سفر سیگار، پلی برای رسیدن به جایگاه کمک راهنمایی
یکشنبه 11 خرداد 1399 ساعت 07:00 ق.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر مریم | ( نظرات )
سیگار سدی برای خدمت خالصانه است. سیگارت مانعی برای ادامه راه من و خودت برای بازپرداخت و خدمت و رسیدن به آرزویمان (کمک راهنمایی) است و امیدوارم این مانع را هم با تفکر زیبا، تعقل و تصمیمی بس جدی و بدون بازگشت در مسیر طولانی و طوفانی زندگی و مشکلاتش از میان برداری تا قوی شویم و آموزش بگیریم و با اندوخته‌هایمان دست انسان‌های دیگر که دربند هستند و ممکن است جانشان را از دست بدهند بگیریم. ما در قبال آموزش‌هایی که در این ده سال گرفته‌ایم مسئولیم و باید جبران خسارت کنیم و قطعاً برکتش به زندگی‌مان برمی‌گردد.

 یا رحمان 

سلام دوستان زهرا هستم همسفر
چند روزی بود ذهنم درگیر دستور جلسه سیگار و خدمت در سایت بود، با خود گفتم من که مسافرم سفر سیگار نکرده و نمی‌توانم تجربه‌ای از حال خوش رهایی از سیگار داشته باشم؛ اما خواستم دل نوشته‌ای بنویسم چون سیگار برای من تبدیل به سدی برای رسیدن به جایگاه خدمت شده بود.
 دیرزمانی است از اول زندگی مشترکمان، هنوز هم دربند مواد افیونی و تخریب‌های آن می‌چرخیم و هنوز گره‌های وجودی‌مان را نتوانسته‌ایم بازکنیم. خدمتی که باید، انجام ندادیم و حرکتی که باید، نکردیم و فقط  سعی و خطاهای بسیاری را تجربه کردیم. آن‌قدر تجربه کردیم که زمانی رسید که هر دو از رفتن و نرسیدن خسته شدیم و تصمیم گرفتیم از کنگره و آموزش و کلاس دور باشیم و به خیال خود به‌اندازه کافی درس گرفته‌ایم و بودیم و بازهم ضربه‌ای دیگر خوردیم و بازهم تجربه‌ای دیگر؛ اما این بار تجربه‌ای که در آن اتفاقات و تغییرات زیادی رخ داد.
اینک شهر وجودی ات هرروز در حال بازسازی خود و راه‌اندازی سیستمهای به خواب‌رفته خود هستند و متوجه نیستی که تغییرات بسیاری کرده‌ای و به نظر می‌رسد جسمت از افیون سیگار خسته شده؛ اما هنوز خود مایل نیستی حرکت بعدی را شروع کنی و ادامه دهی یا شاید الآن بگویی مایلم و خسته شدم ؛ اما ترس از خماری، ترس از نکشیدن سیگار که هرلحظه به سلول‌های بدنت رسانده‌ای پاهایت را دربند کشیده و ترسی را در وجودت انداخته است.
از تو می‌خواهم با الهام از قدرت مطلق، راهی را که بسیاری ازنظر کرده‌ها و اذن یافته‌ها رفته‌اند و تجربه کرده‌اند و نتیجه‌ای بس شیرین و زیبا گرفته‌اند را با شجاعت، با اطمینان، با توکل به قدرت مطلق که همیشه و همه‌جا مواظبت بوده، با الهام از قدرت القاء و احیاء و تحرک و با هر آنچه در این ده سال در مسیر آموزشمان آموخته‌ایم آغاز کنی و نیروهای خودت را محکم در دست بگیری و با کمک قدرت مطلق و کمک راهنمای دلسوزت که سلامتی تو را می‌خواهد و برای نگه‌داشتن زندگی و سلامتی تو تلاش‌های بسیاری کرده و می‌کند این راه را ادامه بدهی.
سیگار سدی برای خدمت خالصانه است. سیگارت مانعی برای ادامه راه من و خودت برای بازپرداخت و خدمت و رسیدن به آرزویمان (کمک راهنمایی) است و امیدوارم این مانع را هم با تفکر زیبا، تعقل و تصمیمی بس جدی و بدون بازگشت در مسیر طولانی و طوفانی زندگی و مشکلاتش از میان برداری تا قوی شویم و آموزش بگیریم و با اندوخته‌هایمان دست انسان‌های دیگر که دربند هستند و ممکن است جانشان را از دست بدهند بگیریم. ما در قبال آموزش‌هایی که در این ده سال گرفته‌ایم مسئولیم و باید جبران خسارت کنیم و قطعاً برکتش به زندگی‌مان برمی‌گردد.
سفر سیگارت را با عزمی راسخ و قلبی مطمئن شروع و به پایان برسان که دست‌های زیادی منتظر دستان من و تو هستند؛ محسن، احمد، مسعود، عمو محمد، پدرم و بسیاری از عزیزان دیگرمان در آینده و بسیاری از دوستان خودت و من.
زمانی از در کنار تو بودن خسته شده بودم و به هر طرف نگاه می‌کردم شکست را می‌دیدم و ادامه راه در کنار تو برایم سخت بود؛ اما اینک می‌خواهم در کنارت باشم تا نتیجه روزهای تلخ کودکی‌ام را با ساختن کودکی دخترم بگیرم. با ساختن کودکی و زندگی همه کودکانی که مانند من و هلما، پدران مصرف‌کننده و تخریب‌های زیادی دیده‌اند که این جبران خسارت قسمتی از وظیفه ماست. خدمتی با عشق، خدمتی با اخلاص!
اینک به تو و ادامه راحت بسیار معتقد شده‌ام و اطمینان دارم اگر از ته دل بخواهی می‌توانی. تو قوی هستی که تا الآن مانده‌ای؛ اما به قول مهندس عزیز «خرما که بر روی نخل بماند تکلیف معلوم است، درنگی که به درازا می‌انجامد چندان محصول حاصلخیزی نمی‌بخشد.»
امیدوارم دوباره از نیروهای درونی‌ات کمک بگیری و آنها را پیدا کنی. تو قابلیت‌ها و استعدادهای بیشماری داری؛ قلبی پرمهر، دلی بی‌کینه و مهربان، اخلاقی بسیار خوب؛ اما برای کمک کردن به خود و دیگران باید اول هر دویمان روی نقطه‌ضعف‌هایمان کارکنیم و گره‌های درونی‌مان را که مانع باز شدن راه و ادامه مسیرمان می‌شود را پیدا کنیم که مطمئناً همه از قدرت ذهن و افکار و اندیشه ما سرچشمه می‌گیرد.
امیدوارم از من راضی باشی و حلالم کنی. بسیار دوستت دارم و در کنارت رشد کردم و آموزش گرفتم و بزرگ و بزرگ‌تر شدم.
دعای هر روز من برای تو و همه مسافران «و الله و خیر حافظا و هو ارحم‌الراحمین»

نگارنده  : همسفر زهرا لژیون دوم
ویراستاری : همسفر الهام


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
پوران همسفرعباس 1 سه شنبه 13 خرداد 1399 07:55 ق.ظ
خداقوت خانم زهرا عالی بیان کردید
همسفرنسیم لژیون بیستم سه شنبه 13 خرداد 1399 12:23 ق.ظ
خانم زهراخیلی عالی بود موفق باشید
دوشنبه 12 خرداد 1399 02:15 ب.ظ
خداقوت به شما خانم زهرا.امیوارم همواره پیروز وسلامت باشید.
فاطمه همسفر ابوالفضل 18 یکشنبه 11 خرداد 1399 11:32 ق.ظ
خانم زهرا عزیز بسیار عالی بود و خدا قوت عشق و صبوری رو بسیار عالی بیان کردید امیدوارم شال کمک راهنمایی بر گردنتون ببینم
مینا لژیون ۲ یکشنبه 11 خرداد 1399 10:36 ق.ظ
خانم زهرای عزیز خدا قوت ، بدون شک شما همسری فداکار و خواهری مهربان و دختری دلسوز هستی، دل نوشته بسیار دلنشینی ارائه دادین که باز هم مثل همیشه اشک مهمان چشمانمان کردین.براتون ارزوی بهترینهارو از خداوند منان خواهان هستم و انشاالله به امید خداوند به زودی زود مسافرتون سفر سیگارشون شروع کنند وبا کمک شما همسر فداکار سفری راحت را طی کنند و به رهای برسند.انشاالله برکت این خدمت خالصانتون در زندگیتون جاری باشه به امید روزی که شال کمک راهنمایی روی گردن شما خواهر مهربانم ببینیم.
نسرین.اسیستنت یکشنبه 11 خرداد 1399 09:45 ق.ظ
خانم زهرای عزیز با دلنوشته پراحساس خود عشق خالص و عمیق خود به مسافرتان و خدمت در کنگره را به تصویر کشیدید قطعا این بذر محبت سبز و پربار خواهد شد.
در انتظار دیدن شما در جایگاه کمک راهنمایی هستم.
گروه وبلاگ خداوند جزای خیر نصیبتان کند.
سیده زهرالژیون دوم یکشنبه 11 خرداد 1399 09:41 ق.ظ
و امروز که این مطلب رامیخوانید افیون ،قرص، مواد و ناامیدی محض یکی ازمسافرانم (سیدمسعودپسرعمه ام) را به دیار باقی برد بسیار دردناک است ازدست دادن جوانی که اگر ناامیدنمیشد یکی از کمک راهنماهای شهرمان میشد اما طاقت نیاورد دعای خیر ما بدرقه راهش درآخرت
نوشین یکشنبه 11 خرداد 1399 09:26 ق.ظ
با عرض سلام و درود
خانم مریم و خانم الهام بی نهایت سپاسگزارم که تمامی زحمات باشما بوده الهی که برکات این خدمتهای چراغ خاموش و خالصانه به شما بر گردد.
نوشین یکشنبه 11 خرداد 1399 09:20 ق.ظ
زهرا جانم به امید رهایی دیگر غزیزان شما
یکشنبه 11 خرداد 1399 08:28 ق.ظ
سلام و درود برشما
زهرا جانم خدارا هزاران بار که خداوند شما را مزین به قلم زدن و نوشتن خوب نمود .اینکه انسان بتونه آنچه که در درونش میگذرد را بنویسه یک نعمت هست و امیدوارم به برکت این قلم شیوا یکی از تاثیر گذارترین اعضای کنگره 60بشوید وعلوم در آکادمی هم نقش بسزایی را مطرح کنی
الهی که مسافرتان وارد پرویه درمان سیگار شود تا ایشان هم بتواند راهنمای خوبی برای عزیزان درگیر مصرف سیگار بشود .
به سبزی دشتها جوان و جاوید باشید .
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات