خواسته ما آن چیزی نیست که می‌بینم و می‌خواهیم (حس دریافت شال کمک راهنمایی)
پنجشنبه 12 تیر 1399 ساعت 10:00 ق.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر الهام | ( نظرات )
 به قول استاد سردار؛ خواسته ما آن چیزی نیست که می‌بینیم و می‌خواهیم، خواسته ما آن چیزی است که نمی‌بینیم و نمی‌خواهیم. همه ما آن روزی که وارد کنگره شدیم، سرگردان و ناامید از همه جا، تنها هدفمان رهایی مسافرانمان از بند اعتیاد بود. من هم تنها چیزی که می‌خواستم فقط و فقط حال خوشِ مسافرم بود و این راهنمای عزیزم بود که بذر این جایگاه را در دلم کاشت، با عشقش آن را آبیاری کرد، از برکات این جایگاه آگاهم کرد، انگیزه تلاشم شد و خداوند هم بر من منت نهاد و این جایگاه بسیار زیبا و پربرکت را نصیبم کرد. برای انجام این عمل عظیم شکر شکر شکر ... 


به نام خالق زیبایی‌ها


سلام دوستان مرضیه هستم یک همسفر
از مدت‌ها پیش که جواب آزمون کمک راهنمایی آمد، برای گرفتن شال و تجربه آن لحظات لحظه‌شماری می‌کردم و خیلی از اوقات به آن لحظات فکر می‌کردم؛ چون هربار که عزیزان دیگر را در فضای آکادمی برای گرفتن شال می‌دیدم، حس و حال عجیبی درونم ایجاد می‌شد، قلبم به تپش می‌افتاد و ناخواسته اشک از چشمانم جاری می‌شد و در این لحظات بسیار تمنای این جایگاه را داشتم تا اینکه به لطف خداوند این جایگاه نصیب من هم شد و امیدوارم من هم بتوانم رضایت خداوند را با خدمت سالم در این جایگاه به دست آورم.

شب قبل از رفتن به آکادمی شوق و هیجان زیادی داشتم؛ اما از طرفی هم این تغییر جایگاه و گرفتن این شال، برایم سنگین بود؛ چون بار مسئولیت زیادی دارد و به همین دلیل کمی با ترس همراه بود. از خداوند می‌خواستم که به من آگاهی و توان خدمت سالم در این جایگاه را بدهد و مدام این دعای حضرت موسی بر زبانم می‌آمد و آن را زمزمه می‌کردم: " رَبِّ اشْرَحْ لِی صَدْرِی وَیَسِّرْلِی أَمْرِی وَاحْلُلْ عُقْدَةً مِنْ لِسَانِی یَفْقَهُوا قَوْلِی" 

خدا را شکر روز موعود فرا رسید؛ صبح روز دوشنبه ۹۹/۴/۹، در مسیر رفتن به آکادمی در افکار خودم غرق بودم، مدام در ذهنم برای خودم دعا می‌کردم و از خداوند توفیق کسب آگاهی و فهم عمیق‌تر، عشق به خدمت و رهجویان در راه و عمل سالم را می‌خواستم. برای همه کسانی که تمنای بودن در این جایگاه را دارند دعا کردم، به‌خصوص هم لژیونی‌های خوب و پرتلاشم و برای رها شدن مسافران از بند اعتیاد. 
برای راهنمای عزیزم دعا کردم که چنان عشقی به ما دادند که ما را مشتاق این جایگاه کردند. به قول استاد سردار؛ خواسته ما آن چیزی نیست که می‌بینیم و می‌خواهیم، خواسته ما آن چیزی است که نمی‌بینیم و نمی‌خواهیم. همه ما آن روزی که وارد کنگره شدیم، سرگردان و ناامید از همه جا، تنها هدفمان رهایی مسافرانمان از بند اعتیاد بود. من هم تنها چیزی که می‌خواستم فقط و فقط حال خوشِ مسافرم بود و این راهنمای عزیزم بود که بذر این جایگاه را در دلم کاشت، با عشقش آن را آبیاری کرد، از برکات این جایگاه آگاهم کرد، انگیزه تلاشم شد و خداوند هم بر من منت نهاد و این جایگاه بسیار زیبا و پربرکت را نصیبم کرد. برای انجام این عمل عظیم شکر شکر شکر ... 

در آکادمی لحظات بسیار زیبایی در حال رقم خوردن بود، حضور هم لژیونی‌ها و دوستان عزیزم هم حس صمیمیت و خوبی ایجاد کرده بود. بعد از صحبت‌های آقای مهندس و دیگر عزیزان، آواهای کنگره به صدا درآمدند. این لحظات از زیباترین و نابترین لحظات زندگی‌ام بود. در جلسات چهارشنبه‌ها که گاهی افتخار حضور داشتم، همواره رهایی مسافرم را می‌خواستم و با طنین‌انداز شدن آوای رهایی، به شوقِ رسیدن به رهایی، اشک می‌ریختم؛ ولی آن روز حس و حال دیگری را داشتم تجربه می‌کردم و به دنبال این حس‌های ناب، مشتاقانه و با دستان آقای مهندس به شال کمک راهنمایی رسیدم. از آقای مهندس عزیز برای فرصتی که برایمان ایجاد کردند تا خدمت کنیم سپاسگذارم.

در راه بازگشت، فقط خدا را شکر می‌کردم و احساس می‌کردم که هدیه بزرگی از خداوند دریافت کردم و خداوند در نتیجه همه صبوری‌ها و تلاش‌هایم و بعد از اتمامِ سختی‌های بسیار سختی که اعتیاد بر زندگیمان وارد کرده بود، چه موهبت زیبایی به من ارزانی داشته است. سپاس از همه عزیزانی که مرا در این راه یاری دادند.

خداوندا؛ حال که توفیق بودن در این جایگاه را به من دادی، کمکم کن تا بتوانم فردی اثرگذار، خدمتگذاری سالم در جهت پیشبرد اهداف کنگره و حافظ حرمت‌ها و قوانین آن باشم، آمین.


نویسنده: همسفر مرضیه از لژیون یکم
تهیه و تنظیم و ویراستاری: همسفر الهام
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: دلنوشته،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفرنسیم لژیون بیستم سه شنبه 17 تیر 1399 12:49 ق.ظ
خانم مرضیه نازنین بهتون تبریک میگم موفق باشید
مریم حسینی دوشنبه 16 تیر 1399 03:30 ب.ظ
خدا قوت به وبلاک نویسان عزیز
خانم مرضیه عزیز بسیار مبارک باد برایت جایگاه بالاتر و موفقیت در مسیر را از خداوند آرزومندم بسیار برازنده شما می باشد موفق باشید
سولماز فداکار دوشنبه 16 تیر 1399 10:28 ق.ظ
مرضیه عزیز و نازنینم بسیار تا بسیار خوشحالم که شما را در این جایگاه میبینم و از صمیم قلبم دعا میکنم در این خدمت مقدس نیز مثل همیشه موفق باشی.
با خواندن نوشته هایت ،حال دلم عجیب شد و باز هم در دلم تحسین ات کردم ،چرا که همسفری هستی از جنس استواری،شجاعت،عشق و محبت...به راستی که پاداش این همه صبوری جز این نیست.انشالله خداوند همیشه یار و یاور خودت و خانواده محترمت باشد.
خانم صبای عزیزم خدا قوت بابت مرضیه عزیزم و رهجویان عاشق و خدمتگزاران.
خدمتگزاران عزیز سپاس سپاس سپاس
نسرین ۱۲ شنبه 14 تیر 1399 07:49 ب.ظ
خانم مرضیه عزیزم برایتان خیلی خوشحالم بابت قرار گرفتن در جایگاه عشق و محبت.
امیدوارم دراین جایگاه عاشقی به خوبی درخشش خواهید داشت.
گروه وبلاگ سپاس.
همسفر زهرا از لژیون یکم شنبه 14 تیر 1399 09:35 ق.ظ
مرضیه عزیز ،دریافت شال و این جایگاه مبارکت باشد
انشاالله در ادامه راه هم موفق و موید باشی ،از خداوند مهربان برایت بهترینها را خواستارم
به خانم صبای عزیز هم تبریک عرض میکنم و بابت تمام زحماتشان تشکر میکنم
ممنون از وبلاگ نویسان
سمانه همسفر داود شنبه 14 تیر 1399 08:57 ق.ظ
خدا مرضیه عزیز تبریک می گم خوشحال شدم ان شاله به همه آرزوهاتون برسید.
عزیزه۱۵ جمعه 13 تیر 1399 11:12 ب.ظ
خانم مرضیه عزیزم تبریک میگویم این شال کمک راهنمایی ورسیدن به این جایگاه رابه شما خیلی لذت بردم از دلنوشته تان در این جایگاه خوش بدرخشید ممنون تر گروه وبلاگ
نوشین جمعه 13 تیر 1399 05:08 ب.ظ
سلام و درود
خانم مرضیه این جایگاه خدمتی را به شما تبریک می گویم
و بذایتان لزیونی پربار خواستارم .
خداقوت به عزیزان و حدمتگزار وبلاگ شاداباد
نسرین.اسیستنت جمعه 13 تیر 1399 01:00 ق.ظ
خانم مرضیه عزیز روزی پر برکت کمک راهنمایی گوارای وجودتان باد.
خداوند برای انسان جایگاههای مختلف آموزش و آزمون را مقدر میکند آزمون از آن کسانی ست که آموزش لازم را دیده اند آرزویم قبولی همه عزیزان در جایگاههای متفاوت زندگی ست.
خداقوت گروه وبلاگ
همسفر فریده لژیون 1 جمعه 13 تیر 1399 12:29 ق.ظ
مرضیه عزیزم،هزاران بار مبارکت باشد،این پاداش نیکو.
تو شایسته ی این حال و این شال هستی.مسیرت هموار و توشه ی راهت عشق و معرفت،نازنینم.
صعری همسفر یوسف جمعه 13 تیر 1399 12:26 ق.ظ
خانم مرصییه عزیزم این جایگاه مبارک وجودتان از خداوند بهترین ها را برایتان ارزو مند هستم خانم صبای عزیز خدا قوت
صعری همسفر یوسف جمعه 13 تیر 1399 12:18 ق.ظ
خانم مرصییه عزیزم خدا را شکر بابت این جایگاه که مزد صبوری شماست از خداوند بهترین ها را در زندگی برایتان خواهانم خانم صبای عزیز خدا قوت
معصومه همسفر مسعود پنجشنبه 12 تیر 1399 07:11 ب.ظ
خانم مرضیه عزیز بسیار خوشحالم که شما را در این جایگاه مقدس و با آن شال مقدس و خوش رنگ میبینم و شما ثابت کردید که با صبر و حرکت در صراط مستقیم میتوان بهترین تقدیرها را برای خودمان رقم بزنیم .به امید لژیونی پربار برای شما .من نیز بسیار مشتاق این جایگاه هستم و دلم پر میکشد برای جایگاه کمک راهنمایی ممنون که برای همه همسفران که عاشق این خدمت هستند دعا کردید .
سمیه( لژیون شانزدهم) پنجشنبه 12 تیر 1399 04:52 ب.ظ
خانم مرضیه عزیزم خدمت درجایگاه کمک راهنمایی را به شما و خانم صبا تبریک عرض میکنم.
مرجان پنجشنبه 12 تیر 1399 03:28 ب.ظ
خواهر عزیز و مهربانم ، مرضیه جان باز هم گرفتن شال کمک راهنمایی را به شما و خانم صبای عزیزم تبریک میگویم .
تا باد چنین بادا
افسانه لژیون۳ پنجشنبه 12 تیر 1399 02:35 ب.ظ
خانم مرضیه عزیز جایگاه کمک راهنمایی گواری وجودتان
بهتون تبریک میگم انشالله در مسیر همیشه موفق باشید
ثریا ۱۳ پنجشنبه 12 تیر 1399 01:27 ب.ظ
کمک راهنمای محترم خانم مرضیه عزیز رسیدن به این جایگاه و دریافت شال را به شما تبریک عرض میکنم .خدا را هزاران بار شکر که در نور و ارامش هستید و توفیق خدمت دارید .واقعا برایتان خوشحالم و هر بار که شما را دیدم وارامش وبرق نگاهتان را دریافت کردم شکر گزار خداوند سریع الحساب بودم شما پاداش آن سختیها و صبوریتان را گرفتید .
امیدوارم لژیون پرباری داشته باشید .
خدیجه باقری از لژیون اول پنجشنبه 12 تیر 1399 01:18 ب.ظ
خانم مرضیه عزیز خواهر خوبم این جایگاه را به شما تبریک می گویم وخیلی خوشحال شدم از قرار گرفتن شما در این جایگاه این نتیجه فرمانبرداری وصبوری شما است امیدوارم در این مسیر موفق باشید وبه خانم صبای عزیز هم تبریک می گویم واز زحمات ایشان تشکر می کنم
سیده زهرالژیون دوم پنجشنبه 12 تیر 1399 01:08 ب.ظ
خانم مرضیه بسیار مبارک و شادباش .پرخیروبرکت الهی.تبریک ویژه خدمت خانم صبای عزیز.موفق و پیروز باشید
مریم کرمی پنجشنبه 12 تیر 1399 12:57 ب.ظ
خانم مرضیه عزیزم، بسیار خوشحالم که این لحظات زیبا را تجربه کردی این جایگاه بر شما مبارک باشد. شال کمک راهنمایی پاداش بسیار نیکویی است در برابر صبوری های شما.امیدوارم در ادامه مسیر هم با یاری خداوند موفق و سربلند باشید.
خدمت خانم صبای عزیزم عرض تبریک و خدا قوت دارم. توفیقتان روز افزون.
لیلا محمدلو پنجشنبه 12 تیر 1399 12:44 ب.ظ
خانم مرضیه عزیز دریافت شال مقدس کمک راهنمایی مبارکتون باشه از خواندن دلنوشتتون بسیار لذت بردم و برایتان خوشحالم که به این جایگاه رسیدید تبریک عرض میکنم. انشاا... در ادامه مسیر خدمتی موفق و موید باشید و بهترین برداشت ها را بدست میاورید.
به خانم صبای عزیزم برای داشتن چنین رهجوی فرمانبردار تبریک و خداقوت میگم.
همسفر سمانه ۱۷ پنجشنبه 12 تیر 1399 12:44 ب.ظ
خانم مرضیه عزیزم بسیار تا بسیار این جایگاه بزرگ و شکوهمند را به شما تبریک میگم واقعا دلنوشته خوب و پراحساس بود به طوری که دوبار خواندم و لذت بردم و خوشحالم از اینکه این خال خوش را دارید و امیدوارم لژیون پرباری را داشته باشید و برکات این خدمات ارزشمند شما در زندگیتان جاری باشد و بهترینها براتون رقم بخوره و پایدار باشید.با تشکر از وبلاگ نویسان محترم.
معصومه کمک راهنمای حسنانی پنجشنبه 12 تیر 1399 12:36 ب.ظ
مبارکتون باشه خانم مرضیه
مهدیه لژیون چهارم پنجشنبه 12 تیر 1399 12:33 ب.ظ
خانم مرضیه عزیز بسیار خوشحال شدم وخداراشکر بابت حال خوشتون وآمین گوی دعای آخرتان هستم وآرزوی موفقیت دراین جایگاه را دارم برایتان خداقوت به وبلاگ نویسان
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic