قوانین تقدیر
پنجشنبه 3 مرداد 1398 ساعت 07:00 ق.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر سمیرا | ( نظرات )
زندگی و سرنوشت انسان همانند یک برنامه کامپیوتری است که شامل گراف ها، شاخه ها و انشعاب هایی است که با شروع برنامه و مسیر، از روز الست و یا حتی قبل از آن به دوراهی هایی می‌رسیم که باید یک مسیر را انتخاب کنیم و مسیر هر کس متفاوت از دیگری است؛ بنابراین انتخاب و اختیار ماست که ما را در کدام مسیر قرار دهد

موضوع مقاله را با طرح یک سوال مطرح می کنم که آیا سرنوشت و تقدیر انسان قابل تغییر است یا خیر؟
 تقدیر به معنای سرنوشت است و طبق صحبت های جناب مهندس همانند تیری است که از چله کمان رها شده است و اعمال و رفتار ما می تواند خطوط تقدیر و شکل آن را تغییر دهد و یا همانند نامه پیشینی است که از قبل برای ما قضاوت و نوشته شده است.
 حال این سوال مطرح می‌شود که پس نقش اختیارِ انسان در سرنوشت و تقدیرش چیست، در حالی که سرنوشت  از قبل تعیین شده باشد؟!
 در جواب با توجه به صحبت‌های آقای مهندس و جمع‌بندی از آن می‌توان نتیجه گرفت که زندگی و سرنوشت انسان همانند یک برنامه کامپیوتری است که شامل گراف ها، شاخه ها و انشعاب هایی است که با شروع برنامه و مسیر، از روز الست و یا حتی قبل از آن به دوراهی هایی می‌رسیم که باید یک مسیر را انتخاب کنیم و مسیر هر کس متفاوت از دیگری است؛ بنابراین انتخاب و اختیار ماست که ما را در کدام مسیر قرار دهد و این نقش اختیار ما در زندگی است و نوع مسیر و اتفاق‌های پیش روی آن هم همانند یک سیستم، طراحی شده و نظام مند می‌باشد که توسط خداوند با نظم و ترتیب خاصی برنامه‌ریزی شده است و این سیستم نظام‌مند هم تقدیر ماست که با انتخاب مسیر در دوراهی ها، در آن قرار می‌گیریم و در طول مسیر با وقایع مختلفی رو به رو می‌شویم که تقدیر ماست که یا در نتیجه  اعمال و رفتار گذشته ماست (همان نامه پیشین) یا خواست خداوند است و بنا به حکمت های مختلف که یا امتحان است یا ارتقا یا تسویه حساب. 
از نگاهی دیگر هم سرنوشتِ انسان همانند مجموعه ای است که این مجموعه شامل فرمان خداوند، خواست و اختیار انسان و نامه پیشین است.
در واقع مسائل زندگی ما می تواند بنا به یکی از سه عضو مجموعه فوق باشد که مثلاً این مسئله پیش روی من ، خواست خداوند برای امتحان یا ارتقا یا تسویه حساب های پیشین من است و به عبارتی یا نتیجه عملکرد قبلِ من در این زندگی است یا نتیجه عملکرد من در بُعدهای پیشین 
 با دانستن این مطلب، پذیرش تقدیر و تسلیم آن شدن بسیار برای انسان آسان می شود و همین که تسلیمِ تقدیر و اتفاقات زندگی باشیم و آن را بپذیریم، این رضایت از سرنوشت است که گذر از سختی ها و موانع مسیر را برای ما میسر خواهد کرد و این عین شکرگزاری است و نتیجه آن آرامش و تعادل است. 
خدا را شکر می کنم که آموزش از سی دی تقدیر که صحبت های آقای مهندس و صحبت‌های راهنمایم بود را روزی من کرد و با توجه به آن، آگاهی من نسبت به پیامدهای زندگی ام افزایش یافت.
 با گوش دادن به این صحبت‌ها دریافتم که چقدر من نسبت به قبل تغییر کرده ام و واقعاً طبق صحبت ها، قدر من بالا رفته و تقدیرم تغییر کرده است، منی که قبلاً چراهای زندگی آنچنان آزارم می‌داد و باعث آشفتگی روان و زندگی ام بود؛ ولی الآن آن را با تمام وجود پذیرفته ام.
 یک شب که دوباره همسرم دیر به خانه آمد و دوباره بحثمان شد از اینکه چرا تو باید مصرف کننده باشی، چقدر بدبختم که قسمت من اینطور شده، چنان به خودم و جسم و روانم فشار وارد می‌کردم که باورتان نمی شود. 
به حال و روز امروزم نگاه نکنید، به قدری عصبانی می شدم و به هم می‌ریختم که یک شب می‌خواستم دست به خودکشی بزنم و موقع دعوا چنان فشاری به جسم خود وارد می کردم و یا اینکه نیروهای منفی یاری ام می کردند که وقتی روی مبل نشسته بودم با فشارِ من پایه های مبل شکست! 
بعدها با خود می گفتم واقعاً چطور من آن را شکستم!
 حتی سال های قبل با سرچ هایی که در اینترنت داشتم، در یک کامنتی خواندم که همسفری نوشته بود خدا را شکر الان همسرم در کنار خودم مصرف می‌کند و اندازه آن را می‌دانم و من در آن زمان که واقعاً طبق گفته راهنمایم زمان آن برای ما نرسیده بود با خود گفتم چقدر احمق است که قبول کرده همسرش در جلوی چشمانش مواد مصرف کند؟ نه! من برای درمان جایی می روم که به یکباره قطع مصرف داشته باشد؛ در صورتی که خودِ من الآن حال آن همسفر را دارم و با وجود مصرف همسرم آرامش دارم و او به سفرش ادامه می دهد. درست است که سختی و سنگ ها در سر راه بسیار است ، گاهی کوچک اند و گاهی آنچنان بزرگ  که نیاز به نیروی بزرگ دارد و این نیروی بزرگ نیاز به آموزش های بسیار و یاری گرفتن از دیگران دارد. همین که با وجود اینکه در تقدیرم، اعتیاد همسرم رقم خورده؛ ولی من با آرامش در کنارش هستم و او در حال سفر رهایی از اعتیاد است؛ یعنی من با اعمال و رفتار و کاربردی کردن آموزش ها، خطوط تقدیرم را تغییر داده ام.
 درآخر همین که سفرش هم با سختی هایی همراه شده خود تقدیر است و باید با مدارا کردن و آموزش گرفتن  از این مانع عبور کنیم.
 از شما فرشته های الهی در کنگره ۶۰ سپاسگزارم که با عشق برای ما سخن می‌گویید و راهنمایی مان می کنید.

"برداشتی از سی دی تقدیر آقای مهندس" 
نویسنده: همسفر فرزانه لژیون پنجم 
ویراستاری :همسفر الهام قدیری 
می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر مهدیسا چهارشنبه 16 مرداد 1398 04:14 ب.ظ
خانم فرزانه عزیز شما خیلی خوب حرکتتان را شروع کردید و خیلی خوب آموزشها را دریافتید و کاربردی کردید...الهی که بهترینها در تقدیرتان باشد و بهترینها را برای خودتان رقم بزنید. موفق و پیروز باشید.
مسافر توحید شکیبایی جمعه 11 مرداد 1398 09:06 ب.ظ
خداقوت، مطلب قابل تاملی بود، کامل و عمیق
خداقوت به وبلاگ نویسان گروه خانواده
همسفر سکینه1 جمعه 11 مرداد 1398 02:53 ق.ظ
خانم فرزانه عزیز،برداشتتان از سی دی تقدیر،بسیار عالی بود موفق باشید.به امید رهایی تان.
با تشکر از وبلاگ نویسان عزیز.
مریم کرمی یکشنبه 6 مرداد 1398 03:35 ب.ظ
خانم فرزانه ، ممنون از مقاله خوبتان ، پیروز و سربلند باشید.
مریم حسینی شنبه 5 مرداد 1398 09:35 ق.ظ
خدا قوت به خانم سمیرا عزیز
خانم فرزانه عزیز بسیار عالی بیان کردید همه این اتفاقات که در جریان زنگی ما می افتد و ما آن را با دل جا می پذیرم حتی اگر تلخ باشد همه محصول آموزشهای کنگره می باشد و با کاربردی کردن آنها تقدیری بهتری می توانیم رقم بزنیم برای مسافرت و خودت آرزوی رهایی دارم موفق باشید
ربابه لژیون پنجم پنجشنبه 3 مرداد 1398 11:49 ق.ظ
خواهر خوبم خانم فرزانه
از نوشته شما خیلی لذت بردم .شما از همان ابتدا خیلی خوب مسیر درست را انتخاب کردید و با امید و انرژی خوبی حرکت میکنید قطعا مسافرتان با دیدن حرکتهای خوبتان به مسیر خود ادامه میدهند و هرچه زودتر شاهد رهایی تان از دستان پر مهر جناب مهندس خواهیم بود.با کاربردی کردن این آموزشها تقدیر خیلی خوبی را برای خودتان رقم میزنید برایتان بهترینها را آرزو میکنم.
از خانم سمیرا هم که به خوبی به ما آموزش میدهند و امید و حال خوب را هدیه میدهند خیلی سپاسگزارم .
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic