فلسفه جایگاه کمک راهنمایی
چهارشنبه 24 اردیبهشت 1399 ساعت 02:00 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر الهام | ( نظرات )
کارگاه‌ آموزشی مجازی عمومی همسفران و مسافران روز سه‌شنبه بیست و دوم اردیبهشت ماه سال 99 در نمایندگی آکادمی با استادی اسیستانت محترم شعبه حر و کمک‌راهنمای محترم سرکار خانم صبا، نگهبانی خانم فاطمه و دبیری خانم نیاز با دستور جلسه "هفته راهنما" رأس ساعت 16:30 برگزار گردید.


سخنان استاد :

خداوندا؛ دریا و آسمان و دشت، پوشیده از رقصنده‌های آسمانی است و روح ناآرام ما خواستار رهایی نه از خلاصی بلکه دیدار معشوق است. خداوندا؛ تنها تو را می‌ستاییم و تنها تو را ستایش می‌کنیم. برای انجام این عمل عظیم شکر شکر شکر


سلام دوستان صبا هستم یک همسفر
امیدوارم که طاعات و عبادات همه عزیزان موردقبول درگاه الهی واقع‌شده باشد و همه برداشت‌های خیلی خوبی از این ماه مبارک داشته باشیم و به کمک برداشت‌هایی که می‌کنیم بتوانیم در مسیرمان تأثیر خوبی بگذاریم و سرنوشت‌های خوبی را برای خودمان رقم بزنیم.
همان‌طور که دبیر جلسه هم فرمودند، دستور جلسه امروز، کمک راهنما و تجلیل از مقام ارزشمند و الهی کمک راهنماست.
در درجه اول از خداوند سپاسگزارم، خداوندی که راهنمای کل هستی است. سپاسگزارم که روزی ما کرد این جایگاه را در بهشتی مثل کنگره ۶۰ تجربه کنیم و در ادامه از راهنمای همه‌مان جناب آقای مهندس و خانواده محترمشان تشکر می‌کنم که با حرکت خوب و سالم و خدمت‌هایی که انجام دادند این بستر را برای ما به وجود آوردند که تک‌تک ما در این جایگاه قرار بگیریم و از موهبت‌ها و فرصت‌هایی که این جایگاه می‌تواند برای هر کسی به همراه داشته باشد بهره‌مند شویم.
توفیقات بالا برای همه کمک راهنمایان کنگره ۶۰، چه در گروه مسافران و چه در گروه همسفران، از خداوند طلب می‌کنم و امیدوارم که در این جایگاه به مقام‌های بالای انسانی دست پیدا کنند و فاصله‌شان را با خداوند کمتر و کمتر کنند.
در این چند روز ذهنم درگیر این بود که درباره جایگاه راهنما چه صحبتی بکنم؟
وقتی مقاله آقای خدامی را خواندم دیدم به‌خوبی همه‌چیز را توصیف کردند و آقای مهندس هم در صحبت‌های روز چهارشنبه، تأثیر جایگاه کمک راهنمایی را در پیشبرد اهداف کنگره ۶۰ به‌خوبی تبیین کرده بودند و یا صحبت‌هایی که سایر اساتید کردند به‌خوبی تأثیر و ارزش این جایگاه را خاطرنشان کرده بود و مدام به این فکر می‌کردم که من چه چیز جدیدی می‌توانم به اینها اضافه کنم؟
در دو سه روز گذشته، حسابرسان از ما خواستند که چرایی و چگونگی یک نسبت مالی را برایشان توضیح دهیم و این موضوع نقطه تفکری را در من ایجاد کرد که از آن مسئله به کمک راهنمایی رسیدم؛ اینکه چگونه کمک راهنما می‌شویم یک پاسخی دارد و اینکه چرا کمک راهنما می‌شویم یک پاسخ دیگر.
همه ما می‌دانیم که چگونه کمک راهنما می‌شویم؟
خب همه ما یا خودمان بیمار بودیم (بیمار اعتیاد) و یا همراه بیمار بودیم. این بیماری به‌قدری هم برای خود بیمار وحشتناک و سخت است و هم برای کسانی که در کنار این بیماران هستند که بعد از یک مدتی همه به دنبال این هستند که این بیماری را درمان کنند و می‌توانیم بگوییم که به قشنگ‌ترین شکل ممکن این اتفاق افتاد و خیلی سعادت داشتیم که درب کنگره به رویمان باز شد و سالم‌ترین، علمی‌ترین و صحیح‌ترین راه را برای درمان انتخاب کردیم و با تبعیت و فرمان‌برداری از کمک راهنمایانمان و طی کردن مسیر به پایان سفر اول رسیدیم و وارد سفر دوم شدیم و برای اینکه بتوانیم در جایگاه‌هایمان رشد کنیم، جایگاهی به نام کمک راهنمایی در ادامه مسیر پیش رویمان قرار گرفت که یکسری شرایط هم برای قرار گرفتن در این جایگاه وجود داشت؛ یکی اینکه یکسری آموزش‌ها را باید می‌دیدیم، امتحان می‌دادیم و قبول می‌شدیم و این چگونگی کمک راهنما شدن است که هر کسی اگر وارد این پروسه شود و آن شرایط را داشته باشد قطعاً به جایگاه کمک راهنمایی می‌رسد و البته اینکه خواست هم داشته باشد.
خواست هم به نظر من یک مقوله بسیار پیچیده‌ای است و از زاویه دید خودم می‌گویم که به نظرم هیچ‌کدام از ما خواست کمک راهنما شدن نداشتیم؛ یعنی روز اول با این نیت که کمک راهنما شویم پا به کنگره ۶۰ نگذاشتیم و همه برای درمان آمدیم و دوست داشتیم زودتر درمان شویم و از این وادی سخت خارج شویم؛ ولی بعدازاینکه آمدیم و با توجه به الگوهای خیلی خوبی که در این ساختار وجود داشت، شرایط خوبی که بود و حرکت‌هایی که ما در این مسیر داشتیم و یکسری از حجاب‌هایی که از کالبد ما جدا شد، تازه فهمیدیم که خواسته‌مان چیست و برای رسیدن به آن تلاش کردیم؛ ولی این خواسته، خواسته صور آشکار ماست، در صور پنهان ما چه چیزهایی رقم خورده که این مسیر در صور آشکار برای ما طراحی‌شده است؟ یعنی در مسیری قرار بگیریم که این مسائل را تجربه کنیم و سختی‌هایی را پشت سر بگذاریم تا به جایگاه کمک راهنمایی برسیم! جایگاهی که می‌گویند یک موهبت الهی است و به کرات هم از استادمان که جز حقیقت کلامی بر زبان جاری نمی‌کنند، شنیدیم که یکی از بهترین جایگاه‌ها در هستی، جایگاه کمک راهنمایی است!
من خاطرم هست که خودم وقتی وارد کنگره شده بودم به دلیل شرایطی که داشتم به‌هیچ‌وجه دوست نداشتم که کمک راهنما شوم؛ چون هم دانشجو بودم، هم شاغل بودم و احساس می‌کردم که اینجا نمی‌خواهم ادامه مسیر بدهم.
آن زمان شال کمک راهنمایی را در شعبه شادآباد، ایجنت شعبه می‌داد و وقتی افراد ایستادند و دستشان را به علامت قسم بالا بردند و پیمان را خواندند، شاید به دلیل جوی که به جلسه حاکم بود، آن روز تمام وجودم تمنای کمک راهنمایی شد؛ یعنی اولین جرقه برای رسیدن به جایگاه کمک راهنمایی در آن روز در من شکل گرفت و با تمام وجودم از خداوند خواستم که به من هم اجازه دهد که این جایگاه را تجربه کنم. تمام آرزو، تمام خواسته، تمام نیت و تمام تلاشم بعدازآن روز این شد که به جایگاه کمک راهنمایی برسم که خداوند هم واقعاً مرا مورد لطف خودش قرار داد و این جایگاه را تجربه کردم؛ ولی آیا واقعاً سرنوشت من و خواست من فقط در آن یک‌لحظه کلید خورد و هیچ عقبه‌ای در آن نبود یا اینکه چون فقط آن لحظه خواستم به این جایگاه رسیدم؟!
قطعاً نمی‌تواند به این شکل باشد؛ چون خیلی از مسافران و همسفران در کنگره ۶۰ هستند که می‌آیند و رها می‌شوند و مدتی حضور دارند و بعد هم می‌روند؛ پس چرا این خواسته در آنها شکل نمی‌گیرد و فقط یک عده خاصی می‌توانند کمک راهنما شوند؟! فلسفه اینکه بعضی افراد برای جایگاه کمک راهنمایی انتخاب شدند چیست؟


 برای اینکه موصوع را بازکنم از پیام هفته راهنما در سال ۸۹ جناب آقای مهندس کمک می‌گیرم. پیامی که آن سال آقای مهندس داده بودند پر از معانی عمیق بود و خیلی پیام تکان‌دهنده‌ای بود. در آن پیام آقای مهندس فرموده بودند:
« ای عزیز، ای کمک راهنما روزت مبارک.
نمی‌دانم، می‌دانی که من تنها در مقابل کمک راهنمایانی که شاگردی را به رهایی می‌رسانند و گل رهایی را به دست می‌آوردند، سر تعظیم فرود می‌آورم؟ حتماً می‌دانید که این حرکت بیانگر ارزش الهی و انسانی کاری است که انجام می‌دهید؛ پس بدون نقص عمل کنید. اگر آن را درست انجام بدهید چیزی را به دست می‌آوردید که ارزش آن را نمی‌دانید و اگر گرفتار بازی‌های کودکانه شوید ضرری را متحمل خواهید شد که شاید در طول هزاران هزار سال قادر به جبران خسارت وارده نباشید؛ پس آن کنید که فرمان است. »
وقتی این پیام را می‌خوانیم، می‌بینیم که با آمدن به کنگره یک سودی را به دست آوردیم؛ ولی با این اشاره‌ای که آقای مهندس می‌کنند که اگر اشتباه کنید هزاران هزار سال باید جبران کنید، ترسی در وجود انسان پدیدار می‌شود که چرا وارد چنین جایگاهی شوم؟ خیلی جایگاه‌ها هست که انسان ممکن است اشتباه کند؛ ولی چرا وارد جایگاهی شویم که نتیجه اشتباهش هزاران هزار سال به عقب برگشتن و سقوط باشد؟! اصلاً این هزاران هزار سال به کجا برمی‌گردد؟! از کجا شروع می‌شود؟! مگر ما چقدر عمر داریم و چند سال می‌خواهیم زندگی کنیم که نتیجه غفلت و اشتباهی که در این جایگاه داریم می‌تواند برگشتن به هزاران سال قبل باشد؟!
آقای مهندس در یک سی دی این موضوع را باز کردند و گفتند: شاید این صحبتی که من کردم برای خیلی‌ها قابل‌درک نباشد که هزاران هزار سال رنج و عذاب و برگشتن به عقب یعنی چه؟!
از کلام خداوند استفاده کردند که اگر شما نفسی را احیا کنید انگار همه نفس‌ها را زنده کردید. گفتند ثوابی که زنده کردن همه نفس‌ها دارد را اصلاً شما نمی‌توانید درک کنید که چقدر است و اگر شما بتوانید حقیقت جایگاهتان را درک کنید که کاری که می‌کنید چقدر پاداش یا عذاب دارد، اصلاً نمی‌توانید در آن جایگاه بمانید. شما، خیلی از جواب‌ها و نتیجه‌ها را در ابعاد بعدی‌تان خواهید گرفت، در ابعادی که گنجایش این‌همه پاداش را داشته باشد. شاید خیلی از ما الآن خیلی متوجه حرکت‌هایی که انجام می‌دهیم نباشیم؛ ولی قطعاً درجایی ثبت خواهد شد که با عروج ما به آنجا نتایج کارهایمان را خواهیم دید.
برای مثال؛ کسی باشد که صد نفر را کشته باشد، آیا در این دنیا می‌تواند جزای اعمالش را ببیند؟ قطعاً نمی‌تواند چون یکبار بیشتر نمی‌توان او را کشت؛ پس این فرد که صد نفر را کشته و صد نفر را عذاب داده چگونه باید پاسخگو باشد؟! قطعاً جای دیگری هست که به شکلی نتایج اعمالش را ببیند.
این در رابطه با کار بد بود و در رابطه با کار خوب هم به همین شکل است. وقتی آقای مهندس به این شکل می‌گویند که پاداشی هست که متوجه نمی‌شوید و قدرش را نمی‌توانید درک کنید که در انتظار شماست.
خب چرا باید این پاداش در انتظار ما باشد؟ فلسفه قرار گرفتن ما در جایگاه کمک راهنمایی چه می‌تواند باشد؟
وقتی فلسفه، علت و حکمت هر چیزی را بدانیم، برای اینکه عملکرد سالمی در آن جایگاه داشته باشیم خیلی کمک‌کننده خواهد بود؛ یعنی من بدانم که چرا کمک راهنما شدم؟ فقط برای اینکه انتقال‌دهنده آموزش‌های کنگره باشم و کمک کنم که انسان‌ها به رهایی برسند یا نه، فلسفه دیگری پشت آن هست!


آقای مهندس در سی دی خط سوم، پیامی از استاد سیلور خواندند و فرمودند: فلسفه اینکه کسی در جایگاه کمک راهنمایی قرار می‌گیرد، بازپرداخت بدهی است و با پرداخت بدهی به پاداش الهی می‌رسد و به سمت جایگاه‌های بالاتر هدایت می‌شود.
ممکن است به این فکر کنیم مگر بدهی ما چقدر است و اصلاً این بدهی از کجا نشات می‌گیرد و به چه شکلی می‌تواند باشد که ما هیچ خبری از آن نداریم؟!
آقای مهندس گفتند که همه اینها برمی‌گردد به روز الست که با خداوند پیمان بستیم و در مسیری که حرکت کردیم تاریکی‌هایی در وجودمان بود؛ ولی نقاط مثبتی هم بود و ما جزء آن دسته از افرادی بودیم که وارد یکسری تاریکی ها شدیم؛ ولی نخواستیم که تاریک بمانیم و برای همین، هزاران هزار سال به درگاه خداوند تقاضا کردیم که خدایا ما را از این تاریکی نجات بده و به ما فرصت جبران بده و فرصتی بده که برگردیم و درنتیجه خداوند شکل بیرونی این استجابت را برای ما، جایگاه کمک راهنمایی قرار داده که ما با قرار گرفتن در این جایگاه بتوانیم تمام آن ضد ارزش‌هایی را که انجام دادیم و تعهداتی که داشتیم را جبران کنیم و سبک‌تر شده و به خودمان نزدیک‌تر شویم.
وقتی بدانیم برای پرداخت بدهی در این جایگاه قرار گرفتیم قضیه فرق می‌کند. اگر در صور بیرون دقت کنید پرداخت بدهی هم صورت‌های مختلفی دارد و طلبکاران به صور مختلف با ما روبرو می‌شوند و برخی حتی خیلی بی‌رحمانه برخورد می‌کنند؛ ولی ما واقعاً مکلف هستیم برای راحت شدن از بدهی‌هایمان، آنها را پرداخت کنیم؛ پس پرداخت بدهی هم صورت‌های خیلی مختلفی دارد؛ ولی قشنگ‌ترین شکل آن شامل حال ما کمک راهنمایان شده؛ یعنی به بهترین شکل در جایی قرار می‌گیریم که انسان‌ها به ما محبت می‌کنند، سیستم به ما محبت می‌کند و جایگاه، ارزش، مقام، آگاهی و حس‌های خوب می‌دهد و همه اینها را به ما می‌دهد که ما برگردیم، از آن چیزی که بودیم برگردیم. 
خیلی باید خداوند را شکر کنیم و برای همین می‌گویم هزاران سال التماس کردیم؛ چون واقعاً در جایگاهی قرارگرفتیم که بازی برنده برنده است؛ یعنی تو داری برای خودت کار می‌کنی؛ ولی یک عده دیگر می‌آیند و از تو تشکر می‌کنند؛ یعنی این بازی بُرد چند برابر دارد؛ یعنی در خدمت کردن داری به خودت کمک می‌کنی تا بدهی خودت را کم کنی و این باید یادمان باشد که هیچ‌وقت وارد بازی‌های کودکانه نشویم که لژیون من کوچک است یا لژیون من بسته است و ... و اینها امواجی هستند که از سمت نیروهای منفی به سمت ما می‌آیند که ما را از آن حقیقت جایگاه اصلی‌مان دور کنند.
حقیقت و فلسفه اصلی کمک راهنما شدن ما این است که بدهی‌مان را پرداخت کنیم و مسیرش از خدمت کردن می‌گذرد. اگر این نکته را سرلوحه همه کارهایمان قرار دهیم به‌خوبی می‌توانیم در این مسیر قدم برداریم و پاداشش هم همان‌طور که در پیام این دوره آقای مهندس بود، حس و حال خوب است. هرزمانی که دیدیم حس و حال خوبی نداریم و دچار یکسری نگرانی‌های سطحی هستیم باید بدانیم که از فلسفه اصلی و وجودی جایگاه کمک راهنمایی‌مان خیلی فاصله گرفتیم و باید دوباره یک بازنگری کنیم و در اعمالمان تجدیدنظر کنیم شاید که خداوند نظری به ما بکند و به صلح و آرامش و راستی نزدیک‌تر شویم و آن کنیم که فرمان است.
واقعاً از خداوند می‌خواهم که به همه ما و همه کمک راهنمایان کنگره ۶۰ کمک کند؛ چون همه ما فرصت محدودی داریم؛ یعنی یکسری از پیک‌های زمانی و فرصت‌ها خیلی مهم هستند و اگر در آن زمان خیلی خوب تلاش کنیم می‌توانیم روی سرنوشت خودمان و دیگران تأثیر بگذاریم؛ مثلاً شما اگر سه سال آخر دبیرستان را خیلی خوب درس بخوانید، می‌توانید سرنوشت ۴۰ سال بعد خودتان را خیلی خوب رقم بزنید.  
حالا با خواستی که داشتیم و با رنجی که برای بازپرداخت بدهی‌هایمان داشتیم، خداوند فرصت خیلی خوب چهار سال خدمت کمک راهنمایی را روزی‌مان کرده و امیدوارم که واقعاً قدر ثانیه به ثانیه این زمان را بدانیم و با بهره گرفتن از آموزش‌های ناب کنگره ۶۰ که به حقیقت خیلی نزدیک‌اند و با الگو قرار دادن جناب آقای مهندس و خانواده‌شان و کمک راهنمایان که در این مسیر موفق بودند، سرمان در کار خودمان باشد و فقط به این فکر کنیم که خداوندا به من کمک کن و توفیق بده که بار سنگین خودم را سبک‌تر کنم و به‌واسطه خدمت به بندگانت، پاداش تو را دریافت کنم و روزبه‌روز در جایگاه کمک راهنمایی بتوانم به تو نزدیک‌تر و شبیه‌تر شوم که راهنمای همه ما هستی.
با امید موفقیت و توفیقات بسیار بالا برای تمامی کمک راهنمایان کنگره ۶۰.
می توانید دیدگاه خود را بنویسید
فاطمه الیاسی ۱۹ شنبه 3 خرداد 1399 04:54 ق.ظ
خانم صبای عزیزم استاد مهربانم همیشه از شما می آموزم بهترینم شما دنیا من ،زندگی من ،نگاه من را عوض کردید اسطوره عشق و محبت دوستتون دارم .
نوشین شنبه 27 اردیبهشت 1399 10:41 ب.ظ
سلام و درود خدا برشما
بهترین راهنما این هفته برشما مبارک
ممنون مثل همیشه پر از آموزش ،پر از آرامش ،ومثل همیشه از یک دیدگاه دیگه انسان را به موضوع منعطف میکنید .
لذت بردم
خداقوت
همسفر سمانه ۱۷ شنبه 27 اردیبهشت 1399 01:26 ق.ظ
خدا قوت خانم صبای عزیز مثل همیشه عالی بود و از صحبتهای جامع و مفید شما انرژی و آموزش گرفتم به امید روزی که من هم بتوانم در این جایگاه قرار بگیرم تا به حال خوش برسم و دین خودم را هرچند کوچک به کنگره ادا کنم هرچند که هر چه کنیم به خودمان برمی گردد.امیدوارم همیشه پایدار باشید و برکات این خدمات ارزشمند شما در زندگیتان جاری باشد با تشکر از وبلاگ نویسان محترم.
لیلا محمدلو پنجشنبه 25 اردیبهشت 1399 09:37 ب.ظ
خداقوت و سپاس خانم صبای عزیزم کمک راهنمای دانا، توانا، صبور، متفکر و مهربان چقدر از دیدن چهره زیباتون خوشحال شدم و چقدر زیبا و از یک زاویه دید دیگر به موضوع نگاه کردید لذت بردم و برایم دوباره درس دیگری بود که مسیر حرکت خودم را بازنگری کنم و ارزش این جایگاه را خیلی بیشتر بدانیم و با انجام عمل سالم مواظب این جایگاه باشیم تا به آن صلح و دوستی برسیم و آن کنیم که فرمان است.
انشاالله همیشه در پناه خدای مهربان سلامت و موفق باشید.
خانم الهام عزیزم اجرتان آرامش
همسفرسکینه24 پنجشنبه 25 اردیبهشت 1399 12:33 ب.ظ
سلام و درود خداوند بر بهترین و خدمتگزارترین بندگانش.
راهنمای بزرگوارم،خانم صبای نازنین،مثل همیشه عالی بودید و خوش در خشیدید.سخنانتان همیشه تازگی و جذابیت دارد.و هر بار دیدگاه و نگاه جدیدی به دستور جلسات دارید.واقعا عمیق و ریز بینانه به مسائل نگاه میکنید.ان شاالله سالیان سال تن سالم ،تفکر مثبت و الهی داشته باشید و بتوانید در کنگره خدمت کنید و ما از علوم،دانش،آگاهی و دانایی شما بهره مند شویم.خداوند به مالتان.جانتان.تفکرتان،قلم تان،برکت بدهد و همواره در مسیر الهی قدم بردارید.
راهنمای کنگره و راهنمای زندگیم،هر چه دارم از شما دارم و حال خوش امروزم را مدیون شما هستم.تا ابد به یادتان هستم.این روز هزاران بار مبارکتان.ان شاالله بهترین راهنماها روزی تان شود.سپاس بیکران.
وبلاگ نویسان عزیز خدا قوت.
سمانه همسفر داود پنجشنبه 25 اردیبهشت 1399 09:57 ق.ظ
خدا صبای عزیزم خدا قوت بسیار عالی بیان نمودید واقعا لذت بردم مثل همیشه عالی و دیدگاهی خوب و جدید امیدوارم همیشه موفق و شاد و سالم باشید و هفته راهنما را به شما تبریک می گم و سپاس بابت تمام خوبی هاتون .
فاطمه همسفر ابوالفضل 18 پنجشنبه 25 اردیبهشت 1399 09:24 ق.ظ
درود و سلام خدمت کمک راهنما محترم خام صبا
صحبت هاتون بسیار دلنشین و تاثیرگذار بود لذت بردم امیدوارم من هم بتوانم جایگاه کمک راهنمایی تجربه کنم
خدا قوت به وبلاگ نویسان
فاطمه همسفرازلژیون 4 پنجشنبه 25 اردیبهشت 1399 03:02 ق.ظ
باسلام وخداقوت خدمت خانم صباعزیزخیلی ممنونم بابت صحبت های تاثیر گذاروقشنگتان وامیدوارم درجایگاه های بالاتری ببینمتان واقعاشماکمک راهنمایان عزیز برای ماهمچون فرشته نجات هستیدکه ماراازتاریکی هانجات میدهیدوازشماتشکرمیکنم وهمچنین ازراهنمای گرانقدرخودم خانم مریم عزیز که خیلی برایم زحمت میکشندازگروه وبلاگ نویسان هم متشکرم
همسفر سمیه چمانه پنجشنبه 25 اردیبهشت 1399 01:21 ق.ظ
خانم صبای عزیز متشکرم از صحبت ها زیبا و جامع و کامل شما که سراسر عشق و امید و انگیزه و حال خوش بود و قطعا با خواندن این مطلب عشق به خدمت در جایگاه کمک راهنمایی در دل همسفران بسیاری روشن خواهد شد .
خدارو صد هزار بار شکر برای حضورمان در کنگره و اینکه اذن به ما داده شد تا در این خانه امن الهی قدم بگزاریم و خدمتگزار بهترین بندگان خداوند باشیم ،چرا که همان طور که شما هم بیان کردید ،اعضای کنگره همه جزء انتخاب شدگان هستند .
برای شما آرزو میکنم همواره بهترین و زیباترین لحظه ها را در کنگره و در این مسیر خدمت الهی تجربه کنید و سراسر خیر و برکت و آرامش باشد برایتان در تمام امورات دنیوی و اخروی
همسفر سمیه چمانه پنجشنبه 25 اردیبهشت 1399 01:21 ق.ظ
خانم صبای عزیز متشکرم از صحبت ها زیبا و جامع و کامل شما که سراسر عشق و امید و انگیزه و حال خوش بود و قطعا با خواندن این مطلب عشق به خدمت در جایگاه کمک راهنمایی در دل همسفران بسیاری روشن خواهد شد .
خدارو صد هزار بار شکر برای حضورمان در کنگره و اینکه اذن به ما داده شد تا در این خانه امن الهی قدم بگزاریم و خدمتگزار بهترین بندگان خداوند باشیم ،چرا که همان طور که شما هم بیان کردید ،اعضای کنگره همه جزء انتخاب شدگان هستند .
برای شما آرزو میکنم همواره بهترین و زیباترین لحظه ها را در کنگره و در این مسیر خدمت الهی تجربه کنید و سراسر خیر و برکت و آرامش باشد برایتان در تمام امورات دنیوی و اخروی
نسرین.اسیستنت چهارشنبه 24 اردیبهشت 1399 10:48 ب.ظ
خانم صبای عزیز کمک راهنمای توانمند شعبه شادآباد دیدگاه زیبا و منحصر به فرد شما در مورد جایگاه راهنمایی مسبب نتایج عالی و درخشانتان در این جایگاه مقدس است.
شما الگوی بسیار روشن و شفافی برای شعبه شادآباد در مسیر سبز و پراز گلهای خوشبو و زیبا و مناظر بکر کنگره ۶۰ هستید بسیار تا بسیار از صحبتهای خوب شما که تماما از دلتان برآمد استفاده کردم.
در این مسیر زیبا که قدم های خیر یکی پس از دیگری برمیدارید برایتان اجر فراوان و برکت معنوی بیشمار از خداوند بخشنده مهربان مسئلت دارم پیروز باشید و همواره سربلند.
خانم الهام قدیری عزیز اجر خدمتتان دریافت گل رهایی از دستان پرمهر خانم صبا باشد.
گروه وبلاگ عزیز از همه شما بی نهایت سپاسگزارم
همسفرنسیم لژیون بیستم چهارشنبه 24 اردیبهشت 1399 07:06 ب.ظ
کمک راهنمای عزیزخداقوت وتبریک بهتون عرض میکنم...واقعاازصحبتهاتون لذت بردم واحساس وانرژی خوبی گرفتم....انشاالله سلامت وموفق باشید...
سیده زهرالژیون دوم چهارشنبه 24 اردیبهشت 1399 07:03 ب.ظ
راهنمای صبور ومهربان خانم صبای عزیز از دیروز شوقی دیگر در دلم برای خدمت کمک راهنمایی پدیدارگشته.
امیدوارم بتوانم به قول مهندس درسی دی خط سوم بازپرداخت بدهی خود پدرم برادرم و همسرم را به بهترین شکل انجام دهم و خدمتگذار لایق و گوش بفرمان و سرباز مهندس عزیزباشم‌.
معصومه کمک راهنمای حسنانی چهارشنبه 24 اردیبهشت 1399 05:46 ب.ظ
سلام خدمت خانم صبای عزیز
خیلی از صحبت های شما لذت بردم جایگاه کمک راهنمایی رو خیلی زیبا برایمان باز کردید
خدا رو شکر میکنم آقای مهندس و خانم آنی بزرگ و شما رو سر راهم قرار داد تا آموزش های بیشتری بگیرم
مریم کرمی چهارشنبه 24 اردیبهشت 1399 05:12 ب.ظ
سلام و عرض ادب خدمت راهنمای عزیزم، خانم صبای نازنین، چقدر از دیدن چهره مهربانتان و شنیدن صدای گرمتان خوشحال شدم ،مانند همیشه سخنان شما برایم سرشار از آموزش بود و نگاه متفاوت شما به این جایگاه ، مرا به فکر فرو برد، نکته ای که فرمودید که ما سالها التماس کرده ایم برای این جایگاه، تلنگر عمیقی برایم بود که واقعا هر لحظه بودن در این خدمت مقدس را ارج نهم و قدر بدانم .از شما سپاسگزارم و برایتان سلامتی و موفقیت از خداوند منان مسئلت دارم.
پوران همسفرعباس 1 چهارشنبه 24 اردیبهشت 1399 03:20 ب.ظ
خداقوت کمک راهنمای صبور ؛بامحبت ؛مهربان ؛دانا درتمام امور ؛نوانمند ؛مثل همیشه بسبار؛بسیار عالی بودیدوبا ارامشی که درنگاه وکلامتان بود ؛ صحبتهای زیبا وکاملتان را می شود با پوست وگوست واستخوان جایگاه راهنما وکمک راهتمایی راحس کرد وبا گوش دادن به سخنان شما استاد عزیز هر رهجویی دلش می خواهد دراین جایگاه قرار بگیرد وخدمت کند .درپناه حق ارامش وسلامتی مهمان قلب مهربانتان باشید .طاعاتتون قبول
خداقوت به گروه وبلاگ .
لیلا طاهری چهارشنبه 24 اردیبهشت 1399 02:31 ب.ظ
سلام.خانم صبای عزیزم واقعا خدا قوت ودست مریزاد.بسیار بسیار عالی. وقتی داشتم تصویر زیبا و سخنان دلنشین شما را میدیدم وگوش میدادم خودم را پای کلاس درس شما حس کردم.ازتون ممنون که جلسه را بخوبی اداره کردید.از صحبتهای زیبای شما لذت بردم و براتون آرزوی سلامتی و عمری طولانی در مسیر خدمت ومحبت به انسانها دارم.دوستتان دارم و باز هم هفته راهنما را خدمت شما تبریک عرض میکنم.با تشکر از گروه وبلاگ.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic