کارگاه اموزشی خصوصی همسفران روز سه شنبه ۹۹/۳/۲۰
سه شنبه 20 خرداد 1399 ساعت 10:00 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر الهام | ( نظرات )
چهاردهمین جلسه از دوره پنجاه و دوم سری کارگاه‌های آموزشی خصوصی کنگره ۶۰ ویژه همسفران شعبه شادآباد، روزهای سه‌شنبه مورخ ۹۹/۳/۲۰ با استادی همسفر مینا، نگهبانی موقت همسفر الهام و دبیری موقت همسفر فتانه با دستور جلسه «در کنگره ۶۰ چگونه قدردانی می‌کنیم» رأس ساعت ۱۶:۰۰ آغاز به کار نمود.


سخنان استاد:


سلام دوستان مینا هستم همسفر 
خوشحالم که در خدمت شما هستم و صورت تک تک شما عزیزان می‌بینم. ابتدا خدا را شاکرم که این خدمت و این جایگاه را روزی من نمود. از راهنمای خودم سرکار خانم نوشین کمال تشکر دارم که من را لایق این خدمت و این جایگاه دانستند و این خدمت را به من واگذار کردند.
و اما دستور جلسه امروز ما این است که چگونه از کنگره قدردانی کنیم؟
باید بگویم خدا را سپاس و هزاران هزار مرتبه شکر برای اینکه کنگره را در مسیر زندگی من قرار داد و الآن اینجا در حال آموزش هستم. آموزش‌های کنگره باعث شد که افق دید من، نگاه من، بینش من به دنیا و به آدم‌های دنیا و حتی نسبت به خودم وسیع شود. می‌خواهم بگویم آموزش‌های کنگره، یک نعمت چشمگیر در زندگی من و مسافرم بوده است و من حالا که این قبول و باور دارم باید چکار کنم؟ باید قدرشناسی کنم و قدرشناس این نعمت ها باشم.
قدرشناسی از قدر می‌آید، از منزلت می‌آید، از بلند مرتبه بودنِ یک چیزی می‌آید. قدردانی کردن یکی از قدرتمندترین ابزارهایی است که خداوند به انسان داده است و ما برای اینکه متوجه داشته‌های خودمان باشیم باید که شاکر باشیم.
قدردانی در وهله اول باید از خودمان باشد تا بتوانیم از خودمان و از کل هستی قدردانی کنیم؛ چون قدرت این کار بزرگ خیلی زیاد است؛ بنابراین همیشه انجام آن را به ما توصیه کرده‌اند.
قدردانی باید به صورت زبانی، عملی و قلبی باشد، این عمل مهم نباید ظاهری باشد بلکه باید یک قدردانی حقیقی و باطنی باشد. در کنگره در مورد این دستور جلسه می‌گویند که باید با پاکت باشد؛ ولی حتماً باید در پاکت، نامه یا نوشته‌ای برای سپاسگذاری داشته باشیم.
حالا می‌خواهیم بدانیم این ابزار مهم چه تاثیری روی ما دارد؟
افرادی که این ویژگی را دارند مثبت گرا هستند و از لحاظ جسمی، فیزیکی، روحی و روانی نسبت به گروه های دیگر  از سلامتی خوبی برخوردارند و همین موضوع باعث می‌شود احساس بهتری نسبت به خودمان داشته باشیم و همین احساس بهتر به خودمان داشتن باعث می‌شود هورمون سروتونین که همان هورمون ضد افسردگی و شادی آور است، در مغز ما ترشح شود و حال خوش به ما ‌دهد و طبعاً وقتی حال خوشی داشته باشیم می‌توانیم آن حال خوش را به اطرافیانمان هم انتقال بدهیم.
افرادی که قدردان نیستند، افرادی هستند که دائماً دارند حسرت می‌خورند و قدردان لحظه لحظه زندگی‌شان نیستند.
ما باید به خودمان نگاه کنیم و به این قضیه فکر کنیم که من قبل از کنگره به عنوان یک همسفر چه شرایطی داشتم؟ وقتی وارد کنگره شدم، کنگره با آموزش‌هایش چه چیزهایی به من هدیه کرد؟ چه چیزهایی به من داد؟ من باید چگونه قدردانی کنم؟ چگونه سپاسگذاری کنم؟
جناب مهندس در یکی از سی دی های خود تعریف می‌کردند که یکی در حال غرق شدن بوده، یک نفر می‌آید به او می‌گوید دستت را به من بده؛ ولی او دستش را نمی‌دهد و هرچه می‌گوید دستت را به من بده تا بالا بیارمت باز هم دستش را نمی‌دهد تا اینکه یک نفر می‌آید و می‌گوید: بگو دست من را بگیر!
این مثال را برای من می‌زنند،  برای کسانی که فقط دستِ بگیر دارند و منِ مینا نباید از آن دسته از آدم‌ها باشم که فقط دستِ بگیر دارند و باید دست بده هم داشته باشم.
کنگره به من چه داده و من باید در قبالش چه بدهم؟
من زندگی خودم را از کنگره دارم، حالا اگر بیایم و برای کنگره وقت بگذارم، خدمتی کنم، پولی بدهم، آیا در برابر داده های کنگره که زندگی از دست رفته من را به من برگرداند چیزی دادم؟!


می‌خواهم یک چیزی بگویم، در کنگره، آموزش ما، دستورجلسات و سی دی هایی که هر هفته ارائه می‌شوند همه یکسان هستند و این نیست که الآن در شادآباد دستورجلسه یک چیز باشد و شعبه دیگر چیز دیگری باشد و آموزش‌ها یکی هستند؛ اما تجربه هر کدام از ما فرق می‌کند. من قبل از کنگره یکسری چیزها را نداشتم و با آموزش‌های کنگره یکسری چیزها به دست آوردم. شاید من یکسری مشکلات و موانعی داشتم که همسفران دیگر نداشتند یا بالعکس؛ پس تجربه‌های ما فرق می‌کنند.
من می‌خواهم در رابطه با تجربه خودم بگویم‌؛ اولین مورد برای من که عیناً لمس کرده‌ام این است که یکسری از  خانواده ها را در کنگره یا بیرون از کنگره می‌بینیم که زندگی‌شان به خاطر اعتیاد و هزاران هزار مشکل دیگر به جدایی کشیده شده و چه بسا که زندگی من هم به همان جا ختم می‌شد؛ پس اولین چیزی که من از کنگره گرفتم، زندگی‌ام بود. کنگره زندگی از دست رفته من را، همسرم را به مم برگرداند و این مکان مقدس، همسر و همراه و پدر فرزندم را صحیح و سالم به کانون خانواده برگرداند، همسری که سال‌های سال درگیر اعتیاد بود و تجربه ترک‌های متعددی اعم از URD، انجیوهای دیگر، سم زدایی، متادون درمانی، سقوط آزاد و ... را داشت؛ ولی با هیچکدام به درمان نرسید. 
کنگره زندگی من را به من برگرداند. زندگی‌ای که دیگر در آن خنده نبود، شادی نبود، آرامش نبود. کنگره، خنده و شادی و آرامش را به زندگی ما بخشید و هم اینها به زندگی‌مان برگشت. حالا من در قبال تمام این برکات باید چه کار کنم؟ من باید شکرگذار باشم. شکرگذار چه چیزی باشم؟ شکرگذار و قدردان نعمتهای کنگره باشم. 
نعمتهای کنگره چه چیزهایی هستند؟ نعمتهای کنگره،  آموزش‌ها، خودِ جناب مهندس، خانواده محترمشان، همه کمک راهنمایان محترم، تمام خدمتگزاران سالم و صدیق هستند که من با حقی که کنگره به گردن من دارد، نگذارم عملکردم در مسیر نیروهای منفی قرار بگیرد. شاید از جنبه مادی بزرگ نباشد؛ ولی جنبه معنوی آن بازتاب بسیار چشمگیری دارد.
روزی که با حال خراب وارد کنگره شدم، همه عزیزان دست به دست هم دادند تا حال من را خوب کنند و الان که به لطف خدا من آن حال خوب را دارم باید کمک کنم آنهایی که حال خوش ندارند به حال خوش برسند و این کوچکترین کاری است که من می‌توانم برای کنگره انجام بدهم و دیگر اینکه در راستای اهداف کنگره حرکت کنم که مهم‌ترین هدف کنگره، جهانی شدن آن است که به امید خدا، صدای ما به گوش جهان و جهانیان برسد و روزی باشد که کنگره جهانی شود و جناب مهندس و همه ما به آرزوی قلبی خودمان برسیم و کلام آخر، به قول جناب مهندس، ما صاحب چیزهایی که داریم نیستیم بلکه صاحب چیزهایی می‌شویم که می‌بخشیم.
در پایان از خدا می‌خواهم که ما را جزء شاکران خودش قرار دهد.
ممنون از اینکه وقت خودتان را در اختیار من گذاشتید و به صحبت‌های من گوش دادید.

در پایان از کمک راهنمایان شعبه تقدیر به عمل آمد.


لژیون خدمتگزار: لژیون دوم
مرزبان کشیک: همسفر سمیه
تهیه و تایپ گزارش: کمک راهنما همسفر نوشین 
ویراستاری و تنظیم: همسفر الهام
عکس: همسفر مرجان
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه های آموزشی ،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
نسرین.اسیستنت شنبه 24 خرداد 1399 12:48 ق.ظ
خانم مینای عزیز خدمت در جایگاه استادی را به شما تبریک میگویم و آرزوی جایگاه کمک راهنمایی را برایتان دارم مقوله قدرشناسی و علت قدردانی و شکل آن که باید قلبی کلامی و عملی باشد را به زیبایی شکافته و عرضه کردید از شما سپاسگزارم.
از گروه وبلاگ برای پوشش گزارش جلسه عمومی خصوصی همسفران شادآباد بی نهایت سپاسگزارم.
زهرا همسفر علی ۱۶ پنجشنبه 22 خرداد 1399 03:07 ب.ظ
خدا قوت به خانم مینای عزیز تجربه اولین جایگاه استادی را خدمت شما و کمک راهنمای محترم خانم نوشین تبریک عرض میکنم صحبتهایتان دلنشین بود انشاالله همیشه موفق و سربلند باشید
خدا قوت خدمت وبلاگ نویسان محترم
همسفرسمیه( ۱۶) پنجشنبه 22 خرداد 1399 11:08 ق.ظ
خانم مینای عزیز از صحبتهایتان اموزش گرفتم و خداراشکر میکنم که به ارامش رسیده اید
سیده زهرالژیون دوم پنجشنبه 22 خرداد 1399 12:28 ق.ظ
تبریک ویژه خدمت کمک راهنمای مهربانم خانم نوشین و خدمت خواهر عزیزم خواهرفهمیده ام مینای عزیزم.ازخواندن مطالب صحبتهای شما بسیار لذت بردم و به خود بالیدم و خداوند را شاکرم که در این لژیون کنارشما بودم.اشک شوق ریختم و آموختم و آموختم.خداقوت عزیزان
همسفر فاطمه چهارشنبه 21 خرداد 1399 10:05 ب.ظ
عرض تبریک و شادباش خدمت اسیستنت محترم خانم نسرین عزیزم و عزیزان کمک راهنما ، بسیار شادمان گشتم از دیدن تصویر سروران و دوستان عزیزم. دلتنگ همگی شما بزرگواران هستم. سلامت و موفق باشید. مرزبانان عزیز ، دوستان وبلاگ ، خدمتگزاران جلسه خداقوت و سپاس اجرتان با ایزد منان.
همسفر فاطمه چهارشنبه 21 خرداد 1399 10:01 ب.ظ
خانم مینای عزیزم بسیار عالی و زیبا و.پرمحتوا ، احسنت ، خداوند به تفکر و کلامتان برکت و خیر عنایت فرماید. انشاءالله در جایگاه خدمتی کمک راهنمایی شما را ببینیم. عرض تبریک و خداقوت خدمت کمک راهنمای گرامی خانم نوشین عزیزم. راهنما و رهجو در سایه ی ایزد منان همچنان خوش بدرخشید.
عزیزه۱۵ چهارشنبه 21 خرداد 1399 09:52 ب.ظ
خداقوت به هرسه عزیز تبریک به خانم مینا استاد جلسه خیلی عالی بود انشالله جایگاه کمک راهنمایی روزیتان شود سپاس از گروه وبلاک
همسفر سمانه ۱۷ چهارشنبه 21 خرداد 1399 02:35 ب.ظ
خدا قوت عالی بود انشالله شال کمک راهنمایی رو بر گردنتان ببینم امیدوارم همیشه پایدار باشید با تشکر از وبلاگ نویسان محترم.
پوران همسفرعباس 1 چهارشنبه 21 خرداد 1399 02:04 ب.ظ
خداقوت وتبریک خانم مینای عزیز بسبارعالی بود
تبریک به کمک راهنماهای عزیز
همسفر فتانه چهارشنبه 21 خرداد 1399 12:52 ب.ظ
خداقوت خدمت همه شما همسفران شاداباد که از وجود تک تکتان روزی پر از آموزش و انرژی خوب دریافت کردم .
مهدیه لژیون چهارم چهارشنبه 21 خرداد 1399 11:54 ق.ظ
سلام وخداقوت خانم مینا ممنون بابت صحبتهای خوبتون خداقوت وبلاگ نویسان
فاطمه همسفر ابوالفضل 18 چهارشنبه 21 خرداد 1399 09:44 ق.ظ
خدا قوت به شما عزیزان
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات