چهارشنبه ها باسفیر عشق؛وادی سیزدهم و تاثیر آن روی من
چهارشنبه 15 مرداد 1399 ساعت 08:00 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر معصومه | ( نظرات )
 همه آغازها روزی به پایان می رسد و آغاز جدیدی شروع می‌شود و این خیلی مهم است که زمانی که یک آغازی را به پایان می رسانم، عملکردم چگونه بوده است؟! آیا توانستم زندگی کنم و از آن لذّت ببرم؟ و همه این‌ها را مدیون کنگره شصت هستم.

به نام خدای مهربان
گزیده ای از صحبتهای جناب مهندس روز چهارشنبه مورخ؛۹۹/۵/۱۵
پایان هر نقطه سرآغاز خط دیگری است؛ چون انسان همیشه با خودش فکر می‌کند؛ حالا این کار را می‌کنم، دیگر راحت می‌شوم، حالا این درس را پاس می‌کنم، راحت می‌شوم یا لیسانس می‌گیرم، ازدواج می‌کنم، راحت می‌شوم؛ ولی نه! هیچ وقت تمام نمی‌شود.
تا زمانی که ادامه حیات می‌دهیم، اگر هزاران هزار سال هم زنده باشیم، هیچ وقت کار ما تمام نمی‌شود. هر کاری را که به آن مشغول هستیم، تمام کنیم، یک کار دیگر بلافاصله آغاز می‌شود و همین هم هست که چرخه زندگی را به چرخش در آورده است. می‌خواهد به ما بگوید؛ پایان هر نقطه سرآغاز خط دیگری است. زندگی فقط درس خواندن، کار کردن، پول درآوردن یا کلکسیون جمع کردن نیست، فقط نفر اول شدن و نمونه شدن نیست. زندگی؛ زندگی کردن هم هست؛ یعنی اگر داریم زندگی می‌کنیم، اگر به سینما هم برویم و یک فیلم نگاه کنیم، خیلی عالی است. تفریح هم جزء زندگی کردن است و باید لذّت ببرید. همه کارها را انجام می‌دهید، مسئولیت‌ها هست، تلاش‌ها هست ولی زندگی هم کنید.

زندگی کردن همین است که یک پهلوان می‌آید و برای کنگره پول می‌دهد امّا تا نداند این کار را نمی کند. باید به یک شعور، آگاهی و بیداری برسد تا این کار را انجام دهد.
من اگر دویست میلیون به حساب کنگره ریختم، باید به یک آگاهی برسم تا بتوانم قید این دویست میلیون را بزنم و افراد دیگر هم همین طور و اینجا است که می‌گویند؛ زندگی کن و بگذار دیگران هم زندگی کنند و یکی از مسائلی که باعث شد ما در کنگره پیشرفت کنیم این است که؛ هر چه برای خودمان می‌خواهیم، برای دیگران هم می‌خواهیم و در کنگره، عشق ما این است که به دیگران کمک کنیم. راهنما عشقش این است که به دیگران خدمت کند و به آن آگاهی رسیدن خیلی مهم است و اگر به این آگاهی نرسید و تا از خود نگذرید به خودتان نمی رسید. من از پول گذشتم، به پول رسیدم، از آبرو گذشتم تا به آبرو رسیدم و از خیلی چیزها گذشتم و به خیلی چیزها رسیدم.
زندگی و حیات ادامه دارد؛ هر کاری تمام می شود، کار دیگری شروع می‌شود، هر مشکلی حل می‌شود، مشکل دیگری بُروز می‌کند. اصولاً کار ما حل مشکلات است و همین طور که جلو می‌رویم، مشکلات کوچک تبدیل به مشکلات بزرگ و بزرگ تر می‌شود و این‌ها همه یک خط است و ادامه دارد. حرف من این است که ما در صراط مستقیم این خط را حرکت کنیم و برویم ولی در کنارش زندگی کنیم؛ یعنی همه ما باید زندگی کردن را یاد بگیریم. زندگی کردن را یکی باید به ما یاد بدهد که فکر کنیم یاد بگیریم که چه طور زندگی کنیم و چه طور از این زندگی لذّت ببریم.

کره زمین خیلی زیبا و قشنگ است ولی ما وقت نمی‌کنیم که همه جا را ببینیم. پارک طالقانی چقدر زیبا و قشنگ است، درختان و پرنده ها همه زیبا هستند؛ این‌ها همه جذابیت‌های زندگی هستند. مهم نیست که پولدار باشیم یا بی پول؛ چون خیلی‌ها پولدار هستند ولی آرزوی یک تکّه نان خشک یا خوردن یک دیزی را دارند؛ پس این‌ها همه مسائل زندگی و حیات ما است، باید از این‌ها برخوردار باشیم. 

انسان‌ها خیلی خوب هستند، خیلی ارزشمند و زیبا هستند، توجّه و دقّت کنید ولی بعضی اوقات ما کاری با انسان‌ها می‌کنیم که آن روی بد خودشان را به ما نشان می‌دهند و انسان‌ها دارای دو رو می‌باشند؛ یک رو فرشته و یک رو دیو است، حالا این هنر ما است که با انسان‌ها چگونه برخورد کنیم و با چه دیالوگی با آن‌ها صحبت کنیم. ما باید این را یاد بگیریم و باید آن قدر استخوان خُرد کنیم و به یک نقطه‌ای برسیم که بفهمیم با انسان‌ها چطور حرف بزنیم که سوءِ تفاهم پیش نیاید یا لج آن‌ها را در نیاوریم و این هنر زندگی است؛ زندگی کردن را باید یاد بگیریم.


سلام دوستان نرگس هستم همسفر
کلاً زندگی ما انسان‌ها مراحلی دارد و ما در مسیر زندگی‌مان مشکلات و مسائلی داریم. قبلاً من این طور فکر می‌کردم که اگر فلان مسئله ام حل شود، دیگر هیچ مشکلی ندارم.
با رسیدن به وادی سیزدهم جرقه ای در ذهنم زده شد و کل زندگی‌ام را تا به امروز مُرور کردم؛ در هر برهه‌ای از زندگی یک مسئله‌ای داشتم و مسائلم با توجه به زمان و شرایط زندگی‌ام تغییر کردند. شاید یک روزی بزرگ ترین دغدغه زندگی من گرفتن نمره بیست بود، از آن عبور کردم و متوجه شدم که این‌ها تمامی ندارند. هر مرحله‌ای که تمام می‌شود، مرحله دیگری آغاز می‌شود و همه این‌ها گذرا است؛ اگر صبر داشته باشیم، می‌توانیم از آن‌ها عبور کنیم و این چرخه همین طور ادامه دارد؛ پس چه خوب که در این مسیری که حرکت می‌کنیم، زندگی کنیم؛ البته زندگی به معنای واقعی و لذّت بردن از چیزهایی که دوست داریم.

من فهمیدم که ما خودمان را با یک ماشین اشتباه می‌گیریم. زندگی فقط کار کردن و پول درآوردن نیست؛ اینکه یاد بگیریم، چگونه با انسان‌ها حرف بزنیم که آن‌ها را آزرده نکنیم و پول فقط برای جمع کردن نیست، باید یاد بگیریم که ببخشیم. من اگر توانستم ببخشم، بخشیده می‌شوم، تا من بخشیدن را یاد نگیرم، نمی‌توانم انتظار داشته باشم که بخشیده شوم. باید از خودم بگذرم تا به خودم برسم و چیزی را که برای خودم می‌خواهم، برای دیگران هم بخواهم. یاد گرفتم که همه آغازها روزی به پایان می رسد و آغاز جدیدی شروع می‌شود و این خیلی مهم است که زمانی که یک آغازی را به پایان می رسانم، عملکردم چگونه بوده است؟! آیا توانستم زندگی کنم و از آن لذّت ببرم؟ و همه این‌ها را مدیون کنگره شصت هستم.

نگارنده؛ همسفر نرگس لژیون ۱۹
ویراستاری؛ همسفر مرضیه
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: جلسات جهان بینی چهارشنبه،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
عزیزه 15 دوشنبه 20 مرداد 1399 11:14 ق.ظ
خداقوت خانم نرگس عزیز ممنونم ازبرداشت خوبتان استفاده کردم خداوند به قلمتان برکت عطا کند سپاس ازوبلاگ نویسان
فاطمه همسفر ابوالفضل 18 دوشنبه 20 مرداد 1399 10:04 ق.ظ
خانم نرگس عزیز بسیار عالی بود موفق باشید
خدا قوت به وبلاگ نویسان
پوران همسفر عباس 1 یکشنبه 19 مرداد 1399 04:04 ب.ظ
خداقوت خانم نرگس عزیز مثل همیشه عالی بود
همسفر سمانه ۱۷ شنبه 18 مرداد 1399 02:45 ق.ظ
خدا قوت خانم نرگس عزیز بسیار عالی بیان نمودید و استفاده کردم امیدوارم همیشه پایدار باشید با تشکر از وبلاگ نویسان محترم.
مهدیه لژیون چهارم جمعه 17 مرداد 1399 12:18 ب.ظ
خانم نرگس عزیز ممنون بابت برداشت خوبتون از صحبتهای آقای مهندس وخداقوت به وبلاگ نویسان
سیده زهرالژیون دوم جمعه 17 مرداد 1399 11:02 ق.ظ
همسفر نرگس عزیز بسیار برداشت و مطلب جالبی بود.همه ما مراحل زیادی را گذرانده ایم تلخ یا شیرین درسهایی راهم آموختیم .خداقوت
فاطمه لژیون یازدهم پنجشنبه 16 مرداد 1399 04:16 ب.ظ
خانم نرگس عزیز بسیار از مطالب خودتان آموختم.
ممنون و خداقوت.
عزیزان وبلاگ خدا قوت.
همسفرنسیم لژیون بیستم پنجشنبه 16 مرداد 1399 01:04 ق.ظ
خانم نرگس عزیزعالی بودممنون
فاطمه الیاسی ۱۹ پنجشنبه 16 مرداد 1399 12:41 ق.ظ
ممنون و سپاسگزار از خانم نرگس عزیزم ، مثل همیشه عالی بود .
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic