برداشت از لژیون ؛ سیدی بخشش
چهارشنبه 7 خرداد 1399 ساعت 01:00 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر مریم | ( نظرات )
ویژگی اصلی یک همسفر در بخشش اوست. ما در کنگره هستیم تا به‌اندازهٔ توانایی‌مان بخشش (مالی، جانی) کنیم. 
بخشش یکی از حس‌هایی است که در زنان بیشتر از مردان است و همسفران قدرت گذشت و بخشندگی بالاتری دارند. ما همسفران و مسافران باهم پیوند محبت داریم و قدرت احیاء و سازندگی و همچنین قدرت تخریب داریم. ما می‌توانیم هر حسی را به مسافر القاء کنی؛ پس قدرت بخشندگی، گذشت و محبت را تمرین و تقویت کنیم تا این حس به آنها منتقل شود.


"به نام خداوند بخشندهٔ بخشایشگر"

سلام دوستان سکینه هستم همسفر
خداوندا صفاتت را در بندگانت متجلی کن.
از گروه وبلاگ سپاسگزارم که این خدمت را روزی من کردند.
بخشیدن، نشانهٔ عزت‌نفس است و اگر لغزش‌های دیگران را ببخشیم باعث جلب رحمت الهی می‌شود و جز محبان خداوند قرار گرفته و گناهانمان محو می‌شود.
همهٔ صفات خداوند در وجود آدمی نهاده شده و اگر انسان اکنون آن صفات را ندارد به دلیل ضد ارزش‌هایی است که انجام داده است؛ پس باید آموزش ببیند، روی خودش کار کند و به تزکیه و پالایش بپردازد.
یکی از سی‌دی‌های آقای امین که بسیار کاربردی و راهگشاست، سی دی بخشش است و به کسانی که خواهان تغییر و حال خوش هستند، کمک قابل‌توجهی می‌کند. به دو مسئله‌ای که باعث می‌شود دیگران را ببخشیم و در سی دی بیان‌شده، اشاره می‌کنم.
اول اینکه در مشکلات و مسائلی که با دیگران داریم، حق‌به‌جانب نشویم؛ چون یک سرِ همهٔ اتفاقات به خودمان برمی‌گردد و باید علت را در خودمان کندوکاو کنیم، قطعاً یک ناخالصی در درون ما بوده که این اشخاص را جذب کردیم. خودِ ما هم‌جنس و هم حس افرادی هستیم که خطا و اشتباهی کردند و سر راه ما قرار گرفتند و خودمان همان صفت نامطلوب را داریم و این صفت مثل بذر پنهانی در دل خاک است و در آینده سر، باز می‌کند. اگر ما صفت شبیه به آن شخص را نداشتیم سر راهش قرار نمی‌گرفتیم.
دوم اینکه هر ضربه‌ای که در زندگی خوردیم، قابل جبران است. هر چیزی که از ما گرفته‌شده، بهتر از آن به ما داده خواهد شد. اگر مسافرمان دچار اعتیاد شد، از آن‌طرف، بهشتی به نام کنگره 60 به ما داده شد که نوع نگاه ما را به زندگی تغییر داد و راه و رسم درست زندگی کردن را آموختیم.
من، روزهای قبل کنگره را جزء روزهای زندگی‌ام محسوب نمی‌کنم و نمی‌دانم اگر کنگره نبود من، مسافرم و پسرم چه سرنوشتی داشتیم؟!
آن روزها، پر از خشم و استرس و انتقام بودم و سر هر موضوعی هفته‌ها با مسافرم قهر بودم و این قهر کردن‌ها برایم عادی شده بود؛ ولی اکنون، اگر مشکلی پیش بیاید نمی‌توانم یک ساعت هم قهر کنم و ناخودآگاه صحبت می‌کنم.
انسان باید به‌جایی برسد که هیچ‌وقت نیاز به بخشیدن را در خود احساس نکند و بی‌آنکه بخواهد ببخشد.
همه‌چیز در هستی به حس برمی‌گردد. اگر حس و نگاه ما خوب و مثبت باشد انسان‌هایی از همان جنس سر راهمان قرار می‌گیرند و اگر حس ما بد و منفی باشد، بُعدِ بد اشخاص و مسائل سر راهمان قرار می‌گیرد.
انتقام و نبخشیدن، خودِ شخص را اذیت می‌کند. آقای مهندس همیشه مثالی می‌زنند که شخصی گفت: گوش تو را می‌گیرم و دنیا را می‌چرخانم که طرف مقابل هم گفت: خودت هم با من می‌چرخی؛ پس فردی که نمی‌بخشد، بیشتر از طرف مقابل عذاب می‌کشد و آرامش ندارد و همیشه سرگردان است.
دنیا، دنیای عمل و عکس‌العمل است، هر چه به دیگران بدهیم درواقع آن را به خودمان دادیم. اگر نبخشیم در مداری قرار می‌گیریم که از طرف خداوند و دیگران بخشیده نمی‌شویم.
ویژگی اصلی یک همسفر در بخشش اوست. ما در کنگره هستیم تا به‌اندازهٔ توانایی‌مان بخشش (مالی، جانی) کنیم. 
بخشش یکی از حس‌هایی است که در زنان بیشتر از مردان است و همسفران قدرت گذشت و بخشندگی بالاتری دارند. ما همسفران و مسافران باهم پیوند محبت داریم و قدرت احیاء و سازندگی و همچنین قدرت تخریب داریم. ما می‌توانیم هر حسی را به مسافر القاء کنی؛ پس قدرت بخشندگی، گذشت و محبت را تمرین و تقویت کنیم تا این حس به آنها منتقل شود.
ان شاءلله خداوند کمکمان کند تا روزبه‌روز بخشنده‌تر شویم و تجلی نور خداوند در زمین باشیم. آمین.

نگارنده: کمک راهنما خانم سکینه لژیون ۲۴
ویراستاری : خانم الهام


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر فاطمه کمک راهنما لژیون ۲۱ جمعه 9 خرداد 1399 07:30 ب.ظ
سلام خانم سکینه عزیز ممنون از مطالب،که پر از حس قشنگ گذشت و امیدواری بود واینکه من همسفر به عنوان یک زن و یا مادر میتوانم بخشنده تر باشم .
تشکر از شما و ارزوی بهترینها برای شما
همسفر سمانه ۱۷ جمعه 9 خرداد 1399 12:49 ق.ظ
خدا قوت خدمت کمک راهنمای محترم خانم سکینه عزیز بسیار عالی بیان نمودید و استفاده کردم همیشه از آرامشی که در چهره شما است انرژی می گیرم و امیدوارم من هم بتوانم بخشش و محبت را در وجودم بیشتر کنم تا به حال خوش برسم.همیشه پایدار باشید با تشکر از وبلاگ نویسان محترم.
لیلا طاهری پنجشنبه 8 خرداد 1399 10:19 ب.ظ
سلام.خانم سکینه عزیزم.بسیار زیبا از بخشش گفتید.الهی که روزی بشود همه با حس سالم ببخشند و لذت ببرند از رسیدن به عمل سالم.با تشکر از گروه وبلاگ.
عزیزه۱۵ پنجشنبه 8 خرداد 1399 08:24 ب.ظ
خانم سکینه عزیز ممنونم مطالب خوبی در مورد بخشش بیان نمودید به خصوص این جمله که حتما بعضی از صفات در ما وجود دارد که این افراد سرراه ما قرار میگیرند انشالله بتوانم این صفات رت کم کم تز خود بکاهم سپاس از گروه وبلاگ
ربابه لژیون پنجم پنجشنبه 8 خرداد 1399 03:25 ب.ظ
کمک راهنمای محترم خانم سکینه
از شما ممنون و سپاسگزارم که سی دی بخشش را به خوبی بیان فرمودید.نکته حالب برای من نوع نگاه و نوع تفکر ما نسبت به هر چیزی وقتی مثبت باشد نتیجه بهتری خواهیم گرفت و بازخورد آن حس و حال خوبی است که داریم.
از گروه وبلاگ سپاسگزارم
همسفر ربابه لژیون یکم پنجشنبه 8 خرداد 1399 12:16 ب.ظ
خدا قوت خدمت کمک راهنمای محترم خانم سکینه مهربان و دوست داشتنی ، بسیار عالی مطالب را بیان کردید سپاسگزارم و من همیشه از مشارکتهایتان بهترین آموزشها را میگیرم. ممنونم
خدا قوت خدمت وبلاگ نویسان محترم
نسرین.اسیستنت پنجشنبه 8 خرداد 1399 07:19 ق.ظ
خانم سکینه کمک راهنمای محجوب و متین برداشت شما از بخشش برایم بسیار جالب و تامل برانگیز بود اینکه خانمها توان بخشش بیشتری نسبت به آقایان دارند و با تقویت این صفت الهی میتوانند به آنها بخشش را القا کنند یادآوری به جایی بود.
از اینکه همواره در جهت خدمت وبلاگ هستید و این دعوت را اجابت میکنید از شما سپاسگزارم.
گروه وبلاگ خداقوت
همسفر حوریه پنجشنبه 8 خرداد 1399 01:11 ق.ظ
کمک راهنمای محترم،خانم سکینه عزیز ،شما الگوی خوبی برای من در ثبر وگذشت وبردباری هستید ،ممنون از برداشت مفیدتان.
سیده زهرالژیون دوم پنجشنبه 8 خرداد 1399 12:42 ق.ظ
خانم سکینه عزیز و مهربان همیشه از دیدن شما لذت میبرم و بازهم از خواندن مطالبتان لذت بردم. آموختم بخشش را و نکاتش را برایم یادآوری شد.عالی بود مثل همیشه
همسفر فاطمه چهارشنبه 7 خرداد 1399 09:39 ب.ظ
عزیزم خواهر صبور و مهربانم ، خانم سکینه ی عزیزم کمک راهنمای گرامی ، بسیار زیبا و پرمحتوا بیان فرمودید.
موفق باشید و چون ستارگان درخشان.
لژیون تان آذین بسته با گلهای رهایی.
پوران همسفرعباس 1 چهارشنبه 7 خرداد 1399 06:15 ب.ظ
خداقوت خانم سکینه عزیز بسبارعالیبود

مهدیه لژیون چهارم چهارشنبه 7 خرداد 1399 03:32 ب.ظ
سلام وخداقوت خانم سکینه عزیز کمک راهنمای محترم ممنون بابت مطلب خوبتون بابت بخشش خدااشکر که خدا کنگره را روزی همه ما قرار داد
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات