احساس خوش خدمت
شنبه 5 مرداد 1398 ساعت 09:14 ق.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر شمسیان | ( نظرات )
بعد از اتمام جلسه، حال خوش و احساس مفید بودن و آرامش داشتم؛ ولی این موضوع را برای خود در نظر گرفتم که هیچ‌وقت فراموش نکنم که کجا بودم و به کجا رسیدم تا خدایی نکرده منیت وجودم را نگیرد؛ چون اگر دچار منیت شوم سقوط خواهم کرد و از مسیر خارج خواهم شد. 


به نام خالق بی همتا 


سلام دوستان فتانه هستم همسفر
خدمت کردن در هر جایگاهی در کنگره برایم افتخار است. افتخار خدمت در وبلاگ، با نوشتن" احساسم در جایگاه   نگهبانی" نصیبم شد.
در ابتدا از راهنمایان و فرشته های زندگی‌ام، خانم پریناز و خانم صدیقه کمال تشکر را دارم؛ چون همچون رود در جایگاه های خدمتی همیشه درخششی زیبا داشته‌اند و الگویی ارزشمند برایم بودند و هستند و من همیشه قدردانشان هستم وخواهم بود.
چند سالی است که در کنگره حضور دارم و خدمتم با فعالیت در سایت شروع کردم و این سرآغاز حال خوبی ها و انرژی ناب برای من و خانواده‌ام شد.
به موقع در جلسات حضور داشتم و  این موضوع درهای خدمت را به رویم باز نمود. با نظم و انضباط خاصی به همه کارهایم سر و سامان می دادم که باعث موفقیت بیشترم شد. هر خدمتی که انجام می دادم به دنبالش حال خوش را تجربه می‌کردم و این شعبده بازی آفریدگار بزرگ بود.
 امروز هم به لطف خداوند و عزیزان همسفری که به من رای دادند، هدیه‌ای  بزرگتر ارزانی ام شد؛ خدمتی با عنوان ( نگهبان ) . 
عنوانش نگهبان است؛ ولی من خود را کوچکتر از این می‌دانم که خود را با این عنوان خطاب کنم، در واقع می‌ترسم همین القاب باعث عدم پیشرفتم شود؛ پس خود را همسفر خدمتگزارِ کنگره ۶۰ در جایگاه جدید می خوانم؛ چراکه انگیزه من در کنگره ۶۰ فقط و فقط خدمت است و شکرگزار خداوند و عزیزانی هستم که به من فرصت ۱۴ جلسه را دادند تا در جمعی مملو از انرژی به سوی تکامل خویش قدم بردارم و می‌دانم که خدمتم بدون عشق بی معناست و از دیگران که کاشتند و من و ما خوردیم، چه خوب معنی عشق را فهمیدم که عشق بدون محبت معنایی ندارد و عشق چیزی نیست جز خدمت کردن به مخلوقین خداوند . 
و اما جایگاه نگهبانی و حس و حال اولین تجربه ام.
در روز سه شنبه با کمی استرس در جایگاه نگهبانی قرار گرفتم؛ ولی با دیدن چهره زیبای هر کدام از همسفران، آن استرس اندک از من دور شد؛ چراکه من از آن بالا منظره ای زیبا را می‌دیدم، چهره‌های زیبای همسفران را می‌گویم که در کنار یکدیگر درختی سبز و بزرگ را برایم نمایان می ساختند .
در کنار استادی قرار گرفتم که خود ۱۴ جلسه نگهبانی را پشت سر گذاشته بود و برایم آن روز ، آموزش های بسیاری داشت. مشارکت همسفران آنقدر برایم شیرین بود و تک تک مشارکت هایشان یکی از هزاران گره های وجودی ام را باز می‌کرد و دوست داشتم مشارکت ها بیشتر باشد؛ اما نگهبانی بر روی مدیریت من، بسیار موثر بود و باید برنامه ریزی می‌داشتم تا جلسه به موقع به پایان برسد.
 آن روز بعد از اتمام جلسه، حال خوش و احساس مفید بودن و آرامش داشتم؛ ولی این موضوع را برای خود در نظر گرفتم که هیچ‌وقت فراموش نکنم که کجا بودم و به کجا رسیدم تا خدایی نکرده منیت وجودم را نگیرد؛ چون اگر دچار منیت شوم سقوط خواهم کرد و از مسیر خارج خواهم شد. 
حال که در جا و مکانی جدید برای خدمت قرار گرفته‌ام، وظیفه ام دو چندان می‌شود که آن نیز برای اصلاح و پیشرفت من است و اگر از زیر بار آن وظایف شانه خالی کنم به کسی جز خودم ضرر و آسیب نمی زنم. 
شال سبزی که امروز بر گردن می‌گذارم  نتیجه بخشش شما درختان سبز است،  ممنون که با انتخابتان، فرصت آموزشی جدید را در اختیارم نهادید. 
با عاشق شدن درکنگره خواهی ماند و با عروج در عشق، به بلوغ دست خواهی یافت .
با سپاس از همه شما که به من اطمینان کردید.سلام دوستان فاطمه هستم همسفر ابوالفضل 
افتخار این را دارم که از حسم در جایگاه دبیری برایتان بنویسم. از اینکه این فرصت به من داده شد بسیار خوشحالم.
روز سه‌شنبه که رای گیری انتخابات نگهبانی بود گفتم: خدا کند نامم در قرعه کشی دبیری از بین آن همه داوطلب بیرون آید. به دلایلی نتوانسته بودم خودم را برای امتحان کمک راهنمایی سرجلسه امتحان برسانم، خیلی ناراحت بودم و دلم می‌خواست خدمتی داشته باشم که با قدمهایی محکم و استوار به کنگره بیایم.
وقتی دیدم یکی از دوستانم جزء شرکت‌کنندگان است خیلی خوشحال شدم و مطمئن بودم رای می‌آورد و همین طور هم شد. او به عنوان نگهبان انتخاب شد و من دوباره در دلم گفتم؛ خدایا من هم در قرعه کشی به عنوان دبیر انتخاب شوم. وقتی دوستم مرا به عنوان دبیر معرفی کرد باورم نمی شد، خیلی خوشحال شدم، در واقع او مرا حسی به عنوان دبیر انتخاب کرده بود و خدا را شکر کردم. 
به یاد صحبت های راهنمای عزیزم افتادم که می‌گفت: " اگر خواسته قلبی داشته باشید حتماً به آن می‌رسید " و من واقعاً آن روز خواسته قلبی ام بود که دبیر شوم و شدم.
روز سه شنبه که اولین جلسه دبیری بود جدا از استرسی که داشتم، وقتی جلسه شروع شد آرامش و حس خوبی به من منتقل شد و زمانی که چهره زیبای همسفران را  دیدم و وقتی در مشارکتهایشان جایگاه دبیری را به من تبریک می‌گفتند، انرژی مضاعفی گرفتم و از خدا خواستم جایگاه های بالاتری را تجربه کنم.
از نگهبان جلسه خیلی تشکر می‌کنم که مرا لایق خدمت در این جایگاه دانستند و امیدوارم امسال در امتحان کمک راهنمایی قبول شوند. 

ویراستاری : همسفر الهام
می توانید دیدگاه خود را بنویسید
دوشنبه 21 مرداد 1398 04:45 ب.ظ
بسیار خوشحالم که خانم فتانه و خانم فاطمه عزیز را در این جایگاه میبینم. ضمن تبریک، امیدوارم شاهد و ناظر وجود این دو بزرگوار در جایگاه های بالاتر باشم.خداوند به پاس این خدمت بزرگ و ارزشمند، شما عزیزان را در زمره نیکان و صالحین قرار دهد و آثار زیبای این خدمت خالصانه در زندگیتان روان باشد.
پیوند عشقتان با خالق بی همتا همیشگی باد.
همسفر نسیم چهارشنبه 16 مرداد 1398 05:20 ب.ظ
عزیزان هر دو به پاس فرمانبرداری ها و خدماتتان در کنگره لایق این خدمت بودید، امیدوارم در ادامه با تزکیه در جایگاه جدید به مراحل بالاتر برسید،موفق و سربلند باشید
خدمتگزاران وبلاگ درود و سپاس
همسفر لیلا لژیون شش چهارشنبه 16 مرداد 1398 03:25 ق.ظ
سلام و خدا قوت خدمت خانم فاطمه و خانم فتانه خیر و برکت این خدمت در زندگیتان جاری باشد
فریده شنبه 12 مرداد 1398 02:55 ب.ظ
فتانه ی عزیز همکاری با شما بزرگوار در گروه وبلاگ باعث افتخار من است.
من شاهد عشق,شوق و نظم و الویت بندی شما را در خدماتتان بودم و هستم و باور دارم همین حس ها و مهارت ها سبب رشد شما خواهد شد.
همیشه تحت حمابت نیروهای الهی باشی...

فاطمه ی عزیز این جایگاه و آموزش جدبد مبارکتان باشد و شما را به خدمت کمک راهنمایی نزدیک تر کند.
تلاش هایت پربار نازنینم

همسفر سکینه1 شنبه 12 مرداد 1398 05:49 ق.ظ
خانم فتانه عزیز و خانم فاطمه عزیز،تبریک بابت جایگاه نگهبانی و دبیری،خدمتتان پر برکت.ان شالله در جایگاه کمک راهنمایی خدمت کنید و همواره در مسیر تکامل و پیشرفت باشید.
همسفر حوریه شنبه 12 مرداد 1398 12:41 ق.ظ
خانم فتانه وفاطمه عزیز،ضمن تبریک جایگاه نگبانی ودبیری،از خداوند موفقیت شما را خوستارم،امیدوارم توفیق جایگاههای خدمتی بالاتر روزیتان شود.
صدیقه جمعه 11 مرداد 1398 11:52 ب.ظ
خانم فاطمه وخانم فتانه عزیزاین جایگاه خدمتی رو خدمت شماعزیزان تبریک میگم,وازخدامیخواهم همیشه درمسیراموزش وخدمت موفق وپیروز باشید.
مسافر توحید شکیبایی جمعه 11 مرداد 1398 09:15 ب.ظ
خداقوت و عرض تبریک
ربابه لژیون پنجم جمعه 11 مرداد 1398 01:25 ب.ظ
به خانم فتانه و خانم فاطمه این جایگاه خدمتی را تبریک میگویم . انشالله برای این عزیزان این جایگاه بار معنوی خوبی را به ارمغان داشته باشد.
سمانه همسفر داود پنجشنبه 10 مرداد 1398 12:54 ب.ظ
خدا فوت به خانم فتانه و خانم فاطمه عزیز. تبریک می گم بابت جایگاهتان ان شاله جایگاه کمک راهنمایی.
مریم کرمی یکشنبه 6 مرداد 1398 03:15 ب.ظ
خانم فتانه و فاطمه عزیز، امیدوارم در این جایگاههای خدمتی بهترین آموزش ها و برکات روزی شما باشد .موفق و موید باشید.
همسفر مرضیه لژیون یکم یکشنبه 6 مرداد 1398 07:47 ق.ظ
خانم فتانه عزیز و خانم فاطمه ی عزیز تجربه ی این جایگاه های خدمتی را به شما تبریک عرض می کنم و امیدوارم بهره ی کافی را از این جایگاه ها ببرید...
در مسیر خدمت موفق و موید باشید
همسفر سمانه ۱۷ شنبه 5 مرداد 1398 08:30 ب.ظ
این جایگاه ها را به هر دوی شما عزیزان تبریک میگم انشالله جایگاههای بالاتر.با تشکر از وبلاگ نویسان محترم.
مریم همسفر محمدازلژیون دوازده شنبه 5 مرداد 1398 01:24 ب.ظ
خدا قوت خانم فتانه وخانم فاطمه عزیز.
جایگاهتان را به شما تبریک گفته واز خداوند برایتان بهترینها را آرزو می کنم.
خدمتتان پربرکت.
موفق وموید باشید.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات