تحصیل بدون مدرک
شنبه 11 مرداد 1399 ساعت 01:00 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر شمسیان | ( نظرات )
تحصیل در کنگره همان جهان‌بینی است که در حال آموزش گرفتن آن هستیم؛ زیرا جهان‌بینی به ما نگرش و آگاهی و درک و فهم بهتری نسبت به جهان پیرامون ما و تمام ابعاد زندگی می‌دهد. برای اینکه جسم و روان را که از اضلاع  مثلث درمان می‌باشند، خوب درک کنیم، نیاز به کسب علم و دانش داریم و علم و دانش با تحصیل به دست می‌آید. 
همه ما؛ چه همسفران و چه مسافران، در کنگره، در حال تحصیل هستیم بدون توجه به مدرک تحصیلی.


نام و یاد خدا

درود بر بازدیدکنندگان وبلاگ شادآباد و با آرزوی صحت و سلامت برای شما عزیزان.
همانطور که می‌دانید، دستور جلسه هفتگی « کار، تحصیل و قدرت » می‌باشد و ما در کنگره ۶۰ بسیار به تکمیل و تحکیم این مثلث تشویق می‌شویم و در جهت آن آموزش می‌بینیم.
در خدمت یکی از همسفران پرتلاش و پرتوان شعبه‌مان هستیم تا با گفتگوی صمیمانه از تجربیات و نقطه نظرات ایشان بیاموزیم. امیدواریم این گفتگو بر دل و جان تک‌تک شما عزیزان بنشیند و بالاترین بهره‌ها را از آن ببرید.

لطفاً به‌رسم کنگره خود را معرفی و اعلام سفر بفرمایید.
سلام دوستان الهام هستم یک همسفر
آخرین آنتی ایکس مصرفی شیره و تریاک، مدت سفر اول ۱۱ ماه و ۷ روز، روش درمان Dst با داروی OT، به راهنمایی آقای ایرج احمدی و راهنمای خوبم سرکار خانم صبا، رشته ورزشی خودم دارت و رشته ورزشی مسافرم والیبال و شنا، رهایی از بند اعتیاد ۵سال و شش ماه.

خانم الهام عزیز بفرمایید چند سال است که در کنگره هستید و‌ چه خدمت‌هایی را تا به حال تجربه نموده‌اید؟
شش سال و شش ماه است که در کنگره حضور دارم.
عضویت در لژیون سردار و راهنمای تازه‌واردین و البته به تازگی جایگاه کمک راهنمایی هم روزی من شده؛ اما هنوز تشکیل لژیون نداده‌ام.


چرا کنگره، مسافران و همسفران را به کار و تحصیل سفارش می‌نماید، تقویت این دو ‌فاکتور چه نقشی در درمان اعتیاد دارد؟
راه کسب امرار معاش ما، تخصص ماست و جایگاه اجتماعی ما را کار و تحصیل مشخص می‌کند. تقویت ضلع کار و ضلع تحصیل، درواقع دغدغه شخص برای رسیدن به درمان را کمتر می‌کند. شاید تحصیل برای انسان دانایی نیاورد؛ ولی قطعاً آگاهی را به همراه دارد و توانایی ما را افزایش می‌دهد و شخصی که تحصیل می‌کند، مسائل را بهتر آنالیز کرده و تجزیه و تحلیل می کند و بهترین را در زندگی‌اش برمی‌گزیند و با آگاهی بیشتر می‌تواند راه درمان را به خوبی طی نماید. 

به نظر شما در سفر اول اولویت با سفر مسافر است و‌ ایفای نقش همسفری یا پرداختن به کسب تحصیل و ‌کار؟
اولویت با سفر مسافر و ایفای نقش همسفری می‌باشد. طبق سخنان آقای مهندس، " بعضی مقصد را رها می‌کنند و به آب و علف مسیر سرگرم می‌شوند و سفر را فراموش می‌کنند؛ ولی شما می‌دانید که این زندگی و حیات در طول سفر اتفاق می‌افتد".
زمانی که در سفر اول، یک همسفر نقش خود را به خوبی ایفا می‌کند و مسافرش به درمان می‌رسد، قطعاً خداوند آرامش را به زندگی‌اش هدیه می‌کند و کسی که آرامش دارد همه چیز را درست می‌بیند و می‌تواند در ادامه به کار و تحصیل خود با آرامش بیشتری بپردازد.

آیا در اینجا منظور از تحصیل، فقط تحصیلات آکادمی و دانشگاهی است؟
خیر، تحصیلات آکادمی و دانشگاهی هم بسیار خوب است؛ اما منظور از تحصیل در کنگره، تحصیل راستین و تحصیلی است که به درد بخورد و بتوانیم از آن استفاده کنیم. درواقع تحصیل در کنگره همان جهان‌بینی است که در حال آموزش گرفتن آن هستیم؛ زیرا جهان‌بینی به ما نگرش و آگاهی و درک و فهم بهتری نسبت به جهان پیرامون ما و تمام ابعاد زندگی می‌دهد. برای اینکه جسم و روان را که از اضلاع  مثلث درمان می‌باشند، خوب درک کنیم، نیاز به کسب علم و دانش داریم و علم و دانش با تحصیل به دست می‌آید. 
همه ما؛ چه همسفران و چه مسافران، در کنگره، در حال تحصیل هستیم بدون توجه به مدرک تحصیلی.

منظور از قدرت در قاعده این مثلث چیست؟
قدرت؛ یعنی توانایی انجام کار و همین‌طور توان انجام ندادن یکسری کارها؛ یعنی زمانی قدرت در شکلِ درستِ خودش قرار می‌گیرد که ما همانقدر که توانایی داریم یکسری کارها را انجام بدهیم، به همان میزان هم توانایی داریم که یکسری کارها را انجام ندهیم و وقتی این دو با یکدیگر به تعادل برسد، قدرت در وضعیت تعادل خودش قرار می‌گیرد.

تاثیر درمان به روشDST، در احیاء و تقویت این موارد برای یک فرد مصرف‌کننده یا مسافر تا چه حد است؟
درمان به روش DST کمک می‌کند تا جسم و روان به صورت تدریجی به تعادل برسند و سیستم شبه افیونی فرد بازسازی شود و شخص آرامش بیشتری دارد و خیلی از افراد بعد از کنگره، به ادامه تحصیل پرداخته‌اند و یا به ارتقای شغلی دست یافته‌اند.
برخورداری از تحصیل می‌تواند برای شخص موقعیت‌های شغلی بهتری را به ارمغان بیاورد و در پی آن قدرت نیز نمایان می‌شود.

بفرمایید که کسب قدرت چه اثری بر ساختار مثلث ‌شخصیت یک فرد دارد؟
کار و تحصیل، درواقع جایگاه شخص را مشخص می‌کند و به او قدرت می‌دهد. وقتی شخص قدرت کسب می‌کند، درواقع این قدرت باعث می‌شود تا احساس شایستگی کند (ضلع لیاقت) و همین‌طور دیگر احساس ناامنی ندارد؛ زیرا صاحب شغل است و می‌تواند از عهده زندگی بربیاید (احساس امنیت) و چون وظایفش را در مقابل خانواده و جامعه به نحو احسن انجام می‌دهد، دیگر احساس گناه نمی‌کند (معصومیت) و اینها درواقع مثلث شخصیت فرد را کامل می‌نماید.

چه کار کنیم که کسب آموزش و ‌مهارت ما در ادامه به گره قدرت تبدیل نشود؟ 
به‌عنوان مثال؛ یک کمک راهنما در لژیونِ خودش صاحب قدرت است و بایستی در نظر داشته باشیم، یک راهنما اگر قدرت نداشته باشد نمی‌تواند به رهجوهایش آموزش دهد؛ ولی این مسئله ممکن است به ضد خودش تبدیل بشود. 
زمانی که قدرت به گره قدرت تبدیل می‌شود، یکی از نشانه‌هایش این است که نام او حتماً باید به دفعات در انجام کاری مطرح شود؛ درصورتی که در حالت تعادل قدرت، اول احساس رضایت از انجام کار تجربه می‌شود و بعد تایید دیگران؛ ولی در گره قدرت جای این دو عوض می‌شود. باید راهنما طوری رفتار کند که رهجو جرات سوال کردن را داشته باشد‌.
زمانی که من کار را برای خود کار انجام دهم و برای رضایت خودم، نه برای تایید دیگران، دیگر قدرت من به گره قدرت تبدیل نخواهد شد.

شما به‌عنوان یک همسفر شاغل و‌ مادر دو ‌فرزند، چه توصیه‌ای  برای همسفرانی دارید که شاغل هستند و این امر سبب شده نقش و حضورشان در کنگره کمرنگ باشد؟
برنامه‌ریزی درست، نظم در کارها و استفاده بهینه از زمانهایی که در اختیار داریم، بسیار در این زمینه موثر است و قطعاً بودن در کنگره و قرار گرفتن در صراط مستقیم به واسطه آموزش‌هایی  که از سی‌دی ها و متون کنگره کسب می‌کنیم، به زمانمان برکت می‌دهد و اگر تصور کنیم با شرکت در کلاس‌ها از کار و زندگی خود عقب می‌مانیم، تصوری کاملاً اشتباه است؛ زیرا در کنگره، راه و روش درست زندگی کردن را می‌آموزیم و این در پیشبرد هرچه بهتر برنامه‌ریزی‌های زندگی‌مان نقش بسزایی دارد.

سلامتی یکی از مهم‌ترین فاکتورهای قدرت در بعد حیات فیزیکی است، چطور از این مهم مراقبت می‌کنید؟
پیاده‌روی و انجام حرکات ورزشی در منزل. در گذشته زیاد به مواد غذایی مصرفی توجه نمی‌کردم؛ اما با آموزش‌های جناب آقای مهندس دژاکام و سی دی های اضافه وزن و ساختمان جسم، بیشتر به تغذیه مناسب اهمیت می‌دهم؛ مثلاً به مصرف موادی که دارای ارزش غذایی هستند بیشتر توجه می‌کنم و موادی که دارای نگهدارنده هستند، حتی‌المقدور استفاده نمی‌کنم، به عنوان مثال شیر را از لبنیاتی‌ها تهیه و ماست درست می‌کنم؛ زیرا این شیرها گرمی هستند؛ ولی شیرهای کارخانه‌ای به دلیل گرفتن چربی آنها سردی محسوب می‌شوند و حتی روغن مصرفی‌ام را هم عوض کرده‌ام.


آیا عضویت در لژیون سردار و قبولی در آزمون کمک راهنمایی ثمره این مثلث است؟
قطعاً ضلع کار و ضلع تحصیل باعث می‌شود تا قدرت مالی پیدا کنیم و پس‌اندازی که در گرو اینها به دست می‌آید، در حرکت‌های بهتر و عضویت در لژیون سردار نقش بسزایی دارد.
زمانی که به تحصیل جهان‌بینی در کنگره می‌پردازیم و از متون آموزشی و کتاب‌های کنگره و سی دی ها آموزش می‌گیریم و خود را برای جایگاه کمک راهنمایی آماده می‌کنیم، درواقع قدرتی به دست می‌آوریم که به واسطه آن می‌توانیم در آینده به رهجوهای خود آموزش دهیم و من هم سعی کردم با تمام توان خود برای رسیدن به این جایگاه مقدس تلاش کنم.

خانم الهام عزیز ممنونم بابت پاسخ‌های کامل و‌جامع شما، لطفاً در ادامه ما را با چند پاسخ کوتاه به سوالاتی که خدمتتان عرض می‌کنم همراهی بفرمایید؛

چه حسی نسبت به تشکیل لژیون دارید؟
حس بسیار خوب و نابی دارم. در طول سفر وظیفه اصلی ما این است که اول آموزش ببینیم و بعد آموزش بدهیم، خب حالا من حس خوب آموزش دادن را دارم. 

بهترین مطلبی که در هفته اخیر در سایت یا وبلاگ‌ها مطالعه کرده‌اید؟
مطلب "حس خوب رسیدن به نشان پهلوانی" از مسافر مرتضی

قدرتی که دوست  دارید کسب کنید؛ اما هنوز به آن دست پیدا نکرده اید؟
رسیدن به جمله‌ای بسیار زیبا از راهنمای عزیزم " انتخاب نوازش روانی عزیزانمان و سکوت، به جای حاضر جوابی و لذت آنی " و دوست دارم قدرت بخشش بیشتر در من تقویت شود.

لذتبخش‌ترین کاری که به تازگی انجام داده‌اید؟
روابط بهتر با کسانی که در گذشته از آنها آسیب دیده بودم و در مقابل بدی‌های گذشته آنها سکوت کردم و کینه‌شان را از قلبم بیرون کردم.

مؤثرترین راه برای کسب قدرت بخشش از نظر شما؟
بخشش را از کارهای کوچک شروع کنیم و لذتی که از این کارها می‌بریم باعث می‌شود که به سمت بخشش‌های بزرگتری برویم و همین امر، قدرت بخشش را در ما زیاد می‌کند و اینکه من وقتی متوجه باشم که اگر ببخشم چیزهای بهتری و یا چیزهای دیگری به دست می‌آورم، راحت‌تر می‌توانم ببخشم و این باعث می‌شود قدرت بخشندگی در انسان تقویت شود. اگر علم ما به وقایع بیشتر شود می‌توانیم راحت‌تر ببخشیم.

ممنونم که مانند همیشه با عشق این خدمت را پذیرفتید و با سخاوتمندی تجربیات و دانسته‌های خود را در اختیار ما قرار‌دادید. امیدواریم در جایگاه کمک‌راهنمایی خوش بدرخشید و به درخشش دیگر انسان‌ها نیز کمک بنمایید.

با احترام تیم مصاحبه وبلاگ
ویراستاری؛ همسفر الهام
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: مصاحبه،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر سمانه ۱۷ پنجشنبه 16 مرداد 1399 02:48 ق.ظ
خدا قوت به کمک راهنمای محترم خانم الهام عزیز بسیار عالی و کامل به سوالها پاسخ دادید و تجربیات خودتان را در اختیارمان گذاشتید امیدوارم لژیون پرباری را داشته باشید و برکات این خدمات ارزشمند شما در زندگیتان جاری باشد و همواره پایدار باشید با تشکر از وبلاگ نویسان محترم.
سولماز فداکار دوشنبه 13 مرداد 1399 10:14 ب.ظ
کمک راهنمای عزیز، الهام مهربانم چقدر و چقدر عالی به سوالات پاسخ دادی و بسیار آموزش گرفتم.مرحبا بر شما که با برنامه ریزی صحیح و درست توانستید به قدرت لازم برسید و در زمینه کار و تحصیل نیز موفق باشید.
تا همیشه موفق و خوشبخت باشی عزیزم.
وبلاگ نویسان عزیز خدا قوت
همسفر ربابه لژیون یکم دوشنبه 13 مرداد 1399 11:12 ق.ظ
خدا قوت خدمت خانم الهام عزیز ، ممنون از پاسخ های خوبتان،استفاده کردم.موفق باشید.
خدا قوت خدمت وبلاگ نویسان محترم
فاطمه همسفر ابوالفضل 18 یکشنبه 12 مرداد 1399 02:42 ب.ظ
خانم الهام عزیز مصحابه بسیار عالی بود موفق باشید
خدا قوت به وبلاگ نویسان
سیده زهرالژیون دوم یکشنبه 12 مرداد 1399 10:49 ق.ظ
درود بر خانم الهام کمک راهنمای عزیز.تحصیل جهان بینی بدون مدرک و ضلع قدرت بسیار عالی بود برای من.فاکتور سلامتی و تجربیاتتون عالی بود.ازخواندن مصاحبه ها همیشه لذت وافری میبرم
یکشنبه 12 مرداد 1399 10:18 ق.ظ
خداروشکر میکنم که این همه رشدکردیدخداقوت
نسرین اسیستنت یکشنبه 12 مرداد 1399 08:33 ق.ظ
خانم الهام از پاسخهای کاربردی شما اطلاعات مفیدی را برداشت کردم امیدوارم توفیق بکاربستن آن را داشته باشم.
از گروه مصاحبه بی نهایت سپاسگزارم برای سوالات بسیار خوب و گره گشا
همسفر حوریه یکشنبه 12 مرداد 1399 06:01 ق.ظ
خانم الهام عزیز خداقوت پاسخهایتان عالی و پر از آموزش است.
ان شالله شاهد لژیون پربارتان باشیم
ممنون از تمام خدمتگزاران وبلاگ
فاطمه الیاسی ۱۹ یکشنبه 12 مرداد 1399 12:02 ق.ظ
خدا قوت خانم الهام عزیزم خیلی عالی بود
انشاالله که در جایگاه کمک راهنمایی هم خوش بدرخشید خواهر مهربانم ،خدا را شکر بابت این همه تغییرات خوب و سازنده موفق باشید .
و با تشکر از عزیزان وبلاگ.
پوران همسفر عباس 1 شنبه 11 مرداد 1399 11:34 ب.ظ
خانم الهام عزیزم بسبار عالی بود
همسفر زهرا از لژیون یکم شنبه 11 مرداد 1399 09:24 ب.ظ
الهام عزیز ممنون از پاسخهای ارزشمند و خوبتان استفاده کردم ،قطعا قدرت شما در خلوص نیت و رفتار شماست که روز به روز خالصتر میشوید ،خداوند را شکر بابت انسانهای خوبی مانند شما ،همواره موفق و موید باشید
با تشکر از وبلاگ نویسان
مهدیه لژیون چهارم شنبه 11 مرداد 1399 06:47 ب.ظ
خانم الهام عزیز اول این جایگاه وشال خوشرنگ را بهتون تبریک میگم وممنون بابت پاسخهای خوبتون وخداقوت وبلاگ نویسان عزیز
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات