کارگاه آموزشی خصوصی همسفران روزسه شنبه مورخ 98/05/1
چهارشنبه 2 مرداد 1398 ساعت 07:26 ق.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر لیلا | ( نظرات )

این جلسه دومین جلسه از دوره پنجاه و یکم سری کارگاه‌های آموزشی خصوصی کنگره 60، ویژه همسفران نمایندگی شادآباد روزهای سه‌شنبه مورخ 98/05/1 با استادی همسفر صبا، نگهبانی همسفر فتانه و دبیری همسفر فاطمه با دستور جلسه «حرمت کنگره60، چرا رابطه کاری و مالی در کنگره60 ممنوع است؟» رأس ساعت 16:00 آغاز به کار نمود.

در ادامه مراسم تودیع از اسیستانت شعبه و معارفه اسیستانت جدید به عمل آمد.

سخنان استاد:

سلام دوستان صبا هستم یک همسفر

حمد و سپاس خداوند را که روزی من قرار داد در این جایگاه خدمت کنم و روزی همهٔ ما قرار داد تا یک‌بار در کنگره 60 حضورداشته باشیم و یک دستور جلسه دیگر را باهم مرور کنیم و آموزش‌ها و بهره لازم را از این دستور جلسه برداریم تا بتوانیم درحرکتمان در کنگره60 و در سفری که داریم با توشه پر به مقصد برسیم.

هر دستور جلسه یا قانون مذهبی و هر مسئله‌آموزشی با توجه به اثرگذاری و نیاز انسان به آن تکرار می‌شود مثل فریضه حج؛ فقط یک سال در سال اتفاق می‌افتد چون اثرگذاری که در انسان دارد آن یک‌بار کافی است. حالا اگر استطاعت داشته باشد دوباره این کار تکرار می‌شود. ماه مبارک رمضان یک‌بار در سال است قرار نیست 12 ماه باشد فقط همان یک ماه کفایت می‌کند که آن آموزش و بهره لازم را ببرید. ولی نماز روزی هفده رکعت است یعنی مدام باید تکرار شود چون ما نیاز داریم. چون یک سری نیروها و انرژی‌ها در هستی وجود دارد که ما نیاز داریم برای به‌سلامت عبور کردن، برای درست زندگی کردن و برای تقویت خودمان مدام خودمان را به یک سری انرژی‌ها متصل کنیم و در مقابل یک سری انرژی‌ها مصون بمانیم که بتوانیم حرکت کنیم. پس هر مسئله‌ای با توجه به اثرگذاری و نیاز ما تکرار می‌شود

یکی از چیزهایی که در کنگره دو بار تکرار می‌شود حرمت کنگره 60 هست و این نشان می‌دهد که همهٔ ما نیاز خیلی زیادی به حرمت کنگره 60 داریم.  یعنی هرکدام از ما باید حواسمان باشد حرمت کنگره را حفظ کنیم.

می‌گوید مکان مقدس و امنی هست. قطعاً هر مکان مقدس و امنی محل بستر الهی و نیروهای الهی در آن مکان خدمت می‌کنند. مطمئن باشید نیروهای الهی ساختارهای خودشان را حفظ می‌کنند و هرکدام از این ساختارها توسط یک نگهبانی که شاید ما با چشم ظاهر نمی‌بینیم حفظ می‌شود و حرمت کنگره 60 هم همین‌طور است و توسط یک سری نیروهای بسیار قوی چون اثرگذاری خیلی بالایی روی ساختار، سلامت و ساختار کنگره 60 دارند حفظ می‌شود

در سی دی طلب ظلم آقای مهندس می‌فرمایند؛ هر کاری که ما می‌کنیم به هستی اجازه می‌دهیم که آن قانون در مورد ما اجرا شود. اگر ما وارد این ساختار می‌شویم وارد این مکان مقدس الهی می‌شویم و حرمت‌هایش را رعایت نمی‌کنیم همین مسئله باعث  می‌شود؛ چون خودمان را در مقابل نیروی خیلی قوی قرار می‌دهیم آن برای امنیت خودش دفاع می‌کند و آن انرژی که به ما وارد می‌شود بیشتر امنیت ما را به خطر می‌اندازد یعنی ناامنی وجود ما بیشتر از شکستن ساختارها و ناامنی است که ممکن است در یک جای دیگر به وجود می‌آوریم.

پس اگر مدتی است که حرکت می‌کنیم و به کنگره 60 می‌آییم ولی باز احساس می‌کنیم بعضی وقت‌ها دچار یک نقصان‌هایی می‌شویم، نگاه کنیم ببینیم کجای حرمت را شکاندیم.

با توجه به تجربه‌ام می‌گویم، معمولاً به‌طور عموم روی بخش مالی می‌روند مثلاً ما نه پولی دادیم و نه گرفتیم ولی در حرمت کنگره فقط این نکته نیست. آیا ما علیه شخصی سرزنش نکردیم، من دیشب حرمت کنگره را می‌خواندم و واقعاً از حرمت کنگره60 خواستم کمک بگیرم که به من بگوید راجع به کدام نکته‌اش صحبت کنم و نکته‌ای که برای من خیلی بولد شد علیه شخصی سرزنش کردن بود، دیشب احساس کردم بیشترین آسیب را از این ناحیه می‌خوریم شاید همهٔ ما این بی‌حرمتی را خیلی بیشتر تکرار می‌کنیم این برای من خیلی بولد شد که علیه شخصی سرزنش کردند. من دلم می خواهد یک‌وقت‌هایی حرمت را جلوی خودمان بگزاریم  و ببینیم کدام آن را به چه اندازه نقض کرده‌ایم هر چی که انجام می‌دهیم وظیفه‌مان است و باید درست انجام دهیم، ولی به‌اندازه‌ای که این حرمت‌ها را آسیب می‌زنیم و آسیب‌هایی که به ما می‌رسد خیلی بیشتر است. 

سرزنش کردن دامنه خیلی بزرگی دارد. عملکرد کسی را در کنگره سرزنش کنیم به خودمان اجازه دهیم با دیگری راجع به خدمتگزارهای کنگره 60 صحبت کنیم همین حرمت‌شکنی است هیچ فرقی نمی‌کند. چون ما مسئول آموزش آن شخص نیستیم و این کار اصلاً کار درستی نیست و این حرمت‌شکنی از همین‌جا آغاز می‌شود و همین‌جا باعث می‌شود که ما آن امنیت را به خطر می‌اندازیم دقیقاً از همان‌جا سقوط ما آغاز می‌شود پس باید خیلی مراقب باشیم. این نکته را می‌خواستم بگویم که خیلی به آن دقت کنید.

نکته دوم ؛ من داشتم فکر می‌کردم حتی سرزنش مسافرمان هم انجام دهیم بالاخره آن را هم سرزنش می‌کنیم که دقیقاً این هم یک نوع حرمت‌شکنی است.  خیلی باید مراقب باشیم این دو نکته خیلی در ذهن من آمد.

نکته دیگر پوشش مناسب داشتن است به نظر من نکتهٔ خیلی مهمی است. اولین هدف کنگره 60 یک  مکان  آموزشی است و خیلی مهم است که ما با رویکرد آموزشی وارد این مکان شویم خب یک محصل، یک دانشجو و یک محقق باید چه پوششی داشته باشد؟ اصلی‌ترین ویژگی یک  محقق چی هست؟

حتی اگر پوشش‌های نامناسب نداشته باشیم به‌اندازه خراب کردن اذهان دیگران چون ما داریم حرمت‌ها را می‌شکنیم مثلاً چون اگر ما حواسمان نباشد. اینجا یک مکان آموزشی است، مخصوصاً روزهایی که مسافرها تشریف دارند اگر دقت نکنیم و خدای‌نکرده ثانیه‌ای ذهنی را مشغول کرده باشیم به همان اندازه حرمت‌شکنی کرده‌ایم و ما مقصر هستیم امیدوارم همه این‌ها را خیلی دقت کنیم خیلی تأکید می‌شود.

نکته دیگر؛ چرا رابطه کاری و مالی در کنگره 60 ممنوع است؟ مطمئن هستم که این‌قدر فرهنگ‌سازی شده در بیرون از کنگره 60 کسی دیگر رابطه ندارد و همه این‌ها را دقت می‌کنند. ولی این سرزنش کردن خیلی زیاد است چون خود من زیاد می‌شنوم، چون می‌شنوم برای اینکه خداوند ما را عامل به حرمت‌های کنگره 60 کند دقت کنیم از این به بعد  با سکوت‌های درستمان این انرژی را هم کمتر کنیم ان‌شاءالله تا سال بعد که به این دستور جلسه می‌رسیم به‌جرئت بتوانیم بگوییم میزان حرمت‌شکنی ما خیلی کم شده است چون امنیت وجودی‌مان بیشتر شده است و جز نیروهای سازنده شده‌ایم و ما هم جز نگهبانان حرمت کنگره 60 هستیم. 

درباره رابطه کاری و مالی آقای امین در شعبه حر بسیار عالی و خیلی جامع و کامل صحبت کردند و توصیه‌ام این است که همه بخوانند. تنها چیزی که روی حس انسان تأثیر دارد رابطه پولی است یعنی باکسانی که دوست دارید اصلاً رابطه پولی برقرار نکنید واقعاً در این رابطه ما پرونده‌هایی که در رابطه با ارث هست می‌بینیم که طرف پیوند محبت خیلی خوب و قوی دارد ولی در رابطه مسائل مالی به خون هم تشنه شده‌اند. پس ببینیم که شیطان دقیقاً از همین ناحیه وارد می‌شود و از همین جاذبه علیه ما استفاده می‌کند.

امیدوارم همه این حرمت‌ها را نگه‌داریم، امنیت کنگره 60 را حفظ کنیم تا کنگره 60 هم کمک کند ما به امنیت وجودی برگردیم، امنیت به خانواده‌هایمان برگردد و بتوانیم به سفرمان به‌خوبی ادامه دهیم.  

اما نکته دوم که امروز می‌خواستم راجع به آن صحبت کنم تودیع خانم منیره عزیز اسیستانت دو دوره نمایندگی شادآباد و معرفی اسیستانت جدید سرکار خانم نسرین است.

خیلی خوشحالم هم برای این تودیع زیبا و هم معرفی جدید.

ان‌شاءالله برای هر دو منشأ خیر باشد هم این رفتن خیلی خوب باشد و هم این آمدن بسیار خیر باشد.  در سی دی جایگاه آقای امین می‌فرمایند؛ خداوند هر جایگاهی که به ما می‌دهد واقعاً ببینیم هدف از قرارگرفتن در آن جایگاه چی هست؟

هر جایگاهی که ما در کنگره 60 به دست می‌آوریم باید یک هدف را فراموش نکنیم. واقعاً در این جایگاه قرار می‌گیریم برای رهایی انسان‌های دردمند اعتیاد فعالیت کنیم. این هدف اصلی همهٔ ما باشد اگر هدفمان این باشد قطعاً خداوند ما را تواناتر و بزرگ‌تر می‌کند که این خدمت را به‌خوبی انجام دهیم.

هر درختی از میوه‌اش مشخص است هر خدمتی از اثرش مشخص است. واقعاً اثر خدمتی خانم منیره خیلی زیاد بود. حقیقتاً در این دو دوره که خدمت کردند اثرگذاری‌اش روی خود من به‌شخصه خیلی بالابود و در نمایندگی شادآباد هم این را به‌خوبی می‌شود دید.

 من به چند تا نکته فقط اشاره می‌کنم قطعاً خیلی چیزها را من ندیدم امیدوارم شما در مشارکت‌هایتان اشاره‌کنید.

 جایگاه‌ها خیلی مهم است هم آمدن‌ها را باید قدر بدانیم هم رفتن‌ها را. اگر یک خداحافظی خوبی نداشته باشیم چون نفر بعدی هم که در این جایگاه هست روزی این خداحافظی را خواهد داشت برای همین همه‌مان خیلی خوب باید از کسانی که خدمت می‌کنند و امروز این خدمت را تحویل می‌دهند تجلیل کنیم تا یک انگیزه در افراد دیگر به وجود بیاید که دلشان بخواهد که این جایگاه را تجربه کنند.

خانم منیره؛ ما قدردان زحمات شما هستیم.  یکی از بهترین خدمت‌هایی که خانم منیره داشتند این بود که ما را مکلف به نوشتن سی دی کردند شاید من به‌شخصه به دلیل زمان خیلی کمی که داشتم بعضی وقت‌ها خیلی سخت می‌شد ولی چون یک‌چیز را در زندگی کنگره‌ای‌ام خیلی رعایت کردم و امیدوارم خداوند توفیق دهد که من‌بعد هم رعایت کنم فرمان‌بردار بودن از مافوقم است. به هر دلیلی؛ دستم درد می‌گرفت، خوابم می‌گرفت، خسته می‌شدم ولی احساس می‌کردم این نوشتن باید اتفاق بیفتد، بهتر از این بود که بگویم نتوانستم. شده از خواب‌وبیداری‌ام بزنم هر جوری هست این تکلیف را انجام دهم و خیلی اثر گذاشت. قطعاً وقتی روی من اثر بگذارد و من فرمان‌بردار باشم انرژی که به لژیونم می‌دهم به همان اندازه خواهد بود این فرمان‌برداری سلسله‌مراتب ادامه پیدا می‌کند این‌یکی از بهترین کارهایش بود که در دوره‌های قبلی اتفاق نمی‌افتاد.

دیگر اینکه جلسات هماهنگی خیلی خوبی بود من چون از زاویه کمک راهنمای میگویم، ولی شما از همان زاویه‌ای که روی شما اثر گذاشته در مشارکت‌هایتان استفاده کنید. جلسات به شکل خیلی منظمی برگزار  می‌شد چون ایشان در اینجا حضور داشتند حواسشان به خیلی از نکات بود. 

ارادتی که به آقای مهندس داشتند از نکات مثبت ایشان بود چون انرژی ایشان را می‌آوردند و آموزش مستقیم از ایشان می‌گرفتند و به ما منتقل می‌کردند این هم خیلی اثر گزار بود.

آقای مهندس میگویند بهترین لژیون‌های کنگره 60 لژیون‌های سردار هستند. ایشان تقریباً 100 درصد لژیون سردار را رشد دادند و از 3 نفر به 25 نفر رساندند و این خیلی بزرگ است و این افتخار خیلی بزرگی است. انرژی‌ای که دادند و حرکتی که کردند قطعاً همهٔ این‌ها دست‌به‌دست هم داد که موفقیت‌ها در دوره ایشان رقم بخورد و قطعاً خیلی موفقیت های دیگر صلح و آرامش، سطح بالای آموزش، رضایتی که مافوق‌های ما از عملکرد نمایندگی شادآباد دارند همهٔ این‌ها نشان می‌دهد که بزرگ‌تر ما خانم منیره بودند خیلی خوب قدم برداشتند واقعاً از ایشان تشکر می‌کنم و ممنونم. 

بعضی وقت‌ها انسان‌ها با حرکت‌های خوبی که انجام می‌دهند بستر را برای بهتر حرکت کردن دیگران فراهم می‌کنند و واقعاً این بستر فراهم شد واقعاً از ایشان سپاسگزارم. امیدوارم همیشه مسیر رشد (واقعاً مسیر رشد را نمی‌دانم از کجاست و به شکلی است) ولی همیشه مسیر رشد برایشان باز باشد و همیشه نیروهای الهی کمکشان کنند و بتوانند در این مسیر تا آنجایی که هست و می‌شود رفت ادامه دهند و به جایگاه‌های بالاتری برسند. 

در ادامه خیلی خوش‌آمد میگویم به خانم نسرین و خوشحالم. ایشان هم پیشکسوت و بزرگ‌تر ما هستند امیدوارم این جایگاه برای ایشان هم مبارک و منشأ خیر باشد و ما بتوانیم از خدمات ایشان استفاده کنیم و در کنار ایشان آموزش‌های لازم را بگیریم و در کنار ایشان و به مدیریت ایشان همه ما در هر نقطه‌ای هستیم قدمی به جلوتر برداریم و انسان‌های بهتری شویم

از اینکه به صحبت‌های من گوش کردید از همهٔ شما ممنونم.

 


عکس: همسفر فریده

تهیه و تنظیم: همسفر لیلامی توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر مرضیه لژیون یکم پنجشنبه 10 مرداد 1398 07:03 ق.ظ
خانم صبای عزیزم ممنونم از شما مثل همیشه جلسه ای سرشار از آموزش
در مسیر زندگی موفق و موید باشید
خانم منیره ی عزیز از زحمات شما بسیار سپاسگزارم... ان شاء الله اجر خدماتتان در زندگی تان جاری باشد
خانم نسرین عزیز عرض تبریک برای قرار گرفتن در این جایگاه ارزشمند... در مسیر خدمت موفق و موید باشید
خانم لیلای عزیز و فریده ی عزیزم سپاس
مریم همسفر محمدازلژیون دوازده سه شنبه 8 مرداد 1398 09:57 ب.ظ
خدا قوت سرکار خانم صبا.
وتبریک برای جایگاه استادیتان بسیار جلسه ی خوبی داشتید واز صحبتهای کامل وجامع خود لذت بردم.
خدمتتان پربرکت.
موفق وموید باشی.
خدیجه باقری از لژیون اول سه شنبه 8 مرداد 1398 08:21 ق.ظ
سلام وخدا قوت به خانم صبای عزیز ممنونم از آموزش های خوبتان وتشکر می کنم از سرکار خانم منیره وتبریک میگویم به سرکار خانم نسرین
یکشنبه 6 مرداد 1398 11:41 ب.ظ
خانم صبای بزرگوار ممنون از صحبتهای ارزشمندتان مثل همیشه آموزنده بود ،الهی همیشه برقرار و سلامت باشید
یکشنبه 6 مرداد 1398 11:41 ب.ظ
خانم صبای بزرگوار ممنون از صحبتهای ارزشمندتان مثل همیشه آموزنده بود ،الهی همیشه برقرار و سلامت باشید
مهدی صافی یکشنبه 6 مرداد 1398 08:12 ب.ظ
راهنمای بزرگوار و گرانقدر سرکار خانم صبا، مواردی که فرمودید بسیار زیبا و عالی بود و برای بنده سرشار از آموزش. درود بر شما
از خدمات ارزشمند سرکار خانم منیره برای همسفران نمایندگی شادآباد متشکرم و برای ایشان آرزوی موفقیت روزافزون دارم.
خدمت سرکار خانم نسرین تبریک عرض میکنم. موفق باشید
وبلاگ نویسان گرامی تشکر
☆دَرپَناه‌ِحَق‌باشید اِن‌شاءَالله☆
ربابه لژیون پنجم پنجشنبه 3 مرداد 1398 12:08 ب.ظ
خانم صبا کمک راهنمای محترم خدا قوت
از سخنان شما مثل همیشه استفاده کردم و سخنان خوب شما باعث شد با دقت وتمرکز بیشتری به حرمت ها نگاه کنم و سرزنش کردن که نقطه ایراد من هم هست را متوجه شوم از شما خیلی ممنونم.
از خانم منیره هم تشکر میکنم من در این مدت بهترین آموزشی که از ایشان گرفتم رعایت کردن قوانین و نظم بوده که‌همیشه ایشان این مساله را خوب اجرا میکردند .انشالله برکات این خدمتهای خالصانه شان چندین برابر در زندگیشان جاری باشد.
به خانم نسرین هم این جایگاه را تبریک میگویم خداوند یار و باورشان باشد.
مریم کرمی پنجشنبه 3 مرداد 1398 09:39 ق.ظ
راهنمای گرانقدرم خانم صبای عزیز، ممنون از صحبتهای خوب شما .مانند همیشه سرشار از آموزش بود .پیروز و سربلند باشید.
عرض تبریک خدمت خانم نسرین و سپاس فراوان از خانم منیره برای تمام خدمات عاشقانه اشان.
نوشین پنجشنبه 3 مرداد 1398 09:34 ق.ظ
تبریک ویژه به خانم نسرین .
نوشین پنجشنبه 3 مرداد 1398 09:29 ق.ظ
خداقوت به همگی عزیزان
همسفر حوریه پنجشنبه 3 مرداد 1398 02:10 ق.ظ
خداقوت به تمامی خدمتگزاران عاشق
خانم صبای عزیزم،ممنون از استادی وصحبتهای تامل بر انگیزتان.
حقا که حق مطلب وحرمت کنگره را تمام وکمال بیان نمودید،
بی نهایت سپاسگزارم.
خانم منیره عزیز،از شما بابت تمام زحمات بی دریغتان در دو دوره اسیستانتی بی نهایت سپاسگزارم،واز منش وعملکرد عالیتان درسهای زیادی گرفته ام،مثل فرمانبردار بودن.
خانم نسرین عزیز،ورودتان به جایگاه پر خیر اسیستانتی را تبریک عرض میکنم،امیدوارم خداوند حامی وراه گشایتان باشد،تا همیشه سربلند وموفق باشید.
همسفرسهیلا لژیون دهم چهارشنبه 2 مرداد 1398 06:49 ب.ظ
خانم صبا عزیز خداقوت.جلسه پر انرژی با شما داشتیم ومثل همیشه خیلی عالی بودید واز صحبت هاتون آموزش گرفتم وبراتون آرزوی سلامتی وموفقعیت دارم

خانم منیره عزیز خسته نباشید وخداقوت بابت تمامی زحماتتون.انشاالله برکات این خدمت در زندگیتون جاری شود

خانم نسرین عزیز به شما تبریک میگم وآرزوی سلامتی وموفقعیت تان را در این جایگاه خدمتی دارم
همسفر سمانه ۱۷ چهارشنبه 2 مرداد 1398 10:30 ق.ظ
خدا قوت خانم صبای عزیزم مثل همیشه عالی و جامع در مورد دستور جلسه صحبت کردید استفاده کردم.
به خانم فتانه عزیز و خانم فاطمه هم جایگاهشان را تبریک میگم.
و یک خدا قوت خدمت خانم منیره عزیز دارم بابت خدماتی که بی‌دریغ برای ما انجام دادند امیدوارم برکات این خدمات همواره در زندگیتان جاری باشد و تبریک میگم به خانم نسرین عزیز بابت این جایگاه ارزشمند.با تشکر از وبلاگ نویسان محترم.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic