حرمت فردی و جمعی
یکشنبه 8 تیر 1399 ساعت 10:00 ق.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر الهام | ( نظرات )
حرمت نگه داشتن هم فردی است و هم جمعی؛ یعنی من ابتدا باید احترام خودم را نگه دارم و به قوانینی که در مورد جسم و نفس و روحم بیان شده به خوبی عمل کنم و این را بدانم که اگر خودم به خودم حرمت قائل باشم دیگران هم به من احترام خواهند گذاشت.
و اما حرمت جمعی؛ در اینجا قضیه بسیار گسترده‌تر خواهد بود؛ مثلاً من وقتی وارد یک جمع و یا مکانی می‌شوم، مطمئناً آنجا قوانینی برای خودش دارد که برای استحکام و بقا و حرکت بهتر در جهت صراط مستقیمِ آن جمع و یا مکان وضع شده است.

یا علیم


سلام دوستان حوریه هستم یک همسفر
اسم: حرمت
ریشه اسم: عربی
معنی: احترام است و در قدیم اطاعت و فروتنی در مقابل اوامر الهی و دوری از زشتی‌ها و به جای آوردن حقوق که رعایت آنها واجب دانسته شده  است.
این تعاریف نشان می‌دهد که حرمت نگه داشتن هم فردی است و هم جمعی؛ یعنی من ابتدا باید احترام خودم را نگه دارم و به قوانینی که در مورد جسم و نفس و روحم بیان شده به خوبی عمل کنم و این را بدانم که اگر خودم به خودم حرمت قائل باشم دیگران هم به من احترام خواهند گذاشت.
و اما حرمت جمعی؛ در اینجا قضیه بسیار گسترده‌تر خواهد بود؛ مثلاً من وقتی وارد یک جمع و یا مکانی می‌شوم، مطمئناً آنجا قوانینی برای خودش دارد که برای استحکام و بقا و حرکت بهتر در جهت صراط مستقیمِ آن جمع و یا مکان وضع شده است.
حالا این قوانین چگونه به وجود آمده است؟
وقتی در جمع یا مکانی اتفاقاتی رخ می‌دهد که خوشایند نیست، بزرگترِ آن مکان تصمیم می‌گیرد که یکسری قوانین را برای پیشگیری و مهار اتفاق‌های ناگوار و دردسرساز وضع کند. اکنون هم در کنگره ۶۰، آقای مهندس به مرور زمان و کسب تجربه از اتفاقات‌ پیش آمده، با درایت و ذکاوت خودشان بهترین قوانین را نوشته‌اند که نتیجه‌اش این شده که چند صد نفر مسافر و همسفر در کنار هم در صلح و آرامش در حال آموزش هستند و نتیجه این آرامش و صلح، از دستور جلسه‌ای به اسم حرمت کنگره ۶۰ آمده است؛ یعنی احترام گذاشتن به قوانینی که در این مکان مقدس وضع شده؛ یعنی فروتنی و اطاعت بی‌چون و چرا در مقابل اوامر بنیان کنگره ۶۰؛ یعنی به جای آوردن حقوق کنگره ۶۰ و اعضای آن که رعایت آنها واجب دانسته شده است.
در حرمت کنگره ۶۰ می‌خوانیم، کنگره مکان مقدس و امنی می‌باشد که هر کس باید حرمت آن را حفظ نماید. چرا مکان مقدس و امن؟ چون بهترین قانون‌ها و قانونگذار را دارد که هر کس حرمت آن را نگه دارد بهترین آموزش‌ها و حال خوش را تجربه خواهد کرد و در صراط مستقیم خواهد بود.
دروغ گفتن، علیه کسی سرزنش کردن، حرف یکدیگر را قطع نمودن، بدون اجازه سخن گفتن، بحث سیاسی نمودن، بدون هماهنگی پولی دریافت و پرداخت کردن، هرگونه ارتباطی بیرون از کنگره برقرار نمودن و...
تجربه من از این دستور جلسه این است که زندگی من به دو بخش قبل از کنگره و بعد از کنگره تقسیم می‌شود؛ چون هیچ یک از این قوانین را بلد نبودم و با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می‌کردم؛ مثلاً دائم سر هر موضوعی حتی کوچک، اطرافیانم علی‌الخصوص فرزندانم را سرزنش می‌کردم و حال خودم و آنها را خراب می‌کردم.
تجربه‌ای که از حرمت‌شکنی در کنگره دارم و بسیار ناراحتم می‌کند این است که اوایل ورودم به کنگره، یکی از خواهرلژیونی‌هایم از من پولی درخواست کرد و من با احساسم تصمیم گرفتم و آن پول را به او پرداخت کردم؛ ولی احساس کردم توان پرداخت آن را ندارد و با اینحال که آن پول را بخشیدم؛ ولی او دیگر نیامد و از کنگره دور شد و من همیشه بابت این موضوع عذاب وجدان دارم.
در مورد ارتباط در بیرون از کنگره که مسافرم با دو تا از برادرلژیونی‌هایش ارتباط تلفنی و رفت و آمدِ بیرون از کنگره داشت که باعث تخریب سفر و دور شدنش از کنگره شد.
تجربه دیگری که دارم؛ وقتی در جمعی قرار می‌گرفتم، بیشتر از همه من صحبت می‌کردم و حتی بین حرف‌های اعضاء می‌پریدم که با عکس‌العمل بدی روبرو می‌شدم و گاهی واقعاً شرمنده می‌شدم؛ ولی خدا را شکر بعد از مدتی که از سفرمان گذشت و بیشتر حرمت‌ها را رعایت کردم، چه در کنگره و چه در بیرون از کنگره، بسیاری از گره‌ها و مشکلاتم حل شد.
در آخر بابت بودن در کنگره ۶۰ و گرفتن آموزش‌های نابش توسط استادان عزیز همچون آقای مهندس و استاد امین و کمک راهنماهای محترمی که تاکنون داشته‌ام و خواهم داشت خدا را شاکرم و مطمئن هستم با احترام به قوانین هستی و قوانین هر مکانی که در آنجا هستم، زندگی زیباتر و پرمعناتری را تجربه خواهم کرد و در صراط مستقیم خواهم بود و زندگی زیباتری هم به دیگران هدیه خواهم داد، انشالله.


Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: دلنوشته،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر ربابه لژیون یکم دوشنبه 9 تیر 1399 11:37 ب.ظ
خدا قوت خدمت خانم حوریه عزیز و دوست داشتنی،ممنونم که تجربیات خوبتان را در اختیار ما گذاشتید.
خدا قوت خدمت وبلاگ نویسان محترم
همسفر سمانه ۱۷ دوشنبه 9 تیر 1399 08:36 ب.ظ
خدا قوت خانم حوریه عزیز عالی بیان نمودید ممنون که تجربیات خود را در اختیارمان گذاشتید و به دعای آخرتان آمین میگویم و امیدوارم همیشه پایدار باشید با تشکر از وبلاگ نویسان محترم.
خدیجه باقری از لژیون اول دوشنبه 9 تیر 1399 04:19 ب.ظ
خانم حوریه عزیز ممنونم از این که تجربه خودتان را در اختیار ما قرار دادی خیلی خوب وآموزنده بود
سیده زهرالژیون دوم دوشنبه 9 تیر 1399 03:15 ب.ظ
همسفرحوریه عزیز ممنون و سپاس که تجربه خود رادراختیارمان گذاشتید خدمت بزرگی انجام دادید.خداوند نگهدار شما و خانواده محترمتان باشد.تغییر زیادی در شما به یاد دارم آرامش و دانایی در چهره تان نمایان است.خداقوت به گروه وبلاگ
نسرین.اسیستنت دوشنبه 9 تیر 1399 08:18 ق.ظ
خانم حوریه عزیز از اینکه تجربیات خودرا در رابطه با نقض قوانین کنکره و نتیجه نامطلوب آنها را به اشتراک گذاشتید بی نهایت سپاس.
گروه وبلاگ سپاس
عزیزه۱۵ یکشنبه 8 تیر 1399 02:20 ب.ظ
خداقوت خانم حوریه عزیزودوست داشتنی ممنون از دلنو شته خوبتان وتجربه ای که دراختیار ماگذاشتیدتشکرازگروه وبلاگ
مهدیه لژیون چهارم یکشنبه 8 تیر 1399 11:49 ق.ظ
خانم حوریه عزیز خداقوت ممنون بابت تجربیات خوبتون خداقوت به وبلاگ نویسان
همسفر مرضیه لژیون یکم یکشنبه 8 تیر 1399 10:56 ق.ظ
خانم حوریه عزیز و دوست داشتنی ممنونم از شما برای تجربه های خوبی که بیان کردید، خدا قوت
ان شاء الله در مسیر رعایت حرمت های فردی و جمعی، آرامش درونی مان هر روز بیشتر از قبل بشود...
الهام جان سپاس
لیلا طاهری یکشنبه 8 تیر 1399 10:36 ق.ظ
سلام خانم حوریه عزیز و مهربان.ممنون که تجربیات خوبتونو در اختیار ما گذاشتید.موفق و سلامت باشید.سپاس از گروه وبلاگ.
پوران همسفرعباس 1 یکشنبه 8 تیر 1399 10:19 ق.ظ
خانم حوریه عزیز خداقوت بسبارعالی بود .
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic