حس مسافر بودن
یکشنبه 11 خرداد 1399 ساعت 02:00 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر شمسیان | ( نظرات )
   با همهٔ این احوالات و به‌هم‌ریختگی‌های درونی، وقتی سفرم را شروع کردم و به پایان رساندم همهٔ این بارها از روی دوش من برداشته شد و بسیار سبک‌تر و آرام‌تر شدم. خودتان تصور کنید که چقدر حس شایستگی (بابت موفقیت در یک سفر)، معصومیت (بابت دوری از یک ضد ارزش) و امنیت (به خاطر جدا شدن از پنهان‌کاری‌هایم و برداشتن نقابم) پس از طی این سفر به من هدیه شد که بخش سلامتی جسمم در برابر این پاداش‌های درونی بسیار برایم ناچیز بود.

 
به نام قدرت مطلق الله

با عرض سلام و ادب خدمت همراهان عزیز و گرامی. خدا را شکر می‌کنیم فرصتی دوباره به ما عطا نمود تا در خدمت شما بزرگواران باشیم.
با توجه به دستور جلسه «سیگار» در خدمت کمک راهنمای ویلیام وایت همسفران شعبه شادآباد سرکار خانم فریده هستیم تا گپ دوستانه‌ای با ایشان داشته باشیم و از تجربیاتشان نیز استفاده نماییم.

خانم فریده عزیز در ابتدا از شما بزرگوار بابت قبول زحمت سپاسگزاریم و امیدواریم پاداش این حرکتتان را از ایزد منان بگیرید. لطفاً برای شروع خودتان را معرفی نمایید.

سلام دوستان فریده هستم یک مسافر
آنتی ایکس مصرفی سیگار، روش درمان DST، داروی درمان آدامس نیکوتین دار، مدت سفر ۱۰ ماه و ۱۴ روز با راهنمایی‌های خانم سمانه و مدت دو سال و ۴ ماه است که آزاد و رها هستم.

«اگر از آموزگار آموختی که هیچ، اگرنه از روزگار می‌آموزی» این جمله را چگونه به این دستور جلسه ارتباط می‌دهید؟
این قانون نانوشتهٔ هستی، یک هشدار بسیار جدی است که ما اغلب به آن توجهی نمی‌کنیم که البته این بی‌توجهی از روی جهل است. قانون می‌گوید: تو راه دومی نداری و باید بیاموزی، اگر باهوش باشی از آموزگار و اگر اهمال‌کار باشی از روزگار، هر آنچه را که طبق فرمان و برای حفظ تعادل هستی باید به انجام برسد و همچنین برای رشد و طی مسیر تکاملی به آن نیاز داری.
حفظ سلامتی و تعادل جسم هم یکی از ابعاد این قوانین است که با بی‌توجهی به آن، عواقب ناخوشایندی در انتظار ما خواهد بود. به‌طور مثال؛ ما آگاهی‌ها و آموزش‌های زیادی در رابطه با تغذیهٔ سالم، اهمیت خواب شب، ورزش کردن و آسیب‌های مصرف سیگار و دخانیات و... دریافت می‌کنیم که می‌شود آموختن از آموزگار و عملیاتی کردن آنها ما را به سمت سلامتی و شادابی هدایت می‌کند، با پرداخت کمترین بها و این آموزش‌ها بسیار خوشایند هستند و حالت پیشگیری دارند.
اگر بخواهم فقط به مورد سیگار یا دخانیات اشاره‌کنم به این شکل است که اگر به این آموزش‌ها بی‌توجهی کنیم یا در اصل از این آگاهی‌ها که محصول تجربیات سخت و تفکرات بسیار ارزشمند بوده است و امروز به‌آسانی در اختیار ما قرارگرفته ناسپاسی کنیم، وارد فاز دیگری می‌شویم برای آموزش گرفتن؛ یعنی با ورود به مرحلهٔ تجربه و لمس سختی‌های آن به نقطه‌ای می‌رسیم که دیگر بحث اختیار مطرح نیست و ما مجبوریم برای نابود نشدن، آن آموزش‌ها را عملیاتی کنیم که بهای بسیار بسیار سنگینی دارد؛ مانند بیماری‌های لاعلاج، سکته، سرطان ریه و ... پس بهتر است باهوش باشیم و از آموزگارمان با پرداخت کمترین بها بیاموزیم.


لطفاً کمی از تغییراتی که بعد از رهایی از نیکوتین برایتان اتفاق افتاد بگویید؟ (جسمی، روانی و جهان‌بینی)
باید بگویم من در گذشته یکی از سخت‌ترین بارهایی که متحمل می‌شدم پنهان کردن مصرفم بود؛ زیرا هیچ‌کس از این موضوع خبر نداشت؛ یعنی جدا از تخریب‌هایی که سیگار بر جسم من می‌گذاشت، یک، بارِ روانی منفی سنگین هم روی دوش من گذاشته بود که خیلی آزارم می‌داد. دوم اینکه به خاطر داشتن دو فرزند پسر که در حال بزرگ شدن بودند دائم عذاب وجدان داشتم که چون خودم سیگار مصرف می‌کنم در آینده هرگونه حرفی از جانب من در مورد آسیب‌های این مصرف، بی‌اعتبار و بی‌ارزش خواهد بود و از طرفی هم حضور در کنگره و دریافت آموزش‌هایش سبب شد باور کنم مصرف سیگار یک ضد ارزش است و این مسئله یک دوگانگی در درون و برونم ایجاد کرده بود که دیگر لذتی از مصرف سیگار نمی‌بردم.
با همهٔ این احوالات و به‌هم‌ریختگی‌های درونی، وقتی سفرم را شروع کردم و به پایان رساندم همهٔ این بارها از روی دوش من برداشته شد و بسیار سبک‌تر و آرام‌تر شدم. خودتان تصور کنید که چقدر حس شایستگی (بابت موفقیت در یک سفر)، معصومیت (بابت دوری از یک ضد ارزش) و امنیت (به خاطر جدا شدن از پنهان‌کاری‌هایم و برداشتن نقابم) پس از طی این سفر به من هدیه شد که بخش سلامتی جسمم در برابر این پاداش‌های درونی بسیار برایم ناچیز بود.آقای مهندس می‌فرمایند: «افراد باید قبل از ورود به درمان سیگار به تصویرسازی درست برسند که سیگار دیگر تمام شد» نظر شما راجع به این جمله چیست؟
آقای مهندس تمام سخنانشان از جنس حقیقت است و مستند.
ما در کنگره بخصوص با کمک وادی اول تا حدودی با قدرت ذهن و فکر و تصویرهای ذهنی آشنا شدیم و آموختیم تا مسئله‌ای در ذهن ما تبدیل به یک باور نشود و تصاویرش وضوح پیدا نکند، در دنیای بیرون خلق نخواهد شد و یا اگر هم ما شروع به خلق آن کنیم به سرانجام نخواهد رسید؛ پس چه‌بهتر که قدم اول را در درون، درست و محکم برداریم و باانگیزه و باور قلبی حرکتمان را آغاز کنیم تا همهٔ موانع را از سر راه برداریم ان شاءلله.


از زمان سفر نیکوتین و حضور در لژیون‌های ویلیام وایت و تأثیرش برایمان بگویید؟
من در ابتدا میل زیادی به این سفر نداشتم به دو دلیل؛ یکی ترس از دیده شدن در لژیون ویلیام وایت و قضاوت دیگران و دوم اینکه چون مصرف من کم بود فکر می‌کردم نیازی به سفر نیست و خودم می‌توانم هر زمان خواستم مصرفم را بدون هیچ مشکلی قطع کنم؛ اما پس از ورود به لژیون خیلی چیزها را با تمام وجود تجربه کردم؛ مثل احساس نیاز و اعتیادم به مصرف را، شنیدن اصوات نیروهای بازدارنده را برای گریز زدن و تا حدودی سختی سفر مسافران را، جایگزین کردن تفریحات ارزشی به جای مصرف سیگار و تجربهٔ لذت‌های دیگر را، حس مسافر بودن را و متفاوت بودنش با جایگاه همسفری را و درنهایت حس یک پیروزی شکوهمند پس از زده شدن سوت پایان سفرم در روز ۱۳۹۶/۱۰/۲۹ و این سفر به من کمک کرد تا در سفرهای درونی خودم و جدا شدن از دیگر ضد ارزش‌هایم محتاط‌تر و هوشمندانه‌ تر قدم بردارم و حقه‌های نفس را بهتر شناسایی کنم.


چه پیشنهادی برای همسفران محترمی دارید که هم‌اکنون مصرف سیگار و قلیان (حتی به‌صورت تفریحی) دارند؟
من کاملاً ترس از روبرو شدن با این مسئله و ناباوری‌هایشان نسبت به اینکه به مصرف سیگار و قلیان اعتیاد دارند را درک می‌کنم؛ اما با توجه به تجربه‌ای که داشتم عرض می‌کنم اگر هر بار پس از مصرف خودتان را سرزنش می‌کنید و همان لحظه صدایی به شما می‌گوید: تو که مصرف دائم نداری، آنهایی که روزی یک پاکت مصرف می‌کنند باید سفر کنند یا تو فقط زمانی که دورهم جمع هستید قلیان مصرف می‌کنی پس اعتیاد نداری و ... و اصواتی از این قبیل، بدانید طعمهٔ نیروهای بازدارنده  برای ماندن در تاریکی و فرورفتن در تاریکی‌های بیشتر در آینده شده‌اید. 
هر اعتیادی، اسارت به همراه دارد؛ حتی اعتیاد به یک نخ سیگار؛ درصورتی‌که خداوند انسان را آزاد خلق کرده است و این اسارت‌ها و بندها حاصل افکار و رفتار و عملکردهای خود انسان است!


شما بزرگوار از خدمتگزاران عاشق و صدیق کنگره هستید و هم‌اکنون در جایگاه کمک راهنمایی ویلیام وایت همسفران می‌باشید، لطفاً از برکات این خدمت بیشتر بگویید؟
لژیون ویلیام وایت همسفران شعبه شادآباد مردادماه ۱۳۹۷ تشکیل شد؛ اما بنده افتخار و توفیق خدمت به همسفری را نداشتم؛ اما به‌تازگی یکی از عزیزانی که مدت‌ها منتظر بودند تا شرایط ورود به لژیون را پیدا کنند سفرشان را آغاز کردند و در مرحله سازگاری هستند که از این بابت بسیار خوشحالم و سفر خوبی را برایشان آرزو می‌کنم.
برکتی که این جایگاه برای من داشت این بود که در حلقهٔ کمک راهنمایان قرار بگیرم و در جلسات کمک راهنمایان شعبه شرکت کنم تا از آنها آموزش بگیرم.

کلام آخر، هر چه می‌خواهد دل‌ تنگت بگو؛
وقتی اطرافیان و دوستانم را می‌بینم که چطور دربند مصرف سیگار و قلیان هستند و دنبال راهی برای درمان هستند؛ اما از آموزش‌ها و روش درمانی که در کنگره ۶۰ هست محروم و بی‌خبرند و به‌موازات آن، مسافران و همسفرانی را می‌بینم که در دلِ این آموزش‌ها قرار دارند و باز محروم؛ چون استفاده نمی‌کنند، با خود می‌اندیشم فلسفه‌اش چیست و تنها پاسخی که به ذهنم می‌رسد این است همه‌چیز، خودِ فرد است و تا خواسته‌ای به‌حداعلای خود نرسد و بستر درونی آماده نشود، اجازهٔ محرم شدن به او داده نمی‌شود و همچنان در محرومیت و بی‌خبری خواهد ماند!
پس من هرکجا از آموزشی و انجام عمل سالمی محروم هستم به‌جای فرافکنی، بهتر است میزان خواستهٔ خود را بررسی کنم .


داد درویشی از سر تمهید
سرقلیان خویش را به مرید
گفت از دوزخ ای نکوکردار
قدری آتش به روی آن بگذار
بگرفت و ببرد و بازآورد
عِقدِ گوهر ز دُرجِ راز آورد
گفت که در دوزخ هر چه گردیدم
درکات جحیم را دیدم
آتش و هیزم و زغال نبود
اخگری بهر اشتعال نبود
هیچ‌کس آتشی نمی‌افروخت
زآتش خویش هرکسی می‌سوخت!

ممنونم که این فرصت را به من دادید تا دقایقی همسفران محترم و دوست‌داشتنی شعبه شادآباد را مخاطب خود تصور کنم و چهرهٔ تک‌تک آنها را در ذهنم به تصویر بکشم و از دیدارشان در جهان ذهنم انرژی‌های خوبی دریافت کنم.
دوستتان دارم و دلتنگتان هستم.

از خانم فریده عزیز بی‌نهایت سپاسگزاریم و امیدواریم مصاحبه با ایشان تکانه‌ای شود برای حرکت ما برای دوری از هر نوع ضدارزشی.
با آرزوی داشتنِ لژیونی پربار برای خانم فریده عزیز و سپاس از همراهی تک تک شما بزرگواران.

تهیه و تنظیم: همسفر سولماز. همسفر شمسیان
ویراستاری: همسفر الهام
می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر حوریه شنبه 17 خرداد 1399 04:27 ب.ظ
خانم فریده عزیزم.با خواندن این مقاله حس بیبار خوبی به من دست داد وبسیار برایم آموزنده بود،شما آموزگار خوبی هستی،خوشحالم که توفیق آموختن از شما را دارم. .امیدوارم که مشمول رحمت خداوند باشید.
جمعه 16 خرداد 1399 09:06 ق.ظ
خداقوت خانم فریده صبحت های شما را خوندم و چه زیبا گفتیدازمطالبتون استفاده کردم
فاطمه همسفرازلژیون 4 چهارشنبه 14 خرداد 1399 12:37 ق.ظ
خداقوت خدمت خانم فریده عزیزم ممنونم بابت مطالب خوبتان همانندهمیشه ازدیدن عکس شماوخواندن مطالبتان انرژی گرفتم به گروه وبلاگ نویسان هم خداقوت
زهرا همسفر علی ۱۶ چهارشنبه 14 خرداد 1399 12:07 ق.ظ
خانم فریده عزیز خدا قوت مثل همیشه از صحبتهایتان لذت بردم انشاالله بتوانیم خواسته قوی را در خودمان بوجود بیاوریم و بتوانیم در سفرهایی که در مسیر حیاتمان برایمان بوجود میآید به خوبی عبور کنیم
مهدیه لژیون چهارم سه شنبه 13 خرداد 1399 09:20 ب.ظ
سلام وخداقوت خانم فریده عزیز ممنون بابت آموزش خوبتون استفاده کردیم خداقوت وبلاگ نویسان
همسفر مرضیه لژیون یکم سه شنبه 13 خرداد 1399 10:53 ق.ظ
فریده ی عزیزم ممنونم که از آموخته ها و تجربیاتت در اختیارمان گذاشتی، بسیار برایم آموزنده بود...
وبلاگ نویسان عزیز سپاس برای انجام این مصاحبه ی پربار
سه شنبه 13 خرداد 1399 10:10 ق.ظ
سلام
خانم فریده عزیز مثل همیشه تجربیات خوبی را در اختیارمان گذاشتید
ممنون از اینکه صادقانه ترس ها و انکارهای مصرف کننده بیان کردید
با آرزوی موفقیت هر چه بیشتر شما کمک راهنمای گرامی
تشکر از خانم فاطمه و گروه وبلاگ
پوران همسفرعباس 1 سه شنبه 13 خرداد 1399 07:48 ق.ظ
فریده عزیز مثل همیشه عالی بودید وعالی بیان کردید .

سه شنبه 13 خرداد 1399 12:46 ق.ظ
فریده عزیزم امیدوارم درادامه مسیرمثل همیشه درخشان باشی واین نور رابه کسانیکه درتاریکی هستندهدیه کنی برایت بهترین بهترین هاراخواهانم باتشکرازخانم شمسیان وگروه وبلاگ
همسفرنسیم لژیون بیستم سه شنبه 13 خرداد 1399 12:30 ق.ظ
خانم فریده عزیزمثل همیشه صحبتهای خوبتان به دل وجانم نشست.خداقوت
دیبـا (لژیون بیست) مسافر نیکوتین دوشنبه 12 خرداد 1399 11:16 ب.ظ
راهنمای مهربانم
استادم
همیشه پایدار و جاوید باشید در کنگره 60
قدردان حضور گرم و پرمهرتان هستم
از اینکه در لژیون ویلیام، شاگرد و رهجوی شما هستم به خود میبالم.
راهتان همیشه سبز
تنتان سالم
سایه تان مستدام باد.
سپاس از گروه وبلاگ و خانوم شمسیان عزیز.
لیلا طاهری دوشنبه 12 خرداد 1399 10:42 ب.ظ
سلام و خدا قوت و تشکر خدمت خانم فریده عزیز.بسیار عالی.مرسی از آگاهی دادنتون.مخصوصا کاملا با کلام آخرتون موافقم.امیدوارم که در کنگره قدردان باشیم.از گروه همیشه فعال وبلاگ بسیار مچکرم.
دوشنبه 12 خرداد 1399 02:08 ب.ظ
سلام وخداقوت خدمت راهنمای مهربان وکوشا خانم فریده عزیز.من همیشه از شما وحرفهای زیبای شما انرژی گرفتم وآرزوی بهترینهارا برای شما خواستارم،وامیدوارم به آنچه در دل دارید برسید.
لیلا محمدلو دوشنبه 12 خرداد 1399 02:06 ب.ظ
مصاحبه ای آموزنده و پرباری بود. خداقوت و سپاس فراوان خانم فریده عزیز بابت پاسخ های خوبتان، خداوند به قلم و آگاهیتان خیر و برکت دهد، در پناه حق باشید.
خداقوت خانم فاطمه، خانم سولماز و خانم الهام عزیزم اجرتان آرامش
صدیقه دوشنبه 12 خرداد 1399 11:46 ق.ظ
خانم فریده عزیز مثل همیشه ازصحبتهای زیباتون استفاده کردم,خداوند به قلمتان زمانتان جانتان برکت فراوان عنایت کند,,,موفق باشید.
خداقوت به خدمتگزاران عزیز بابت تهیه این گزارش زیبا
نسرین.اسیستنت دوشنبه 12 خرداد 1399 08:23 ق.ظ
خانم فریده عزیز با این مصاحبه مفید تجربه بسیار گرانبهایی را در اختیار مخاطبین خوب وبلاگ قرار دادید و صداقت در کلامتان نشانه گشاده دستی شما در دادن آموزش به دیگران است و قطعا این بخشش مانند تمام آنچه که حضرت حق بعنوان پاداش انفاق قرار داده برای شما عزیز پاداش و برکت معنوی به همراه خواهد داشت.
همواره در مسیر تکامل موفق و همینطور بخشنده باشید.
در ضمن شعر سخن پایانی بسیار بجا و دلنواز بود.
تشکر فراوان از گروه خدمتگزار وبلاگ دارم.
همسفر سمانه ۱۷ دوشنبه 12 خرداد 1399 04:29 ق.ظ
خدا قوت خدمت کمک راهنمای محترم خانم فریده عزیزم مثل همیشه جامع و کامل مصاحبه پرمحتوایی را ارائه دادید واقعا استفاده کردم امیدوارم همیشه پایدار باشید و برکات این خدمات ارزشمند شما در زندگیتان جاری باشد با تشکر از وبلاگ نویسان محترم
سیده زهرالژیون دوم یکشنبه 11 خرداد 1399 06:45 ب.ظ
خداقوت به خانم شمسیان عزیز و خانم فریده الگوی صبر من
مریم حسینی یکشنبه 11 خرداد 1399 02:52 ب.ظ
خدا قوت به وبلاک نویسان محترم
خانم فریده عزیز بسیار عالی از اموزشهای که گرفتی تا به کار گرفتن انها و نتیجه آن را بیان کردید بسیار لذت بردم و برایتان بهترینها را آرزومندم موفق باشید
نوشین یکشنبه 11 خرداد 1399 02:48 ب.ظ
با عرض سلام و ادب
خانم فریده
مسافر عزیز ،حال ئ هوای سفر شما همیشه حال و هوای من را تحت تاثیر قرار میده
خدارو شکر به خاطر وجود شما الگوهای خوب
ممنون مثل همیشه مفید بود
از خدا میخوام که خواسته را در مسافرا ایجاد کنه
تا سفر سیگار را شروع کنن
یکشنبه 11 خرداد 1399 02:39 ب.ظ
کمک راهنمای محترم خانم فریده نازنین
از مصاحبه و پاسخ سوالات شما آموزش گرفتم. از زمان ورور به کنگره شما را الگوی خودم قرار دادم سخنان شما همیشه به دلم می نشیند .از این مصاحبه هم آموختم که باید برای هر کاری خواسته در ما قوی باشد و بستر لازم هم باشد.
انشالله تمام همسفران و مسافران محترم زودتر این خواسته در آنها شکل بگیرد و سفر خود را شروع نمایند.
از شما بسیار ممنون و سپاسگزارم
گروه وبلاک خدا قوت
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات