حرمت‌ها؛ مشارکت مکتوب لژیون یکم
یکشنبه 8 تیر 1399 ساعت 12:00 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر الهام | ( نظرات )
در اوایل که متوجه مصرف مسافرم شده بودم مدام او را سرزنش می‌کردم و یک توجیه برای خودم داشتم که من اینها را می‌گویم که تو راهت را پیدا کنی و... اما هیچ نتیجه‌ای نمی‌گرفتم  و حتی نتیجه عکس هم داشت و باعث می‌شد که مسافرم  بیشتر و بیشتر لجبازی کند؛ چون ندانسته او را تحقیر می‌کردم و گرایش او به مواد زیادتر می‌شد.


به نام قدرت مطلق الله 

حرمت کنگره 60 ، با ظرافت و تفکری همه جانبه ، تمام کانال‌هایی که ممکن است به نحوی از انحا، به حضور و ارتباطات ما در کنگره آسیب برساند را مسدود می‌نماید . ما با رعایت این حریم‌ها، می‌توانیم با خیال راحت و برای همیشه در جمع اعضای کنگره 60 حضور داشته باشیم و با کسی کوچکترین مشکل و مسئله‌ای نداشته باشیم؛ بنابراین حرمت کنگره 60 ، چیزی نیست مگر نگهدارنده و محافظت کننده ما در برابر آسیب ها .

مشارکت اعضاء:

سلام دوستان پوران هستم همسفر عباس
حرمت: هرگونه وجهی در قالب قرض یا وام به هر شخصیت حقیقی و حقوقی پرداخت کردن. 
وقتی از حرمت و قوانین که در کنگره وضع شده سرپیچی کنیم قطعاً در مسیر حرکت صدمه ‌خورده و دچار مشکل خواهیم شد. 
در بیرون از کنگره یا قبل از کنگره، اصلاً با این اصطلاحات آشنایی نداشتیم و ممکن است فردی وجهی را قرض بگیرد و حتی ممکن است این قرض را پس ندهد یا بعد مدتی طولانی برگرداند و هیچ اتفاق خاصی نمی‌افتد؛ ولی وقتی وارد کنگره می‌شویم و با حرمت‌ها و قوانین آشنا می‌شویم، مورد امتحان و آزمایش قرار می‌گیریم؛ بنابراین باید مو به مو حرمت‌ها را رعایت کنیم تا یک سفر خوب همراه با آرامش و بدون دغدغه داشته باشیم.
تجربه‌ای که در این زمینه برایم اتفاق افتاد این بود که مسافرم بعد از رهایی برگشت خورد و مدتی از کنگره دور شد. دوستان سوال می‌کردند که چرا نمی‌آید و من هم گفتم به دلیل اینکه باید جبران خسارت بدهد و ندارد و برای همین است که به کنگره نمی‌آید تااینکه یکی از دوستان خوبم در کنگره که بسیار دوست عزیز و خوبی است لطف کردند و این مبلغ را به‌عنوان قرض به ما دادند و من هم که دوست داشتم مسافرم برگردد قبول کردم و با مسافرم درمیان گذاشتم و ایشان هم خیلی استقبال کردند و مبلغ را واریز کردیم و مسافرم وارد کنگره شد و سفر مجددش را شروع کرد و پیش رفت تا به پله ۳ دهم در دو وعده رسید و به دلایلی دوباره از کنگره دور شد. بعدها به این نتیجه رسیدم که اگر خودش برای سفر مجدد تلاش و زحمت می‌کشید تا آن  مبلغ را فراهم کند به راحتی در پله‌های آخر کنگره را رها نمی‌کرد و قدر فرصت و موقعیتش را بیشتر می‌دانست.
الان سه سال از آن ماجرا می‌گذرد، نه مسافرم سفرش را به خوبی ادامه داد و نه من توانستم آن مبلغ را پس بدهم و آن قرض همچنان باقی است که بی‌شک همین قرض باعث گره در کار و مسیر مسافرم شده و مانند زنجیر به پایش قفل شده است. از خدا می‌خواهم کمکم کند تا بتوانم این قرض را پرداخت کنم تا مانع از سر راه مسافرم برداشته شود. الان هم همین مشکل دوباره برایش تکرار شده که برای سفر مجدد باید جبران خسارت دهد؛ ولی این بار تصمیم گرفتم که دیگر در کارش دخالت نکنم و اجازه دهم خودش تلاش کند و برای رفع موانع سفرش حرکت کند تا قدر سفر مجدد را بداند و به این راحتی فرصت را از دست ندهد و رها نکند.
همه قوانین و حرمت‌ها برای این است که همه اعضاء برای پیشبرد اهداف کنگره در مسیر ارزش‌ها و در صراط مستقیم باشند تا کنگره بتواند در آرامش پیش برود و اگر کسی از حرمت‌ها سرپیچی کند اول به خود و بعد به کنگره و اعضاء دیگر آسیب  زده و باعث تخریب  می‌شود.
امیدوارم همواره در مسیر ارزش‌ها و صراط مستقیم  و مسیری که مدنظر کنگره است حرکت کنیم و به لطف خداوند و نیروهای راستین موجود در کنگره، تمام موانعی که در مسیر  مسافران قرار دارد برداشته شود و سفر خوب و بدون دغدغه و استرس را آغاز کنند.
دربهای بسته روزی باز خواهند شد؛ مانند قلب‌هایی که آلیاژ اصلی آنها سیاه سنگ است.


سلام دوستان اکرم هستم همسفر محسن
بارالها؛ مرا در عبادت دچار سستی مگردان و در تشخیص راه، نابینا مگردان.
حرمت کنگره ۶۰ با صلابت‌ترین، صریح‌ترین، قاطعانه‌ترین  قوانین و با پشتوانه محکم اجرایی می‌باشد. حرمت؛ یعنی حریم، محرم و برای همین از اهمیت خاصی برخوردار است.
آقای مهندس از بدو تاسیس کنگره ۶۰ می‌دانستند که ورود به حوزه اعتیاد و مواد مخدر و درمان مصرف‌کنندگان امری سهل و آسان نیست و مشکلات خاص خودش را دارد. ایشان علاوه بر تنظیم قوانین که در ۱۴ بند در کلیه جلسات کنگره ۶۰ قرائت می‌شود، منشوری تحت عنوان حرمت کنگره ۶۰ تنظیم و تدوین نمودند که کمک می‌کند اعضای کنگره ۶۰ آسیب نبینند و یک بار در ابتدا و یک بار در انتهای جلسات خوانده می‌شود و با این قوانین، در کنگره خط قرمزها مشخص شده و نباید از آنها عبور کرد و با رعایت آنها می‌توانیم به صلح، آرامش و محبت برسیم و از زندگی سالم و بانشاط لذت ببریم و همیشه در تعادل باشیم.
یکی از حرمت‌های کنگره، علیه شخصی سرزنش کردن است. به تعبیر آقای مهندس، غیبت کردن و سرزنش کردن، یک سم مهلک است و در هرجا که باشد آنجا را ویران خواهد کرد و حال انسان را خراب می‌کند.
در اوایل که متوجه مصرف مسافرم شده بودم مدام او را سرزنش می‌کردم و یک توجیه برای خودم داشتم که من اینها را می‌گویم که تو راهت را پیدا کنی و... اما هیچ نتیجه‌ای نمی‌گرفتم  و حتی نتیجه عکس هم داشت و باعث می‌شد که مسافرم  بیشتر و بیشتر لجبازی کند؛ چون ندانسته او را تحقیر می‌کردم و گرایش او به مواد زیادتر می‌شد؛ پس بهترین گزینه، تمرکز روی  خودم و آموزش گرفتن و کارکردن روی جهان‌بینی خودم است؛ چون هر چیزی هم صور آشکار دارد و هم صور پنهان و در واقع با سرزنش کردن  مسافرم به صور پنهان و آشکار او و خودم صدمه زدم.
بعد از ورود به کنگره آموختم اگر کاری با محبت و عشق درست نشود با هیچ چیز دیگری درست نخواهد شد.


سلام دوستان مریم هستم همسفر بهنام
از آنجایی که راهنمای عزیزم خانم صبا، به قوانین خیلی اهمیت می‌دهند و تاکید دارند که باید حرمت‌ها و قوانین را به درستی رعایت کنیم و خودشان بسیار حساس هستند و به درستی رعایت می‌کنند، من هم به اهمیت حرمت‌ها پی بردم و سعی می‌کنم که درست انجامشان بدهم؛ چون الان می‌دانم اگر به ما گفته می‌شود که نباید در بیرون از کنگره با هم ارتباط داشته باشیم، به نفع خودِ ماست؛ چون همه ما به کنگره  آمدیم که درمان شویم و آموزش بگیریم و اگر حرمت‌ها را رعایت نکنیم از هدف اصلی خودمان دور می‌شویم.


سلام دوستان خدیجه هستم همسفر محمود
هر انسانی حریمی دارد و باید حریمش حفظ شود که اگر نشود پرده‌ها دریده و سنگ روی سنگ بند نمی‌شود. کنگره نیز مسیر درمان و سفر درون ماست و این بهشت کوچک نیز قوانینی دارد که ملزم به رعایت آنها هستیم. طی کردن مسیر درمان در کنگره، جز با احترام به حرمت‌ها و قوانین امکان ندارد.
حرمت‌ها دو بار در جلسات خوانده می‌شود و اوایل خیلی به متن آنها توجه نمی‌کردم؛ اما بعد مدتی دیدم ذهنم با آنها ارتباط برقرار کرده و دوست داشتم مطیع این فرامین باشم؛ اما راستش برایم سخت بود؛ ولی باید آنها را محترم می‌شمردم.
تجربه‌ای که داشتم؛ برحسب اتفاق روزی با یک همسفر خوب در مسیر برخورد کردم و برای اینکه در سرما نماند او را به منزل بردم و ناخودآگاه این حرمت «هرگونه ارتباط بیرون از کنگره برقرار کردن» را شکستم که از موارد ضدارزشی و ضداخلاقی می‌باشد و من لباس تقوا به تنش کردم که حالا در سرما مانده و یک لحظه اشکالی ندارد و دلم نمی آید و... اما وقتی یک حرمت را بشکنی به خودت اجازه شکستن بقیه را هم خواهی داد و به خاطر شکستن این حرمت هنوز که هنوز است حالم خراب و وجدانم ناراحت است؛ چراکه عملکرد خود را زیر سوال بردم و به کنگره پشت پا زدم؛ ولی از آن به بعد سعی کردم که حرمت‌ها را حفظ کنم تا    ضربه‌اش را نخورم و وقتی حرمت‌ها خوانده می‌شود احساس شرمندگی نکنم و از کنگره و خداوند طلب بخشش کردم. درست است نیت بدی نداشتم؛ اما باید بیاموزم که قوانین الهی، زندگی، اجتماعی و حتی نفس ما حرمت دارد. 
یادمان باشد هر حریمی مانند بند است که اگر پاره شود کار آن تمام است.


Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: مشارکت مکتوب،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر ربابه لژیون یکم دوشنبه 9 تیر 1399 11:31 ب.ظ
خدا قوت خدمت خواهرهای خوبم،سپاسگزارم از مشارکت خوبتان،موفق باشید.
خدا قوت خدمت وبلاگ نویسان محترم
همسفر حوریه دوشنبه 9 تیر 1399 04:34 ب.ظ
خدا قوت خدمت خواهر های خوبم،ممنون از مشارکتهای مفیدتان.
پوران همسفر عباس 1 دوشنبه 9 تیر 1399 09:06 ق.ظ
خداقوت به تک تک دوستان بسیارعالی بیان کردید
لیلا محمدلو یکشنبه 8 تیر 1399 11:24 ب.ظ
خداقوت به همسفران عاشق لژیون یکم، عالی بیان نمودید ممنونم که تجربیات خود را با ما در میان گذاشتید درود بر شما
معصومه کمک راهنمای حسنانی یکشنبه 8 تیر 1399 10:45 ب.ظ
خدا قوت به دوستان لژیون یکم
خدیجه باقری از لژیون اول یکشنبه 8 تیر 1399 07:33 ب.ظ
سلام وخدا قوت به خواهرهای خوبم وممنونم از مشارکتهای خوبتان واز گروه وبلاگ هم سپاسگزارم
مهدیه لژیون چهارم یکشنبه 8 تیر 1399 03:02 ب.ظ
خداقوت به تک تک همسفران لژیون یکم ممنون از مشارکت خوبتون خداقوت به وبلاگ نویسان
لیلا طاهری یکشنبه 8 تیر 1399 02:49 ب.ظ
سلام و خدا قوت خدمت همسفران عزیز لژیون یکم.از تک تک مشارکتها معلوم است که آموزشها را خوب گرفته اید.لذت بردم و آرزو میکنم به خواسته های معقول خود برسید.از گروه وبلاگ مچکرم.
عزیزه۱۵ یکشنبه 8 تیر 1399 02:12 ب.ظ
خداقوت همسفران عزیز لژیون یکم چه عالی احساسات خود رانسبت به حرمت کنگره بیان داشتید ازدل برآمده بود وبردلم نشست خانم پوران عزیز انشالله گشایش در امورزندگیتان بازشود تامسافرتان سفرش راشروع کتدوپایان دلپذیری داشته باشد تا شما هم طعم شیرین رهایی رابچشید سپاس از گروه وبلاگ
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات