مشارکت مکتوب لژیون سوم؛ دستورجلسه سیگار
دوشنبه 12 خرداد 1399 ساعت 09:00 ق.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر لیلا | ( نظرات )

ازلحاظ روانی یک انسان سیگاری تنها زمانی احساس رضایت و آرامش می‌کند که سیگار مصرف کند، اما یک فرد غیر سیگاری در همه حال احساس رضایت دارد؛ بنابراین افراد سیگاری برای اینکه احساس رضایت داشته باشند مدام سیگار می‌کشند.


به نام قدرت مطلق

مشارکت مکتوب در باب دستور جلسه سیگار و جایگزینی آن

سلام دوستان افسانه هستم همسفر

"دستور جلسه سیگار"

آقای مهندس 15 بهمن سال 90 دچار سکته قلبی شدند و بعد از مراجعه به بیمارستان تشخیص داده شد این حمله به علت مصرف سیگار هست و پزشکان توصیه اکید داشتند که مصرف سیگار قطع شود؛ و این حادثه باعث شد آقای مهندس بتوانند درمان سیگار را هم کشف کنند.

از آدامس نیکوتین خوراکی با متد DSTاستفاده کردند. مصرف سیگار خیلی خطرناک و کشنده است و مرگ‌ومیر ناشی از سیگار 70 مرتبه بیشتر از مواد مخدر است.

عوارض مصرف سیگار چین‌وچروک پوست، پوکی استخوان، فشارخون بالا، سکته قلبی و مشکلات ریه را می‌توان نام برد.

ممنون از وقت مشارکت

 

سلام، دوستان نازبس هستم یک همسفر

در مورد دستور جلسه سیگار

ما باید در نگهداری جسم خود کوشا باشیم باید مراقب جسم خود باشیم فرد سیگاری با کشیدن سیگار به جسم خود آسیب می‌رساند. مثلاً فردی را می‌بینیم که سنی ندارد ولی دندان‌هایش خراب‌شده ریه‌اش خرابه مشکل قلبی دارد و هزار درد و مریضی دیگر، با خوردن داروهای شیمیایی و قرص‌های متفاوت و کشیدن مواد جورواجور؛ می‌خواهیم از جسم خود نگهداری کنیم. ما باید چندین سال با این جسم زندگی کنیم همه مواد مخدر به‌نوبه خود به جسم ما آسیب می‌رساند. مثلاً میگویم تریاک را ترک کردم خوب شدم ولی سیگار مصرف می‌کنم؛ خُب سیگار هم ضرر خودش را دارد. جسم انسان مثل ماشین می‌ماند باید به آن رسیدگی کنیم و مراقبش باشیم پس بنابراین با ورزش کردن و کم کردن وزن خود و نکشیدن سیگار و مواد مخدر می‌توانیم جسم خود را سالم نگهداریم. با تشکر

 

سلام دوستان فاطمه هستم یک همسفر

سیگار کشیدن عوارض جبران‌ناپذیری دارد و تأثیرات مخربی روی بدن نیز دارد. همان‌طور که آقای مهندس در صحبت‌های روز چهارشنبه گفتند که وقتی به من می‌گفتند سیگار را نکش، می‌گفتم که عوارضی ندارد، ولی با کوچک‌ترین عصبانیت سکته کرده بودند که این سکته از عوارض سیگار کشیدن بود. وقتی‌که سیگار کشیده می‌شود سموم از سیگار وارد خون می‌شود و این سموم خون را مسموم می‌کند و احتمال سکته رخ می‌دهد. کسانی که سیگار را ترک می‌کنند بعد از یک سال خطر نصف می‌شود و بعد از پانزده سال شبیه به کسانی می‌شود که هرگز سیگار نکشیده‌اند. به نظر من سیگار بدترین و سخت‌ترین، اعتیاد است که ترک آن فواید بسیار زیادی را برای سلامتی فرد به ارمغان می‌آورد. خدا را شکر که آقای مهندس روش ترک سیگار را پیدا کردند و در اختیار دیگران قرار دادند تا کسانی که سیگار می‌کشند بتوانند راحت‌تر، کنار بگذارند.

ممنون از وقت مشارکت

 

سلام دوستان مژگان هستم همسفر مسعود

طبق فرمایشات آقای مهندس این بدن امانت دست ما هست و خیلی‌ها هنوز هم نمی‌دانند و مشغول نابود کردن جسمشان هستند.

آقای مهندس اوایل ترک کردن می‌گفتن ترک کردم دیگر لازم نیست سیگار را ترک کنم و هر کس می‌گفت که سیگار ضرر دارد اهمیت نمی‌دادند تا اینکه سکته کردن و تازه آنجا فهمیدن که سیگار چقدر کشنده است و حتی درصد مرگ‌ومیرش از مواد مخدر هم بیشتر است.

یک آمار تکان‌دهنده هم فرمودند که اگر تمام مرگ‌ومیرهایی که هرکدام به یک علتی بوده را جمع کنیم از مرگ‌ومیر سیگار کمتر است؛ یعنی آن‌قدر سیگار خطرناک است، ریهٔ سالم سفید ولی ریهٔ آدم سیگاری سیاه عین قیر است.

آقای مهندس راجع به‌اضافه وزن هم‌صحبت کردند، مثلاً کسی که 40 کیلو اضافه‌وزن دارد مثل کسی است که دائم 40 کیلو کیسه برنج روی شانه‌هایش هست و این باعث هزار جور مریضی می‌شود.

خیلی از انسان‌ها به خاطر چربی و قند، قرص می‌خورند و همه بیماری‌ها نگهدارنده دارند و افراد باید تا آخر عمر قرص بخورند.

یکسری هم یبوست دارند و 60 درصد اضافه‌وزن دارند. ببینیم که چه بلایی سر جسممان آوردیم. ما مشکلمان این است که اصلاً از جسممان خبر نداریم. وقتی سیگار می‌کشیم انگار داریم یک تراول 50 تومانی لوله می‌کنی و آتش می‌زنی، حالا پول که هیچی ریه را داغان می‌کنی.

منشأ تمام بیماری‌ها کمبود یکسری مواد مثل منیزیم، سدیم، روی و....

جسم را باید سالم نگه‌داریم به خاطر عزیزانمان، مسئله ما فقط سیگار نیست، کار نکردن شکم یکی دیگر است، اضافه‌وزن یکی دیگر است، مشروبات الکلی یکی دیگر است که در کنگره به تمام مسائل پرداخته است.

امیدوارم روزی برسد که همه مسافرها برای سفر سیگار اقدام کنند و موفق باشند.

از اینکه مطالب من را مطالعه کردید از شما سپاسگزارم.

 

سلام دوستان مژگان هستم همسفر حسین

مهندس می‌فرمایند، آمار مرگ‌ومیر در سیگار، ۱۷ برابر مواد مخدر است و همچنین در تلفات دیگر باز هم تلفات درستکار از همه بالاتر است. پس این مسئله خیلی مهمه و ما باید باکمال دقت از جسممان مراقبت کنیم و این جسم یک امانت نزد ما هست و یا اضافه‌وزن هم همین‌طور، جسم ما را، از بین می‌برد، این‌که آگه کسی ۴۰ کیلو اضافه‌وزن داشته باشد، مثل این است که ۴ تا کیسه، ۱۰ کیلویی برنج را مدام با خودش حمل می‌کند و این به‌مرورزمان جسم را از بین می‌برد و یا یک دکتر جراح می‌گفت؛ ریهٔ یک آدم سیگاری سیاه، ولی ریه، آدم سالم صورتی و این مسئله سیگار کشیدن، خیلی مهمه که ما باید از جسممان، مراقبت کنیم.

 

سلام دوستان مریم هستم یک همسفر

جناب مهندس در کنگره بارها تأکید کرده‌اند که درمان اعتیاد با درمان مسئله سیگار کامل می‌شود. کسانیکه اعتیاد خود را درمان می‌کنند اما نیکوتین را کنار نمی‌گذارند ممکن است همین نیکوتین برایشان مشکل‌ساز شود.

نیکوتین ماده بسیار اعتیادآوری است و به‌محض استعمال سیگار وارد جریان خون می‌شود و در زمان کوتاهی به مغز می‌رسد.

ازلحاظ روانی یک انسان سیگاری تنها زمانی احساس رضایت و آرامش می‌کند که سیگار مصرف کند، اما یک فرد غیر سیگاری در همه حال احساس رضایت دارد؛ بنابراین افراد سیگاری برای اینکه احساس رضایت داشته باشند مدام سیگار می‌کشند.

اما اگر این وابستگی را کنار بگذارند می‌توانند مانند افراد عادی حس رضایت داشته باشند.

حال‌آنکه اگر سیگار حس رضایت واقعی می‌داد افراد سیگاری باید آرام‌ترین افراد می‌شدند اما میدانیم این‌طور نیست!

آقای مهندس در سال 91 روش Dst را برای سیگار معرفی کردند که با همین روش سیگار خود را نیز درمان کردند. به‌یک‌باره ترک کردن سیگار اصلاً مؤثر نیست و فرد دوباره به مصرف سیگار روی خواهد آورد، روش درست آن همین است که در کنگره آموزش داده می‌شود.

درمان سیگار در درجه اول روش صحیح می‌خواهد که همان روش Dst است و در درجه دوم خواسته قوی می‌خواهد، مانند درمان اعتیاد که اگر انسان خواسته نداشته باشد هرچقدر هم که تلاش کند چندان موفق نیست.

ممنون از وقت مشارکت


تهیه مطلب: همسفر مریم

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
لیلا محمدلو سه شنبه 13 خرداد 1399 01:11 ب.ظ
ممنونم از مشارکت های خوبتان لذت بردم، در پناه حق باشید.
پوران همسفرعباس 1 سه شنبه 13 خرداد 1399 07:39 ق.ظ
خداقوت به همه عزبزان مشارکتها عالی بود
همسفرنسیم لژیون بیستم سه شنبه 13 خرداد 1399 12:30 ق.ظ
همسفران عزیزخداقوت وسلامت باشید
سیده زهرالژیون دوم سه شنبه 13 خرداد 1399 12:13 ق.ظ
خداقوت به همه عزیزان .ممنون از گروه وبلاگ پرتلاش
لیلا طاهری دوشنبه 12 خرداد 1399 10:38 ب.ظ
سلام عزیزان لژیون سوم.خدا قوت و تشکر از همتون زحمت کشیدید و اطلاعات خوبی ارائه کردید.موفق وسالم باشید.خدا قوت خدمت گروه وبلاگ.
فاطمه همسفرازلژیون 4 دوشنبه 12 خرداد 1399 10:09 ب.ظ
سلام وخداقوت به شماعزیزان ممنونم بابت مشارکت های خوب وبسیارکاربردیتان
مریم نظری دوشنبه 12 خرداد 1399 03:15 ب.ظ
خدا قوت رهجوهای موفق لژیون سوم، مشارکتهاتون عالی بود، موفق باشید.
خدا قوت خانم لیلا و خانم مریم
سمیه9 دوشنبه 12 خرداد 1399 02:05 ب.ظ
خدا قوت به خواهران خوبم در لژیون سوم مثل همیشه عالی .آرزوی بهترینها رابرای شما در راه خدمت از خدای مهربان خواستارم.
مهدیه لژیون چهارم دوشنبه 12 خرداد 1399 11:09 ق.ظ
سلام وخداقوت به همسفران لژیون سوم ممنون بابت مشارکت خوبتون درمورد دستور جلسه خداقوت وبلاگ نویسان
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic