چهارشنبه ها باسفیر عشق ؛ وادی دهم و تاثیر آن روی من
جمعه 2 خرداد 1399 ساعت 01:00 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر معصومه | ( نظرات )
در کنار مسافرم، منِ همسفر هم توانستم تا حدودی ازلحاظ افکار منفی و نگرشی که به دیگران و فامیل داشتم تغییر کنم. اگر کسی به من حرفی می‌زد یا اینکه دو نفر باهم حرف می‌زدند می‌گفتم در مورد من صحبت می‌کنند و ناراحت می‌شدم؛ چون آگاهی نداشتم و جهان‌بینی درستی نداشتم؛ ولی خدا را شکر با آموزش‌هایی که از کنگره دریافت می‌کنیم روی نقص‌های خود، کار می‌کنیم و از ضد ارزش‌ها دوری می‌کنیم.

یا شافی

گزیده ای از صحبتهای جناب مهندس در روز چهارشنبه؛

ایشان در ابتدا در رابطه با ویروس کرونا صحبت کردند که واقعاً یک ویروس ریز، کل جهان را به‌هم‌ریخته و باوجودی که جا و مکان این ویروس مشخص است؛ ولی هنوز دانشمندان نتوانسته‌اند راهی کشف کنند و کل جهان با آن درگیر هستند.
 این ویروس و بیماری و منشأ آن‌هم اول ترس شدید است. برای حل این موضوع آقای مهندس D.SAP را از همان اول به افراد کنگره توصیه کردند که روزی ۲ یا ۳ بار میل کنند و دیگر اینکه بخور D.SAP را انجام دهند.
 آقای مهندس فرمودند: خاصیت همه‌چیز را می‌دانیم؛ ولی مانده‌ایم در آنکه چه کنیم و یا نکنیم! فقط ظاهر قضیه را درست و مرتب می‌کنیم و هیچ راه‌حلی نداریم.
 آقای مهندس در مورد وادی دهم فرمودند: صفت گذشته در انسان صادق نیست؛ چون جاری است. فقط انسان جاری نیست بلکه هستی جاری است و همه‌چیز در حرکت است و هیچ‌چیز ثابت نیست.
 انسان و هستی در حرکت است؛ مثلاً اگر انسان اعتیاد دارد نباید روی آن بماند یا اینکه انسان در گذشته خطاکار بوده، پیمان‌شکن بوده، درست نیست که بگوید از ما گذشته و ما درست نمی‌شویم. هرکسی و در هر مقطعی می‌تواند صفت خود را تغییر دهد و این وادی به‌طورکلی، رحمت خداوند را به نمایش می‌گذارد که هر انسانی در هر مرحله‌ای قرارگرفته باشد؛ حتی گناهکارترین گناهکاران باشد وقتی از صفت گذشته خودش برگردد می‌تواند خودش را تغییر بدهد و مورد لطف خداوند قرار بگیرد.
 مهم‌ترین آزادی هر انسانی، آزاد شدن از بند جهالت خودش است. اگر انسان توانست از بند صفات زشت خودش رها شود ارزشمند است و نکته‌ای که هست این است که همه‌چیز به عهده خود انسان است و اگر بخواهیم در تمام سطوح زندگی آزاد و رها باشیم باید تفکر داشته باشیم و به یک اندیشه راستین و تفکر درست برسیم.
 ما خیلی چیزها را نمی‌دانیم؛ چون به ما آموزش نداده‌اند، یاد نداده‌اند.


 سلام دوستان فاطمه هستم همسفر
 قبل از ورود به کنگره مسافرم تخریب‌های زیادی داشت. زمانی که مواد مصرف می‌کرد برایش مهم نبود؛ دروغ می‌گفت، تهمت می‌زد، غیبت می‌کرد یا اینکه وقتی کار می‌کرد اول فکر خرید مواد بود و بعد فکر هزینه‌های زندگی و خانواده و مهم نبود زن و فرزندانش چه می‌خورند، چه نمی‌خورند و هر وقت می‌گفتم مثلاً فلان چیز یا لباس را می‌خواهیم، می‌گفت: ندارم...
 اینکه صفت گذشته در انسان صادق نیست؛ چون جاری است حقیقت است و صحبت‌های آقای مهندس را باید با طلا نوشت.
زمانی که مسافرم وارد کنگره شد و سفرش را شروع کرد تغییرات در او ظاهر شد، هم ازلحاظ جهان‌بینی و هم تفکراتش. زمان مصرف مواد دغدغه‌ای برای مشکلات خانواده‌اش نداشت؛ ولی وقتی به درمان رسید تمام افکار و اندیشه‌اش این بود که زندگی خوبی همراه با آرامش برای خانواده‌اش فراهم کند. شاید قبل از درمان مسافرم مجبور بودیم آن‌گونه زندگی کنیم و می‌گفتیم قسمت ما این است و باید تحمل‌کنیم؛ ولی وقتی درمان شد و تفکرات و جهان‌بینی‌اش تغییر کرد، خیلی زندگی‌مان را دوست داشتیم و آرامش داشتیم، طوری که تمام دغدغه‌اش شده بود فرزندانش و همسرش ...
در کنار مسافرم، منِ همسفر هم توانستم تا حدودی ازلحاظ افکار منفی و نگرشی که به دیگران و فامیل داشتم تغییر کنم. اگر کسی به من حرفی می‌زد یا اینکه دو نفر باهم حرف می‌زدند می‌گفتم در مورد من صحبت می‌کنند و ناراحت می‌شدم؛ چون آگاهی نداشتم و جهان‌بینی درستی نداشتم؛ ولی خدا را شکر با آموزش‌هایی که از کنگره دریافت می‌کنیم روی نقص‌های خود، کار می‌کنیم و از ضد ارزش‌ها دوری می‌کنیم.
خدا را شکر می‌کنم که راه کنگره و درمان اعتیاد را پیدا کردیم و از آقای مهندس و خانواده محترمشان کمال تشکر و سپاسگزاری را دارم که این بستر را برای ما فراهم کردند تا به درمان و رهایی برسیم.
 مسافر من درمان شد و به رهایی رسید و با حال خوش دار فانی را وداع گفت و خوشحالم چون در آن دنیا می‌دانم که حال خوبی دارد.

نگارنده؛ همسفر فاطمه لژیون دهم
ویراستاری ؛ همسفر الهام
می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر سمانه ۱۷ جمعه 9 خرداد 1399 02:19 ب.ظ
خدا قوت خانم فاطمه عزیز بسیار عالی بیان نمودید و استفاده کردم خوشحالم که با کمک آموزش های ناب کنگره به حال خوش و آرامش رسیدید امیدوارم همیشه پایدار باشید با تشکر از وبلاگ نویسان محترم.
پوران همسفرعباس 1 پنجشنبه 8 خرداد 1399 11:36 ب.ظ
خداقوت خانم فاطمه عالی بود
دوشنبه 5 خرداد 1399 01:49 ب.ظ
خداقوت خانم فاطمه عزیز ؛خیلی عالی بود
فاطمه همسفرازلژیون 4 یکشنبه 4 خرداد 1399 01:57 ق.ظ
سلام وخداقوت به خانم عزیز ممنونم بابت مطالب زیبایتان خیلی لذت بردم ازنوشتارهایتان از گروه وبلاگ نویسان هم متشکرم
همسفرنسیم لژیون بیستم یکشنبه 4 خرداد 1399 01:41 ق.ظ
خداقوت خانم فاطمه عزیز ...سلامت باشید
همسفر سکینه شنبه 3 خرداد 1399 01:50 ب.ظ
سلام خانم فاطمه عزیز مطالبتون بسیار زیبا و آموزنده بود ممنونم
گروه وبلاگ خداقوت
فاطمه الیاسی ۱۹ شنبه 3 خرداد 1399 05:27 ق.ظ
خانم فاطمه عزیزم ممنون از انعکاس صحبتهای استاد عزیزمان آقای مهندس ،مهربون انشاالله که روح مسافر آسمانیتان شاد و خانه آخرتشان روشن باشد و انشاالله شما را در جایگاههای بالاتری ببینیم وبا تشکر از عزیزان وبلاگ.
صغری همسفر یوسف شنبه 3 خرداد 1399 01:45 ق.ظ
خدا قوت خانم فاطمه عزیز از مطلب ارزشمند تان لذت بردم انشاا.در جایگاه بالاتری شما را ببینیم گروه وبلاک نویسان خطدا قوت
سیده زهرالژیون دوم جمعه 2 خرداد 1399 11:43 ب.ظ
خانم فاطمه عزیز از خواندن مطالبتان داشتم لذت میبردم و در ذهنم بود که خداروشکر که درکنار هم زندگی جدیدی شروع کردین آخر مطلب جا خوردم دیدم مسافرتان در دنیایی دیگر است.وشماهمچنان به آمدن و آموزش گرفتم و خدمت کردن و حال خوب در کنگره ادامه میدهید.
من زمانی به محض رهایی و گرفتن برگه رهایی حاضرنشدن دیگر بمسافرم کلاسهاشروع کنم .امشب با خواندن مطلب شما ازخود خجالت کشیدم .
نسرین.اسیستنت جمعه 2 خرداد 1399 11:29 ب.ظ
خانم فاطمه عزیز از اینکه خلاصه گزارش صحبتهای سفیر عشق را با دیگر اعضا به اشتراک گذاشتید از شما سپاس فراوان دارم.
خدا قوت گروه وبلاگ
همسفر فاطمه کمک راهنما لژیون ۲۱ جمعه 2 خرداد 1399 05:30 ب.ظ
سلام
خانم فاطمه عزیز ممنون از مطلبتون
براستی که جهان بینی قوانین زندگی آرام را به ما آموزش میدهد ،همان چیزی که در زندگی گم کرده بودیم تشکر از شما و گروه وبلاگ
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات