کارگاه آموزشی خصوصی همسفران روزسه شنبه مورخ 98/4/25
چهارشنبه 26 تیر 1398 ساعت 09:08 ق.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر لیلا | ( نظرات )

این جلسه اولین جلسه از دوره پنجاه و یکم سری کارگاه‌های آموزشی خصوصی کنگره 60، ویژه همسفران نمایندگی شادآباد روزهای سه‌شنبه مورخ 98/04/25 با استادی همسفر زهرا، نگهبانی همسفر فتانه و دبیری همسفر فاطمه با دستور جلسه «وادی یازدهم و تأثیر آن روی من» رأس ساعت 16:00 آغاز به کار نمود.

سخنان استاد:

دستور جلسه این هفته: وادی یازدهم و تأثیر آن روی من

وادی یازدهم به ما می‌گوید: چشمه‌های جوشان و رودهای خروشان همه به بحر و اقیانوس می‌رسد. ازآنجایی‌که روشنایی آبستن تاریکی است اهریمن از فرمان سرپیچی می‌کند و نقطه سیاه از دل روشنایی‌ها زاییده می‌شود و حرکت خودش را آرام و خزنده برای نبرد با جهان روشنایی شروع می‌کند تا ظلمت و تاریکی را گسترش بدهد و برتری خودش را نسبت به انسان و قدرت مطلق به اثبات برساند.

اهریمن یاران و نیروهایی را در مکان لامکان جمع می‌کند و به آن‌ها می‌گوید که به انسان یک ویژگی داده‌شده که ما فاقد آن هستیم و ما برای اثبات ویژگی خودمان باید به انسان این مطلب را ثابت کنیم که ما برتر از انسان هستیم.

ما فقط از طریق الهام و القاء می‌توانیم این کار را انجام دهیم. ما فقط می‌توانیم از انسان دعوت کنیم چون به ما اجازه دیگری داده نشده است. این خود انسان هست که دعوت ما را قبول کند یا نکند. ما فقط باید از سیر صعودی انسان جلوگیری کنیم.

اهریمن می‌گوید که مطمئن باشید که انسان‌های زیادی به ما خواهند پیوست. انسان‌ها دارای خصوصیاتی مثل حریص بودن و ناسپاس بودن هستند و خدای خود را انکار می‌کنند و عده خیلی کمی هستند که عمل صالح انجام می‌دهند و دیگران را به صبر و محبت دعوت می‌کنند.

ازآنجایی‌که قلمرو جهان مادی و جسم خاکی ما بر پایه مادیات باشد به انسان هشداری داده‌شده است که اگر سوار بر مادیات نباشد نیمی از قدرت اهریمن را شکست داده ولی اگر مادیات سوار بر او باشد صد در صد شکست خواهد خورد. انسان‌ها با قوانین بسیار مستحکم از جانب خداوند برای انسان‌ها توسط پیامبران آورده شده‌اند تا بهتر زندگی کنند و یاد بگیرند. این قوانین هرگز عوض نمی‌شوند و از بین نمی‌روند. تخریب و مخدوش کردن این قوانین امکان دارد و افراط‌وتفریط خواست ما هست. ما درواقع به ضد ارزش‌ها لباس تقوا می‌پوشانیم تا در مقابل ارزش‌ها بتوانیم از آن‌ها استفاده کنیم. مثلاً غیبت می‌کنیم یا تجسس می‌کنیم و...

با عوض کردن نام ضد ارزش‌ها نیروهای مخرب و تخریبی در ما این‌قدر زیاد می‌شوند که دیگر درب‌های الهامات آسمانی بر روی ما بسته می‌شود و ما دیگر مطیع نیروهای منفی می‌شویم تا جایی که خوشی‌های زودگذر برای ما مهیا می‌شود که یکی از آن‌ها همان جادوی هفت‌رنگ یا خمر است.

خمر به معنای پرده یا پوشش هست که بر روی شخصیت انسان و تفکر او کشیده می‌شود و تشخیص خوبی و بدی را برای انسان مشکل می‌کند. مثل تریاک و حشیش و مواد مخدر و حتی قارچ‌های توهم‌زا یا افکار و اندیشه‌های مسموم و مخرب.

در این میان گلی زیبا به نام خشخاش که یکی از مفیدترین و شفابخش‌ترین گیاهان دارویی است پا به عرصه می‌گذارد که اگر به دست حاکم حاذق بیفتد گیاهی شفابخش خواهد بود و اگر به دست مردم عادی بیفتد زهری شیرین و گوارا هست. در مرحله دوم یکی از متخصصین اعلام می‌کند که از تریاک برای درمان اعتیاد، گیاهی را به وجود آورده به نام هروئین که عده زیادی به سمت آن سوق پیداکرده‌اند. مرحله سوم شامل مواد صنعتی است در آزمایشگاه علمی تحت عنوان نام‌های مجاز مثل داروی شفابخش و نیروزا مثل اکستازی و شیشه و قرض‌های روان‌گردان که به‌طور فراوان در جامعه سرازیر می‌شود. عده‌ای با این کار پول زیادی را به جیب زدند و برای بشریت قتل و جنایت و فساد را به ارمغان آوردند. نیروهای مخرب و بازدارنده و انسان‌های پلید در سیستم حکم نیروهای مکمل را دارند.

انسان باید تشخیص خوبی و بدی را بدهد و توان انجام عمل صالح را داشته باشد. برای خارج شدن از این جهنم تنها یک‌راه باقی است و آن چنگ زدن به ریسمان الهی است که همان اجرای قوانین و فرامین الهی است.

اجرای این قوانین که همان دزدی نکردن و مواد مخدر مصرف نکردن و... است نیازمند پالایش و تزکیه است. این تزکیه و پالایش با تفکر سالم، ایمان سالم، عمل سالم، حس سالم، عقل سالم و عشق سالم همراه با آموزش، تجربه و در زمان مناسب است.

انسان برای تبدیل‌شدن به چشمه‌های جوشان باید از طبیعت الگو بردارد. طبیعت دو ویژگی دارد یکی منابع آب ذخیره‌شده و اختلاف‌پتانسیل برای تبدیل‌شدن به چشمه. انسان هم برای تبدیل‌شدن دو ویژگی نیاز دارد یکی داشتن منابع صحیح اطلاعات در مسیر دانایی و دیگری اختلاف‌پتانسیل دونی و بیرونی برای کسب انرژی است. این دو عمل هم می‌تواند در مسیر منفی باشد و هم در مسیر مثبت.

اگر در مسیر منفی باشد همراه با دلهره و اضطراب خواهد بود و اگر در مسیر مثبت باشد همراه با صلح و آرامش خواهد بود.

 تایپ: همسفر مونا لژیون 12

عکس: همسفر فریده


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر فاطمه از لژیون 4 شنبه 29 تیر 1398 03:31 ب.ظ
سلام خدمت خانم زهرا
ممنون بابت صحبتهای زیبا و آموزنده ای که بیان کردیدو خدا قوت به استاد و دبیر محترم
همسفر سمانه ۱۷ جمعه 28 تیر 1398 09:16 ب.ظ
خانم زهرای عزیزم خدا قوت جایگاه استادی رو تبریک میگم بسیار عالی بیان نمودید.باتشکر از وبلاگ نویسان محترم.
ربابه لژیون پنجم جمعه 28 تیر 1398 09:48 ق.ظ
خانم زهرا عزیز
جایگاه استادی را به شما تبریک میگویم و بابت ۱۴ جلسه نگهبانی خوبتان صمیمانه از شما تشکر میکنم .همیشه شما پر انرژی و مهربان خدمت کردید .برایتان جایگاه های بالاتر آرزو میکنم .
از خانم فریده و خانم منا هم سپاسگزارم
مریم کرمی پنجشنبه 27 تیر 1398 01:09 ب.ظ
خانم زهرای عزیز، ممنون از صحبتهای خوب و کامل شما.
تبریک خدمت خانم فتانه و فاطمه عزیز. موفق باشید.
همسفر سکینه1 پنجشنبه 27 تیر 1398 03:47 ق.ظ
استاد گرامی،خانم زهرای عزیز،ممنون بابت صحبتهای خوبتان.
با تشکر از خانم فریده و وبلاگ نویسان محترم.
پوران همسفر عباس چهارشنبه 26 تیر 1398 11:44 ب.ظ
خداقوت به خاتم زهراعزیزازصحبتهای شما درس گرفتم.
جایگاه نگهبانی ودبیری رابه خانمها فتانه وفاطمه تبریک می گویم امیدوارم چهارده جلسه پربار درکتارهم داشته باشیم.
خداقوت خانم مونا وفریده
همسفر زینب چهارشنبه 26 تیر 1398 03:24 ب.ظ
خداقوت خانم زهرا عزیزم
مسافر توحید شکیبایی چهارشنبه 26 تیر 1398 01:28 ب.ظ
خداقوت
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic