نسیم آرام الله
دوشنبه 5 خرداد 1399 ساعت 09:21 ق.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر مرجان | ( نظرات )
رفته‌رفته نیروهایی در ما شکل می‌گیرد و حسمان خوب می‌شود و حال و هوای دیگری پیدا می‌کنیم و حس خوب و لذتبخش خواهیم داشت. خدمتی که به مخلوقین خداوند می‌کنیم این حس را در ما به وجود خواهد آورد و آن وقت است که نیروی عقل سالم به حرکت درخواهد آمد. عقل خوبی‌ها را تشخیص می‌دهد و آن وقت عشق پدیدار می‌شود. در عشق سالم همه را دوست داری؛ زیرا تزکیه را مرحله به مرحله پیش برده‌ای مانند الماسی که تراش می‌خورد و هر تراش، الماس را براق تر و  براق تر می‌کند و زیباتر.

صد هزاران فصل دارد از علوم 
جان خود را می نداند این ظلوم
داند او خاصیت هر جوهری
در بیان جوهر خود چون خری 
(مولانا)

سلام دوستان فاطمه هستم همسفر
خدا را شکر می‌کنم که در کنگره هستم و خدمت می‌کنم و آموزش می‌گیرم. 
صحبت راجع به وادی دهم است؛ صفت گذشته در انسان صادق نیست؛ چون جاری است.
" شهر به یکباره به طغیان دچار می‌گردد ... " روزی که به کنگره آمدم دقیقاً همین حس را داشتم، احساس می‌کردم نیروهایی شهر درونی مرا دگرگون می‌کنند.
" اما نسیم آرام الله پس از چندی در تمام آبادی ها حاکم می‌شود و عظمت و سلامتی باز می‌آید و شما از آن بهره بسیاری می‌برید."
همانطور که در وادی آمده آموزش‌هایی که می‌گرفتم همچون نسیمی خوش، آرامم می‌کرد و من رفته رفته بهره آنها را حس می‌کردم و صدالبته آنانی که مجذوب این رحمتهای خداوند می‌شوند به ارتقا خواهند رسید.
اگر من همسفر فقط مانند سورچرانان باشم قطعاً نصیبی نخواهم برد؛ اما اگر بخواهم محکم و استوار، قدم به جلو بردارم باید به خود تکیه کنم و از خداوند کمک بخواهم و توکل کنم که آن هم تمنای دل می‌خواهد.
این وادی هم امید می‌دهد و هم می‌گوید خداوند بخشنده و مهربان است و اگر در مسیر صراط مستقیم باشی، خداوند کمک خواهد کرد و هم اینکه هشدار می‌دهد که منِ همسفر اختیار دارم و می‌توانم تاریکی‌ها را به جای روشنایی ها انتخاب کنم و به سمت نابودی پیش بروم. 
وادی دهم نوید می‌دهد که منِ همسفر در هر مقام و مرتبه ای که باشم از پست ترین مقام تا بالاترین مقام ها می‌توانم تغییر کنم و مجبور نیستم و نباید در همان مرتبه بمانم مگراینکه خودم بخواهم.
وادی دهم می‌آموزد هرگز ناامید نشو، راه نجات همیشه هست و صفت تو تغییر خواهد کرد؛ البته اگر بخواهی!
هیچ سکونی نیست و صفت تو تغییر می‌کند؛ چون تو در مسیر تکامل هستی و زندگی روندی دارد، همان تغییر تبدیل ترخیص و این همه به ما بستگی دارد. نباید ناراحت شویم اگر گاهی به تاریکی می‌رسیم؛ زیرا اصل بقا همین است که اگر تاریکی را تجربه نکنیم نمی‌توانیم معنای روشنایی را دریابیم. اگر نفرت را ندانی مفهوم عشق را لمس نخواهی کرد.
همه کائنات در تلاش هستند که من انسان بتوانم متکامل شوم؛ آب، باد ،خاک، آتش و به قولی اضداد و البته سه مولفه دیگر هم هستند که نقش کلیدی دارند؛ نور، صوت و حس. 
نور: نور فرمان می‌دهد، وقتی خورشید طلوع می‌کند فرمان صادر می‌شود بیدار شو ای که از خود رمیده‌ای، ای که از شهر وجودی‌ات گریخته‌ای به جسمت برگرد، به جسمت برگرد که زندگی دوباره‌ای آغاز گردیده. برگرد و نار وجودی‌ات را با دوری از ضدارزش‌ها و تزکیه به نور تبدیل کن.
" پایان شب سیه سپید است"
من همسفر هیچ‌گاه نباید ناامید باشم؛ زیرا هر لحظه می‌توانم حرکتی نو داشته باشم و از صفت‌های زشت دوری کنم تا انوار الهی جایگزین بشوند و الهامات را دریافت کنم.
صوت : اصوات وظیفه دارند که صداهای آرامبخش و نداها و کلام نیکو را به ما برسانند که ای انسان تو چیزی نیستی مگر آنکه خودت شروع و تلاش کنی؛ پس همیشه باید به گوش باشیم و فرمانبردار.
حس: حس قوه عقل را به کار می‌اندازد، اگر ما بخواهیم عقل سلیم داشته باشیم باید حسمان را خوب کنیم. اگر حس، خوب کار کند آرامش، شادی و شعف جاری خواهد شد. حس دوست داشتن، عشق ورزیدن ،حس یاری به انسان‌ها، حس خدمت کردن در کنگره و ...
و درنهایت اگر بخواهیم حس‌های خارج از جسم را تقویت کنیم آنگاه می‌توانیم  دریافت کنیم الهام تقوا را، فرمان عقل را، صدای روح القدس و نغمه‌های آسمانی را، حس شو شود را و ... ولی افسوس که صفت بعضی از ما عوض شده و پر شده از صفت‌های منفی و در چنگال نیروهای منفی گرفتار هستیم و زمانی متوجه می‌شویم که خرد شده‌ایم و آن وقت گله می‌کنیم که چرا؟ چرا ما؟ چرا اینطور شد؟ 
این را نیز باید بدانیم که همیشه باید مراقب باشیم؛ چون هر نور و صوتی مفید و سازنده نیست بلکه نورها و اصواتی هستند که به ظاهر فریبنده و مفید هستند؛ ولی در اصل نابودکننده‌اند و پیام‌ها و القائات تخریب‌کننده را به ما  می‌رسانند و همیشه ما در معرض خطر هستیم مگر اینکه موج خود را عوض کنیم که بسیار سخت است؛ ولی در عین حال لذت‌بخش...
این کار فقط و فقط یک راه دارد و آن هم تزکیه است و لاغیر.
حال چطور می‌توانیم تزکیه کنیم؟
در وادی اول تفکر را آموختیم، آنهم تفکر سالم؛ یعنی هر فکر کردنی تفکر نیست، تفکر باید همراه با آموزش باشد و تلاش.
وقتی اینگونه تفکر کردیم آن وقت ایمان پیدا می‌شود که راهی که می رویم درست است و آن ایمان می‌شود ایمان سالم نه تعصب کورکورانه و یا تقلید کردن بدون تحقیق.
به مرور حرکت را در خود حس می‌کنیم و عمل می‌کنیم و از تجربیات دیگران استفاده می‌کنیم؛ البته ممکن است گاهی شکست هم بخوریم که در این صورت هم باعث بازنگری در عملمان می‌شود و تجربه کسب می‌کنیم وگرنه دچار غم و اندوه خواهیم شد.
در هر صورت حرکت رو
به جلو خواهیم داشت و تکامل؛ زیرا راه ما صراط مستقیم است و پیشرو ما الله می‌باشد. 
رفته‌رفته نیروهایی در ما شکل می‌گیرد و حسمان خوب می‌شود و حال و هوای دیگری پیدا می‌کنیم و حس خوب و لذتبخش خواهیم داشت. خدمتی که به مخلوقین خداوند می‌کنیم این حس را در ما به وجود خواهد آورد و آن وقت است که نیروی عقل سالم به حرکت درخواهد آمد. عقل خوبی‌ها را تشخیص می‌دهد و آن وقت عشق پدیدار می‌شود. در عشق سالم همه را دوست داری؛ زیرا تزکیه را مرحله به مرحله پیش برده‌ای مانند الماسی که تراش می‌خورد و هر تراش، الماس را براق تر و  براق تر می‌کند و زیباتر.
در این مرحله همه چیز را دوست داری؛ زیرا می‌دانی همه چیز برای توست و تو برای همه و هیچ کدام بدون هم مفهومی ندارید؛ پس باید قدر همدیگر را بدانیم.
در عشق سالم حتی آدم‌های بد را دوست داری؛ زیرا از آنها می‌آموزی که بدی بد است و بدی را می‌بینی و حس می‌کنی و دیگر دوست نداری بد باشی؛ زیرا می‌فهمی بدی کردن از جهل و نادانی است؛ پس بدی نمی‌کنی؛ زیرا دوست نداری جاهل و نادان باشی.
آری عشق سالم به یکباره پدید نخواهد آمد. من همسفر نباید توقع داشته باشم با اولین آموزش‌ها به همه چیز برسم؛ زیرا هرچیز مرحله خاص خودش را دارد و باید صبور باشیم و فرمانبردار تا بتوانیم تمام مراحل تزکیه را با موفقیت پیش ببریم و به عشق سالم برسیم. وقتی به عشق سالم رسیدیم تماماً شور خواهیم بود؛ اما از نوع سالم که هیچ‌گاه با هر تلنگری به نفرت نخواهد رسید؛ زیرا شور من پله پله به شعور تبدیل شده است.

نویسنده: کمک راهنما همسفر فاطمه 
ویراستار: همسفر الهام
می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر رعنا سه شنبه 6 خرداد 1399 08:27 ق.ظ
خانم فاطمه کمک راهنمای عزیز بسیار عالی ممنون از توضیحات خوبتان.چقدر دنیا زیبا میشود وقتی همه به عشق سالم برسیم تا جایی که حتی انسانی که دارای صفات نیک نیست را دوست بداریم چرا که بمن می آموزد.موفق باشید.
وبلاگ نویسان گرامی خدا قوت.
همسفرنسیم لژیون بیستم دوشنبه 5 خرداد 1399 05:24 ب.ظ
خانم فاطمه مهربان وعزیزخداقوت .چقدرکامل ودلنشین نگاشتید.سلامت باشید
پوران همسفرعباس 1 دوشنبه 5 خرداد 1399 01:27 ب.ظ
خداقوت خانم فاطمه عزیز کمک راهنمای پرتلاش ؛بسیارعالی بود ؛اموزش ودرس گرفتم
مهدیه لژیون چهارم دوشنبه 5 خرداد 1399 01:17 ب.ظ
سلام وخداقوت خانم فاطمه عزیز ممنون بابت مطلب زیباتون در مورد وادی دهم خدا قوت به وبلاگ نویسان
همسفر اکرم دوشنبه 5 خرداد 1399 01:03 ب.ظ
خانم فاطمه عزیز، وادی دهم را چقدر زیبا توصیف نمودید و لذت بردم .
آنقدر روان بیان نمودید که نکته مبهمی باقی نگذاشتید و خیلی قابل فهم و درک است .
شما به حق معلمی هستید که این هنر را دارید .
امیدوارم همیشه موفق باشید.
وبلاگ نویسان محترم خدا قوت.
همسفر سکینه دوشنبه 5 خرداد 1399 12:07 ب.ظ
سلام خانم فاطمه عزیز کمک راهنمای مهربانم وادی دهم را بسیار خوب شکافتید وبه همین زیبایی به من هم درطول سفر آموزش دادید ازشما بسیار سپاسگزارم
نسرین.اسیستنت دوشنبه 5 خرداد 1399 11:28 ق.ظ
خانم فاطمه عزیز کمک راهنمای توانمند سطر به سطر وادی دهم را بسیار روان و قابل درک بیان نموده اید و این ارزشمندترین هنری هست که اگر معلمی این هنر را دارا باشد بهترین شاگردان را پرورش خواهد داد.از شما سپاسگزارم و بسیار استفاده بردم.
گروه وبلاگ خداقوت
سیده زهرالژیون دوم دوشنبه 5 خرداد 1399 11:17 ق.ظ
خانم فاطمه عزیز ارادت دارم بشما و علم و قلمتان. حقا که جایگاه کمک راهنمایی برازنده شماست.به زیبایی این وادی را شرح دادید.لذت بردم و استفاده کردم.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات