خواست من با خواست الهی گره خورد
شنبه 10 خرداد 1399 ساعت 09:00 ق.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر الهام | ( نظرات )
من حتی دورانی که پا به سن خواهم گذاشت را هم با سیگار تصور می‌کردم و اینکه جرقه درمان سیگار در من زده‌شده، حتی برای خودم هم عجیب بود! ترس جدا شدن از سیگار همراهم بود؛ ولی در کنارش مصرفم را کم کرده بودم. در حقیقت از وقتی به این تفکر رسیدم که باید به درمان برسم دیگر مصرف سیگار برایم لذتی نداشت.به نام خداوند جان و خرد
کزاین برتر اندیشه برنگذردسلام دوستان دیبا هستم  مسافر ویلیام
خاطرم هست سال پیش در تولد رهایی از نیکوتین خانم فریده عزیزم که افتخار حضور داشتم، چقدر به توانایی ایشان غبطه خوردم. آن روز از ذهنم گذشت که من هم شاید مجبور باشم به‌عنوان یک همسفر به درمان نیکوتین برسم؛ اما پیش خودم گفتم این موضوع مربوط به خودم است و کسی من را مجبور نمی‌کند. درست است کسی من را مجبور نکرد؛ ولی آموزش‌های کنگره کار خودش را کرد تا خودم به این نتیجه رسیدم و خوشحالم و خدا را شکر می‌کنم بابت اینکه برای درمان نیکوتین به این نقطه از تفکر رسیدم.
در دستور جلسه سیگارِ سال گذشته، مثل همیشه از استادی یگانه کمک راهنمای نیکوتین لذت بردم و غرق در فکر شدم و خدا را هزاران بار شکر که امسالم نسبت به سال پیش، دستخوش تغییرات مثبت و روشن شد.
جالب است که من حتی دورانی که پا به سن خواهم گذاشت را هم با سیگار تصور می‌کردم و اینکه جرقه درمان سیگار در من زده‌شده، حتی برای خودم هم عجیب بود! ترس جدا شدن از سیگار همراهم بود؛ ولی در کنارش مصرفم را کم کرده بودم. در حقیقت از وقتی به این تفکر رسیدم که باید به درمان برسم دیگر مصرف سیگار برایم لذتی نداشت؛ البته گاهی به خاطر ترس از نبودنش به آن چنگ می‌زدم و مصرفم بیشتر می‌شد؛ ولی بالاخره روزی رسید که مصرفم را قطع کردم. دلم می‌خواست خودم را محک بزنم و هرچقدر توانایی‌ام بیشتر می‌شد خوشحال‌تر و راضی‌تر بودم از اینکه توانستم حاکم شهر وجودم باشم.
از زمانی که وارد کنگره شدم و با خانم فریده آشنا شدم، چند ماهی که از سفر مسافرم گذشت در مورد شروع سفر نیکوتین از ایشان سؤال کردم و خوشحال شدم که گفتند باید تقریباً ۱۱ ماه از ورودتان به کنگره بگذرد تا بتوانید وارد لژیون ویلیام وایت شوید؛ چون من هنوز اطمینان نداشتم که این کار را انجام بدهم یا نه!
گاهی با خودم می‌گفتم: کم می‌کشم؛ ولی از طرفی دوست داشتم خودم را به چالش بکشم.
به این فکر می‌کردم که همیشه با مسافرم چقدر سر اینکه عرضه نداری و اراده نداری جنگ می‌کردم؛ ولی بعد از گوش دادن به سی دی سیگار و جایگزینی، فهمیدم که مصرف نیکوتین و مواد، جفتش تخریب ایجاد می‌کند و احتیاج به سفر و درمان دارد.
شروع به سفر کردم. اوایل سفر نیکوتین، بازهم دو به شک بودم و ترس داشتم که کمک راهنمای عزیزم با بردباری من را راهنمایی کردند و پیشنهاد دادند آدامس خارجی بگیرم. هرچقدر گشتم نبود که نبود و خوشحال از اینکه آدامس نیست و من همچنان می‌توانم مصرف کنم!
وقتی با شروع کرونا کنگره تعطیل شد، به خودم آمدم که چه روزهایی را از دست دادم؛ ولی با شروع سال جدید و با قوت گرفتن از خدا، به‌صورت جدی شروع به سفر کردم، آن‌هم با آدامس ایرانی.
با خانم فریده صحبت کردم و از ایشان کمک و درس گرفتم.
چیزی که بیشترین انگیزه را به من می‌دهد این است که، کاری که به‌واسطه مصرف نیکوتین با اعضای بدنم کردم را بتوانم جبران کنم و سیستم ایکس بدنم را بازسازی کنم.
خانم فریده یکی از تأثیرگذارترین فرشته‌هایی هستند که بدون شال کمک راهنمایی در کنگره حضور دارند. بارها به این مطلب فکر کردم که خواست من با خواست الهی گره خورد تا من بتوانم از تاریکی دنیای نیکوتین خارج شوم؛ چون فرشته‌ای مثل خانم فریده سر راهم قرار گرفت تا من تحت تأثیر دنیا و رفتارشان به این تفکر رسیدم و دلم می‌خواهد اگر لایق باشم در مسیرشان حرکت کنم.

خدا را بابتش شاکرم. سپاس بیکران از راهنمایان عزیز و دوست‌داشتنی‌ام،
دو فرشته مهربان کنگره 60، خانم فریده و خانم مینا، تمام خوبی‌ها را بدون حدومرز برایتان آرزو دارم.
دوستتان دارم.


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
صدیقه دوشنبه 12 خرداد 1399 11:49 ق.ظ
دیبای عزیزم ارزویم بودنت درکنگره ودرمسیرآموزش قرارگرفتن ورهایی ازتمام ضدارزشها بخصوص مصرف نیکوتین بود,خوشحالم آرزوهایم یک به یک به عینیت رسیده ومن بابت داشتن توخواهربه خودمیبالم.موفق باشی دراین مسیر.
خداقوت به خدمتگزاران عزیز
نسرین.اسیستنت یکشنبه 11 خرداد 1399 10:08 ق.ظ
خانم دیبای عزیز از اینکه با عزم و اراده قوی شروع به درمان سیگار خود کرده اید بسیار خوشحالم و برایتان آرزوی موفقیت دارم این همان جهاد اکبری هست که خدادند بالاترین پاداشها را برایش قرار داده موفق باشید.
مریم حسینی یکشنبه 11 خرداد 1399 07:31 ق.ظ
خدا قوت به وبلاک نویسان عزیز
خانم دیبا بسیار عالی بود سفر نیکوتین را به شما تبریک می گویم و برایتان بهترینهار ا ارزومندم .
موفق باشید
مینا لژیون ۲ یکشنبه 11 خرداد 1399 01:13 ق.ظ
خانم دیبای عزیز خدا قوت، خیلی لذت بردم ، از خانم فریده عزیز هم خیلی ممنونم که وجودشون در شعبه شاد اباد نعمته،انشاالله همیشه برقرار و مستدام باشن
مریم نظری شنبه 10 خرداد 1399 11:05 ب.ظ
تبریک و خدا قوت خانم دیبای عزیز
موفق و سربلند باشی
شنبه 10 خرداد 1399 04:22 ب.ظ
خواهرم قشنگم همیشه نگران بودم که سیگاراز زیبایی صورت زیبایت بکاهد خداروشکرکه به این نقطه تفکررسیدی خیلی خوشحالم که دراین مسیرقرارگرفتی وخوشحالترکه دراین مسیردوست عزیزم خانم فریده یارو همراهت است،به امید رهایی تمام عزیزان درکنگره ازبندتمام ضدارزشها
لیلا طاهری شنبه 10 خرداد 1399 03:19 ب.ظ
سلام دیبای عزیزم چه زیبا حرف دل را زدید.مطئنا با همت و خواستی که در شما همسفر عاشق میبینم، روزی را میبینم که به خواسته های خوبتان میرسید چون در شماعمل سالم موج میزند.آرزوی موفقیت و سلامتی براتون دارم.با تشکر از گروه وبلاگ.
سیده زهرالژیون دوم شنبه 10 خرداد 1399 01:39 ب.ظ
دیبای عزیزم چه قلم زیبا و رسایی دارید.شکرخدارا بابت شروع سفرتان
مهدیه لژیون چهارم شنبه 10 خرداد 1399 12:05 ب.ظ
سلام وخداقوت خانم دیبا بسیار عالی بیان کردید وخداراشکر بابت شروع سفرتان وامیدوارم موفق باشید
سمیه( لژیون شانزدهم) شنبه 10 خرداد 1399 12:05 ب.ظ
خانم دیبای عزیزم خداراشکر میکنم که سفر خودرا اغاز کردید امیدوارم سفر خوبی درپیش داشته باشید
پوران همسفرعباس 1 شنبه 10 خرداد 1399 11:14 ق.ظ
خانم دیبا ی عزیز بسیارتبریک می گویم.همسفرنسیم لژیون بیستم شنبه 10 خرداد 1399 11:08 ق.ظ
خداقوت خانم دیبای عزیز...چقدردلنشین وخوب نگاشتی چقدرلذت بردم ازحالت...الهی که دراین مسیربه بهترینهابرسی چون بهترینی...خانم فریده وخانم میناخداقوت
فاطمه همسفر ابوالفضل 18 شنبه 10 خرداد 1399 11:07 ق.ظ
خانم دیبا عزیز بسیار عالی بود و لذت بردم خدا رو شکر بابت شروع سفر امیدوارم موفق باشی.
خدا قوت به وبلاگ نویسان
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات