟

 کلمه فرمان به معنی دستور، حکم و اجازه است و فرماندهی؛ یعنی هرکدام از ما باید بتوانیم برای انجام کارهای شخصی خودمان، از خودمان اختیار داشته باشیم و بتوانیم تمام مسائل مربوط به خودمان را مدیریت کنیم و به عبارتی به نیروهای درونی و بیرونی خود احاطه داشته باشیم.

 فرمان‌برداری هم به معنی تمکین و اطاعت کردن است. وقتی داشتم در مورد این دستور جلسه مطالعه می‌کردم با خودم فکر کردم که چرا این دستور جلسه بلافاصله بعد از دستور جلسه حرمت کنگره ۶۰ آمده و چیزی که برداشت کردم این بود که وقتی ما حرمت‌ها و قوانین را یاد گرفتیم، حالا باید بدون چون‌وچرا فرمان‌بردار این حرمت‌ها باشیم و اگر واقعاً آنها را اجرا کنیم حتماً روزی به فرماندهی واقعی می‌رسیم.

بخش دوم، ارتباط من همسفر با این دستور جلسه است. همان‌طور که یک مسافر  براثر مصرف مواد مخدر اختیارش را ازدست‌داده و حتی در انجام کارهایی مثل غذا خوردن ، حمام رفتن و ... هم دچار مشکل می‌شود و درواقع این مواد است که به‌ او فرمان می‌دهد که چه بخورد، کجا برود، به چه چیزی فکر کند یا فکر نکند، طبعاً من همسفر هم به دلیل تخریب‌ها و تاریکی‌های اعتیاد، فرماندهی خود را ازدست‌داده بودم؛ مثلاً دلم می‌خواست چیزی را بخوانم و به یاد بسپارم؛ ولی خیلی زود آن را فراموش می‌کردم یا دلم می‌خواست هرروز شاد و پرانرژی باشد؛ اما در عمل نمی‌توانستم و دائم با چراهای خودم درگیر بودم. این دستور جلسه به من می‌گوید ناامید نباشم و حالا وقت این است که دوباره به فرماندهی برسم و باید برگشت کنم.

قسمت سوم دستور جلسه اینکه؛ چگونه فرمانده لایقی باشم؟ ابتدا باید خواست قوی برای رهایی از تاریکی‌ها داشته باشم و باید قبول کنم که اشتباه کردم تا بتوانم ادامه بدهم و بعد طبق دستورات راهنمایم پیش بروم و بدون هیچ قضاوتی فرمان‌برداری و اطاعت کنم؛ البته که فرمان‌برداری در یکجاهایی واقعاً سخت است؛ اما به‌محض اینکه می‌خواهی فرمان‌برداری کنی مسیر سفر تغییر می‌کند و واقعاً همسفرانی موفق هستند که در سفر اول کاملاً فرمان‌بردار راهنماهایشان هستند؛ چراکه این‌گونه سفر بسیار زیبایی را برای خودشان رقم می‌زنند.

در آخر از تجربیات خودم می‌خواستم بگویم که من هم با حال بسیار بدی وارد کنگره شدم و بعد از ماه‌ها هنوز در ذهنم درگیر بودم تا اینکه یک روز به راهنمایم گفتم: من فکر می‌کنم همسفر خوبی نیستم و به خاطر همین مسافرم هیچ حرکتی نمی‌کند! ایشان در پاسخ گفتند: همسفر خوب همیشه فرمان‌بردار راهنمایش است، نه اینکه سؤال کند و جواب را بگیرد و بعد هر کاری که خودش خواست انجام بدهد، همسفر خوب به‌موقع به جلسات می‌آید و همیشه در حال خدمت کردن است و این تلنگری بود که باعث حرکت من شد و از همان روز شروع به حرکت کردم. هرچند حرکت‌ها کوچک بود؛ ولی واقعاً دیدم با همین فرمان‌برداری‌های کوچک چقدر مسیر تغییر می‌کند.

 در پایان از خداوند می‌خواهم کمکمان کند تا بتوانیم فرمان‌برداران خوبی باشیم و به امید آن روزی که فرامین الهی را به بهترین نحو ممکن به اجرا درآوریم و در بیکران هستی آزاد و رها شویم.

 تهیه گزارش و تایپ : همسفر مرجان از لژیون هفتم

ویراستاری : همسفر الهام از لژیون یکم

عکس : همسفر فریده از لژیون یکم 


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
ربابه لژیون پنجم جمعه 18 مرداد 1398 10:09 ق.ظ
خانم سولماز
جایگاه استادی را به شما تبریک میگویم بسیار زیبا دستور جلسه را بیان فرمودید .خداوند را شاکریم که در کنگره حضور داریم وبا کمک این آموزشها متوجه میشویم کجاها فرماندهی از ما سلب شده .
به گروه وبلاگ هم خدا قوت میگویم .
همسفر الهام لژیون یکم جمعه 18 مرداد 1398 02:53 ق.ظ
سولماز عزیز و دوست داشتنی ،من عاشق این صبر وآرامشی که داری هستم و بسیار جلسه خوبی را برگزار نمودی،خیلی دوست داشتم جایگاه استادی را به شما تبریک بگویم ،اما فرصت مشارکت نشد،دقیقا مثل دوران مدرسه که همیشه فرمانبردار معلم ها بودید،بخوبی این دستورجلسه را استادی نمودید.
سپاس فراوان از زحمات خانم فتانه و خانم سمیه
خداقوت فریده عزیز
خدا قوت الهام عزیز
همسفر سمانه ۱۷ چهارشنبه 16 مرداد 1398 09:40 ب.ظ
خانم سولماز عزیز خیلی خوشحال شدم شمارو در این جایگاه دیدم و بسیار عالی و جامع در مورد دستور جلسه صحبت کردید انشاء الله شال کمک راهنمایی را بر گردنتان ببینیم.با تشکر از وبلاگ نویسان محترم.
مریم کرمی چهارشنبه 16 مرداد 1398 05:58 ب.ظ
خانم سولماز عزیز ، ممنون از صحبتهای خوبتان .خدمتتان پر برکت.
سپاس از گروه محترم وبلاگ.
همسفر نسیم چهارشنبه 16 مرداد 1398 05:10 ب.ظ
بسیار عالی جلسه ی دلنشینی را اداره مردید، موفق و سربلند باشید
عزیزان وبلاگ خداقوت
همسفر مهدیسا چهارشنبه 16 مرداد 1398 04:04 ب.ظ
خانم سولماز این خدمت را بهتون تبریک میگم انشالله دفعه بعد با شال کمک راهنمایی در این جایگاه بنشینید، صحبتهاتون عالی و کامل بود...خداقوت
خداقوت خدمتگذاران وبلاگ
سمانه همسفر داود چهارشنبه 16 مرداد 1398 09:00 ق.ظ
خانم سولماز عزیزم خیلی خوشحال شدم شما را در این جایگاه دیدم بسیار عالی و خوب بیان نمودید خدا قوت.
همسفر مرضیه لژیون یکم چهارشنبه 16 مرداد 1398 07:37 ق.ظ
سولماز جان تجربه ی این جایگاه را به شما تبریک میگم و بسیار عالی در مورد دستور جلسه صحبت کردی
موفق باشی عزیزم
وبلاگ نویسان عزیز خدا قوت و سپاس
همسفر سکینه1 چهارشنبه 16 مرداد 1398 01:42 ق.ظ
خانم سولماز عزیز،از مطالب خوبتانبسیار لذت بردم.موفق باشید.ان شالله همواره در صراط مستقیم باشید و در کنگره ماندگار شوید.
با تشکر از خانم الهام عزیز،خانم مرجان ودخانم فریده.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic