وادی اختیار
یکشنبه 4 خرداد 1399 ساعت 09:00 ق.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر شمسیان | ( نظرات )
هیچ چیز در جهان ثابت نیست و همه چیز در هستی در تغییر و حرکت است، هم صعود دارد هم سقوط، هم حیات دارد و هم مرگ؛ اما ما با قدرت اختیار می‌توانیم اشکالی زیبا ترسیم کنیم و بفهمیم که پایان هر نقطه سرآغاز خط دیگری است.
همه انسان‌ها قادرند در هر نقطه‌ای که هستندصفات زشت خود را تغییر دهند؛ زیرا دارای اختیار هستند و می‌توانند مورد رحمت خداوند قرار گیرند، به دلیل جاری بودن.

به نام خداوند بسیار مهربان

سلام دوستان فهیمه هستم همسفر

صفت؛ یعنی ویژگی و خاصیت هر چیز که در انسان صادق نیست؛ یعنی انسان می‌تواند در هر وضعیتی ویژگی و شرایط خود را تغییر دهد؛ چون هستی و انسان جاری هستند.
کسانی به تکامل می‌رسند و مورد رحمت الهی قرار می‌گیرند که حقیقت را می‌بینند و صادق‌اند و در مسیر الهی و صراط مستقیم قدم برمی‌دارند و ارتقاء پیدا می‌کنند.
بسان کسانی نباشیم که مانند چهارپایان به زمین می‌چسبند و فقط به فکر خوشگذرانی هستند. برای این تکامل باید خواست قلبی داشته باشیم و مانند نابینایان در روز به دنبال شب نگردیم و از این 14 وادی پیروی کنیم؛ چون مانند پله‌های نردبانی هستند که انسان را هدایت می‌کنند و راهکارهای عملیاتی و کاربردی هستند که راهکار نشان می‌دهند.
هیچ چیز در جهان ثابت نیست و همه چیز در هستی در تغییر و حرکت است، هم صعود دارد هم سقوط، هم حیات دارد و هم مرگ؛ اما ما با قدرت اختیار می‌توانیم اشکالی زیبا ترسیم کنیم و بفهمیم که پایان هر نقطه سرآغاز خط دیگری است.
همه انسان‌ها قادرند در هر نقطه‌ای که هستندصفات زشت خود را تغییر دهند؛ زیرا دارای اختیار هستند و می‌توانند مورد رحمت خداوند قرار گیرند، به دلیل جاری بودن.
انسان از بالاترین جایگاهها به پایین ترین مراتب کشیده می‌شود؛ بنابراین وقتی به جایگاهی می‌رسیم باید آن را حفظ کنیم؛ چون مسیر تکامل و زندگی، تغییر و تبدیل و ترخیص است و ما همیشه در هستی هستیم برای بودن، وجود داشتن، حیات، مکان، زمان و ساعت؛ زیرا بزرگترین معجزه حیات، خودِ حیات است.
تا زمانی که در زندگی نفرت را درک نکرده باشیم مفهوم عشق را نمی‌فهمیم.
در این وادی در رابطه با زمان زمینی صحبت می‌شود که شامل سه بُعد؛ فضا، زمان و مکان است و زمان هر چیز که فرابرسد، این ابعاد را از دست خواهد داد.
در رابطه با ساختار و روابط بین جهانها صحبت می‌شود که هستی بدون این مفاهیم معنایی ندارد و سه مولفه ارتباط هستی را برقرار می‌کند که عبارتند از نور، حس و صوت.
نور در هستی فرمان می‌دهد. ما در جهان فقط طیفی از آن را مشاهده می‌کنیم و اگر در زمین نتابد قادر به ادامه حیات نیستیم.
ما تمام زشتی‌های خود را می‌توانیم با تزکیه، تبدیل به نور کنیم؛ چون انسان جاری است.
ما قسمت کمی از اصوات را در جهان می‌شنویم. اصوات وظیفه مخابرتی حیات را برعهده دارند و آگاهی ها را انتقال می‌دهند و با سایر اجزا و جهانها ارتباط برقرار می‌کنند.
انسان چیزی نیستی مگر آنچه خود تلاش کند و با اختیار می‌تواند صفات ناپسند خود را تغییر دهد تا به آرامش برسد؛ چون انسان جاری است.
حس مانند خداست و در تمام هستی موجود و رویت ناپذیر است.
 حس، عقل را به کار می‌اندازد و توسط حس، هستی را درک کرده و با هم ارتباط برقرار می‌کنیم.
اولین قدم برای تزکیه، تفکر سالم است که ایمان سالم را به همراه دارد. از ایمان سالم عمل سالم به وجود می‌آید و از عمل سالم، حس سالم آشکار می‌شود و از حس سالم، عشق و عقل سالم پدیدار می‌شود؛ البته تجربه مفید و آموزش سالم، مکمل اینهاست.
عشق سالم ذره ذره پیدا شده و از بین هم نمی‌رود.

تهیه و تنظیم؛ همسفر نسیم. همسفر دیبا

ویراستاری؛ همسفر الهام
می توانید دیدگاه خود را بنویسید
پوران همسفرعباس 1 دوشنبه 5 خرداد 1399 01:39 ب.ظ
خداقوت خانم فهیمه عزیزبسیارعالی بود


نسرین.اسیستنت دوشنبه 5 خرداد 1399 12:56 ق.ظ
خانم فهیمه عزیز از خدمتتان ممنون و سپاسگزارم نکته به نکته وادی دهم را یادآوری نموده اید.
گروه وبلا. خداقوت
سیده زهرالژیون دوم یکشنبه 4 خرداد 1399 11:35 ب.ظ
خانم فهیمه ممنون از خدمتتان.خداقوت
یکشنبه 4 خرداد 1399 06:59 ب.ظ
خداقوت خانم فهیمه عزیز ممنون بابت مطلب زیباتون
همسفرنسیم لژیون بیستم یکشنبه 4 خرداد 1399 02:49 ب.ظ
خانم فهیمه عزیزم خیلی لذت بردم ازمقاله خوبتان...الهی بهترینهانصیب شماومسافرتان....سلامت باشید
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات