وادی دهم و تاثیر آن روی من ؛ مشارکت مکتوب لژیون بیستم
یکشنبه 4 خرداد 1399 ساعت 11:00 ق.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر مریم | ( نظرات )
این وادی نشان دهنده تغییر است و برای تغییر صفت های  گذشته باید حس خود را عوض کنیم؛ زیراحس اولین نیرویی است که قوه عقل را به کار می‌اندازد.
برای تغییر حس، تزکیه و پالایش لازم است و اولین قدم برای تزکیه، تفکر است. تفکر سالم، ایمان سالم را به همراه دارد و ایمان؛ یعنی تجلی نور خداوند.

وادی دهم؛ صفت گذشته در انسان صادق نیست؛ چون جاری است.

سلام دوستان فاطمه هستم همسفر
اگر به اطراف، محیط و تاریخ نگاهی کنیم می‌بینیم همه‌چیز در حال حرکت و تغییر است. امروزمان با دیروز فرق کرده پس زندگی همیشه جریان دارد و خواهد داشت و درواقع جذابیت زندگی به همین تغییرات است.
انسان مانند رودخانه‌ای است که در مسیرش به سنگ‌ها و فراز و نشیب‌ها برخورد می‌کند و روزی به آن دریای آرام می‌رسد و آرامش پیدا خواهد کرد که معنایش حیات است.
در این وادی به ما مفهومی می‌رساند، اینکه انسان با قدرتی که در اختیار دارد می‌تواند حرکت خود را مشخص کند، چه زشت و چه زیبا و دیگران نقشی در زندگی آنان ندارند‌ و نباید در زمان صعود، منیت داشته و در زمان سقوط هم نباید ناامید باشد.
بِدان هرروز آغازی تازه است، تو فرصت جبران کردن داری و خدا در همه حال با تو است.
امیدوارم شما هم از این وادی برداشت‌های خوبی داشته باشید و برای بهبود یافتن زندگی خود به کار بگیرید و مانند رودی جاری باشید، نه مرداب.
در آخر از بنیان‌گذار کنگره ۶۰ سپاس‌گزارم و سپاس فراوان از راهنمای عزیزم خانم مینا.

 سلام دوستان نسیم هستم یک همسفر
" صفت گذشته درانسان صادق نیست؛ چون جاری است"
تغییر فصل‌ها و سبز شدن درختان عریان، گرما و سرما، شب و روز و ... همه نشان دهنده تغییر یافتن است و متوجه این می‌شویم که انسان و کل جهان جاری و در حال حرکت است.
گاهی پیش می‌آید که به خاطر مسئله و گره ای که در درونمان هست می‌گوییم نه دیگر از من گذشته و همین هست و... ولی این وادی نشان دهنده امید است و اینکه همیشه راه نجاتی هست؛ زیراصفت گذشته در انسان صادق نیست و جاری است.
خداوند به انسان عقل و اختیار داده و خودمان باید بدانیم و بفهمیم که در صراط مستقیم حرکت کنیم؛ یعنی فقط به طرف ارزش‌ها برویم.
نور، صوت و حس، سه مولفه‌ای هستندکه بدون آنها هستی و نیستی هیچ معنایی پیدا نمی‌کند.
این وادی نشان دهنده تغییر است و برای تغییر صفت های  گذشته باید حس خود را عوض کنیم؛ زیراحس اولین نیرویی است که قوه عقل را به کار می‌اندازد.
برای تغییر حس، تزکیه و پالایش لازم است و اولین قدم برای تزکیه، تفکر است. تفکر سالم، ایمان سالم را به همراه دارد و ایمان؛ یعنی تجلی نور خداوند.
عشق سالم ذره ذره پیدا می‌شود. اگرشور عشق به شعور تبدیل شود، عشق سالم و ماندگارتری خواهد بود‌.
به امید اینکه همه مان در مسیر تزکیه تلاش کنیم و قدرت مطلق یاری مان نماید.
با تشکر از راهنمای خوبم خانم مینا.

سلام دوستان کلثوم هستم همسفر
وادی دهم در مورد اینکه صفت گذشته در انسان صادق نیست صحبت می‌کند؛ یعنی ما انسان‌ها می‌توانیم گذشته خود را تغییر بدهیم و از صفات ضدارزشی و بدی که در گذشته داشته‌ایم دوری کنیم و آنها را تغییر بدهیم.
در این وادی هم هشدار می‌دهد و هم امید به بازگشت، هم مرگ است و هم زندگی، هم زنده را از درون مرده خارج می‌کند و مرده را از درون زنده و به طورکلی رحمت و بخشندگی خداوند را در زندگی به ما نشان می‌دهد.
در هستی همه چیز در حال تغییر، تبدیل و ترخیص است؛ یعنی همه چیز در هستی جاری و در حرکت است و هیچ چیزی ثابت نیست و برای زندگی کردن به فضا، مکان و زمان احتیاج داریم و بَعد از آن سه مولفه داریم که همه در جهان هستی و هم درجهان های پس از مرگ نقش بسیار مهمی دارند که عبارتند؛
۱- نور؛ که خداوند نور زمین و آسمانهاست.
۲- صوت؛ که ارتباط جهان های آفرینش و ارتباط بین اجزای هستی و نیستی است. کلام و صوت که می‌گوید: انسان تو چیزی نیستی مگر آنچه خودت تلاش کنی  و می‌توانی کلام و صفات ناپسند خود را تغییر بدهی تا به آرامش برسی.
۳- حس است که حس مانند خداوند است که در تمام هستی و نیستی قابل رویت نیست مگر همنام خودش قابل حس است و برای تغییر دادن صفت های گذشته باید حس و موج گیرنده و فرستنده را عوض کنیم و راهش این است که انسان خودش را تزکیه و پالایش بکند و برای تزکیه، تفکر اولین قدم است و همیشه تفکر سالم، ایمان سالم را به وجود می‌آورد و ایمان همان تجلی نور خداوند است که در انسان است و از ایمان سالم همه چیز به دست می‌آید و در آخر به عشق سالم می‌رسد و با این عمل متوجه می‌شویم که صفت گذشته در انسان صادق نیست؛ چون جاری است و ما می‌توانیم با اینها صفت های بد گذشته را تغییر بدهیم.

سلام دوستان ناهید هستم همسفر 
در اول وادی آمده است،  شهر به یکباره به طغیان دچار می‌گردد؛ اما نسیم آرام الله پس از چندی در تمامی آبادیها حاکم می‌شود و عظمت و سلامتی بازمی‌آید.
فکر می‌کنم منظور از شهر، شهر وجودی انسان است که بعد از تخریب مواد مخدر و نابودی تمام سیستم‌های بدن، با نگاهی که خداوند بر ما داشته و ما را در مسیر صراط مستقیم و کنگره ۶۰ قرار داده، آرام آرام عظمت و شخصیت و سلامتی از دست رفته آن انسان تخریب شده را به او باز می‌گرداند.
در وادی دهم آمده است؛ صفت گذشته در انسان صادق نیست؛ چون جاری است. آری صفتها در انسان می‌تواند جاری باشد، با جاری بودن صفت به زلالی می‌رسیم، همانند چشمه. خداوند باری تعالی اختیار را به انسان داد؛ پس ما می‌توانیم با اختیاری که داریم صفت گذشته را تغییر دهیم و از صفتهای پلید بگذریم و به سوی خوبی‌ها حرکت کنیم. از تاریکی ها بگذریم و به سمت روشنایی در حرکت باشیم؛ چون پایان هر نقطه می‌تواند سرآغاز خط دیگری باشد.

تهیه‌ و تنطیم : همسفر دیبا و همسفر نسیم 
ویراستاری : همسفر الهام

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
پوران همسفرعباس 1 دوشنبه 5 خرداد 1399 12:31 ب.ظ
خداقوت به تک تک دوستان از لژیون بیستم ؛مشارکتها درباب دستور جلسه بسیارعالی بود .
همسفر فاطمه دوشنبه 5 خرداد 1399 08:16 ق.ظ
تبریک و خداقوت خدمت کمک راهنمای گرامی خانم مینای عزیزم.
خداقوت خدمت جمع لژیون بیستم.
موفق و سلامت همچنان خوش بدرخشید.

گروه دوستان وبلاگ خدمتتان پربرکت.
نسرین.اسیستنت دوشنبه 5 خرداد 1399 12:03 ق.ظ
همسفران لژیون بیستم به خوبی تاثیر نور و صوت را در حس انسان تشریح کرده اید و اینکه چگونه نفس میتواند با جملاتی مانند از من گذشته و یا تقدیرم این بوده حس را مسموم کند تا انسان در جایی که هست ساکن شود.
آفرین برشما برای برداشت سالم شما.
گروه وبلاگ خداقوت
سیده زهرالژیون دوم یکشنبه 4 خرداد 1399 10:39 ب.ظ
جذابیت زندگی به تغییرات است.ممنون ازهمه همسفران و مشارکتهای زیبا.خداقوت به خانم مینای عزیز
مهدیه لژیون چهارم یکشنبه 4 خرداد 1399 06:07 ب.ظ
سلام وخداقوت به لژیون بیستم ممنون بابت مشارکت خوبتون
دیبـا( لژیون بیست) یکشنبه 4 خرداد 1399 05:47 ب.ظ
خدا قوت به همه عزیزان لژیون بیست، خانوم مینای عزیزم سپاس بیکران بابت تمام آموزش های خوبی که بهمون میدید. امیدوارم جشن رهایی تون رو در کنار هم جشن بگیریم. خداقوت به عزیزان وبلاگ
همسفرنسیم لژیون بیستم یکشنبه 4 خرداد 1399 01:47 ب.ظ
همسفران عزیزهم لژیونی های خوبم چقدرخوشحالم که درمسیرکنگره وآموزشهای خوب راهنمای خوبمان خانم مینامثبت واستوارحرکت میکنید.الهی رهایی روزی همگیتان...موفق وسلامت باشید.ممنون ازگروه وبلاگ
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات