رفتن و حرکت کردن، رود بودن است ؛دقایقی با وبلاگ نویسان
سه شنبه 25 تیر 1398 ساعت 10:00 ق.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر الهام | ( نظرات )

در وانفسای زندگی دنیوی و یک‌بعدی، به دست آوردن مهم است و از مراقبت و نگهداری خبری نیست. آموزش که از منبع تفکرات به من می‌رسد، به حرکت و نگهداری نیازمند است و اگر آموزش نباشد، اهریمن و نفس بر انسان حکفرما می‌شود. رود جاری و ساری باید مسیر سلامت در تفکر، ایمان، عمل، حس، عقل و عشق را طی کند تا در اقیانوس رحمت الهی واردشده و سیر و سیراب شود.

http://up.c60.ir/repository/7102/tzxv_slide1.gif

به نام قدرت مطلق الله

هر رودی که از جایی بیرون می‌آید، همه تلاش‌ها را می‌کند و خود را به تخته‌سنگ‌ها و قلوه‌سنگ‌ها می‌زند تا راهش را هموار نماید، راه سخت است؛ اما امکان‌پذیر که به بحر و اقیانوس ملحق شود.


 

سلام دوستان فاطمه هستم همسفر

تشبیه انسان به رود در وادی یازدهم یکی از تشبیهات به‌جا و بی‌نظیر می‌باشد. زمانی که نور خورشید بر اقیانوس بی‌کران می‌تابد، آب بخار می‌شود، به هوا می‌رود و در نقاط خیلی سرد تبدیل به برف و باران می‌گردد و می‌بارد. آب‌ها به درون زمین نفوذ می‌کنند، سفره‌های زیرزمینی تشکیل می‌دهند و یک روزی از یک جایی به‌صورت چشمه بیرون می‌زنند.

آب پاک و روان جاری می‌شود و از لابه‌لای شن‌ها و ماسه‌ها، از پستی‌وبلندی‌ها می‌گذرد، با سنگلاخ‌ها دست‌وپنجه نرم می‌کند و پیش می‌رود. در مسیر حرکت به موانع بزرگ برخورد می‌نماید، از راه اصلی منحرف می‌شود و اگر همچنان در حرکت باشد باز از پیچ‌وخم‌ها عبور خواهد کرد و گودال‌های سر راهش را پر خواهد نمود و در آخر به بحر و اقیانوس خواهد پیوست و باز از نو شروع خواهد شد .

انسان نیز همین‌گونه است؛ همانند همان چشمه. وقتی جاری شد، وقتی به حرکت درآمد، با سختی‌ها و مشکلات زیادی برخورد خواهد نمود. نیروهایی خواهند آمد که او را متوقف نمایند، نیروهایی که او را از حرکت بازدارند و چه‌بسا او را از راه اصلی منحرف خواهند نمود و اگر او همچنان به حرکت خود، آموختن و تجربه کردن خود ادامه دهد یقیناً دوباره راه مستقیم را خواهد یافت و خواهد رسید به آنجایی که ازآنجا انشعاب یافت.

رفتن و حرکت کردن، رود بودن است و در ادامه رسیدن به بحر و اقیانوس و ماندن و نشستن، تبدیل به سراب شدن است.

باید جوشش داشت، باید تغییر کرد، باید تبدیل شد، باید به ارتقاء رسید و البته و صدالبته باید خواست داشت، آن‌هم خواست درونی؛ زیرا انسان‌هایی که خواست درونی آنها به‌حداعلای خود برسد تبدیل به چشمه جوشان و رود خروشان خواهند شد. باید تغییر را از خود آغاز نمود، باید در برابر وسوسه‌های اهریمن مقاومت کرد، باید راهکارها را آموخت، باید...

سکون جایز نیست و باید رفت و رسید به مقصد نهایی.

 

سلام دوستان نوشین هستم کمک راهنما همسفر

چشمه‌های جوشان و رودهای خروشان همه به بحر و اقیانوس می‌رسند.

در این وادی یا راه که بعد از پشت سر گذاشتن ۱۰ وادی مطرح‌شده، می‌خواهد بگوید که کوچک‌ترین روزنهٔ امید و نوری، در دل تمام مشکلات و سختی‌ها و تاریکی‌ها وجود دارد. نکتهٔ مهم در این وادی به نظر من این است که از بدو خلقت تا به امروز نیروهای منفی فقط از طریق القاء و الهام می‌توانند ما را به‌طرف ضد ارزش‌ها سوق دهند و این تنها راه آنها می‌باشد.

همه انسان‌ها دارای دو کفه هستند و دو نیرو آنها را به سمت خودش می‌کشاند. باید بدانیم که این قدرت‌ها از طرف خداوند به انسان داده‌شده است و نابودی آنها امکان‌پذیر نمی‌باشد؛ ولی می‌توان آنها را تحریف یا مخدوش کرد.

باید باور کنیم که افراط‌وتفریط خواست ماست و قانون در هرجایی که باشد؛ یعنی تعادل. آقای مهندس چه زیبا همیشه در تمامی مطالبشان مطرح می‌کنند که هر چیزی دو لبه دارد و خوبی و بدی نیز دو لبهٔ تیز چاقو می‌باشند. گیاه تریاک هم از این موضوع مستثنی نیست. لبهٔ تاریکی آن انسان را به اعماق تاریکی‌ها می‌برد و تنها راه برای دوری از ضد ارزش‌ها، پیروی از قوانین است.

تغییر جایگاه؛ یعنی خدمت داوطلبانه و برای چشمه بودن باید ابتدا انرژی کسب کرد و آن انرژی را از خدمت کردن می‌توان کسب نمود.

انسان باید بداند که اگر مانند یک آب راکد بماند تبدیل به گنداب می‌شود؛ ولی اگر مثل رودی در جریان باشد که در کنارش انسان‌ها به تفریح مشغول باشند و از او استفاده کنند، درنهایت شاد است و در دلش ماهی‌های زیادی زندگی می‌کنند و همچنین می‌تواند گندابی باشد بی‌حرکت و متعفن که حتی حشره‌ای به آن نزدیک نشود. انتخاب با توست!


 

سلام دوستان لیلا هستم یک همسفر

تمام وادی‌های کنگره 60 برای ما بار آموزشی بسیار بالایی دارد و همه این مطالب برگرفته از کلام‌الله است. وقتی در وادی یازدهم انسان را به چشمه تشبیه می‌کند درواقع چشمه یک تمثیل است. اگر من همسفر یک چشمه باشم، با حرکت و تغییر می‌توانم این چشمه را جوشان کنم و یا اینکه تبدیل به چشمه‌ای خشک و یا حتی گندیده کنم.

تأثیری که این وادی بر من داشت این بود که در گذشته به اعمال ضد ارزشی؛ مثل غیبت، قضاوت و یا حتی حسادت و کینه به چشم ِ یک عمل شیطانی نگاه نمی‌کردم و می‌گفتم اینها خواست اهریمن بوده و با جادوی هفت‌رنگ که خمر نام دارد بر روی افکار و اندیشه من پرده می‌کشد تا من نتوانم به کارهای ضد ارزشی؛ مثل ناامیدی که در اثر اعتیاد مسافرم در من رخنه کرده بود درست فکر کنم و هرروز ناامیدتر از دیروز می‌شدم.

این وادی دریچه امید و آرامش را به روی من باز کرد که اگر وادی‌های گذشته را آموخته باشم و عمل کرده باشم می‌توانم با تزکیه و پالایش در طول زمان، صفت گذشته خود را تغییر دهم و به چشمه جوشان تبدیل شوم.

برای چه باید به چشمه جوشان تبدیل شوم؟ برای اینکه اگر چشمه نباشم زنده نیستم!

من همسفر وقتی به رهایی می‌رسم این پایان نقطه نیست که با خودم بگویم مشکلات تمام شد؛ چون یک چشمه و یا یک رود وقتی‌که می‌خواهد حرکت کند و به دریا برسد، در سر راه خود موانع زیادی مانند قلوه‌سنگ‌ها و سنگ‌ریزه‌های بسیاری را دارد و برای من همسفر قطعاً بعد از رهایی این مشکلات تمام نشده است.

سفر دوم، راه درست زیستن و حرکت است؛ چراکه همیشه زندگی در جریان است و هرروز با موانع و مشکل جدیدی روبرو هستیم. سفر جدید، شروع بازی جدید است که من باید و حتماً در مسیر آموزش‌ها قرار داشته باشم تا بتوانم با گرفتن اطلاعات و با بالا بردن دانایی‌ام، در درونم اختلاف‌پتانسیل ایجاد کنم تا بتوانم تبدیل به چشمه جوشان شوم و اگر بخواهم همیشه چشمه جوشان باشم و به رودهای خروشان تبدیل شوم باید روند تفکر، آموزش و تجربه ادامه‌دار باشد و دانش و آگاهی خود را بالا ببرم.

تا اینجای مرحله من فقط می‌توانم چشمه جوشان باشم؛ ولی تا رسیدن به بحر و اقیانوس که همان مسیر صراط مستقیم و همان حال خوش است راه درازی را در پیش دارم؛ چون در ابتدا باید چشمه وجودی‌ام را از ضد ارزش‌ها دور کنم. در این مسیر مشکلات زیادی در سر راه من قرار دارد که باید با تزکیه و پالایش و تغییر در درون و بیرون خودم بتوانم با توکل بر خدای خوبم حرکت کنم و هیچ‌گاه در این مسیر از موانع نترسم و با حرکت‌های آرام و مداوم انرژی کسب کنم تا برای زندگی کردن بهتر؛ یعنی همان رسیدن به صراط مستقیم در حرکت باشم که اگر انرژی لازم برای عبور از این موانع را داشته باشم، حرکت‌های بعدی من با دقت و سرعت بیشتری انجام می‌شود.

 

سلام دوستان مرجان هستم یک همسفر

چشمه‌های جوشان و رودهای خروشان همه به بحر و اقیانوس می‌رسند.

وادی یازدهم برای من سراسر امید می‌باشد، اینکه خدای مهربانم قانون خلقت و کائنات را این‌گونه قرار داده که اگر حرکت کنم و جوشش داشته باشم به حال خوش می‌رسم.

راهنمایم همیشه می‌گفت از درون جوشش داشته باشید تا حال دلتان خوب باشد؛ اما من همیشه به‌ظاهر حالم را خوب نشان می‌دادم و از درون به‌هم‌ریخته بودم، به واقع جوششی در کار نبود؛ بنابراین تغییری هم نبود! زمان می‌گذشت و هر از چند گاهی تغییرات کوچکی در من رخ می‌داد .

اما ماه رمضان امسال برایم سراسر خیروبرکت بود، هرسال برای شروع ماه رمضان با شک و تردید حرکت می‌کردم، امروز و فردا می‌کردم و نهایتاً تعداد کمی از روزها را روزه می‌گرفتم .  امسال هم داشتم به همان روال ادامه می‌دادم و چند روز به شروع ماه رمضان باقی بود و من هنوز دو دل بودم که روزه‌بگیرم یا نه؟ بعد کمی فکر کردم و گفتم: چرا من هرسال این‌گونه رفتار می‌کنم؟ کمی که بیشتر تفکر کردم دیدم در خیلی از مسائل زندگی‌ام همین‌گونه هستم و دلم لرزید، با خودم نیت کردم و گفتم: خدایا کمکم کن از این حالت خارج شوم، عدم تصمیم‌گیری و این و دست و آن دست کردنِ مسائل، سال‌ها مرا در رنج و عذاب قرار داده و دیگر نمی‌خواهم همراهم باشد . خلاصه تصمیمم را گرفتم و گفتم از یک جایی باید شروع کنم و روزه گرفتم، باورم نمی‌شد، روزه امسال من همراه با آگاهی بود، همراه با تغییر بود و برکت داشت، اعتمادبه‌نفس گرفته بودم و حالم خوب بود و بهترین اتفاق زندگی‌ام بود.

متوجه شدم اگر انسان حرکت کند و متوجه تاریکی‌های خودش باشد، قطعاً جوشش آغاز می‌شود و به رود خروشان تبدیل می‌شود و در مسیر از سختی‌ها و مشکلات عبور می‌کند، اکنون در آغاز راه هستم و فقط یکی از تاریکی‌های مهم درونی‌ام را دیده‌ام و قطعاً راه طولانی است؛ اما مطمئنم خدای مهربانم همواره مرا یاری می‌کند تا بتوانم تاریکی‌های دیگرم را ببینم و در جهت اصلاح حرکت کنم.


سلام دوستان فاطمه هستم کمک راهنما همسفر

شکر و سپاس خداوند را که بر انسان قدرت اختیار و انتخاب عطا نمود.

از آموزش‌های کنگره آموختیم که به طبیعت نگاه کنیم و بیندیشیم. وادی یازدهم به‌گونه‌ای رسمِ زندگی آموختن از طبیعت است. برف‌ها در کوه‌ها جمع شده، آب می‌شوند و به جویباری تبدیل‌شده، به نقطهٔ چشمه شدن می‌رسند و با جوش‌وخروش، به‌سوی رود شدن حرکت می‌کنند. در مسیر از گذرگاه‌های سخت عبور می‌کنند تا به دریا و اقیانوس بپیوندند. انسان نیز در دوراهی خیر و شر، خوبی و بدی، تلاش می‌کند و بر دانایی و توانایی خود می‌افزاید. علم هم در ارزش و هم در ضد ارزش وجود دارد، نیروهای تخریبی هوشمندانه عمل می‌کنند تا افراد را با دانایی‌شان فریب دهند و نیروهای راستین نیز از دانایی استفاده می‌کنند. هر دو گروه هم دانا و هم توانا هستند و تلاش و حرکت را دارند؛ اما یکی  آب زلال و شفاف می‌شود، چشمه می‌شود و می‌جوشد، رود می‌شود و به دریا و اقیانوس و یک زندگی راستین می‌رسد و دیگری همان آب است؛ اما در مسیر آلودگی قرارگرفته، گنداب و مرداب می‌شود و حتی زهرآگین و سمی!

آگاهی و دانشِ لازم و پیروی از قوانین الهی انسانی، منابع جوششِ چشمهٔ وجودِ انسانی برای حرکتی عظیم به‌سوی زندگی راستین است و پتانسیل لازمه در ارتفاعاتِ تفکرات انسانی را به حرکت وامی‌دارند. محبت، عقل، ایمان، گذشت و بخشش، رود را خروشان به‌سوی بحر راهنمایی می‌کند و این‌گونه از شوره‌زار و کویرِ بی‌ثمر فاصله گرفته و خود را به آب حیات می‌رساند.

در وانفسای زندگی دنیوی و یک‌بعدی، به دست آوردن مهم است و از مراقبت و نگهداری خبری نیست. آموزش که از منبع تفکرات به من می‌رسد، به حرکت و نگهداری نیازمند است و اگر آموزش نباشد، اهریمن و نفس بر انسان حکفرما می‌شود. رود جاری و ساری باید مسیر سلامت در تفکر، ایمان، عمل، حس، عقل و عشق را طی کند تا در اقیانوس رحمت الهی واردشده و سیر و سیراب شود.

نیروهای تخریبی همیشه برای تکمیلِ حرکتِ انسان، در مسیر وارد می‌شوند و اینجا مراقبت با عقل سلیم، باعث به دست آوردن جایگاهِ تشخیص می‌شود و انسان، عمل سالم را به اجرا درمی‌آورد.

آموزش و خدمت دو وزنهٔ قدرتمندِ تبدیل‌شدن به رود خروشان هستند. آموزش، منبع چشمهٔ دانایی است و خدمت، اختلاف‌پتانسیل درونی و بیرونی انسان می‌باشد. در پیام وادی یازدهم، نکته‌ای مهم و اساسی مطرح می‌شود که مراقبت در مسیر را می‌طلبد و اینکه نفس و شیطان در همه لحظات در کمین هستند. نکته اینجاست، اهریمن، نقطه‌ای سیاه در دل روشنی پدید می‌آورد و حرکتی (آرام و خزنده) را آغاز می‌کند تا ظلمت را گسترش دهد و (برتری خود) را به انسان، در مقابل قدرت مطلق ثابت نماید و این همان مسئلهٔ به دست آوردن و نگهداری است که باید با چشمان باز، دیدگاه عمیق و چندجانبه، هوشیار و بیدار در مسیر حرکت کنیم.

در مسیرِ سیلابِ نیروهای منفی قرار گرفتن همان و غرق شدن، سکون و باتلاق همان. اگر دانا و توانا، حرکتِ سالم طی شود، خروشان و جوشان بودن معنا پیدا می‌کند.

بار پروردگارا، دستان مرا قدرتی عطا فرما تا محکم و استوار ریسمان‌های نجاتت را چنگ بزنم و آنچه از نیکی و راستی به دست آوردم به‌خوبی، درستی و راستی نگهداری و مراقبت نمایم.

خدایا برای فضل، لطف و رحمت واسعه‌ات بر هستی و انسان‌ها شکر شکر شکرمی توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر فاطمه از لژیون 4 شنبه 29 تیر 1398 07:51 ق.ظ
سلام خدمت تمام عزیزانی که مطالب زیبایی بیان نمودندو خدا قوت به شما وبلایگ نویسان محترم وارجمند همیشه موفق وپیروز باشید.
ربابه لژیون پنجم جمعه 28 تیر 1398 05:08 ب.ظ
از تمامی عزیزان بابت مطالب خوب و پربار متشکرم .من همیشه از مطالب وبلاگ استفاده میکنم و تمامی عزیزان که در این امر خدمت میکنند خدا قوت میگویم و زحمات آنها تشکر کرده و برایشان سلامتی و آرامش آرزو میکنم.
شما عزیزان در ارائه آموزشهای کنگره نقش بسیار مهم و مفیدی دارید.
همسفر زهرا پنجشنبه 27 تیر 1398 01:51 ق.ظ
خدا قوت به همه عزیزان ممنون از مطالب خوبی که مطرح نمودید ،در پناه حق پیروز باشید
پوران همسفر عباس چهارشنبه 26 تیر 1398 11:52 ب.ظ
خداقوت به همه ی عزیزان بسیارعابی بیان کزدیدلمیدوارم همه عزیزان دزمسیرحرکت مانندرودهروشان جاری وساری باشتد
خداقوت به گروه وبلاگ تویسان خدمتتان پربرکت
مریم کرمی چهارشنبه 26 تیر 1398 08:00 ق.ظ
خدا قوت.وبلاگ نویسان عزیز ، ممنون از مطالب ارزشمندی که بیان فرمودید. از شما برای تمام زحماتی که در وبلاگ میکشید سپاسگزارم. خدمتتان پر برکت.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic