سیگار ؛ دوست و همدمی به ظاهر زیبا ( مشارکت مکتوب )
شنبه 10 خرداد 1399 ساعت 12:00 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر الهام | ( نظرات )
یک همدم، یک دوست، یکی که هیچ‌وقت با او تنها نبودم پیدا کردم، دوستی که با ظاهری زیبا وارد زندگی من شد. بله دوستی به اسم سیگار...
در شادی‌ها، در غم‌ها، در اوج عصبانیت‌ها، همیشه و همه‌جا با من بود و برای هر بار بودن کنار او، بهانه‌ای هم پیدا می‌شد؛ ولی ذره‌ذره جزء نیاز شد، نیازی که نمی‌شد از آن خلاصی پیدا کرد...


به نام قادر متعال 


مشارکت مکتوب :
سلام دوستان نسرین هستم همسفر
از اینکه قسمتم شد در مورد سیگار مطلب بنویسم خوشحالم، شاید این هم تلنگری برای من باشد که بازهم بیشتر در مورد مضرات سیگار و قلیان مطلب بیاموزم.
همه ما کم‌وبیش در مورد مضرات سیگار و قلیان آگاهی داریم؛ ولی بازهم مطالبی را جهت آشنایی بیشتر عنوان می‌کنم.
سیگار ازجمله آنتی ایکس‌هایی می‌باشد که علاوه بر جسم و روان، جهان‌بینی فرد مصرف‌کننده را مورد هدف قرار می‌دهد و از چرخه تعادل طبیعی خارج می‌کند. افراد سیگاری بسیار پرخاشگر و عصبی و در مواقعی بسیار سنگدل هستند و هیچ‌کس و هیچ‌چیز جز خودشان برایشان مهم نیست و اگر لحظه‌ای زمان سیگار کشیدن آنها دیر شود به مرز جنون می‌رسند.
کشیدن سیگار، تمام سیستم‌های قلبی عروقی را تحت تأثیر قرار می‌دهد و باعث تنگ شدن رگ‌های خونی می‌شود و درنتیجه در جریان خون محدودیت به وجود می‌آورد. در طول زمان، تنگ شدن و آسیب‌دیدگی رگ‌های خونی، باعث بروز مشکلاتی در سرخرگ‌ها خواهد شد. سیگار کشیدن فشارخون را بالا برده و دیواره رگ‌های خونی را تضعیف کرده و لخته شدن بیشتر خون را به همراه دارد و در ادامه احتمال سکته مغزی را به همراه خواهد داشت.
سیگار در دستگاه تنفسی فوقانی ایجاد عوارض می‌کند و با بیماری‌های لثه و اعضای تحتانی بدن ریسک سرطان ریه را بالا می‌برد.
موارد بسیار زیادی از سکته‌ها به خاطر وجود ۴۷۰۰ ماده سمی و ۳۰ نوع ماده سرطانی و بیش از ده‌ها ماده شیمیایی در ترکیب این آنتی ایکس می‌باشد که امیدوارم با بالا رفتن سطح دانایی روزبه‌روز مصرف دخانیات و مشتقات آن به حداقل برسد.


سلام دوستان ربابه هستم مسافر ویلیام
با ده سال تخریب وارد لژیون ویلیام وایت شدم. روش درمان DST، داروی درمان آدامس نیکوتین، به راهنمایی راهنمای خوبم خانم سمانه و با ده قطعه آدامس خوراکی سفرم را شروع کردم. مدت سفر ده ماه و شش روز و رهایی دو سال و هشت ماه.
قبل از ورودم به کنگره خیلی با سیگار مشکل داشتم و هر کاری می‌کردم نمی‌توانستم آن را کنار بگذارم و هر جا می‌رفتم اول به این فکر می‌کردم اگر بتوانم آنجا سیگار بکشم می‌ماندم در غیر این صورت تحمل نمی‌کردم.
سال‌های سال درگیر سیگار بودم و اوایل مصرفم خوشم می‌آمد و لذت می‌بردم؛ ولی بعدها از این قضیه خیلی در عذاب بودم.
اوایل سفرم وسوسه‌های زیادی داشتم؛ ولی خدا را شکر با آموزش‌هایی که از راهنمایم گرفته بودم توانستم به وسوسه‌های خودم غلبه کنم. چیزی که باعث موفقیت من شد این بود که همیشه در لژیون ویلیام حضور داشتم، فرمان‌بردار بودم و با تلاش و با یک خواسته قوی در ذهنم تصویرسازی می‌کردم و صبر داشتم.
آقای مهندس فرمودند که سیگار در کنگره یک ضد ارزش است و من به‌جای این کار ضد ارزشی، کارِ ارزشیِ ورزش را جایگزین کردم.
خدا را هزاران بار شکر می‌کنم که با کنگره آشنا شدم و نه‌تنها سیگارم را درمان کردم بلکه آموزش‌های بسیاری از کنگره دریافت کردم که در زندگی و رابطه خانوادگی و اجتماعی من تأثیر بسزایی داشته است.
حواسمان باشد کجا آمده‌ایم، هیچ جای دنیا با شخص مصرف‌کننده با این احترام برخورد نمی‌کنند و هیچ جایی را نمی‌توانیم پیدا کنیم که تمام مسائل زندگی ما را زیر ذره‌بین بگذارند و روی تمام ابعاد زندگی‌مان کار کنند و به این زیبایی ارزش‌ها و ضد ارزش‌ها را برایمان باز کنند؛ پس قدر کنگره و قدر راهنمایانمان را بدانیم.
از آقای مهندس و خانواده محترمشان تشکر می‌کنم و همچنین از راهنمای عزیزم خانم سمانه که واقعاً با صبوری و مهربانی خیلی کمکم کردند و با آموزش‌هایشان مرا از عمق تاریکی‌ها بیرون کشیدند و به خاطر این آرامش و حال خوش و رهایی مدیون راهنمایم هستم و برایشان بهترین‌ها را از خداوند منان آرزومندم.
جا دارد اینجا از راهنمای محترم و عزیزم سرکار خانم صبا و خانم فریده هم تشکر کنم.
ان‌شاءالله خداوند از بندگی ما راضی باشد و کنگره هم از رهجو بودن ما.


سلام دوستان مونا هستم مسافر ویلیام 
یکی بود یکی نبود غیر از خدا هیچ‌کس نبود. در روزهایی که انسان ذره‌ذره وارد تاریکی می‌شد، همیشه به دنبال یک توجیه برای کارهای خود بود؛ اینکه ندانسته وارد تاریکی شدم یا رفیق ناباب داشتم و یا دانسته وارد تاریکی شدم.
یک همدم، یک دوست، یکی که هیچ‌وقت با او تنها نبودم پیدا کردم، دوستی که با ظاهری زیبا وارد زندگی من شد. بله دوستی به اسم سیگار...
در شادی‌ها، در غم‌ها، در اوج عصبانیت‌ها، همیشه و همه‌جا با من بود و برای هر بار بودن کنار او، بهانه‌ای هم پیدا می‌شد؛ ولی ذره‌ذره جزء نیاز شد، نیازی که نمی‌شد از آن خلاصی پیدا کرد...
بالاخره روزی باید توانست یک نه محکم به این یار به‌ظاهر دوست‌داشتنی گفت. اگر ما انسان‌ها، خودمان و جسم و روح خودمان را به‌خوبی بشناسیم و بخواهیم به منبع نور نزدیک‌تر شویم باید بتوانیم به همه ضد ارزش‌ها نه بگوییم و این بستگی به خواست ما دارد.
در این لحظه این دوست قدیمی به من گفت: می‌خواهی مرا رها کنی؟ منی که همه‌جا و در همه لحظه‌ها با تو بودم، با تو خندیدم، با تو گریه کردم، با تو حرف زدم، به درد دل تو گوش کردم؟!
و من این بار برای همیشه به او نه گفتم و او برای همیشه در نظر من تبدیل به خاکستر شد و من گفتم: خداحافظ برای همیشه...
می توانید دیدگاه خود را بنویسید
دوشنبه 12 خرداد 1399 02:30 ب.ظ
خدا قوت وخسته نباشید خدمت خانم نسرین عزیز مثل همیشه کامل وجامع .واقعا لذت بردم.به خانم ربابه ومونا هم خسته نباشید وخداقوت ویژه عرض میکنم که درجنگ باسیگار به پیروزی مطلق رسیدند.
نسرین.اسیستنت یکشنبه 11 خرداد 1399 09:58 ق.ظ
همسفران مسافر ویلیام وایت رهایی از بند سیگار پاداش همراهی عاشقانه شما برای درمان اعتیاد عزیزانتان از طرف آن مهربان یکتای عالمیان هست امیدوارم در جهت پرداخت زکات این رهایی بزرگ یاری رسان عزیزان همسفری باشید که برای رهایی از رنج و درد به آغوش نیکوتین پناه برده اند.از شما بابت مشارکتهاای خوبتان بسیار سپاسگزارم
گروه وبلاگ دست مریزاد
مینا لژیون ۲خان یکشنبه 11 خرداد 1399 01:04 ق.ظ
خانم ربابه و خانم مونای عزیز خدا قوت، انشاالله همیشه ودر همه حال سربلند و پیروز باشید.
مریم نظری شنبه 10 خرداد 1399 11:09 ب.ظ
خدا قوت خدمت شما بزرگواران، موفق باشید.
همسفرنسیم لژیون بیستم شنبه 10 خرداد 1399 05:33 ب.ظ
خداقوت خانم نسرین....درودبرشماخانم موناوخانم ربابه الهی همیشه موفق وسلامت باشید
لیلا طاهری شنبه 10 خرداد 1399 03:23 ب.ظ
سلام به عزیزانم.خانم نسرین ممنون از اطلاعات خوبی که دادید.خانم مونا و خانم ربابه بهتون تبریک میگم و براتون آرزوی سلامتی و موفقیت دارم.سپاس از گروه وبلاگ.
سیده زهرالژیون دوم شنبه 10 خرداد 1399 03:02 ب.ظ
ممنون از عزیزان و مسافران لژیون ویلیام.کاربسیاربزرگی درآورده ایدخداقوت
دیبـا (لژیون بیست) خانوم مینـا شنبه 10 خرداد 1399 02:25 ب.ظ
خانوم نسیرین از مطلب آموزنده تون در مورد مضرات سیگار بسیار استفاده کردم.
خانوم ربابه و خانوم مونا بهتون تبریک میگم برای تفکر زیبایی که دارید و امیدوارم موفق باشید همیشه.
دوستان وبلاگ خداقوت
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic